Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Щурче   
Дата:   29-12-11 07:37

Номаде [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: NShte   
Дата:   29-12-11 09:03

English cuisine is generally so threadbare that for years there has been a gentleman’s agreement in the civilised world to allow the Brits pre-eminence in the matter of tea – which, after all, comes down to little more than the ability to boil water - Wilfred Sheed

бърз превод, ако някой има нужда: в Англия, като не могат да готвят, варят вода

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: kvakioh   
Дата:   29-12-11 10:18

Пия един асама, индийски, не много скъп, от дървена кутия, която после може да се ползва за каквото и да е.
Запарвам 1 ч.лъжица с 500мл вода, и за около час го изпивам, достатъчно силен е, не знам дали има коефин много, но ободрява.
Пия и един японски, на прах, зелен, подарък оттам, пиел се с яденето, няма много вкус, без захар и добавки каквито и да е, гол чай.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: riddick   
Дата:   29-12-11 10:44

На прах? Да не е Матча? Не много подходящо за подарък за ежедневно ползване, но разбираемо, след като е доста известен заради церемонията[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: tutttifrutti   
Дата:   29-12-11 14:22

днес си купих от руския гастроном ей този
http://www.akbartea.com/images/products/ceylon-green-tea-green-emerald.gif
тъкмо го пробвам. не е скъп и е приятен

иначе в последно време пия този:
https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/qbqv7443.JPG
http://www.bgdrogeria.com/images/1_1700/987.JPG



Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: navy   
Дата:   29-12-11 14:26

Аз май открих любимият си чай... бял, сребърни връхчета, нещо такова беше... страхотен е, тънък и деликатен, много кефи [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: riddick   
Дата:   29-12-11 15:48

Да не е "Silver Needles"? Ронефелтския ли?

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: navy   
Дата:   29-12-11 15:53

СРЕБЪРНИ ВРЪХЧЕТА - бял чай
7.30лв.
Наименованието идва от многото бели типси (най-нежните листенца с бяло мъхче по тях), които му дават характерният външен вид. Деликатен и приятен, чай за познавачи.
Цената е за 50гр.
Независимо от ползите за здравето, продукта не е предназначен за лечение или предотвратяване на заболяване. Приготвяне
- Вода: ~ 250-300ml;
- Суровина: ~ 1.2 - 2g
- Температура по Целзий: ~ 65-70ºС;
- Време за запарване: ~ 2-3min.

Край на цитата [smilie7]

Не е Ронефелтския, не ми хареса нещо тази марка... не знам, купувам от Дрога-та...

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: victory13   
Дата:   18-01-12 18:54

никсънееее... от къде ги купуваш пакетчетата за запарване, мама му [smilie5]
че тоз в халите ме гледа като гръмнат [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: bleuetoile   
Дата:   18-01-12 18:59

Вярно - моля споделете - от де ги взимате пакетчетата за запарване? Вече на няколко пъти ми сервират така чая - насипен - в отворено отгоре пакетче в заведение и все не се престрашавам да се допитам до сервитьорката за снабдителя им на пакетчета?[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   18-01-12 19:15

Като деца си брахме липа, лайка, мента и мащерка и редовно си правехме чай. С по 3 - 4 супени лъжици захар вътре - по-хубаво от шоколад Кума Лиса!

Имаше и чай Утро и Алпинист, които хич не бяха лоши. Имаше и един за бронхит, на който не му помня името. Сега не можеш да намериш заведение, в което да правят чая с български такъв. Въпреки че от години не съм пил такъв - може и него да са го развалили... Навсякъде се "гъзарят" с разни Туинингси, Минингси... Няма такава отврат - степче, разтворено в гореща вода. Че и в някаква дървена кутия ти носят да си избереш, все едно хаванска пура те черпят. А то една гадост... Чиста химия - също като 90% от кафетата, дето ги продават (инстантни и неинстантни).

Нямам идея, може вече и българските чайове да ги блъскат с подправка "обем". Не знам дали сте забелязвали - в съставките на повечето подправки в пакетчета пише: "мляна печена царевица". Е*ем ти подправката!

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Щурче   
Дата:   18-01-12 19:17

Краси, април си идвам към бг от uk, да видя баба [smile] Ако ти трябват някакви пособия, щуротии, или каквото измислиш, мога да ти взема и да ти донеса. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   18-01-12 19:25

Автор: Dani_Koev_BG
Дата: 18-01-12 19:15


просто не си свикнал да пиеш чай, не е и нужно.
това което са ти носили не е върха на сладоледа, но не е и химия.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   18-01-12 19:43

Не съм никакъв "познавач", който да държи чая да му се сервира от приклекнала девственица от порцеланов чайник между 09:17 и 09:36 централно европейско време... Хабер си нямам от чайове. Моят аршин е вкуса. (Не е нужно да си сомелиер, за да пиеш вино, нали?) И казвам, че тая гадост дето я пия за по 1.50 - 2.00лв по заведенията не може да се мери по никой критерий със стръкчетата мурсалски чай, дето ги варя и преварявам вкъщи в тенжерата. И не мисля, че в тия пакчетчета има само и единствено сушени билки, храсти и т. н, както и че в бутилка вино от по 20лв има само и единствено ферментирало грозде.

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: navy   
Дата:   18-01-12 20:11

Щурче, ще се радвам да се видим на по един чай... стига Варна да не ти е далеко [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Щурче   
Дата:   18-01-12 21:10

А, бих дошла на разходка! Ще ми е приятно. Ти мисли ако нещо ти трябва, защото ми е лесно да ти го забера и донеса :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: nsirakov   
Дата:   18-01-12 21:15

чай пия като ме боли гърлото

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Щурче   
Дата:   18-01-12 21:16

нищо не разбираш, Ники [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: Щурче   
Дата:   18-01-12 21:19

Аз само им се чудя на бритишите с това мляко. Понеже тук наистина се пие чай (примерно всеки от съквартирантите ми си има всякакви приспособления, няма кой да ползва готови и пр..).

Правят страхотни чайове, то не са сортове, подбор, скъпи доставки и какво ли не. И като им люснат по 2 глътки мляко [smilie11]

Верно, не на всеки чай, ама пак... Почти на всеки [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: tan4o   
Дата:   18-01-12 21:45

Аз пък много обичам чай с мляко, някак си ми харесва как кадифено се плъзга по небцето!

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: navy   
Дата:   18-01-12 23:00

Автор: nsirakov
Дата: 18-01-12 21:15

чай пия като ме боли гърлото


За миг да си помисля, че пиеш основно алкохол [smilie7]

Щурче, не знам какво ми трябва, може би нищо... не знам, има време, ако ми дотрябва нещо и то не е такова, каквото би те затруднило, ще пиша [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: aleksandr   
Дата:   19-01-12 14:44

Един мой познат като му предложиш какъвто и да е чай, винаги отказва със заключението: "ВОДУРЛЯК". Аз не съм изпробвал всички чаеве но по мое мнение си е точно така!
С извиненеие към ценителите...:))

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: riddick   
Дата:   19-01-12 14:51

Александре, не се приема! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: navy   
Дата:   19-01-12 14:58

Александър по принцип е прав...
Ароматизиран водорляк.... ако говорим за 99% от боклука, който се продава в магазинната мрежа пакетиран [smilie7]

Най харесвам оригинален на едри листенца бял чай...
Усещаш му дишичката, дъха, плътността, леко и мазно се излива в гърлото...

След това харесвам тия запарките, дето ги берат щерките ми като сме в балкана. После слагаме някой горско плодче и така на по висока температура и няма такова удоволствие надвечер в хижата като позахладнее...

Сега ще си направя черен чай и ще му сипна 4-5 зрънца лиций вътре...

Отговори на това съобщение
 Re: За ЧАЯ...
Автор: El_Fuego   
Дата:   19-01-12 15:03

Да не забравиш и да пуснеш нещо на плазмата и уредбата през iНещо-си и да погалиш Nikkor-ите...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.