Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: orlindraganov   
Дата:   02-11-11 23:33

Застраховката не го ли плаща?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: promis   
Дата:   02-11-11 23:35

5-годишната гаранция го плаща [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: stanislavkos   
Дата:   02-11-11 23:41

Заслепяването от допълнително монтирания ксенон освен от лоша регулировка, идва и от неправилен монтаж на крушките-те са обикновено няколко мм по-дълги от халогенните, и опират в металното калпаче във фара. За по-бързо и лесно някои направо го махат, и тогава светлината не само се отразява от рефлектора, а и свети директно напред, при което става заслепяване. Аз на моите фарове само отрязах единия държач на калпачето, така, че да може малко да се изкриви напред, за да легне крушката добре в цокъла. За първи път видях фаровете ми да се виждат в дъжда вечерта
Всъщност Марките не правят ксенонови заместители за халогенни крушки като H1, H3, H7...
Още по темата, правили са ми акт за изгоряла крушка през деня, и имах в мен резервна, и полицая вика, ми смени си я, през това време тъкмо ще напишем. И след консултация с адвокат се оказа, че съм по точка движение с неизправно мпс и така...Ако не съм я сменил можело да ме спрат от движение


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 23:44

Полицай спира автомобил:
- Аптечка, пожарогасител, резервна гума всичко има! А, имаш ли касетофон?
- Имам!
- А, кючек?
- Имам!
- Пущай тогава! И полицая почва да играе, а шофьора гледа втренчен.
- Какво ме гледаш няма ли нещо да ме закичиш поне?

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: 2nYo   
Дата:   03-11-11 00:07

Та, да вземеме най лесно объркващият се компонент на един автомобилен фар-крушката ... ама заедно със цокъла за монтаж във фара-ок старата налогенна крушка е Н-7(примерно), зимам си ксенон система за Н-7 ! Кво ми дреме 4е монтажния цокъл за ксен-крушката, я издава 1-2 мм по навътре, ели по навън във фара ? Кво ми дреме 4е ако и цокъла да е то4ен, може волтовата дъгата при загряване на крушката и\или електрониката да се измества напред или назад, по оста на крушката, и от там да мърда сииии4кото резултат по системата "Автомобилен фар" ...А има и разни такива неща 4е Ксенонова Система със предна рефракторна леща няма произведена, поради нето4ността на разпределяне на светлинния поток и от там многото отблясъци извън основния поток ...
Моите фарове са произведени за Ксенонови крушки, със автомати4но регулиране на ниво, със опти4на система с вътрешна леща-рефлектор, и със електрониката за палене,и потдържане на газовия разряд !
ОБА4Е - първият собственик още при поръ4ката на колата от магазина, е пожелал обокновенни фарове (тва в Германия) ама за модела нямааа, и вадят ксенон крушки, и електроника за крушка, и слагат халогенна крушка ! Идвам си аз купил си кола от Джърмани, и в Бг, гори ляв къс ... Компа вика -"Ляв къс сгорел", отварям фар, и с крушката излиза шаиби4ка от 4ерен полиамид "0,5мм Audi hallogen adapter" (отпред на крушката наденат) ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: denises26   
Дата:   03-11-11 00:13

IvoZafirov Пък има някви луди хора дето фърлят луди пари по коли на 50 60 години. И ги подържат и обгрижват представяш ли си? И я гледаш колата и яко й личи, че е на 50 60 годинки и една такава гаднааа. Много повече харесвам подържанни коли на по 10-15 години отколкото чистак нов Хюндай, който е баш в същото състояние, от първия си ден. Ни автомивка видял ни нищо, ама нали карай я още 2 години па после новичка, чистак. Мнението ти за модифицирането (тунинга) няма да го коментирам. Давам ти пример с фирми, като Хамън, Каръсон, Алпина, Мансори, и те уверявам, че има хора (не фирми), които си умеят и правят доста качествени неща. Успех ти пожелавам и разкарай ароматизатора, че в завода такива екстри не слагат. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: 2nYo   
Дата:   03-11-11 00:20

И аз съм си напрайл Тунинг ( да знаете - думата идва от 2nYo-Туньо ) !

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: boreto   
Дата:   03-11-11 08:00


Аз пък си взех халогенки на Филипс Philips X-treme Vision +100% и съм много доволен [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: imitev   
Дата:   03-11-11 09:16


Защото и пежо трябва да ядат хлебец, че и дилърите и т.н. по веригата... Какво и струва на шибаната крушка 280 лева [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   03-11-11 09:54

280 не е при дилърите !!! за 150 некво менте от BOSCH ....

И за моята кочина се намира дебитомер за 130 лева - от бошаджиите но нали знам че истинският оригиналният си струва 540 кинта ...

А китайски за 45 има чисто нови - даже понякога и работят !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qlcw6869.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/meni1829.JPG



Това е мембрана гумена с дебелина 1мм и диаметър 70мм - за карбуратора на мотора .
В Ямаха тая гумичка струва 320 кинта !!!! А ми трябват 4 броя .

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: imitev   
Дата:   03-11-11 10:00


Знаят как да дерат потребителя [cool]

Всичките са спецове в тази област...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: jingov   
Дата:   03-11-11 11:25

Тоде ,моите ги слагаха в Пловдив,от тези,които палят бавно.Една крушка изгоря след 4/четири години/при това не от раз ,а за няколко дни,първо си промени цвета,а след три дни ,реглаж веднага и не притеснявам никого..копчето в купето е на 1 или нула .И всичкото това с одобрението на представителите на марката !Тоест има одобрена система за вграждане ,с цел по ниска цена .Едно е да ти вземат хилка за същите,но с заплащане на 45лв трудочас ,а съвсем друго е да се монтират в определен сервиз,срещу три пъти по скромна сума.Проблемът е в реглажа,а не в произхода на крушките...

Апропо ...гледам,че повечето комплекти за студийно осветление са със същият произход,а тези,които не са ...малко хора биха могли да си ги позволят !

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   03-11-11 22:22

ТАзи вечер се загледах кой блещи най-много. Оказаха се паяците на Центъра за градска мобилност в София. Никаква насоченост - като точков източник.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nikol79   
Дата:   03-11-11 22:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   03-11-11 23:05

Една мъничка бухалчица бързо ги настройва.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   03-11-11 23:36

Автор: denises26
Дата: 03-11-11 00:13

IvoZafirov Пък има някви луди хора дето фърлят луди пари по коли на 50 60 години. И ги подържат и обгрижват представяш ли си? И я гледаш колата и яко й личи, че е на 50 60 годинки и една такава гаднааа. Много повече харесвам подържанни коли на по 10-15 години отколкото чистак нов Хюндай, който е баш в същото състояние, от първия си ден. Ни автомивка видял ни нищо, ама нали карай я още 2 години па после новичка, чистак. Мнението ти за модифицирането (тунинга) няма да го коментирам. Давам ти пример с фирми, като Хамън, Каръсон, Алпина, Мансори, и те уверявам, че има хора (не фирми), които си умеят и правят доста качествени неща. Успех ти пожелавам и разкарай ароматизатора, че в завода такива екстри не слагат. [smile]

-----------------------------------------------------------------

Аз говорех за селските изпълнение на стари БГ кошници и изобщо не става дума за ретро автомобили и камо ли пък изобщо за професионален тунинг.

Говорех за селските напъни на горди собственици на дърти кошници с подръчни материали и по крайпътни гаражи да си кичат бангиите с некаккви изгъзици от сорта на синия псевдо "ксенон" дето и Тод, който с това си изкарва хляба, е оплюл по-горе.

Аз от тия работи не разбирам, но мога много точно да кажа кои в насрещното ме заслепяват и те са:

1. Всекакви селски изпълнения на стари бангии (разбирай таксиджийски ксенон)
2. Тъпаци с нерегулирани фарове.
3. Френски коли и най-вече пежа (нямам идея що, но Тод го потвърждава)
4. Шкоди ( и трехните фарове са мамси джейс).


А тунинга е и въпрос на вкус - нещо, което е много рядко срещано по нашите земи


[beer]

Тия дето карат 14 годишни коли няма нужда да се обиждат. И аз карах такава и все още с умиление си спомням за нея и ме кефи повече от тая дето е на 5.

И забравих да спомена, че също не си мия колата много-много [smilie18]
1. Първо пестя излишно хабене на вода
2. не се возя на капака и не ме интересува колко е кална отвън, важното е вътре да ми е чисто.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   03-11-11 23:48

Добре е джама на фара да е чист, иначе разсейва настрани.

Това Никол79 кво беше, кога фръкна и въобще?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   04-11-11 00:04

Ооооо фарчета и джамци са винаги чисти!
Аз нали съм цъки и не понясям мръсно стъкло

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: CB450   
Дата:   04-11-11 21:47

Ако искате ксенон ретрофита ви да е на ниво, направете следното:
1.Сменете фаровете с такива, които са конструирани за ксенон.
2.Осигурете си сертифициран за допустимост в Европа ксенон.
3.Автоматичното ниворегулиране е задължително!
4.Автоматично миене на новите ви прожектори!
Този комплекс от мерки няма да ви струва повече от 2-3000лв. и това ще повиши пазарната цена на автомобила ви(вероятно двойно).
Най-добре породайте колата и си купете друга с фабричен ксенон!
Аз направих точно това преди няколко месеца.


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   04-11-11 21:49

Ама ти нищо не каза. Те от ксенони за 150, 110 и 85 лева избират най-евтиния и искат отстъпка, а ти ги метна на крушата директно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   04-11-11 21:55

Зафиров хубави приказки разказваш ама...
Как разбираш като те заслепява насрещния, дали ксеноните му са китайски или реномирани някви скъпи ;)

Според мен едни китайски ксенони в подходящ фар и добре регулирани ще са доста по добре отколкото скъпи специални ксенони нерегулирани в кофти фар... или ти щом те заслепява значи е евтин китайски ксенон ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nodoubt   
Дата:   04-11-11 22:07

е па и вие пък много лесно се заслепявате, изнежена работа [smilie23]

всяка сутрин като се кара по цариградско посока пловдив слънцето и асфалта светят насреща, мамата си джейса, нема такива ксенони. да земем да регулирнем слънцето и 50 лева глоба че грее [smilie7] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: CB450   
Дата:   04-11-11 22:25

Ксеноните, както и всички елементи на безопасността на автомобила не са "скъпи или евтини", а са отговарящи и неотговарящи на изискванията в Европа.

Когато китайците отговорят на изискванията, които съм описал, да заповядат!
Разбира се да осигурят и сервизна мрежа с подготвен персонал, защото наладката на системата не е за всеки.
Тогава цената им доста ще заприлича на тази на реномираните производители.

Гледах запис как московската полиция "рисува хубавците" със заслепяващи самоделки и се притесних, че са по-цивилизовани от нас евро-българите. Тези дни камък ми падна от сърцето!


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   04-11-11 22:37

cb450 къде си видял сервизна мрежа на Осрам за крушки бре :D :D :D

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   04-11-11 22:43

Няма сервиз за крушки .Нито за баласти .Има фар произведен за ксенон и фар за Н- нам ко си ....

Щом фара е за Н (халоген) - ксенона аут !!!

Това е мярката !!!

И никаква друга не е нужна !!!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.