Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Тед   
Дата:   02-11-11 19:23

Аз монтирах ксенони преди 3 год., не за да изглеждам неотразим и да заслепявам насрещните колеги.

Причината, че с ориг. крушки осветлението на къси е трагично. Смених крушки - никакъв резултат. Ако има дупка или препятствия и с нормална скорост - са мои със старите крушки.

С ксенона в момента не заслепявам колегите, виждам добре, светят през деня, не е необходимо да превкл. на "дълги".

Според мен халогена е големият проблем. Но всеки си има мнение.

По-добре ли е да съм със старите крушки и да изглежам като къртица...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   02-11-11 19:36

Категорично отказвам да подкрепя тезата, че трябва да карам кола за 20к евра за да имам ксеноново осветление. Не приемам идеята, че това е гъзария. Аз също съм сложил ксенони откакто купих колата, защото с нормалните крушки просто нищо не се вижда. Откакто карам с ксенон не съм ползвал дълги светлини - няма смисъл.

Относно "заплахите" за спиране на автомобили от движение заради монтирани такива системи... усмихвам се. Резултатът от подобни действия ще бъде само един - адвокатите ще вземат по някой лев. В края на краищата няма лошо, но прави кофти впечатление медийният шум, който се вдига.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nikol79   
Дата:   02-11-11 19:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   02-11-11 19:47

Блажени са вярващите...

Ти с дългите светлини какво осветяваш? Асфалта или пространтвото пред теб? Аз нямам нужда да виждам какво се случва на 100 метра пред мен, а да имам ясна видимост на 20. Нямам нужда от дълги, защото късите ми осветяват асфалта просто прекрасно и по начин, по който дори дългите не могат да се справят.

Аз се радвам, че виждам какво се случва на пътя и това значително намалява шанса да стане някоя беля. Радвам се че ползвам такива фарове и се радвам, че ще продължавам да си ги ползвам и то съвсем безпрепятствено [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 19:50

nikol , грешиш ...няма да бъдат санкционирани, защото няма в момента правно основание за това (ако се появи ги махам...), хората с ксеноните ще бъдат тормозени, някои ще почерпят, други ще си отстояват правата и така

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: OIM   
Дата:   02-11-11 19:54

ksuhoruкov
Множествено число на евро е пак ... евро Определено е със специален закон


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: boreto   
Дата:   02-11-11 19:59

Каква е разликата между ксенонова крушка в фокуса на фара
и халогенна крушка в фокуса на фара ?


Разликата е огромна. На халогенката свети нажежена жичка, съсредоточена в малък обем и се фокусира лесно защото е почти точков източник.
HID е газоразрядналампа и свети в целия обем на балона. Това изисква специална конструкция на фара и не може да се фокусира правилно в конструкция за жични крушки.

А законът не визира типа на крушките, но изисква спазването на стандартни параметри. Който не ги изпълнява, да си бере последствията.
Дано не е само от ден до пладне...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nikol79   
Дата:   02-11-11 20:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: peterst   
Дата:   02-11-11 20:07

а според закона (не правилника) за движение по пътищата ще те глобят, само ако те хванат нощем - чл.101, т.8 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: samara   
Дата:   02-11-11 20:09

... ако на някой не му трябват дълги, значи сетете се какво прави с очите на другите отсреща [smilie23] ... забрана, а и не само за такива, ужас и трябва да се промени закона, явно! [smilie23] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: peterst   
Дата:   02-11-11 20:10

та според правилника за движение ограничението на скоростта по магистралите е 120км/ч, но според ЗАКОНА за движение по пътищата е 130 км/ч...

това само като пример кое се ползва при прилагане на наказанията [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 20:21

peterst къв правилник за движение бе?
такова нещо няма
има Правилник за Прилагане на Закона за Движение по Пътищата
и навсякъде си е 130км/ч ограничението

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nikol79   
Дата:   02-11-11 20:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 20:23

А между другото аз забравих нещо да ви кажа бе :)

Те няма да забранят съвсем ксеноновите фарове и никога не е имало такава идея.
Просто ще наложат лицензиране за сервизите които могат да слагат ксенони и ще издават документи за пред КАТ.
По този начин пак ще си карат хората със същите китайски ксенони, само че ще са по скъпи и някои избрани хора ще прибират парите... та недейте се радва, че ще ги забранят ;) Нямат далавера да прекратят вноса и прибирането на мито от китайските ксенони. Просто някои подбрани хора ще прибират повече пари

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: peterst   
Дата:   02-11-11 20:26

klez, не съм го описал пълно името, но виж тук за магистралите:

http://www.kat.mvr.bg/ppzdp.txt

и сравни с това:

http://www.kat.mvr.bg/zdp.txt

после кажи кое е правилното [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-11-11 20:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 20:28

Хах! Вярно! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: peterst   
Дата:   02-11-11 20:30

дупки, какво да ги правиш. не само по пътищата, ами и в правилници и закони [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   02-11-11 20:31

Клез, едва ли ще стане точно така. Каква всъщност е функцията на годишните технически прегледи? Нали идеята е да се проверяват основните системи на автомобила - осветлението и спирачките. И как след като съм минал този технически преглед, който удостоверява, че превозното средство е технически годно някой ще го спре от движение заради нередност, която изрично е проверена в хода на ГТП?

Вярно е, че никога не е имало идея да бъдат забранявани ксеноновите системи. Важно е фаровете да бъдат правилно регулирани. Както обикновените халогени могат да заслепяват при неправилно регулиране, така и ксеноновите фарове не заслепяват при правилно регулиране.

Коментарите от рода на "не ползва дълги, значи смятай какво прави с насрещните шофьори" ще оставя без коментар. Когато се качите на автомобил с такива фарове ще си промените мнението и сами ще се убедите, че това няма връзка със заслепяването на насрещните шофьори.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 20:42

в правилника могат и 50 да напишат, че е за магистрала, но има ли несъответствие със закона, важи закона !

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: icikonti   
Дата:   02-11-11 20:43

Слава Богу, идиотите вън от пътя!

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: georgi969   
Дата:   02-11-11 20:45

"сами ще се убедите, че това няма връзка със заслепяването на насрещните шофьори."

Няма викаш?
Един такъв дето дългите му са излишнио кара срещу мен и заслепява.Пресвятквам веднъж-нищо.Втори път -пак нищо.И включих моите дълги.После той включи неговите дълги-съвсем ослепях.
Толкова по въпросаза това че дългите не ти трябват.



Публикацията е редактирана (02-11-11 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nsirakov   
Дата:   02-11-11 20:50

сухоруков... откакто карам едно бургаско рено сценик не ми трябва ксенон - фаровете му са обикновенни, но всичко пред мен е ден :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Gruyu   
Дата:   02-11-11 20:57

като карам извън града и отсреща някой на фарове като скочи в дупка или в някой хендек и ми се струва, че ми смига за джандари и аз му вдигам ръка за поздрав!

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   02-11-11 21:00

Абе това бургаско рено, Сираков, аз ти го докарах и знам колко свети. Едно ксенонче ще му легне от раз :) Нека и Тед да ти каже колко е харно така. Ти смени ли му регистрацията или си с А отпред. Ако е така, да ми кажеш номера си... има значение ;)

За последен път казвам за тия, които отказват да четат или проумеят: ксенона няма никаква връзка със заслепяването. Вина за него имат нерегулираните фарове, които вместо да светят напред в асфалта светят в небето. От фарове, които светят в небето файда няма, без значение халогени ли са, ксенони ли са и в двата случая ще заслепяват насрещнодвижещите се. Когато фарът е регулиран и свети в правилната посока, целият светлинен поток попада извън полезрението на другите шофьори и не пречи. Каква крушка има вътре е без значение.

Няма пречка автомобил с фабричен ксенон да заслепява, стига да не са му регулирани фаровете. Има маса автомобили с фабричен ксенон, които са с фабрични фарове без лупи. Така че нека не слагаме каруцата пред коня...

Ще го обясня и още по-просто. Без значение с какво джобно фенерче си (с крушка или лед от тия Крио-тата), като ти светна в очите все ще си заслепен. Когато обаче наведа фенерчето в краката ти, няма да имаш този проблем отново без значение какво е фенерчето.



Публикацията е редактирана (02-11-11 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: J0R0   
Дата:   02-11-11 21:09

Това с регулирането на някои автомобили става от купето. Аз имам 5 степени за положението на фаровете, от почти успоредни на пътя, до съвсем забити в асфалта. Според обстановката си избирам накъде да ги насоча. Ако карам по безлюден път ги пускам напред, за да виждам максимално далеч. Ако е натоварено движението - забивам ги надолу.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.