Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: лична хармония
Автор: slivenski   
Дата:   11-11-11 23:30

Автор: n1x0n
Дата: 11-11-11 20:05

Възпяващите егоизма ВИНАГИ са първите, които проплакват от проявленията му. Ама винаги!

-------------------------------------------------------

Може би имаш предвид "практикуващите" егоизма... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: kaiser.soze   
Дата:   11-11-11 23:32

Egоизмът не е непременно нещо лошо, ама май трябва да пораснеш за да го разбереш.[smilie5]
Има една книга, "Изкуството да бъдеш егоист".
Не съм я чел, но ако искаш я прегледай набързо. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: feliz   
Дата:   11-11-11 23:38

имаше едно списание "Егоист" - мнооо яко. [smilie5] [smilie24] купувах си всеки брой, барем се науча на егоизъм. Ама не успях...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: siyann   
Дата:   12-11-11 03:37

Inner Peace - Kung Fu Panda

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: shtukov   
Дата:   12-11-11 07:52

Любителите на играчки обикновено са егоисти, а любителите на контакти - общителни.
Проблема на играчките е, че за да работят добре, имат нужда от презареждане от работещ контакт, защото рано или късно "батериите" им заминават. Любопитно и умилително е да видиш егоист, който има нужда да презареди "батерията" си..


Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: georgivelev   
Дата:   12-11-11 10:20

Щуков, мого образно го раздаваш, дай малко конкретика. Какво е играчка и какво е контакт.

Любопитно и умилително е да видиш егоист, който има нужда да презареди "батерията" си..

Играчката изпитва умилителни чувства, когато нейният собственик има нужда да презареди батерията си? Лична хармония? Защо трябва да изпитваме наслада от страданието на човек, на когото не му пука особено за околните му? Това не е ли също форма на егоизъм?

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: pif   
Дата:   12-11-11 10:25

Много взехте да смесвате понятията. Какво общо има вътрешната хармония с външните контакти, видът им и нуждите на човек. Някои имат нужда да дават други да получават. Това не е свързано с хармоният им със себе си.
А всяко дете знае, че батерията не може да се зареди от контакта. Първо батерията трябва да е акумулаторна и второ трябва да има зарядно защото контакта е с променлив ток и високо напрежение а батерията има ниско напрежение и изисква нисък заряден ток.

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: Onakava   
Дата:   12-11-11 10:54

Фелиз, за първите години на Егоист [smilie24]

Какво общо има личната ми хармония с околните? Те имат дотолкова значение, доколкото аз им давам. Личната хармония е свързана с личен, интимен свят - мир, спокойствие, баланс, търпение, разум, в който влизат хората, които аз искам, хората, които обичам - там околните нямат място. Да се чувствам добре със себе си, да се боря с вътрешните си кризи, да се владея - това е за мен хармонията.
Мисля, че ако човек не се научи да не е толкова зависим от околните, определено има риск да мине криза някаква при определени ситуации. Не мисля, че е проблем, ако други се дразнят от поведението ми - често групата изпада в крайности към някои индивиди, по необясними причини - това не означава, че мнозинството има право. Понякога просто е нужно време, търпение и смелост да си отстоиш мнението.

При всички положения обаче си мисля, че трябва да се страни доколкото е възможно от ситуации и индивиди, при които вътрешната ти хармония е подложена на изпитание.

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: iPonche   
Дата:   12-11-11 14:08

Личната хармония има общо с околните особено, ако става дума за чувствителен мислещ човек. Всяко нещо случващо се извън теб може да има пряко влияние върху теб и вътрешния ти свят. Ако си доза по-емоционален от общото средно е съвсем нормално да направят вътрешната ти хармония истински ад. Повечето хора виждайки податлив на влияние човек с повече емоции и наивитет започват да се възползват от тази му слабост. Не знаете какви чудовища могат да бъдат създадени, които да нарушат личната му хармония за доста дълъг период от време и сам да не може да се отплете от така създадения вътрешен хаос.

Явно в този форум всички са много силни личности с перфектна лична хармония. [smilie5] Е, аз не съм от тях и почти всеки външен натиск ме залюлява вътрешно. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: мара   
Дата:   12-11-11 14:18

ипонец, не ти личи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-11-11 14:25

Автор: Todd
Дата: 11-11-11 20:03

Ако хората имат проблем с теб не забравяй - проблема си е техен !!!

Ако ти имаш проблем с хората не забравяй - проблема си е твой !!!

----------------------------------------------------------------

Звучи много простичко и де факто е много вярно.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: iPonche   
Дата:   12-11-11 14:33

Маро, туй е за заблуда на врага. Вярвам, че трябва да си хамелеон, за да оцеляваш, просто няма друг начин, иначе да съм се гръмнала отдавна [smilie24] Най-добрата защита е атаката!

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: мара   
Дата:   12-11-11 14:36

хич не требе да си хамелеон ;) таман обратното. само малко перде ;)

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: slivenski   
Дата:   12-11-11 14:38

Не е нужно да си чак хамелеон... Но малко гъвкавост обикновено помага.

Само най-силните или тези, които нямат какво да губят, могат да си позволят да не правят компромиси. А и това не е абсолютно.

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-11-11 14:55

slav4cho

Много зависи какви са околните и какво се разбира под вътрешна хармония. Един тъпанар е достатъчен да ти вгорчи живота и една любов, примерно за да включиш на турбо емоции и същество. В този смисъл другите са фактор. Има някакви мъдрости по-горе, но те просто не са за мен, или се сещам чак когато първоначалната доза нерви вече е заминала. В общи линии е строго индивидуално. Аз лично не мога да не се паля.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: shtukov   
Дата:   12-11-11 18:13

Един пресен пример - С нашето любезно съдействие, някои наскоро презаредиха батериите си за 4 години напред. Разликата в отношението им с околните по време на презереждането и след това, винаги е била очебийна..


Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: niki_s   
Дата:   12-11-11 18:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: Тед   
Дата:   12-11-11 18:29

Нещо не ми харесват дефинициите...като че ли се пропуска нещо важно, а от друга страна се намесва или любовта или щастието.

Това по-скоро говори, че тия които пишат, са нещо дисхармонични.
Сега остава и някой да изтърси, че му трябва един чувал с пари, за да се намира в хармония със себе си.


Автор: Uve_Smotanson "
Дата: 12-11-11 14:55

Един тъпанар е достатъчен да ти вгорчи живота"

И сто да ми пратиш, единствено бих им се смял на глупостите[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: alba_luna   
Дата:   12-11-11 19:00

Onakava , iPonche [smilie24]

Моята лична хармония е една капризна госпожица, с която понякога не можем да се разберем [smilie3]
Имам периоди когато и най-малкото нещо от страна на близките ми хора ми влияе ужасно и не мога да вляза в хармония с дни. Тогава вероятно е полезно да бъда повече егоист, но пък как да се науча да превключвам?! Но има и други периоди, както казва Мара, когато пердето е по-плътно и тогава малко неща ме засягат. Идеалната ми лична хармония обаче е когато съм в мир със себе си и околните и точно тогава ми се иска времето да спре, за да задържа по-дълго този момент.


Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: ценослав   
Дата:   12-11-11 19:13

Кат съм много ядосан, ма напрау беснея, за да се върна към личната си "кротка" хармония викам като ония готин артист от САЩ - "УууууССАаааааа".[cool] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-11-11 19:15

Тед

[beer] [shtrak]

Какво да ти кажа, зависи, много зависи. В смисъл зависи на какъв етап в развитието си си, като личност, това много силно казано, а и зависи какви са простотиите, зависи също и дали ти е за първи път. Ако се получи една артистична комбинация от коловози негативни събития, влизането ти за първи път в някакви непознати роли и достоен опонент, нещата не са много розови. Сега и на мен не ми дреме, а и вече имам някакъв опит и закалени нерви, да не говорим че открих и противоотрова на подобни негативни емоции. Сега като се замисля и като се обърна назад има и ползи от този тип .. съзряване. Отделно, че си е и до човек. Просто в нашия род сме си такива по една от генетичните лините[smilie5]

Та след всяка буря, небето е прекрасно и ясно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: iPonche   
Дата:   12-11-11 22:38

Alba luna, напълно съгласна с теб, май е същото при мен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: 2nYo   
Дата:   12-11-11 22:56

Тодд, пак е то4ен ...
Направо ве4е взема да ми писва тоз, и ша отида утре да му го кажа, с ено шише !

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: slav4cho   
Дата:   13-11-11 23:02

Като извод мога да си направя,че няма егоист в хармония...поне досега,каквото е писано ме избива на такива мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: лична хармония
Автор: мара   
Дата:   14-11-11 10:49

тука дефинициите са отявлено объркани[smilie18] . поне изводите, дето славчо ги е направил - със сигурност [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.