Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-01-12 15:38

В началото и аз бях срещу добива на шистов газ, покрай създадената истерия около него, но после като асахи взех да се замислям, да се интересувам, да чета тук и там...

Еми оплюйте ме колкото си искате, но пред възможността за енергийна независимост от Русия, съм съгласен с рисковете.



Публикацията е редактирана (13-01-12 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: мара   
Дата:   13-01-12 15:39

ако пешо е претъпник, значи ли, че гошо е светец?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-01-12 15:42

Не виждам как едното се съотнася с другото [smilie3]

Рискове има, да, но рисковете носят и ползи. Добре е да се прецени едното спрямо другото, нали? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Vinsent   
Дата:   13-01-12 15:50

CyberGene написа:

> В началото и аз бях срещу добива на
> шистов газ, покрай създадената
> истерия около него, но после
> ...

CyberGene, нямаше истерия докато крадяха безскрупулно по времето на масовата приватизация,
нямаше истерия докато унищожаваха държавните предприятия за да ги изкупят на ангро и да ги съсипят след това напълно,
нямаше истерия, когато унищожаваха селското стопанство, здравеопазването, културата, туризма и т.н. и т.н.

Замисли се, кой е способен да предизвика истерия с цел да мобилизира невинни, незнаещи, съвестни граждани и защо. [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-01-12 15:53

Едните "зелени" са под крилото на БСП, а другите са свързани с ...Ковачки и "Лидер"
Относно шистовия газ и да съм против, няма да правя ПР за следващите избори на разни интригантски новообразувания, които само след 2-3 години , ако се овластят ще станат поредните демагози. Спомнете си Екогласност (за тия , които помнят преди 20 години).

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-01-12 15:53

Ами да, нищо чудно зад всичко това да седят и интереси на енергийни монополи, нямащи интерес да добиваме собствен безплатен газ... Изобщо не го изключвам като възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Vinsent   
Дата:   13-01-12 15:58

CyberGene написа:

> Ами да, нищо чудно зад всичко това
> да седят и интереси на енергийни
> монополи, нямащи интерес да
> добиваме собствен безплатен газ...
> Изобщо не го изключвам като
> възможност.

Това е ЕДИНСТВЕНАТА възможност. [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: yakumo   
Дата:   13-01-12 15:59

"Собствен безплатен газ" - !?!?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-01-12 16:01

Що, руснаците ли пак ще ни го продават според теб?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: yakumo   
Дата:   13-01-12 16:04

А Шеврон, Парк Плейс Енерджи и останалите ще ни го дадат без пари? Явно съм безднадеждно заблуден да си мисля, че тия напират насам само и единствено за да печелят, а не за да дават [smilie8]

Нейсе, ясна е тя, след последните коментари... неспасяемо е положението.


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: chukov   
Дата:   13-01-12 16:06

CyberGene написа:

> В началото и аз бях срещу добива на
> шистов газ, покрай създадената
> истерия около него, но после като
> асахи взех да се замислям, да се
> интересувам, да чета тук и там...
>
> Еми оплюйте ме колкото си искате,
> но пред възможността за енергийна
> независимост от Русия, съм
> съгласен с рисковете.
>

>
> Публикацията е редактирана (13-01-12
> 15:38)

Ха ха ха
ти сериозно ме разсмя човече
Нима си толкова наивен да смяташ, че някога ще станем енергийно независими?
Що не си копаем златото сами ами сме го дали на концесия?
Газът ако го извлекат, ние ли щего ползваме и продаваме?
Не бъди наивен. България никога няма да бъде енергийно независима и това не го решаваме ние.

Фактологични познания липсват тук

Препоръчвам например това, че по-лесно се чете
Газовата война. Заплахата от Русия/ Журналистическо разследване
Румяна Угърчинска

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: krist   
Дата:   13-01-12 16:07

Евгени, ти вярваш ли наистина, че добивът на шистов газ от американска компания, сам по себе си, а още повече върху земя, вече притежавана от Валентин Златев, означава енергийна независимост за нас? Разделянето по Американско-Руска ос е абсолютна отживелица, разберете го - само бизнес-интересите са важни за някои, и ако продължаваме да се връзваме на такива манипуплации, то ще сме си разделени и владяни винаги..

После, к'во значение има кой го организира - нали е важна каузата? Като не може да се самоорганизират хората, по-добре с политически зелени, отколкото с насрана природа.. Па после на изборите избирайте който щете, тия протести не вкарват никого автоматично нито в парламента, нито в местната власт нито където и да било.. Толкова е просто, че чак се чудя що ми се налага да го пиша тук..


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-01-12 16:08

Естествено, че ще прибират някакъв процент. Но как си мислиш, че ще дойде чужда компания на наша територия и ще почне просто така да си смуче всичкия газ за себе си?! [smilie8] Далавери може и да има, може и да няма, ама чак толкова [smilie3] Понякога и аз си мисля, че положението за някои хора е неспасяемо...

krist, собствеността върху природните залежи е изключително и само за държавата. Независимо кой притежава тази земя. В крайна сметка затова сме и в ЕС, има си комисии, тези неща се наблюдават. Не изпадайте в излишни филми.



Публикацията е редактирана (13-01-12 16:10)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: chukov   
Дата:   13-01-12 16:15

Много си зелен Сайбържен

С познания, придобити от телевизионния ефир не могат да се обяснява всичко

липсва фактология

ти сигурно вярваш и в международния съд и в борбата му срещу "тирани" като Милошевич в името на мира [smilie18]

А Ариел Шарон, който приживе беше осъден от международния съд в Хага за зверствата, които ръководи в лагерите Сабра и Шатила си остана министър председател на Израел и никой не го пипна с пръст

Тъй че тия процеси не се движат по юридически норми. В тях са залегнали сериозни интереси, в чието име се погазват и закони и права на хората и природа и каквото си помислиш
Още по-лесно е в България с корумпираната и неефективно действаща съдебна система

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: mun4o   
Дата:   13-01-12 16:22

“Шеврон” осъден на $ 18 млрд. в Еквадор

На всички фенове на шистовия газ, добиван чрез фракинг, пожелавам да получат един ден солидни обезщетения от "Шеврон", за да си лекуват децата от болести и недъзи.
https://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: krist   
Дата:   13-01-12 16:23

Евгени, знаеш, уважавам мнението ти по доста въпроси, но по тоя просто не съм съгласен, па ако ще и да съм неспасяем.. Мара го е казала по-горе най-просто и ясно, аз ще се опитам да го формулирам по малко по-културен начин: при положение, че рисковете и залогът са толкова големи, точно на тая тема не трябва да оставяме на ЕС, комисии и т.н. щото тоя филм сме го гледали вече за много други неща и както написа chukov - корупцията работи по-ефективно у нас от регулаторните органи.. Ако беше за нещо по-дребно - айде да му теглиш една, и да чакаш накрая като/ако стане гаф да речеш - "казах ли ви", но не и точно когато потенциално може да се отрови водата на 1/4 от България и то вече има достатъчно прецеденти в други страни..



Публикацията е редактирана (13-01-12 16:25)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-01-12 16:24

Добре, значи тия интереси са извън контрола дори на държавата.

А колко трябва да си тогава наивен, за да вярваш, че с 20 екоталибана на протест някъде си, ще имаш резултат? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: krist   
Дата:   13-01-12 16:30

Тук може и да имаш право, но предложи по-добър начин и може да се използва[smilie3] Преди две години, когато бяха протестите срещу ГМО, ходих на почти всички - събирали са се най-много сигурно към 200-300 човека на един в София, но пък имаха подкрепа на над 3/4 от обществото и нещата се получиха.. Друг е въпросът, че това едва ли е окончателна победа и дали има места, където в момента не се спазва законът и се сеят ГМО-култури.. Но, всеки прави каквото му е по възможностите в крайна сметка.. Излизайки на улицата, човек заявява позицията си като част от обществото - нещо, което няма как да направи иначе, освен ако не се направи референдум, който обаче лесно може да бъде манипулиран, както видяхме на последните избори..


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-01-12 16:36

Въпросът е малко по-различен. Очевидно някой отгоре спуска тоя протест и провокира хората, защото за много по-важни неща никой не излезе пред парламента, а точно заради тая глупост се шуми в пространството, макар че само се шуми, а резултатът е протестиращи, които се броят на пръсти.

И не е зле човек да се замисли защо се получава така. Едно е да си имаш екологичните убеждения, но когато някой се опитва да те манипулира с някакви очевидно нечисти интереси, значи си пионка.

А щом някой се опитва да прави подобни манипулации, очевидно ще бъде засегнат сериозно от добива на шистов газ. Само това ми е достатъчно да разбера, че нещата хич не опират до някакво си евентуално замърсяване, а до много по-сериозни икономически интереси. А като се има предвид кой ни дава газ в момента, резултатът е ясен.

Защо изобщо го обсъждаме, наистина ли смятате, че това е протест, организиран от съвестни и честни еколози???



Публикацията е редактирана (13-01-12 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: pif   
Дата:   13-01-12 16:45

абе сайбър, я кажи кои са тея по-важни неща за които хората не излизат ?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: krist   
Дата:   13-01-12 16:46

Ами на последния въпрос мисля, че отговорих вече по-горе - който и да го организира, най-важен е националният интерес, а при него приоритетна е чистата природа пред трохите от тлъстия пай, който Шеврон ще отнесе естествено за себе си. В контекста на това означава ли че никога не трябва да протестираме дори и да имаме силни убеждения, че нещо не е наред? Винаги ли трябва да продължаваме да мълчим, само защото и досега сме мълчали?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: didko13   
Дата:   13-01-12 16:57

Какво се случва в Германия...


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-01-12 16:57

За мен лично приоритет е държавата ни да има силна икономика и независима енергетика.

Ако допуснем, че едни интереси седят зад добива на шистов газ, а други интереси - срещу добива му, то двата противоположни интереса мога да ги игнорирам и да остане съвестта ми по тоя въпрос. А съвестта ми е, че за мен приоритет си остава развитието на икономиката и енергетиката ни на цената на известни рискове.



Публикацията е редактирана (13-01-12 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: pif   
Дата:   13-01-12 17:02

Естественно, че за някой който живее далеч от този регион ще е по важно финансовото му състояние пред здравето на някакви си селяни в другия край на държавата. Но ако имаше поне малко мозък щеше да осъзнае, че парите няма да са за държавата а за чужди корпорации и лични банкови сметки на нашите властимащи. В крайна сметка "тариката" получава пак толкова скъп газ, но пък богати политици и чужди фирми. Е, някви си селяни се тровили ама голяма работа. Ако вземат да пръскат много пари за лекарства от замърсяванията - ще им закрием болниците и да мрът. Техен си проблем. Важното е аз да защитавам каузата в която моя идол и бог ББ и компания ще си нагушат яко кинтите. Те така или иначе лъжат за всичко, какво като ме излъжат за по-евтиния газ.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: yakumo   
Дата:   13-01-12 17:04

Не става дума само за Шеврон и само за България - в САЩ вероятно също проруски организации манипулират и предизвикват дискусии, в Германия, във Франция и къде ли не още.

А доколкото си спомням, руски компании също напират за концесии за шистов газ у нас.

Просто на никой в тези компании не му пука за каквото и да било, освен за парите - от които в България няма да останат дори трохи, евентуално само трошички - за пряко свързаните с добива.

За останалите - само рискове или по-лошо.

Енергийна независимост от Русия?! Е, не може да си (Му) вярвате чак пък толкова много!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.