Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: Marillion   
Дата:   04-12-11 20:39

100 [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: mr_kras   
Дата:   04-12-11 20:41

Иво, наличието на правила е едно, а спазването им е съвсем друго нещо. В най-добрия случай, обаче, смятам, че ще е нужен дълъг преходен период по уеднаквяване на данъците. Затова си мисля, че ще започнат с финансовата стабилност. А друг е въпроса дали ние ще сме в тоя съюз и дори и да сме там какъв ще дървим. Щото ние сме стабилни, ама на много ниско ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: Ivodam   
Дата:   04-12-11 20:44

Мр_крас: Именно, нашата стабилност, с която толкова се хвалят, е стабилността и спокойствието на гробищн парк.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: asahi   
Дата:   04-12-11 20:47

Дотук не прочетох доказателство за желанието за общи данъци от когото и да е било. Иво, някакви неистинки ни пишеш тука.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: Ivodam   
Дата:   04-12-11 20:54

Асахи: Какво значи доказателства и какви неистини ми приписваш? Не съм казал че еди кой си е казал еди какво си. Изказал съм си мнението какво означава фискална политика и какво обхваща. Ако не си съгласен с мен, намери си някой учебник и прочети каво включва фискална политика. Като термин и като практика. Ако и с учебника не си съгласен, ще видим кой бил прав и кой не. Ще имаш много здраве обаче правото ми на мнение да го обвързваш с истини/неистини, хе.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: pmartinov   
Дата:   04-12-11 20:57

USA сто години са се обединявали !

Вие си мислите че само е достатъчно да се вземе единно решение и готово !

[smilie5][smilie18][smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: asahi   
Дата:   04-12-11 21:02

"Обща фискална политика преди всичко означава, че ще се върви към ЕДНАКВИ ДАНЪЦИ!"

Болднатият текс е твоя принос във формирането на неистината. Хе.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: Ivodam   
Дата:   04-12-11 21:03

Сливенски: От изказването на Дянков имаше нещо друго, по-важно за мен: Дянков обясни защо е добре държавните служители и в частност ченгета и военни да си плащат сами осигуровките - така ще лъсне най-накрая нещо, което хората по-навътре в нещата отдавна знаят - че по разходи за сектор "сигурност" (сигурност - да ти умре конят) като процент от БВП сме на ПЪРВО МЯСТО в ЕС! Колкото и да ми е непраятен насекомича, съм готов да го подрепя в тази му борба срещу лицето Цецо апартаментаджията!


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: Ivodam   
Дата:   04-12-11 21:09

Асахи: И на какво основание твърдиш, че това е неистина? Как може едно виждане за бъдещето да е истина или не? Това е прогноза, в която аз лично съм убеден, а дали така ще стане, бъдещето ще покаже. Иначе и аз мога да те питам на каво основание твърдиш, че е неистина? Някой казал ли е някъде, че категорично, за нищо на света няма да се разглежда уеднаквяване на данъците? А случайно да ти е известно, че не от вчера се говори и направо за директно въвеждане на Евроданък?


[smilie7]



Публикацията е редактирана (04-12-11 21:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: pmartinov   
Дата:   04-12-11 21:13

Западна Европа пак ще си стане същото,а на балканите ще има Конфедерация-обединение...


Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-12-11 21:16

"Само местните данъци са различни, основните днъци, които са определящи за икономиката, ДОД и корпоративният данък печалба са еднакви."

Написал съм щатски, а не федерални, което означава местни. И те са с най-голяма тежест върху данъкоплатеца, защото са преки повечето от тях. В някои щати са по-високи в други- по- ниски. Някои щати имат по-малко данъци, други- повече. Според това те също се конкурират по между си за инвестиции, точно както членките на ЕС, а имат една валута- $

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-12-11 21:19

"...а на балканите ще има Конфедерация-обединение..."
[smilie18]
Ще се обединят македонци с гърци?! Сърби с албанци? Турци с българи?
Ебати Конфедерацията невъзможна[smilie18]

едит: ооох, голям смях[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: asahi   
Дата:   04-12-11 21:37

Иво, бъркаш фундаментално. Посъветвай се с колеги.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: ntonev   
Дата:   04-12-11 21:38

Еднакви данъци - дали имат смисъл, ако отиват в различни бюджети? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: Ivodam   
Дата:   04-12-11 23:20

Тонев: Ами точно това е - де-факто идеята е да се върви към единен консолидиран бюджет на общността. Естествено, че това е труден и мъчителен процес, но назрял, нещата е нормално да ги поднасят на час по лъжичка, ама мисля, че сте достатъчно интелигентни да четете малко между редовете...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: asahi   
Дата:   04-12-11 23:40

"Единен консолидиран бюджет на общността"? Това си е чисто твоя идея, която няма смисъл да приписваш другиму.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-12-11 00:14

Хората постоянно говорят за децентрализация , като в това число влиза и усвояването на евро пари, ти- консолодиран бюджет [smilie10] Няма как да стане икономиките на Германия и на Унгария напр. да се равняват, защото точно това ще стане при твоето твърдение. Абе я верно поговори с някой икономист да ти обясни нещата, че не са ти много ясни, май

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: ivodam   
Дата:   05-12-11 07:07

Хих, ма вие верно май не разбирата какво става в Европа. Група държави ще вървят към унитарна структура. Митът за децентрализацията умре заедно с мита за мултикултурното съжителство. Ще ни вземат ли наистина в тази група, не знам. Аз съм готов за това, насекомича също, гледам. Вие очевидно не сте.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: ntonev   
Дата:   05-12-11 08:55

Идеята за нов монетарен съюз ясно подсказва, че еврото няма шанс да бъде спасено. Сегашната му ситуация е следствие на грубо нарушавани правила - т.е. изпуснали са юздите на сегашния впряг и се търсят нови коне, за нов впряг, дето се предполага ще дърпат каруцата заедно.
Това отваря много въпроси за бъдещето, но май за сега идеята за Европейски съюз остава, като единствено се цели да се започне на чисто във монетарната сфера. Дали обаче това е възможно?

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: djogata   
Дата:   05-12-11 09:21

Иво, а забелязал ли си, че този т.нар. от тебе насекомич, в момента де факто управлява държавата (докато баш управникът рита мач и прави изказвания)? Виж само последните му интервюта - за какво влияние става въпрос, често дори и не в неговите ресори [smilie5] [smilie18] [cool] [beer] [beer]

Лошо няма де, аз го одобрявам, за разлика от тебе (ама виждам и ти почваш да му свикваш) [smilie21] [smilie5]


А централизацията на Европа е нужна много отдавна, защото тези, които по-горе писаха, че обединението е само фасада и на книга и т.н., са донякъде прави.

В момента Европа е в плен на старата хватка "Ако искаш дадена работа да НЕ бъде свършена, възложи я на комитет".

Последните 10-20 години като период на относителен (а в някои години и доста сериозен) просперитет и сигурност, с липса на общи външни проблеми, всяка държава явно почна да се чувства сигурна и егоистичните (на национално ниво) интереси почнаха да надделяват. Сега кризата може да се яви като обединяващ фактор, който да намали съпротивата към някакви общи действия и консолидация. Меркел и Саркози явно виждат това и действат. Което аз одобрявам, защото си мисля, че е време ЕС да се консолидира, иначе ще се разпадне като едното нищо.



Едит: оппп-а, егати долният номер ми направи форума - исках да сложа няколко мутикона на бира, пък вместо бирата там се лепнали няколко от гнясните чувечета със сърчицата [smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (05-12-11 09:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: asahi   
Дата:   05-12-11 09:34

Ъъ, какви са параметрите на тази унитарна структура, все пак?

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: Ivodam   
Дата:   05-12-11 09:37

Джогич, забелязал съм, което ме кара да отдавам известно право на любителите на конспиративни теории, които твърдят, че на Борисов конците се дърпат от отвъд океана. Пак ще кажа, колкото и кощунствено да звучи, че предпочитам Дянков да управлява държавата, а не Цецко. Проблемът на Дянков е, че е много слаб приходник, не познава механизмите на неформално общуване с бизнеса у нас, не уме да води диалог, и е научен в Щатите, че икономиката генерално трябва да се оправя сама, но в Европа това така не става. Обърни внимание какво се предприем в Италия - и там строги мерки, рестрикции, рязан на доходи и т.н. ОБАЧЕ: Държавата ще влее 10 млрд евро за стимулиране и съживяване на икономиката, в същото време.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: Ivodam   
Дата:   05-12-11 09:40

Тонев, сегашната ситуация си беше заложена, не мисля, че е толкова резултат от грубо нарушени правила, по-скоро от липсата на правила.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: djogata   
Дата:   05-12-11 09:40

Иво, айде сега, че нали ако твоят насекомич тръгне да влива милиарди в икономиката, ти ще викнеш, че така е опапкал резерва - тая твоята няма угодия [smilie5] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможно ли е в близко бъдеще Евро съюза да се разпадне?
Автор: Ivodam   
Дата:   05-12-11 09:42

Ъъъ, центръл говернмент, най-общо казано.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.