Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: CyberGene   
Дата:   08-12-11 11:40

В тоя ред на мисли, как са последните Шарпове, продължават ли да държат същото качество? Не че ще си купувам, но да знам дали марката си струва все още [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: navy   
Дата:   08-12-11 11:43

Това е отвратителна екстра, която трябва да се забрани със закон.

Не може хората като ми се движат по екрана и да надебеляват... или в по близък план мацката да има по дебела ръка от Антонио Бандерас до нея...
Никога в добрите филми и предавания композиционно не центрират обектите... и винаги се получава грозна картинка с тези нелинейни изкривявания...
Известно време се опитвах да свикна с този ефект, но не можах, не можах да си го причиня.
Все пак това беше отдавна...
Сега от години насам не гледам 4:3 предавания, не са в моя списък с предпочитани.

Ибаси... 4:3, има ли още тази шитня [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-12-11 11:52

Сега ще падне едно яко оплюване, обаче за телевизори Samsung въобще не са за пренебрегване. Да не говорим, че като съм бръмчал по техно-тата, LED-овете им са по-добри на ниво картина от Sony[cool]

Иначе техно джънка си е техно джънк. Може да си мечтаем за някогашното качество, но няма смисъл. И не са виновни китайците, ами ония копеленца от маркетинга. Не съм на 100% сигурен, но през 80-те не се е бълвало всяка година "нов" модел от каквато и да е простотия. Сега е рай за техно фетишистите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: navy   
Дата:   08-12-11 11:58

НЕ си води заключения от наблюдения в големи техно магазини!

Онея те карат да харесваш това, което искат да продадат и вярвай ми... въпреки, че изглеждат прости... са по умни, отколкото предполагаш [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: tziko   
Дата:   08-12-11 12:00

най ме кефи да видя някъде 4:3 картина сплескана на 16:9 и да ми кажат - в магазина ни казаха, че се свиква и ние свикнахме.[smilie2] [smilie9] [smilie18] [smilie8]



Публикацията е редактирана (08-12-11 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-12-11 12:16

navy

Те при мен факторите са малко повече от простото наблюдение. Отделно, че не ми пука за консултант-продавачите и орките предлагащи кредити на 3-тата секунда като стъпиш в магазина[smilie18] Вероятно го има този момент на нарочно продуктово натъртване, но ако трябва да избирам между сони и самсунг, пак бих избрал самсунг, специално за телевизори. За принтери, дискове и телефони цъ.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: georgivelev   
Дата:   08-12-11 12:18

хехе, дори гейМаковете се скапват, пък какво остава за разни асуси-масуси, тошиби-мошиби, гнусмаса и други рендета.

И с жените е така. На втората година се развалят и се налага спешна замяна за по-нов модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: ценослав   
Дата:   08-12-11 12:47

Проверявайте редовно хлабината на каишити; ремъците и ремъчните шайби на техниката си. При необходимост гресирайте своевременно. Използвайте само лагери, производство на ВМЗ-БГ.[smilie21] [smilie21] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: navy   
Дата:   08-12-11 12:51

Uve_Smotanson, и как си обективен в един голям магазин?
Без да имаш възможност да намалиш това 5-10 киловатово осветление, да пуснеш твой ТВ сигнал, да ресетнеш заводски настройки...

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: photo_liubitel   
Дата:   08-12-11 12:58

За техниката сме "виновни" ползвателите
Непекъснато Искаме да е по-евтино и производителите се съобразяват с нас и качеството спада

Преди 5 години работех във фирма вносител на Монитори. Имаше 2 вида. Едните евтини а другите Читави
И разбирасе цената беше с около 30% по висока на читавите. Абсолютно еднакво изгелждащи само по една буквичка на края на продуктовият номер се различаваха.
От опит знам ЧИТАВИТЕ НЯМАХА ПРОБЛЕМ.
А и гаранцията беше друга на ЧИтавите. Сменявахме ги при един изгорял субПиксел.
А честно казано от продадени няколко стотин бройки само един имаше проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-12-11 16:37

navy

Що си мислиш, че съм обективен?[smilie18]
Напротив, крайно субективен съм и много често консервативен.[smilie18]

Просто съм си поиграл с достатъчно техника и имам някакъв поглед, дори да е аут ъф дейт в момента. Сега тия филми със светлини, сигнали, твои си дискове, най-клокваща се бройка, определена серия процесори и пр., лееекинко съм го надживял[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: IvoZafirov   
Дата:   08-12-11 16:46

Аз си карам на стария кинескоп и неам грижи. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: tantris   
Дата:   08-12-11 17:42

написа:


> Ибаси... 4:3, има ли още тази шитня
> [smilie18]


Има, има ...

https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/okyn6709.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: navy   
Дата:   08-12-11 17:45

Нищо общо няма, Тантрисе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: klez   
Дата:   08-12-11 17:56

Абе за телевизорите и аз мислех самсунг... ама доста по скъпи бяха ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: vinse   
Дата:   08-12-11 19:27

Имам възможност да наблюдавам мобилните компоти... такова кАмпютри. Почват да се чупят по часовник - даден модел лаптопи започва да посещава сервиза горе-долу по едно и също време и всички са с един и също проблем (примерно с лентовия кабел на дисплея). Мине се известно време същия модел лаптопи почват да посещават сервиза по горе-долу едно и също време с друг проблем (примерно неработеща клавиатура). След известно време (вече гаранцията се е минала) лаптопи от същия модел се дават по сервизи отново с един и същи проблем, само че този път проблема е я дъно я дисплей и се налага да го хвърлиш, защото на сони дисплейте са им по 1000 долара и няма сервиз в България, който да се съгласи да ти го достави.


Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: nodoubt   
Дата:   08-12-11 19:31

имам си работа с 20 парчета 50 инчови професионални телевизора Самсунг, два еднакви като дефекти и картина при занулени настройки - няма [smilie25] поредни сериини номера [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: krist   
Дата:   08-12-11 19:40

не за пръв път ще спомена климатиците Панасоник на сестра ми - един и същ модел, купувани заедно, които изгоряха два месеца след като им изтече пет-годишната гаранция, в един и същ ден..[smilie10] според мен тия, които взимат решенията да се прави техниката чуплива, са за изпребиване най-малко.. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: asahi   
Дата:   08-12-11 20:25

Тия, които правят техниката чуплива в предвидим момент, са е*ати гениите.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: to6e   
Дата:   08-12-11 21:40

Тъй, тъй... никога вече SONY!!! [shtrak] Преди 3-4 години ми замина матрицата на Canon-a, преди седмица и на Nikon-a. И сега студена вода [smilie21]
Та си отговорих вече на редовния въпрос - какъв фотоапарат да си купя [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: djogata   
Дата:   08-12-11 22:15

Не, тези, дето правят техниката чуплива в даден момент не са е.ати гениите, а са просто инженери, които си разбират от работата. Повтарям ви го и за колите - всеки продукт си има изчислен ресурс, и единственото, което се гледа, е продуктът да доживее безпроблемно предвиденият си ресурс. Ако продължи да работи безпроблемно след това, значи дизайнът не е оптимален, и е имало какво да се направи 'по-калпаво', като така се свали цената и оттам се увеличи конкурентоспособността на продукта.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-12-11 23:48

не се заяждам целенасочено, но общо взето, всички познати, който си избраха LG за телевизор, имат някакви грижи в последствие

точно така е!

в сервиза ни минават около 250-300 телевизора на ден. 98% са самсунг и ЛГ, 1.5% някви куче марки и о.5%, а може и по малко тошиба сони и панасоник.
бях си наумил да купувам и като най добро съотношение цена-качество бих се спрял на тези:

http://www.currys.co.uk/gbuk/sony-bravia-kdl-40ex524-40-full-hd-led-tv-09759073-pdt.html

http://www.currys.co.uk/gbuk/panasonic-viera-tx-l42e30b-42-full-hd-led-tv-black-09919596-pdt.html


Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: asahi   
Дата:   09-12-11 00:00

Сервизната статистика е много полезно нещо. Имаш ли данни/наблюдения какви са пазарните дялове на марките, които ремонтираш? Или примерно броя откази на 1000 телевизора от конкретен модел? Щото тези проценти, дето цитираш, несъотнесени към процентното разпределение на проаддените модели, все още не става за сериозни изводи. Не че Гнусмас не са боклуци.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: kaiser.soze   
Дата:   09-12-11 00:22

прав си, ако се вземат предвид пазарните дялове, процентите може и да се променят, но това не би ми променило мнението при гледката на море от самсунзи и елджита. [smilie5]
Вероятно [smilie8] самсунг имат по-голям пазарен дял, защото са евтини, има ТВ почти два пъти по евтини от по-горе цитираните.
Такъв е пазарът просто [smilie21] хората искат да сменят често, взимат евтино, плащат за допълнителна гаранция. Като изтече гаранцията, купуват нов [smilie10]

всичко е с една година гаранция на произвоидтеля.
за мен по разумната покупка е от специализираните магазини на сони и панасоник. Цитираните модели са с 5 години гаранция.

Иначе за колко на 1000 отказват от конкретен модел мога да се заинтересувам [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво по дя*олите се случва с качеството на техниката
Автор: tvk75   
Дата:   10-12-11 14:09

Качеството на техниката си е точно както трябва> Нужно е само да избереш правилните марки и модели, а в случая явно не е точно така [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.