Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: nsirakov   
Дата:   03-11-11 21:48

нямам думи, с които да изразя огорчението си...

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: navy   
Дата:   03-11-11 21:54

ибаси пародията...

КАК може да се сравнява БОЙ над лице, което е отдало живота си за теб...

дали ще е полицай или лекар.. просто НЕ трябва да се сравнява - съд и максимум наказание!

точка!

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: OIM   
Дата:   03-11-11 21:58

Сираков , ти си в още по лоша ситуация Ти може да пострадаш и като доктор и като фотограф ...


Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 21:58

До голяма степен съгласен... доколкото изобщо някой може да има "по-специален" статут (с което доста по-малко съм съгласен, да не кажа, че почти съвсем не съм), то по-скоро би трябвало да са лекарите (не случайно най-уважаваната професия в това, което поне аз бих нарекъл Цивилизован свят = Западна цивилизация - хората, които се ползват с най-голямо уважение за естеството на труда им... и, бай дъ уей, с най-големи заплати (може би почти наравно със самолетните пилоти))... докато за ченгетата имам доста повече задръжки по много причини... но все пак тук не е нито "най-цивилизованото" място, нито много други неща [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: asahi   
Дата:   03-11-11 21:59

Може пък да се промени нещо.

В понеделник се запознах с пловдивски лекар, на когото едва ли някой ще посегне.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: Gruyu   
Дата:   03-11-11 22:00

нормално си е ....лекарите не спадат към класата "стража" - като джандарите, кадиите и корумпираните прокурори, които бранят благата и привилегиите на господстващата класа...или ще се бият всички наред или никой, иначе не е демократично!

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: ценослав   
Дата:   03-11-11 22:06

С такава "маса" от политици разполагаме. Е, адвокатите победиха докторите. Имаме прекрасни лакари, сестри, санитарки. Има между тях и такива на които не им е мястото там. Добрия човек си личи по отношението към хората, независимо каква професия упражнява. Някой ще ме нарече "комунист", нека да съм такъв, но ще разкажа за една тоталитарна история, която от комична, се превърна в трагична. Значи преди 89 г. бригадира "еди кой си" подва жалба в прокуратиурата, че негов подчинен по време на оперативка пред колектива му казал "Недей да ми знаеш много, че ще те "кимнем" с тоя буркан кисело мляко". Започва преписка по чл. от НК /който възпрепятства длъжностно лице да изпълни длъжностното си задължение .... - има го и сега/. Бригадира поиска да оттегли жалбата си, щото с подчинения били приятели и той му се бил извинил. Ма държавата не даде. Осъдиха подчинения и според мен напълно правилно. Сега тая точка още я има в закона - /който възпрепятства или пречи на длъжностно лице да изпълняава своите провесионални ..../. Значи в закона го има, НО някой не го прилага от правораздаващите органи, което пък води до наказателна отговорност от същите, защото има друга точка в НК /длъжнжстно лице /включително съдии и прокурори/ което със своето действие или бездействие причини ..../.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: promis   
Дата:   03-11-11 22:17

Подкрепям отхвърлянето на това предложение. Защото не е нормално професия като тази на лекарите да е толкова опасна, че да има нужда от специален статут. По тази логика утре и учителите ще поискат специален статут. Това са симптоми. Трябва да се лекува причината.

Смятам, че е по-разумно (за всички нас като общество) да се реформира и оптимизира МВР, което да противодейства на набезите на циганите, и ако трябва във всяка по-рискова болница да се зачислят по един-двама полицаи, които да пазят реда и да викат подкрепления в нужда.

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: mimnin   
Дата:   03-11-11 22:26

promis, точно същото си мислех.
Лекарите не са в директен сблъсък с престъпници, както е при полицаите. В това отношение не би трябвало да са по-различни от учителите примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 22:28

promis, хммм, абе, накара ме да се позамисля... май има (някакъв) резон де... [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: nikol79   
Дата:   03-11-11 22:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: djogata   
Дата:   03-11-11 22:33

Хм, откъде накъде пък побоя над лекарите трябва да е нещо специално? Лекарите са нормални хора от обществото, както и учителите, магазинерите, електротехниците, и... дори учЕните от БАН.

Побоят над който и да е човек би трябвало да е еднакво (и строго) наказуем.

В цял свят единствените с по-особен статут са силите на реда, и то точно, защото те са тези, които би трябвало да предотвратяват посегателства над обикновените граждани. Не виждам защо в България трябва да правим нещо различно. По-скоро, както писаха по-горе, по-важно е 'силите на реда' да си вършат работата и да няма нападения над лекарите.

Ако тръгнем така да квалифицираме професиите - лекарите заслужавали специален статут, защото ни спасявали, тогава пък учителите също заслужават специален статут, защото учат и образоват децата ни, и при това са не по-малко застрашени от физически посегателства. Ами техниците от ЧЕЗ? Закъде сме без електричество? Трябва и на тях да им дадем специален статут, за да е по-трудно да се посяга и над тях?

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: Gruyu   
Дата:   03-11-11 22:37

какво правораздаване ви гони! ..кви 5лева!...спомнете си колко пъти сте били жертва на престъпници и колко пъти полиция и съд са ви помогнали...не ме карайте да си развалям мнението за вас...мен джандарите само ме глобяват, никога не са ми помагали - и сина ми и жена ми са били жертва на престъпници и никаква помощ от никого, обаче ако аз наруша закона и за неправилно паркиране и веднага глоби и т.н...гумите ми крадоха, вилата ми разбиваха 3 пъти и никаква помощ от никъде..да ги пенсионират на 70г и никакви заплати отгоре и за пъдари на бостан не стават тия



Публикацията е редактирана (03-11-11 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: stoyan_5   
Дата:   03-11-11 22:37

Снощи биха Радко вместо Буци ... във филма "Столичани в повече".[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: promis   
Дата:   03-11-11 22:39

Да, много кофти сцена [smilie23] Супер неприятно ми стана че се шегуват с такова нещо [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: slivenski   
Дата:   03-11-11 22:44

абе... бой над полицай - тва е нещо като оксиморон.

къв полицй ще е тоя, дето ще ти позволи да го набиеш?

полицията треа бие... не нея да я бият. иначе ква полиция е?

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: Gruyu   
Дата:   03-11-11 22:47

абсолютно!!!![smilie5] който джандарин го набият къф джандарин е!!!...да оди да варди ечумика и дините на къра от циганетата...ако въобще става и за тва!

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: orlindraganov   
Дата:   03-11-11 22:49

Правилно! Бой над полицай или съдия трябва да се наказва най-много с мъмрене.

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: nikol79   
Дата:   03-11-11 22:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: slivenski   
Дата:   03-11-11 22:51

иначе по темата - лекарите и учителите верно са малко застрашен вид... не знам що налитат да ги бият толкоз...
ама то утре и бакшишите може да поискат охрана - във всяко такси да има агент от тайните служби... както в израелските самолети агентите на МОСАД... ама верно, откак ги има, израелски самолет не е бил отвличан... или поне няма данни да е опитвано... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


та може би болниците трябва да си наемат охрана и тва е... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   03-11-11 22:57

По скоро съм за идеята да има дежурни полицаи в спешните и денонощни звена. Ако трябва и във всяка болница. Да не говорим, че и идеята на д-р Райчинов, също не е за пренебрегване - тази за терминал 2.

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: bozO   
Дата:   03-11-11 23:26

Всеки сам може да избира професията си.

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: Belge   
Дата:   03-11-11 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: djogata   
Дата:   03-11-11 23:54

Да бе, то щото английският не е официален страни с общо население 500 милиона - САЩ, Австралия, Англия, Канада, Нова Зеландия - да продължавам ли да изброявам? Ако ВСИЧКИТЕ български доктори знаеха английски и на момента се чупеха да работят в англоговорящи държави, нямаше да стигнат само за да им попълнят дефицитите...

Отговори на това съобщение
 Re: как да не си горд, че си лекар ;)
Автор: ntonev   
Дата:   04-11-11 00:06

Джогата поне 3 пъти повече е населението...само Индия сложи... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.