Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: slivenski   
Дата:   29-11-11 22:55

Някои хора твърдят, че ще е по-скъпо еврозоната да се разпадне, отколкото да се спаси. И аз май съм склонен да им вярвам. А ако се спаси еврото, не виждам друга причина, заради която ЕС да се разпадне, поне засега... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: Miro__Slav   
Дата:   29-11-11 22:55

kaiser.soze сори за грешката, но сутринта ми се стори, че спомена нещо 7>8 и ще си паднала та паднал ли
[smilie21]
Не бе обърках се пак а да бе... сетихся България един от на стабилните партньори най новия съюз в икономическо отношение и финансова нещо таквоз да беше [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: Gruyu   
Дата:   29-11-11 23:00

"Союз нерушимый республик свободных"
помните ли го?...има ли сега останала и една вярна думичка?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: Miro__Slav   
Дата:   29-11-11 23:03

Абе незнам ко има ко няма ма знам, че орташката кобила и вълците не я ядът

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: slivenski   
Дата:   30-11-11 18:50

Не знам защо толкова злорадствате, че ЕС можело да се разпадне.
Половината тук се фукат, че са ходили я в Гърция на море, я не знам къде на ски, я не знам къде на екскурзия и прочие.
Купуваш си билет, хващаш самолета и си там. Няма визи, няма митници, няма "и кво ше прайм ся" после на връщане на българската граница, защото си си купил нещо от друга държава примерно...
Предполагам, че има и лоши страни на членството ни в ЕС, но съюзи винаги е имало и ще има, просто защото не може сама държава да се оправя политически и икономически с целия свят. Дори и САЩ не могат, а какво остава за нас.
От гледна точка на обикновен гражданин, аз виждам само полза от членството на България в ЕС.
Ма европейските чиновници щели да ни налагат фискална и икономическа политика... А по-добре ли е тази политика да ни я налагат от изток, както преди 25 години и повече, или още по от изток, не дай Боже?
Аре, моля ви се! [smilie18] [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (30-11-11 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: TnT   
Дата:   30-11-11 18:53

kolko blizko? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-11-11 18:54

Май повечето хора тук не правят разлика между ЕС и еврозона. ЕС няма да се разпада, еврозоната може би ще се разпадне. ЕС има от 60 год., еврозона- от 13.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: niki_s   
Дата:   30-11-11 18:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   30-11-11 19:11

И като вземе, че се разпадне, че като вземе да се пръкне една Щ.Е.К.А - Щатско Евро Китайско Африканска лига и тогава кеф ти бизнес, кеф ти далавери, ееееееееееееееееех мечтииииииииииии[smilie18]

Това да не е БФС, че да се разпадне, баси[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: slivenski   
Дата:   30-11-11 19:15

Автор: fast_eyebrow
Дата: 30-11-11 18:54

Май повечето хора тук не правят разлика между ЕС и еврозона. ЕС няма да се разпада, еврозоната може би ще се разпадне. ЕС има от 60 год., еврозона- от 13.

---------------------------------------------------

Да, но има три неща, които се бъркат, не само две.
Това са ЕС, Еврозоната и Шенген. От темите във форума става ясно, че доста хора ги смесват, а това не е така. Сега не ми се обяснява. Който иска, може да чете. Има достатъчно информация в интернет.

Въпросът е дали евентуалното разпадане на Еврозоната няма да доведе до промени /хайде не чак до разпадане/ в икономическата политика на някои държави от ЕС. Германия вече спомена за подобна възможност.
А промяната в икономическата политика ще се отрази и на свободното движение на пари. А също и на свободното движение на хора, в това число и на Шенгенската зона.
Ние нямаме никакъв иннтеерес Еврозоната да се разпада. Никой няма. Дори Германия. Макар че тя би го преживяла най-безболезнено сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-11-11 19:25

"Въпросът е дали евентуалното разпадане на Еврозоната няма да доведе до промени /хайде не чак до разпадане/ в икономическата политика на някои държави от ЕС. Германия вече спомена за подобна възможност.
А промяната в икономическата политика ще се отрази и на свободното движение на пари. А също и на свободното движение на хора, в това число и на Шенгенската зона."

Преди въвеждането на еврото не е имало подобни проблеми, защо след закриване на еврото да ги има?Еврозона може и да няма (поне не в сегашния си вид), но ЕС винаги ще има, това значи отворени пазари, няма ли отворени пазари- няма европейска икономика. Не силна- никаква икономика, защо?- САЩ, Китай, Бразилия
Не съм икономист, но това си мисля, може и да греша, но едва ли

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: slivenski   
Дата:   30-11-11 19:37

Еврозона може и да няма (поне не в сегашния си вид), но ЕС винаги ще има, това значи отворени пазари, няма ли отворени пазари- няма европейска икономика.

----------------------------------------

Съгласен съм, но донякъде.

Една от основните идеи на ЕС е да има изравняване степента на икономическо развитие на отделните държави и региони в него. За тази цел се наливат огромни пари и това е една от основните причини да се въведе еврото.

Ако еврото бъде премахнато и се установи някакъм по-тесен монетарен съюз между по-развитите икономически държави в ЕС, това ще разклати устоите на самата идея за ЕС. А това може да доведе до напускане на отделни държави от него по тяхно собствено желание.

Идеята на ЕС е да обедини Европа, а не да се върнем към договора за въглищата и стоманата от 1951 година.



Публикацията е редактирана (30-11-11 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: ivjordan   
Дата:   30-11-11 19:39

Европейският съюз е изкуствена конструкця, сътворена на базата на няколко дребни обединения, създадени след Втората световна война, с единствената цел да предотвратят повеждането на нова война от страна на Германия. Очевидно, целта е отдавна изчерпана.
По-късно се появяват нови цели, диктувани от геополитическите реалности в Европа. Например, Гърция е приета в съюза след падането на режима на "черните полковници" с единствената цел гърция да НЕ стане социалистическа държава и да се присъедини към тогавашния източен блок.
Поради горните причини, Евросъюзът отдавна е изчерпал предмета и същността си.
Опитите да бъде поддържан зависят от Франция и Германия, които отлично съзнават, че са твърде дребни, за да се сравняват със Съединените щати, Япония, а напоследък и Китай и Индия.
Евросъюзът е обречен поради самата концепция на съществуването му, а това че нашето влизане съвпадна с началото на разпадането му, е просто съвпадение.
Съединени европейски щати не може и няма да има, защото липсва съзнанието за нация, а това е един много, ама много голям проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-11-11 19:40

Във Великобритания евро няма, но не виждам да са по-малко икономически развити.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: slivenski   
Дата:   30-11-11 19:41

Автор: fast_eyebrow
Дата: 30-11-11 19:40

Във Великобритания евро няма, но не виждам да са по-малко икономически развити.

--------------------------------

Нали това казах и аз? :-)

Т.е. не го казах, а мислех да го казвам... хахаха...


В Европейският съюз членуват 27 държави в Европа.
В Еврозоната се намират част от тези държави, като някои НЕ са там по собствено желание – напр. Великобритания и Швеция, а други - защото не ги искат – напр. България и Румъния. За сметка на това в Еврозоната се намират държави, които не са членове на ЕС – това са Монако, Сан Марино и Ватиканът.
В Шенген членуват част от държавите на ЕС, както и други държави, които не са членове на ЕС – това са Исландия, Норвегия и Швейцария.



Публикацията е редактирана (30-11-11 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-11-11 19:45

[smilie24] ЕС е един огромен вътрешен пазар, на който, ако си член очевидно имаш по-добър достъп(свободен трансфер на стоки и хора), от това да се откажеш трябва да си малоумник, та затова си мисля, че ЕС ще го бъде

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: ntonev   
Дата:   30-11-11 20:20

Ами ЕС има сега. Но не е задължително винаги да го има! Но явно всички разбират, че няма читава алтернатива.
А еврозона, шенген и всичко друго подобно се прави като временни стъпки към постигане на ефективен ЕС - т.е. Хомогенен, здрав и работещ.
Ако изобщо може да се прави аналогия - ЕС да стане една "държава" като САЩ, Индия или ...
Цялата тая фрагментация в ЕС трябва да се премине възможно най-безболезнено, но явно не става лесно със всички шмекери в кюпа.

Едно много добро четиво по темата http://www.gatchev.info/blog/?p=1311

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: diandimov   
Дата:   30-11-11 21:16

Не знам дали едвросъюза ще се разпадне, но еврото може и да изчезне...


Четете!


[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: asahi   
Дата:   30-11-11 21:19

Да почваме да разпродаваме, а? Само това чакат спекулаторите - мътна вода.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: Miro__Slav   
Дата:   30-11-11 21:59

[smilie21] asahi ко ще продаваш [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: ivodam   
Дата:   30-11-11 22:02

ntonev: Аз винаги съм гласувал, както знаеш, с ръце и крака, за единен, могъщ и велик европейски съюз, хомогенен, както добре си го казал, разбира се, под егидата на Германия, бих допълнил аз. Но виждам и кои ще са най-големите спирачки - такива невероятни боклуци, като наште политици. Тях прекрасно ги устройва цялата тази фрагментация, да използвам пак думите ти. Защото в един хомогенен съюз за тях няма място, моментално изхвърчат на боклука. Вторите, които яко ще го духат след политиците в една наистина единна система, работеща като една държава, са великите ни бизнесмени с червени гащи.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (30-11-11 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: asahi   
Дата:   30-11-11 22:02

Евра бе. Два буркана да ги чакам да се обезценят ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-11-11 22:21

ivodam
за съвсем други неща говорим, не за български политици. Във всяка тема все едно и също въртиш, спри се малко

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: ntonev   
Дата:   30-11-11 22:22

Иводаам, то ако само това бяха пречките, с перо да ги погалиш и да ги преглътнеш наште политици. Ама не само те...

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: ivodam   
Дата:   30-11-11 22:23

fast_eyebrow: Нещата са взаимно-свързани. Евросъюзът е политически проект, как искаш да минеш без политиците?



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.