Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: За ЧАЯ...
Автор: kdecheva   
Дата:   20-11-11 23:11

За първи път го опитах с уиски. Сега го пия редовно без.
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mbdh3995.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/clzz1536.JPG

http://www.sofstok.com/language/en/uploads/img_original/products__2/fruit_&_herb_teas_camomile,_hone

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: CyberGene   
Дата:   20-11-11 23:13

Ето, Twinings на това горе му казват infusion (настойка, отвара), а не tea (чай).

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: TODD   
Дата:   20-11-11 23:15

Чай .... чаят е за болни хора !!! Сега се пие вино !!!

Иначе имам някакви видове - турски , английски .Понеже имам руски самовар някога се наливахме с некви отвари и Метакса - от корекома !!!

Но наблягахме на метаксата не на чая .

[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Navy   
Дата:   20-11-11 23:16

Че кой е казал, че чая е за болни хора?

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: TODD   
Дата:   20-11-11 23:21

Аз !!!

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: TODD   
Дата:   20-11-11 23:21

[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (20-11-11 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: jivkojj   
Дата:   20-11-11 23:23

Чай, само когато съм болен!

Ръждясва човек от такива рабути [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: n1x0n   
Дата:   20-11-11 23:28

Чай е само Camellia sinensis

Чай е всяка запарка, която е наричана "чай" от народите, от които сме заимствали думата - Хинди, Урду, Бенгали, Мандарин и т.н. А те в никой случай не се ограничават само с горепосоченото растение, макар то действително да доминира като разпространение.


Обратно на темата: отгледан съм с черен чай, в нашата къща кафе практически не се пиеше, докато не се прибрахме в БГ. До ден днешен го предпочитам пред другите видове.

Купувам си хубав черен чай, купил съм си и пакетчета, в които да го слагам за запарване. Купищата джаджи за запарване - лъжички, цедки, специални чайници и т.н. ги ползвам крайно рядко.

Не робувам на разни дефектни стереотипи абсолютно неподплатени в историческо отношение "не се слага захар/лимон/мляко/whatever" защото го пия за удоволствие.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Orlin   
Дата:   20-11-11 23:28

Според Уикипедия чаят е втората по консумация напитка в света...
... след водата.
Как да го наричаме е въпрос на терминология. По важно е какво пием. Щото и това на кварталното кафене му викат чай и е (много вероятно) от чаен храст, но...
... чай не е.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Princess_lia   
Дата:   20-11-11 23:39

@N1x0n,

чай, не е ли растението, от което се приготвя запарката. От всяка друга трева (растение), се наричана infusion, тоест запарка.


П.С. Преди мнго години, един съученик след около 10-12 годишно пребиваване в Китай (не знам коя част), ни беше донесъл, зелен чай на пъпки. Запари го, пъпките се отвориха за около 3-4 минути. Вкусно беше, но ми раздумтя сърцето сериозно.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: CanoniO   
Дата:   20-11-11 23:57

тия пъпки да не изглеждаха така:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/llco4501.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/iyeb1665.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Navy   
Дата:   20-11-11 23:58

А ако освен истинският чай, сместа съдържа и други билки - как се нарича?

Никсъне, ако не робуваш, но не го правиш както трябва, то ти не извличаш максималното усещане и ефективност на чая [smilie7]

Иначе въпрос на вкус, казало кучето...

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: ntonev   
Дата:   21-11-11 01:02

Поздрав от "братски" Китай. Тука в Гуанджоу явно тачат жасминовата запарка. Хубав аромат, ама си е топла водица. Предпочитам черния чай в Индия.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: h_bio   
Дата:   21-11-11 08:04

С чай основно се снабдявам от Турция. Различни марки - еднакво добро качество. Често си купувам и пия и английски марки, но там малко ми идват в повече допълнителните аромати.

От билковите отвари консумирам смес от мащерка, липа и борови връхчета (всичко събирано в Родопите). Страхотна е!

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: smoking_weed   
Дата:   21-11-11 10:20

Сега са пуснали един нов - в непромокаеми пакетчета. Страхотен е!
[smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: navy   
Дата:   21-11-11 11:05

h_bio, родопите [smilie24]

ntonev, в момента пия китайски зелен... страхотия...
На мен ми харесват допълнителните аромати, на естествена основа са и целият офис става ароматен, яко е...

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: princess_lia   
Дата:   21-11-11 11:08

Nikonio, не.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: navy   
Дата:   21-11-11 11:10

Канонио, за пъпките да не говориш за така нареченият 'дизайнерски' чай, баси педалското звучене ха ха...
Всъщност това са обработени, може би ферментирали, не знам, листа, после нагънати и направени на топче. При слагане в гореща вода се разтварят и отвътре 'разцъфва' цвят... абе хем 'красиво', хем ароматно... за пари какво ли не правят [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: n1x0n   
Дата:   21-11-11 11:56

Никсъне, ако не робуваш, но не го правиш както трябва, то ти не извличаш максималното усещане и ефективност на чая

"Както трябва" при чая е едно толкова разтегливо понятие, че мога да пожелая успех на онзи, който се нагърби да го дефинира.

В Казахстан съм пил черен чай с бучка овча лой, защото там така го правят от времена, в които прадедите ни тук, в Европа още дори не са знаели да си варят водата за дезинфекция.

Така че, това нашето европейско "ние решаваме кое е "правилно"!" отношение към повечето неща в живота, е такъв наивитет, че няма накъде...

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: navy   
Дата:   21-11-11 12:09

Никсъне - както трябва не е никак разтегли понятие и е свързано с оптималното разтваряне и извличане на аромат, полезни вещества, вкус и т.н.
За всеки чай си има различни запарки, като градуси, времена и прочее... с каква вода и какви подсладители, ако е нужно.

Така че ако ще и на луната да си пил чай... това нищо не значи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: n1x0n   
Дата:   21-11-11 12:19

За всеки чай си има различни запарки, като градуси, времена и прочее.

Това е доста разпространена заблуда, ама много хора обичат да се правят на разбирачи и да ходят с часовници и термометри.

Бяха спретнали един blind test на членовете на един от най-снобските лондонски чаени клубове - Postcards. Нито един не можа да хване 30% разлика във времето за запарване, нито един не можа да хване разлика между вода 97 и 85 градуса, бъркаха чайове като произход, вид и не знам още какво...

Просто за бизнеса е полезно да има легенди, ритуали, оборудване и т.н. и т.н. Да кихат наивниците, дето се смятат за разбирачи.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: navy   
Дата:   21-11-11 12:25

Е продължавай да си мислиш така [smilie7]

Направи ли си кръвен тест дали не си осиновен? Щото като гледам във всичко виждаш конспирация [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: n1x0n   
Дата:   21-11-11 12:33

Да, Navy, добре Navy... знам, че денят ти няма да е пълноценен, ако не кажеш последната дума - затова те оставям на мира.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Orlin   
Дата:   21-11-11 13:31

А, не... няма да е на Нейви последната дума :)
В този спор съм по-съгласен с Никсъна. Разбира се, че има значение време на запарка, температура, каква е водата също.
Но най-вече психологически. Резултатът не е толкова различен.

Относно дали да се добавя захар, мляко, лимон - въпрос на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: navy   
Дата:   21-11-11 13:36

Ем нека Никсъна да държи зеленият чай на вряща вода повече от 10 минути, пък после той да си го пие горчив и с променени вкусови качества [smilie18]

Мен ми е все тая какво си мислите за Великата Конспирация...
Правя един и същи чай по различен начин и вкуса му е различен и психологическият ефект е май само във Вашите глави [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.