Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23  24     всички  напред  последна
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: explorer   
Дата:   07-02-12 14:46

Не бе, давай да дупчиме и да къртим... и като напипаме онова ми ти шистово находище на живителния газ, какъв живот ще настане! Мед и масло ще тече от чешмите, парното ще поевтинее, и бензина ще поевтинее, и кренвиршите... Сите българи ще станем като арабски шейхове, кеф ти Бентлита, кеф ти Ролс Ройсове.


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: мара   
Дата:   07-02-12 14:51

алооооууу.... ви ся сте нат на кучешка борба. я споко.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   07-02-12 14:51

Мизерията закалява духа. Студ, глад и мизерия - само така ще се оправим. Кеф ти после ра'содчици из златна Добруджа, хлябове като самуни, вода като сълза. Ей тва е живот!

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: imitev   
Дата:   07-02-12 14:54


Аз съм далеч от мисълта че Асахи е партиен лидер и функционер, че не е говорител на партия също съм убеден...

А питах като човек каква му е личната позиция, но ме прати в архива...

Аз, лично, съм против да дупчат за газ... И не съм партиен в никаква посока...

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: stefanos   
Дата:   02-04-12 17:24

Американски опит...или може ли да гори водата от чешмата.!?



Публикацията е редактирана (03-04-12 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   02-04-12 21:16

Че то в българия си имаме горяща вода и без опити за проучвания и добив:

Цъкай и гледай българския опит

Направи си сам горяща вода

.. and many many more!


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: мара   
Дата:   02-04-12 21:19

имам имот, през който минава газопровод [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Svetul4o   
Дата:   03-04-12 09:14

Asahi много ми е интересно дали след толкова време, търкане на клавиатури и иронични подмятания намери онез лелеяни мнения от специалисти по темата. Ако си намерил земи да ги споделиш и да ни осветлиш, щото аз макар, че съм светъл по име, все на тъмно стоя и имам само онова дето ми спущат като мнение. Естествено не се чуствай задължен да ми отговаряш, както на толкова много други по-смислени постове и въпроси към тебе не го направи.



Публикацията е редактирана (03-04-12 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: ivodam   
Дата:   03-04-12 09:17

IDA:

Той Асахи няма и не е нужно да има собствено мнение по въпроса. Неговото мнение е мнението на Партията любима. Ако тя каже: "Ще добиваме шистов газ", Асахи с пълно гърло ще скандира: "Да, трябва да добиваме". Даже и на омразния нему БАН ще се позове! Ако на другия ден Партията каже: "Няма да добиваме", Асахи ще извади от 9 кладенеца вода, за да ни убеди, че не трябва да се добива. Ако Партията пак каже, че ще добиваме и Асахи така ще каже. И така до безкрай!


[smilie24] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: exo99   
Дата:   03-04-12 11:54

[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   03-04-12 12:12

Сори, няма да подхранвам заблудите ви. Стана въпрос за горяща вода - показах ви горяща вода. Ако не вярвате - проверете намясто.

Заменянето на научни доказателства с приказки за "партийна повеля" е удобен похват на неуките. За хората на науката има и по-достойни аргументи, поне за повечето. В това няма грам ирония.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: chill   
Дата:   03-04-12 12:15

В с.Вонеща Вода водата гори.

Естествено, не гори водата, а сероводорода.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   03-04-12 12:17

И мириши [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Svetul4o   
Дата:   03-04-12 17:21

[thankyou] [thankyou] [thankyou]
И естествено пак нищо не казваш, щото не ти изнася. Бла бла бла. Колкото повече те чета толкоз ми е по-трудно да те вземам на сериозно. Имам усещане, че единствената причина да се хабиш тука е да внасяш съмнение във всичко тематично и по случайност насочено срещу правителството. Нямам скорошен спомен да си защитил с някакви доводи и факти мнението си, явно смяташ, че то си тежи на мястото пък всички останали пасат трева можеби.



Публикацията е редактирана (03-04-12 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   03-04-12 17:33

Мнението ми за добива на шистов газ не се е променяло от като съм го формирал. Понеже съм го казвал повече от веднъж няма да се самоцитирам.

Казвате, че горящата вода е страшно нещо - показвам ви, че не нито страшна, нито изключение по нашите земи. Конкретно - със снимки, места, има и свидетели сред събеседниците. Не ти изнася - ОК. Ако търсиш някакъв друг спор с мен може и да не те огрее - не се хабя за глупости.

Правителството не знам какво ви е криво - нали НС прие мораториум? Само то може да го отмени. Депутатите, избрани с гласовете на народа. От това по-демократично - здраве му кажи. Шеврон, междувременно, се изнася от Румъния. Руснаците може да идват.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: stefanos   
Дата:   03-04-12 17:36

...примера с минералните извори в БГ си е много полезен. Въпроса е водата от водопровода да не се "минерализира" като Пенсилванската. За хората разликата е ясна.


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: promis   
Дата:   03-04-12 17:40

Тази горяща американска вода не беше ли от изкопани кладенци, а не от водоснабдяването?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: chill   
Дата:   03-04-12 17:42

"Така голяма част от водата в Североизточна Пенсилвания вече не е питейна, заради опасното количество метан в нея."

Ми, к'во, дюшеш, един маркуч от чушмътъ напрао в резервоара. [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: stefanos   
Дата:   03-04-12 17:56

Линкове от предишните страници на темата:
Становище на БАН


Газленд


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: ivodam   
Дата:   03-04-12 18:16

Асахи:

Депутатите, избрани с гласовете на народа. От това по-демократично - здраве му кажи.

Много по-демократична форма, особено в страна с изключително лесно продажни депутати, е референдумът. Но затова и той е кошмарът на всеки български политик...


[smilie7]

ПП: Руснаците са си тук, не са си тръгвали по отношение на газа и няма как да си тръгнат. Господ е разпоредил при тях да са находищата, и това е положението. А който го тресе параноята, може и да се хвърли от прозореца с рев "червените идват", има такъв светъл пример в задокеанската история.



Публикацията е редактирана (03-04-12 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: ivodam   
Дата:   04-04-12 14:11

promis:

Тази горяща американска вода не беше ли от изкопани кладенци, а не от водоснабдяването?

В крановете водата е замърсена.

В Австрия наскоро е бил официално поканен кметът на едно от селищата, които буквално са били руинирани от добива на шистов газ, да разкаже за какво иде реч. След което австрийците са забранили на ОМВ да пробива за шистов газ. Назрял е доста сериозен конфликт по полско-немската граница, защото според немците поляците дупчат твърде близо до тях.

В България обаче има данни, че вече са финансирани от хамериканците три ПР агенции да ни убеждават колко готино нещо е шистовият газ.

На мен едно нещо изобщо не ми е ясно: за тия сондажи са нужни милиони тонове вода, откъде ще се вземат като изобщо не сме богата на вода страна.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   04-04-12 14:17

Странна работа - ние едвам намираме наши учени да ни разяснят за какво иде реч, щото компетентни са един автобус хора, а после ще се допитваме до целия народ по въпроса "Кой как приема представените ви доводи за и против проучванията за шистов газ"?

Аз нямам отговор на този въпрос. Откъде ти ще имаш? Май ти завиждам за компетенцията.

Дай малко от данните, които вече ги има, за ПР агенциите.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: ivodam   
Дата:   04-04-12 14:28

Асахи: И каква ти е гаранцията, че няма да ги купят тия учени? Аз самият съм бил свидетел като работех навремето към фармацията как се купуват наши учени - доктори разни, професори, доценти, знам колко точно беше разценката за изнасяне на положителен доклад на даден симпозиум за дадено лекарство, с точни задания и параметри - колко пъти да бъде споменато името на фирмата, колко - на препарата, и т.н.

Винаги народът е по-мъдър от всякакви експерти и умници, ако не го разбираш това, и не го признаваш, значи не си изобщо привърженик на идеята за демокрация - власт на народа, а на идеи за просветена тирания, в най-добрия случай, или на идеи за меритокрация, и т.н.

Ето това е един класически случай, когато може да се проведе един референдум и народът да си реши директно.

Между другото, изобщо не разбрах защо ме питаш каква ми е компетенцията по-горе, тъй като не съм изразил становище, а само зитирах факти от други страни.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (04-04-12 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: мара   
Дата:   04-04-12 14:30

Винаги народът е по-мъдър от всякакви експерти и умници, ако не го разбираш това, и не го признаваш, значи не си изобщо привърженик на идеята за демокрация - власт на народа, а на идеи за просветена тирания, в най-добрия случай, или на идеи за меритокрация, и т.н.


не ви следя напоследък, ама нали имам тия дни технически паузи...много време вися, ей за тва прозрение си струваше да вляза в темата [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: ivodam   
Дата:   04-04-12 14:32

Маро, не ми разваляй постановката ся, тъкмо добре съм постлал и го чакам Ал Асах да ми кацне. То почти като с птичарските укрития, да ти кажа право, ма тука къде-къде по-лесно кълват.[smilie6]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.