Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: Giorgio.K   
Дата:   07-12-11 13:38

Трябва да ъпгрейдвам вече РС-то. Мисля че ще мога да ползвам видеокартата и захранването които са нови, както и кутията, оптичното устройство и харда.
Най-ресурсоемките програми които ползвам са Фотошопа и Capture NX, рядко някой ХД филм, още по-рядко игри.

Та понеже не съм много в час с нещата, бихте ли препоръчали някоя добра комбинация от дъно + процесор + РАМ?
Мисля нещо в посока i5 или i7 процесор... [smilie11]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: ntonev   
Дата:   07-12-11 13:45

просто съвет - гледай да не стигнеш по трудният наин до извода, 4е за ново дъно с нов процесор обикновенно трябват нова кутия и захранване.

[smilie7] успех!

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: imitev   
Дата:   07-12-11 13:46


Ако кутията не е някакво извращение обикновено не трябва да се сменя. Моята у дома е на 10 години [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: Giorgio.K   
Дата:   07-12-11 13:51

да, захранването ще го видят дали става - ако не става ще се сменя ... за кутията мисля че няма да е проблем, преди 4 год. беше най-голямата която се предлагаше /ако това е определящо де/ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: imitev   
Дата:   07-12-11 13:53


8 ГИГИ рам и дъно което да може лесно да клоква i5 от 2.5 ГХЗ на 4 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: Giorgio.K   
Дата:   07-12-11 14:04

imitev написа:

>
> 8 ГИГИ рам и дъно което да може
> лесно да клоква i5 от 2.5 ГХЗ на 4 [cool]


... и казваш, че с това няма да имам грижи нито с Кепчъра, нито с HD-тата? [smile]
... че сега съм с един стар Athlon 2.4 Ghz + 1 гига рам и е страшна мъка.


Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: fizo   
Дата:   07-12-11 14:32

Аз съм с I5 2500, 4 Г Рам и видео карта Asus GTX 460 1g Top. С тази комбинация без да съм клоквал процесора Фотошопа лети, а Captura-a, който основно ползвам много рядко леко може да се позамисли незначително! Задължително си вземи i5 или i7 и в никакъв случай не се подвеждай по 8 ядрените АМД-та, които скоро излезнаха и са пълен провал. Не знам видеото дали има значение при работа с тези 2 програми аз го ползвам за друго.

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: didesignbg   
Дата:   07-12-11 14:43

Кажи си ориентировъчно бюджета, също погледни какво е захранването и какво видеото. Това че можеш да ползваш харда е много хубаво, щото с тея цени в момента са много зян нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: slav4cho   
Дата:   07-12-11 14:46

Как се клоква процесор и какви са рисковете ми стана интересно :Д

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: mihajlov2   
Дата:   07-12-11 14:53

За мен достатъчно голяма кутия е ето тази (модел отпреди 2 години - HAF 932)[smilie18]
https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/uipu8591.JPG
http://album.foto.ru:8080/photos/or/164690/1924516.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/yowf6265.JPG
http://album.foto.ru:8080/photos/or/164690/1924522.jpg


Продължава да ми върши идеална работа.
Сега естествено имат и по-нов модел HAF X ( разликата беше, че има вградени USB 3.0 конектори и още някакви глупости)

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: tziko   
Дата:   07-12-11 14:56

Процесор лесно се клоква, ако дъното го позволява, но чак от 2.5 на 4 нещо не ми се вярва да сработи. Дъното и захранването са най-важните части, от там вече колкото пари останат за рам и процесор. Дъното да е с ДДР3 рам и последния сокет за процесора! Ако видео картата е AGP зарежи я и нея, че ще трябва търсиш дъно с АГП а те са стари.

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: mihajlov2   
Дата:   07-12-11 15:06

Клокването си е изцяло на твой страх и риск...
Най-грубо казано това е повишаване на честотата на процесора, свързано в повечето случаи и с повишаване на напрежението на процесора, бърникане и на още един куп настройки на дъното - честота на разни шини, честота и напрежение на RAM-а, бърникане на настройките на разни тайминги и т.н. и т.н. За всеки конкретен тип чипсет и за конкретен модел дъно нещата са различни. За някои маниаци това си е определен вид спорт, свързан с големи финансови разходи - започва се с маркови скъпи дъна, търсене на клокващи се бройки процесори, овърклокерска маркова RAM, мощно захранване, голяма кутия, фабрично пригодена за водно охлаждане например, огромни кулъри за процесора, маркови вентилатори, или пък направо водно охлаждане, и т.н. и т.н. И основното забавление на клокерите е да бъзикат настройките в биоса и да морят компютъра с тежки тестови програми[smilie18]
Във форума на hardwarebg.com има купища такива теми.



Публикацията е редактирана (07-12-11 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: didesignbg   
Дата:   07-12-11 15:08

Абе чак, 920ките ходят над 4, стига да има с какво да ги хладиш и храниш. И сандитата правят 50% клок. Отделна тема е каква инвестиция отива в охладители захранвания и дъна.

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: Giorgio.K   
Дата:   07-12-11 15:45

fizo написа:

> Аз съм с I5 2500, 4 Г Рам и видео карта
> Asus GTX 460 1g Top. С тази комбинация без
> да съм клоквал процесора Фотошопа
> лети, а Captura-a, който основно
> ползвам много рядко леко може да
> се позамисли незначително!
> Задължително си вземи i5 или i7 и в
> никакъв случай не се подвеждай по 8
> ядрените АМД-та, които скоро
> излезнаха и са пълен провал. Не
> знам видеото дали има значение при
> работа с тези 2 програми аз го
> ползвам за друго.

Да, наистина ги бях загледал тези процесори заради приемливата цена, но попрочетох малко из форумите и почти без изключение се казва че са голям провал. Така че ще е някой от двата Интелски.
... а за клокване и разни подобни, нито разбирам толкова нито ми се занимава. Да не ми създава грижи в стандартния режим - това ми трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: didesignbg   
Дата:   07-12-11 15:53

Хайде сега голям провал. Имат си и те пазарна ниша, а и за фотографска работа са доста близо до интел. Ако се занимаваш и с видео конвертиране даже започват да изглеждат като приемлив вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: imitev   
Дата:   07-12-11 16:05


Аз съм с Dualcore E5700 3.0 клокнат на 3.5 GHz със стандартния охладител (държи 45 градуса лятоска - хвала на testmaniac!) и 4 гб рам - върви като самолет [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: mihajlov2   
Дата:   07-12-11 16:16

Наскоро някой ми разправяше, че бил чел, че AMD възнамерявали да се оттеглят от работата по процесори за PC-та и да се преориентират към процесори за мобилни устройства (разбирай телефони, таблети и т.н.) Това ми се струва твърде невероятно, но знае ли се... Та ако аз възнамерявах да си обновявам PC-то, много бих се замислил дали да рискувам с AMD...

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: didesignbg   
Дата:   07-12-11 16:18

Каква е връзката, АМД като се оттеглят и процесора ти ще спре да работи?

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: mihajlov2   
Дата:   07-12-11 16:21

Естествено че няма да спре да работи, но може да възникнат евентуално проблеми с поддръжката - ако например след година-две се наложи подмяна на процесор или дъно. Т.е. може би ще се ограничи и асортиментът на предлаганите все още процесори и дъна.



Публикацията е редактирана (07-12-11 16:25)

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: georgivelev   
Дата:   07-12-11 17:07

(чуди се дали да наспами темата и да каже, че единственият ъпгрейд на РС е към мак... ама няма да давам такива съвети тук че ше ме изядете с парцалите. Нямате си представа в какъв възторг изпадам като видя тези огромни ръмжащи кутии high performance. Със здраве!)

Според мен четириядрен i5 процесор би бил достатъчен за нещата, които изброяваш в първия пост.

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: didesignbg   
Дата:   07-12-11 17:12

то достатъчни се определя от бюджета [smilie18]
Достатъчен може да е и някои селерон, па току виж и някой сб-е. Но аз темата я възприемам като отворена за лакърдия, щото питащия не ще да си каже за бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   07-12-11 17:25

Една работеща конфигурация:
PSU: Corsair AX1200 1200W
MB: ASUS RAMPAGE III Black edition.
CPU: i7 970 (LGA 1366)
Video - 2xASUS-ENGTX560 TI DCII TOP/2DI/1GD5, DDR5
HDD - 4x WD Caviar Black 1.0 TB

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: Giorgio.K   
Дата:   07-12-11 17:26

що да не ща да кажа бе хора? ... ами надявам се да успея да се вместя в рамките 800-1000 лв., постижимо ли е? [smilie11]

ПС: имам предвид нещата които съм изброил + евентуално захранване



Публикацията е редактирана (07-12-11 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: imitev   
Дата:   07-12-11 17:27

Абсолютно, даже със захранване и кутия [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: PC ъпгрейд, моля за съвет
Автор: tziko   
Дата:   07-12-11 17:54

Giorgio.K
Може да напишеш и ква е конфигурацията на стария комп и все някой ще ти каже кое да запазиш и кое да купиш ново за оптимално добър нов комп[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.