Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: dobriman   
Дата:   02-11-11 09:42

...ей на!
Явно само с винкеу ще се наложи да се регулират...както спомена Асахи в съседната тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: JULIOF   
Дата:   02-11-11 09:45

Вчера даваха, някакви Кат-аджии с уреди за измерване ъгъла и силата на фаровете. Такива като в сервизите за реглаж(който е ходил [cool] )..разбира се тъъънката уловка беше, че ако водач сам спре да му измерят нещата, нямало да глобяват.

Естествено съм твърдо против нефабричните ксенони и фаровете на тези с десен волан.

Дано да се затегнат драстично нещата и глоби до дупка, щото всеки който кара знае защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 09:46

зарежи винкеу, кажи къде в закон, наредба или правилник го пише това ... не в прес съобщения на МВР

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: yan   
Дата:   02-11-11 09:47

За ксеноните не пише, но има една недомислица за дневните.
Не са упоменати дневни светлини за движение през деня в зимния сезон, а пише да се движим на къси светлини.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: vinse   
Дата:   02-11-11 09:47

Абе аз ксенон нямам щото фаровете ми светят като слънце, ама това дето го замислят с глоби за незаводски инсталираните ксононови системи ми се струва глупост. Китайски били !? Ми то и ксенона на BOSH дето се влага заводски в премиум марките автомобили е сглобен от китайски компоненти. Санкцийте трябва да бъдат за нерегулирани фарове

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ejko   
Дата:   02-11-11 09:49

valen_tin, наредбите се издават с бързината на "прес съобщения", има ли едното има и другото... Да не са закон, че да ги търсим и четем...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-11-11 10:03

Сега пак прочетоха по радиото некомпетентно съобщение от КАТ.
Цитирам "... много си купуват КСЕНОНОВИ КРУШКИ китайско производство ..."

Става въпрос за ксенонова инсталация.
То ако с крушки ставаше и аз да съм си сложил ...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: yan   
Дата:   02-11-11 10:07

Ми те и телевизори и фотоапарати си купуват китайско производство....

Или китайските ксенони светят жълто?!
Ченгета...[smilie23]



Публикацията е редактирана (02-11-11 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 10:21

диодните крушки на задната регистрационна табела и тях ли да ги махам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: aeobs   
Дата:   02-11-11 10:24

Колко добре би било ако наистина на всички им са регулирани фаровете, тръгнал си на дълъг път вечер и всеки трети ти вади очите.
Но нещо не съм обнадежден, че ще се случи на практика.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: n1x0n   
Дата:   02-11-11 10:36

Идеята е силно недомислена, както повечето шумни акции на МВР през последните години.

Ксенонови, китайски, швейцарски - важното е да светят по начин, който да не причинява дискомфорт и предпоставки за ПТП за участниците в движението.

Ако спират за силни фарове - да спират и за слаби, ако спират за китайски - да спират и за зле регулирани фабрични.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ejko   
Дата:   02-11-11 10:44

Като ще е задължително да се регулират фаровете да ги мерят при годишните прегледи...
А колкото до китайските, няма значение дали са китайски, просто няма нужда да се преправят ел. инсталации и да се слагат ксенони, на коли, чиито фарове не са проектирани за ксенони... Ако са си фабрични- ОК, но тея измишльотини дето ги правят за по 30-50 лева според мен да ги забраняват...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: imitev   
Дата:   02-11-11 11:01


Ксеноновите светлини могат да се ползват само ако са оборудване с устройство за АВТОМАТИЧНО нивелиране.

Така е в ЕС.

У нас не е баш така - ППЗДП:

Чл. 137. През нощта и при намалена видимост водачите на пътните превозни средства, които не са моторни, са длъжни да използват предвидените в правилника светлини.

Чл. 138. При движение през нощта и при намалена видимост е забранено използването на светлини, непредвидени в правилника.

И по нататък:

ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ПЪТНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА
Чл. 9. Разрешава се движението на пътно превозно средство по пътищата, ако то отговаря на определените от производителя изисквания за експлоатация, на този правилник и на наредбите по чл. 8, ал. 3 и чл. 36, ал. 3 от Закона за движението по пътищата.
Чл. 10. (1) Моторно превозно средство или тегленото от него ремарке е технически неизправно, ако има някоя от следните повреди или неизправности:

....

12. по осветителната уредба:
а) изменени са броят, типът, цветът и разположението на предписаните светлини, с изключение на светлините за мъгла;
б) светлините не са регулирани;

в) не светят дългите, късите, габаритните светлини или стоп-светлините;
г) пътепоказателите не работят;
д) липсват предвидените светлоотразители;
е) недостатъчно осветена е задната табела с регистрационния номер.

Иначе казано ако си лъв винаги можеш да се измъкнеш, защото законът е неграмотно написан и се отнася за кон [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: fizo   
Дата:   02-11-11 11:06

Изобщо как може да комнетирате подобна тъпотия. Нишо не се прави с цел да се предотврати дискофорт или ПТП-та. Всичко с цел да има винаги за какво да те глобят. Скоро и радиото няма да мога да си сменям докато шофирам или да пия вода... Ти по тая логика и ако разговарям със пътниците също се разсейвам и може да предизвикам ПТП...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ejko   
Дата:   02-11-11 11:08

А за какво са ми "габаритните светлини". На мен не ми работи единия габарит, но някак не съм ги пускал никога...
Те за какво служат?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nikol79   
Дата:   02-11-11 11:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: dobriman   
Дата:   02-11-11 11:17

ежко, може да се ползват например, ако се наложи да спреш някъде...да кажем извън населено място и искаш да пишкаш в храсталака. Нощем.
Оставяш на габарити - хем да те виждат гръцките тираджии и да не те отнесат, хем да не заслепяваш бай Дончо докато се връща с откраднатото от бившето ТеКеЗеСе.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: aeobs   
Дата:   02-11-11 11:28

ejko, основното предназначение на габаритните светлини е точно това, което dobriman е написал. Използват се също и при паркиране.
Не знам от колко време не ти работи едната светлина, но за такова нещо се пише акт по принцип. Когато се движиш на фарове габаритните винаги трябва да са включени. Също нямаш право и да се движиш само на тях, както много хора из София правят зимните месеци.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: pif   
Дата:   02-11-11 11:41

Акт за изгоряла крушка не могат да ти пишат. По закон имаш право да я смениш и да продължиш или да оставиш автомобила на мястото където са те спрели до отстраняване на повредата. Нямаш право да продължиш, но няма основание да ти пишат акт. Макар и да го правят по други членове като неизправно МПС - ако обжалваш пада веднага. Ако те спрат с изгоряла крушка правилното е да кажеш: момент, сменям я веднага и я сменяш. В този случай не могат да ти напишат акт.
А иначе цялата шумотевица е за събиране на малко кинти след изборите, че доста се поохарчиха с тея обиколки насам натам. Нищо ново под слънцето. Никой не му дреме за безопастност или превенция на катастрофите. Дреме им само рушвета да върви.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: boreto   
Дата:   02-11-11 11:42

Вкарал съм изкривяване в информацията.

Заглавието съдържа моя коментар.

Никой не е говорил за някакво решение за ксеноновите или по-точно HID осветителите. Купили са подвижни измерители на фаровете, сертифицирали са ги и започват проверки. Който не е в нормите - санкция. От мен е връзката с нефабричните HID, защото точно при тях норми - йок!

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Славов   
Дата:   02-11-11 11:58

Вече съгласен, ама както го беше написал първия пост ..... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: kayso   
Дата:   02-11-11 12:03

КАТ започва да спира колите с ксенонови фарове

Цялата новина: ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 12:07

"Автомобилите с ксенонови крушки на фаровете, които не са фабрично производство, ще бъдат спирани от движение, а на водачите ще бъде съставян акт, съобщи и БНТ."

значи проверете дали крушките ви са правени във фабрика [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ejko   
Дата:   02-11-11 12:59

То стъклата на ксеноните май също са различни..., като са фабрични..., или само в крушките и схемата е разликата?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 13:05

Пифе, всяка година, със или без избори, в началото на ноември правят акция "Светлина". КАТ си има нов шеф, който има воля да прилага по-ефективно законите. Мен лично ме устройва да проверяват изправността на автомобилите и по-специално светлините. Съгласен съм да отделям по 10 минути седмично да ме проверяват.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.