Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 13:12

Пак я започнахте [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Само че са въоръжили куките с некви устройства HELLA - не отговаря ли спектъра на светлината на нормата - чао !!!

Това всъшност е проблема на китайските ксенони . Защото светят гадно .

Ама китайката крушка е 20 кинта а оригиналната за фабричният ксенон е над 100 ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

А дали са ти регулирани фаровете се вижда .... аз заради нерегулирани фарове си имам два убави халогена отпред .
Пречи ли ми насрещният - пускам ги !!!

Да се оправят .

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 13:24

АХахХАхаах що за глупости бе :)
Пак четете по новинарските сайтове и се занимавате с глупости ;)

По закон кво ще ми направят?
Могат да ме спрат щото ми е неизправна светлинната уредба, никъде в закона не пише 'китайски ксенони'.
Оки... и какво, да речем че ме спират, вадят специален уред и мерят.
1. Това че китайските ксенони заслепявали повече ми се струва пълна измишльотина. Разположението на рефлекторите на крушката е същото като на обикновена халогенна крушка, само дето самите рефлектори са по-големи... т.е. може да светят по-малко (както се получи при мен) но не и да свети на посоки. :)
2. Не е толкоз трудно да вземеш една халогенна крушка и да и изкопираш вградените рефлектори ;)

3. Да речем, че ме спрат и установят неизправност по осветителната уредба.
По закон имам право да отстраня проблема на място, тогава не могат да ми напишат акт. Обикновенните крушки са ми в жабката, слагат се точно за 1 минута двете! :) та така... ше ми напишат акт ама друг път.
Та тая акция за китайски ксенони да ви кажа си е пълна медийна измислица, ама повечето полицаи точно от медиите ще разберат че има такава акция. То като цяло медиите са нещо като 'вътрешния' канал на МВР за информиране на служителите им за акциите ;)

Тея върли противници на китайските ксенони, мога да ги поканя да видят мойте 'боклуци' за 50лв :)
Не светят кой знае колко добре, щото като светлинен лъч са леко по орязани в сравнение с оригиналните (вградените им рефлекторчета са по големи както казах), но в никакъв случай не заслепяват когото и да било.


Проблема всъщност както някои се досетиха е в нерегулираните фарове.
Колкото може Оригинален ксенон нерегулиран да заслепява
толкова може и халогенна крушка
толкова може и китайски ако не е регулиран.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 13:45

Като си толкова убеден що не идеш да ти ги замерят? Ако наистин аса ОК няма причина да се възмущаваш. За всички шофиращи е ясно, че има гадни фарове и повечето са ксенони. Тях ако намалят ще е от полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: pif   
Дата:   02-11-11 13:52

Асахи: Аз също съм за много строгия контрол както на исправността на МПС-тата така и към стриктното спазване на правилника до последната буква. Но. Идва голямото Но. Новия началник на КАТ просто си прави пи ар. Смяташ ли, че ако поиска не може да изкорени корупцията в КАТ точно за 3 дни. Ама как ще иска да я изкоренява като при него отиват част от рушветите. Катаджиите продължават да си гушат яко като гледат да го правят колкото се може по бързо. Спират по 2-3-4 коли наведнъж и ги пускат за не повече от 1 минута престой. За 1 минута няма как да се проверят документите, дали има останали контролни точки или да му се напише фиш.
Вчера снимахме на едно кръстовище един говорител дето приказва и на бекграунд се вижда тарикати минаващи през насрещното, на червено .. без да им пука от знаци. И като обърна камерата към някой от тях ми показват среден пръст. А на отсрещния тротоар има караулка и полицай в нея дето си чете вестника и чопли семки и изобщо не му дреме кво се случва на кръстовището.
Той си прави дажбата от 2 акта и 10-20 рушвета сутрин или вечер и останалото време скучае. Чопли вестник и чете семки.
Та новия началник като стария.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 13:55

asahi щот няам време.
До ся с тея фарове никога никой не ми е присветнал да го заслепявам.
А примерно с една от служебните коли редовно ми светкат щот са скапано регулирани... макар и да не е с ксенони.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: imitev   
Дата:   02-11-11 13:57


Фабричните ксенони имат автоматично регулиране на нивото.

На жената октавията е така - даже светят малко ниско по моя вкус... Чехите са се презапасили леко.

Иначе завиват по завоите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Виж на дълги си е ден отпред да го ева [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 13:58

Не бих твърдял такова нещо за човек, когото не познавам. Ако имаш някакви съмнения за корупция можеш да подадеш сигнал на 02/ 982 22 22 или на тази страница, особено ако си за стриктното спазване на правилника до последната буква.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Славов   
Дата:   02-11-11 14:04

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] голем смех тука .....

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: pif   
Дата:   02-11-11 14:06

На телефона ми отговаря само телефонен секретар. Опитвал съм в РПУ-тата и там разни висшестоящи ми обясняват, че трябват свидетели. Аз не съм достатъчен. Освен това не мога да дам видеозапис защото първо е незаконно да го снимам и второ няма заповед от съда за използването на СРС какъвто се води видеокамерата в случая. Те са си вързали гащите по всички параграфи. Утре влизам в съда точно срещу един такъв тарикат дето искаше пари и шефа му някакъв инспектор го покри и унищожи жалбата без да сложи дори входящ номер. Утре следобед ще пиша повече подробности.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 14:09

Тва като да почнат да пишат масово актове на коли над 100 коня щот има възможност да карат с превишена скорост...
че и с фаровете така :)
Ше пишем актове на хора с неоригинални ксенони щот има опасност да заслепят някой.


Тея дет пишат ЗДвП хич не ги бива да подбират правилно критерия нещо...
В случая да повторя пак проблема не са Китайските ксенони а нерегулираните фарове.

В случая с карането на фарове през деня... критерия не е от 01 Ноември до 01 Март ... а това дали времето е облачно, слънчево, мъгливо и т.н..

Ама тя идиотщината по хората ходи ;) пък те нали и те са 'хора'



Публикацията е редактирана (02-11-11 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 14:34

А някога имаше закон за изменения по конструкцията на автомобила - може и още да го има .

По него даже и спойлер не можеш да си сложиш !!!

Ако го има - нема отърваване .Какво като до сега не са го прилагали !!!




[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 14:54

аз да си призная съм изменил оригиналната конструкция на автомобила ... сложил съм си стелки, всеки път треперя от страх като ме спират катаджии да не проверят.


очаквайте следващата акция: проверяват по номера на рамата с какви джанти е излязла от завода и ако е била със стоманени, а си сложил лети джанти ... спират от движение и 100 лв глоба [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Славов   
Дата:   02-11-11 15:01

Малеееее и аз махнах старите тенекиени и сложих алуминиеви, ми сега ..... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: dobriman   
Дата:   02-11-11 15:11

честно да си кажа, ако стелките са ти част от конструкцията...нямам нищо против катаджиите да ти спрат колата от движение

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ejko   
Дата:   02-11-11 15:13

aeobs, ok приех думите ти и въпреки, че не могат да ме глобят си смених неработещия габарит... Смешно е но не знаех, че габаритите светят, когато светят и другите...
Нищо де сега съм ударник и всичко свети, срещу 45 стотинки, 20 минути с купуването на крушка и 5 псувни, че си ожулих ръката при смяната...[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (02-11-11 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 15:30

стелките са част от конструкцията колкото и крушките [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: batonga   
Дата:   02-11-11 15:45

За мен много по-голям проблем са SUV-овете, за които днес стана дума в една друга тема. Освен че са грозни и непрактични, са и високи, и фаровете са им високо и по правило са с ксенон. Колкото и съвършено да им регулирането, е невъзможно лъчът да бъде контролиран спрямо всички участници в движението. Всяка насрещна кола е различно висока и водачите се намират на различна височина спрямо лъча. Рано или късно в процеса на разминаване настъпва заслепяване. Затова и толкова дразнят тия пусти ксенони. Всички други високи машини или имат ниско долу фарове или не са на ксенон. Просто SUV-oвете за мен са една недомислица за сурвакане на богаташчета и нямат място на пътя, но няма как, имаме си ги [cool] . Отделно слагам разни самоделки на пернишкия оптичен тунинг. Живеем в много селски времена и нищо не е наред [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 16:04

Аха. Фермерите карат мерцедеси, а бизнесмените - пикапи.

Височината (ъгъла) на светене може да се регулира отвътре. Често съм виждал мои познати нарочно да ги вдигат нагоре, "за да виждат по-добре". Май си е и до водача.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-11-11 16:11

И аз съм за защото тия "таксиджийски" ксенони вадят очи. Пътувам постоянно и забелязвам, че по провинцията е фрашкано с тия "подобрения". Случвало ми се е на път без маркировка да намаля рязко заради такива фарове щото иначе нищо не виждам.

Забелязал съм, че колкото е по-стара кочината толкова собственика и е по-склонен да я кичи със всякакви изгъзици. Доста цигански манталитет е това...

Дано сложат постепенно край и на това.


[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 16:16

Сенон с лупа, сложен зад стъкло за рефлектор, е също гадна комбинация. Разсейва настрани и заслепява отдалеч.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nodoubt   
Дата:   02-11-11 16:28

абе кви са тия глупусти, на милиционерите им дай да забраняват и глобяват [smilie25]

иначе 99та ни спират и викат - глоба!
що?
ми фаровете ви светят със синя светлина, а в закона пише бяла или жълта..
беги от тукаа [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-11-11 16:33

Мен що така не ме спират и глобяват при около 40К пробег годишно?? [smilie8]

Колата ми е изцяло фабрична и не съм си сложил никаква изгъзица, фаровете са ми регулирани в сервиз, че и на всичкото отгоре са наведени надолу с една степен в трафика. От колегиалност.

Обаче всяка втора-трета кола с която се разминавам на фарове или е с нерегулирани фарове или си е сложил от циганския ксенон и заслепява останалите. До сега нови коли с ксенон не съм забелязал да ми вадят очите. Обикновено това са стари кошници на горди собственици.

Точно щото всеки си вика "ще си правя каквото ми е кеф" затова е целия проблем.

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 16:58

проблема не е в наличието или неналичието на ксенон ... проблема е в акциите и глобяването на принципа "ако мине" с мотив "защото така" ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 17:02

Ти имал ли си точно такъв проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-11-11 17:14

Винаги ми е било чудно защо някой като си купи 10-12 годишна бангия и започва да я кичи и обгрижва като, че е чистак нова (то и нова да е какво има толкова да я кичиш).

10-12 годишната бангия си е 10-12 годишна бангия и каквото и да я правиш такава си остава и на всички им е ясно, че е 10-12 годишна бангия.


Поддържай, карай докато върви и тва е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.