Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: pumabg   
Дата:   16-01-12 15:42

Шествие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!! 2012-01-18
София, 18 януари 2012 - сряда, 18:30 до 20:00 часа.

Маршрут: от Попа по Граф Игнатиев до пл.Славейков. От там по ул.Г.С.Раковски до бул.Цар Освободител и по жълтите павета до пл.Народно Събрание, където шествието завършва с митинг.

В момента се гласуват промени в Закона за горите, които могат да подарят това най-ценно наше богатство на мафията. Горите не могат да говорят. Само ние можем да ги защитим, като вдигнем шум вместо тях! Има разумно предложение за промяна на Закона, но депутатите трябва да го чуят. Има как да караме ски и сноуборд в планините без да се приема Поправката "Витоша ски".

Носете със себе си всичко, което може да вдига шум (свирки, музикални инструменти, тенджери, лъжици...). В плакатите искаме да наблягаме на това, че горите са на всички, не на олигарсите.

Ако Парламентът гласува промените в Закона за горите, внесени от Министерски съвет на 28.12.2011 (по поръчка на "Витоша ски") ще "получим":
1. Монопол в зимните курорти на свързани офшорни фирми и по-високи цени за ски карти (предоставят им се ВЕЩ(Ч)НИ ПРАВА БЕЗ ТЪРГ);
2. Унищожаване на център Алеко за сметка на новия план на "Витоша ски" (вижте как Симеоновския лифт и всичко ще бъде под Лалето: http://www.obichamvitosha.com/
3. Изсичане на голо на хиляди декари гори (на Витоша, Рила, Родопите, Западен Балкан, дори и там където няма сняг);
4. Застрояване на продадените на безценица гори в периода 2003-2011 (вече без Общ устройствен план);
5. По-дълъг ловен сезон (с една проста Заповед на Министъра за земеделието).

Ако Парламентът гласува алтернативното предложение ще постигнем:
1. Горите на България да се ползват от всички (С КОНКУРС), независимо дали имат офшорни фирми или не.
2. Да караме ски и сноуборд по съществуващите писти (с поддържани и ремонтирани съоръжения на Витоша), а ако се строят нови да не е за сметка на изсечени гори.
3. Да се премахне монопола в ски-курортите.
ЗА ТОВА ЩЕ СЕ БОРИМ С ТОЗИ ПРОТЕСТ!

Приканваме всички активни граждани на България, милеещи за съхраняване на природните ни ресурси и красотата на природата ни, да участват в протеста!!!

Българското законодателство е решаващо за опазването на природата ни - не можем да позволим на група олигарси да го диктуват и прокарват! Нека покажем, че има гражданско общество в страната ни!


Организатор: Зелени Балкани

 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: doofy   
Дата:   16-01-12 15:55

[smilie24]
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: asahi   
Дата:   16-01-12 16:01

Айде пак неразбрали. Щели били да застрояват [smilie10]
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   16-01-12 16:10

Немат спирка тия хора ей...неграмотността е голямо нещастие.



Публикацията е редактирана (16-01-12 16:18)
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: pumabg   
Дата:   16-01-12 16:21

Ашахи в коя държава живееш ти бе приятел? Че нещо много ти цветно... Или може би обичаш да живееш в лайната?
Щото от тая по лайнарска държава няма а благодарение на такива хора, като теб, които много си я харесват, скоро няма да се оправим...
Схемите, бандитите и политиците тук са в една постоянна симбиоза, но ти как да ги видиш, като калибрираш монитори по цял ден ...
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: asahi   
Дата:   16-01-12 16:30

Ще ти простя личните напдки, а ти за компенсация и лично информиране прочети и вникни в тази тема. Вярно, че е малко по-сложно за разбиране от "да викнем вместо тях", но пък така можеш да докажеш, че си интелигентен и мислещ човек, а не пешка в чужда битка.
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: мара   
Дата:   16-01-12 16:58

аз се извинявам, но много ме вънува защо короядът съсипва сума гора, защо всяка година се палят огромни пожари от фърлени фасове и палене на стърнища и кой оставя да се случва ей тва:
https://photo-forum.net/static/forum/2012-01/dppp5828.JPG
http://photo-zona.net/images/user23808/album14257/large/1255363871_yxmr0256_PA126233.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-01/efaw2258.JPG
http://photo-zona.net/images/user23808/album14257/large/1255364065_bttc5700_PA126234.JPG


това са вековни дървета над говедарци, но вероятно има и на други места.
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: 1vo   
Дата:   16-01-12 17:05

Що не викахте преди 3-4 години, когато камионите с трупи около яз. Широка поляна вървяха през 3-4 мин.??? [smilie8]
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: pumabg   
Дата:   16-01-12 17:07

Когато някой ден се запознаем и разбереш с кого общуваш, сам ще прецениш дали да ми пращаш такива теми или не ...
За прошката съм благодарен, въпреки че не съм я искал, винаги е добре дошла!
[beer]

 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: asahi   
Дата:   16-01-12 17:08

Що не звъните на 112 като видите запалено поле някъде?
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: pumabg   
Дата:   16-01-12 17:08

1vo- А ти защо не вика?
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: мара   
Дата:   16-01-12 17:09

асахи, мене ли питаш? [smilie18]
как да не звъня?! звъня! и писма пиша!
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: 1vo   
Дата:   16-01-12 17:12

Аз викам по време на избори [smilie21]

П.П. ... и в мнооого редки случаи между тях. Сега нещо нямам желание [smilie21]



Публикацията е редактирана (16-01-12 17:14)
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: pumabg   
Дата:   16-01-12 17:14

За ЦСКА нали?

 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: 1vo   
Дата:   16-01-12 17:16

Тоя вид въпроси ала "тошо тошев" са ми любими [smilie21]
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: promis   
Дата:   16-01-12 17:17

1vo и като си викал по време на избори какво си постигнал? Постоянно трябва да си активен, а не само в две недели на всеки две години. Като нямаш желание остави тези, които имат, да направят нещо. Иначе на думи всички сте силни и от сега ви знам кой какво ще напише в тая тема [smilie18] форумни титани
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: shtukov   
Дата:   16-01-12 17:19

Ужасна гледка Маро. Звънял съм където трябва, когато съм забелязвал пожари. Но освен да продължавам да залесявам и подарявам дървета за залесяване, не виждам как мога да се боря срещу това.

 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: asahi   
Дата:   16-01-12 17:20

Маро, теб те знаем.

Приемам "викането" като проява на активност.
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: 1vo   
Дата:   16-01-12 17:21

Не преча на никого, просто от любопитство зададох въпросче по-горе. И съм доста по-активен от две недели за две години [smilie3]

Ако достатъчно хора правеха "само" колкото мен, щяхме да си спестим и царот, и триглавата ламя, и нямаше толкова да ни се вика [smilie21]

П.П. Забравих - и гошко хубавеца [smilie24]



Публикацията е редактирана (16-01-12 17:27)
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: promis   
Дата:   16-01-12 17:23

[beer]
Когато не можете да помогнете, не пречете. То не че на някой му пука какво се пише по форумите...
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: мара   
Дата:   16-01-12 17:47

промис, мисълта ми е, че дори и без да викам, гледам да помагам.
и допускам, че 9/10 са така.
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: promis   
Дата:   16-01-12 18:13

Мара, аз имах предвид всичкото това дежурно виртуално плюене как другите са мноооо зле, щото си изразяват позицията, ама тя била грешна, те били заблудени и т.н. Все акъл се дава и във всяка такава тема едни и същи неща се дъвчат, от едни и същи форумни герои... Не ви ли писва бе [smilie18]
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: мара   
Дата:   16-01-12 18:30

ами всъщност повечето помагат даже и без да ходят да дрънчат с кречеталата. просто не се кефят на парата в свирката. за тва приказвам пък аз. ама е хубаво да има и некъф живот по площадите, де [beer] до 97 не съм пропускала. сега малко ми се размиха нещата и предпочитам да проверявам всичко по 10 пъти, а на тва отгоре да не съм в един кюп с импетата. много са стресирам от тях[smilie18]
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: bleuetoile   
Дата:   16-01-12 19:34

Автор: мара
Дата: 16-01-12 18:30

ами всъщност повечето помагат даже и без да ходят да дрънчат с кречеталата. просто не се кефят на парата в свирката.


Точно. Вероятно от такива помагачи последните 20 години се застрои половин Витоша, сума ти други резервати и изсекоха камари природни паркове.[smilie21]
 Re: Шeствие Горите НЕ могат да говорят - да викнем вместо тях!!!
Автор: asahi   
Дата:   16-01-12 19:50

На първо място сме в Европа по залесяване.
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.