Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   04-11-11 22:45

Не за крушки, а за осветителна система.
Ти къде си видял фар на Осрам?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   04-11-11 22:49

тука на село байовците викат, че има ли лупи или прозрачен фар ксенона нема грижа? Незнам дали е така. Имах алфа 147 и бутнах три комплекта ксенони на всички светлини. Взех ги от един приятел дето търгува с такива раути за по 76 кинта бройката. Тва преди 3години. Сега не знам колко са. Скоро виждах колата и още работят без проблем. Тоя с Европата ще ни избие още малко - дайте го не дразним[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   04-11-11 22:51

Todd, явно не си виждал нова кола
Новите коли серийно ги произвеждат с еднакви фарове.
Там няма такава екстра като Фар за ксенон и Фар за халоген...
Просто при екстрите си избираш каква да е крушката дали ксенонова или халоген, като ако е ксенонова в ел. уредбата на колата се добавя баласта.

Фаровете са ЕДНАКВИ!
на новите коли.
Това дет ми обясняваше тука няква мацка че ксеноните били с лупи... да ходи да разгледа колко коли с лупи има дет са с халогенни крушки
и какво излиза... че те са проектирани за ксенон а ги карат с халогенки.. кофти работа а

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   04-11-11 22:52

Нема такова нещо като фар за ксенон и фар за халоген... разгледайте новите коли, Фаровете са еднакви (ако изключим модела фарове, които имат управление вързано с волана и посоката на гумите, това е друг модел който някои коли имат)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   04-11-11 22:58

Автор: klez
Дата: 04-11-11 22:51

Todd, явно не си виждал нова кола
Новите коли серийно ги произвеждат с еднакви фарове.


Няма как да съм виждал нова ....... на ден по 20 поне !!!!

Нямало фар за ксенон и халоген .... аре недей че ме засягаш професионално .

Аз с това си вадя хляба както бях писал по-нагоре така че няма от къде да видя нова кола ....

Коя предпочиташ - Пежо , Рено,Тойота ,Дачия,Форд ,Ситроен да съм виждал днес например ????

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   04-11-11 22:59

цитроен, цитроен оле[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: CB450   
Дата:   04-11-11 23:06

Вместо ослепителни самоделки си вижте пада на напрежението(за коли без релета) докато стигне до лампите! Ако е голям(повече от ~0.5V) ви трябват нови превключватели, но най-добре релета.

Ако фаровете са матирани се полират.

Ако това е наред няма причина осветеността да е малка.


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   04-11-11 23:08

чшшшш бах мааму, да не ползваме китайски раути, а да боднем реле там дето не е изчислено за него?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: CB450   
Дата:   04-11-11 23:10

Изчисляваш: I=U/R


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   04-11-11 23:11

не требе да има сертификат, че става за мойта кола инак го не слагам[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   04-11-11 23:31

"кат са знам къв съм инженер ма е страх да отида на лекар..."

Тод туй че бачкаш в сервиз не значи че разбираш :)
Те и продавач консултантите в технополис им минават стотици телевизори и т.н. пред очите всеки ден ама... са си същите лумпени нали :)



Публикацията е редактирана (04-11-11 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   04-11-11 23:34

Тода ги разбира[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   04-11-11 23:36

Кат ги разбира има лесен начин да ме опровергае :)
дава 2-3 линка на някой магазин за части за коли в които се продават фаровете за един и същи модел кола за ксенон и без ксенон и готово :). Все ще има някои модели които имат различни фарове... но масово новите като гледам ги праят с един модел фарове само

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   04-11-11 23:37

Аз не бачкам в сервиз - на мене сервизите са ми клиенти !!!

Фирмените сервизи !!!

Нема как да разбирам - 30 години се занимавам с тия таралясници !!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   04-11-11 23:52

давай линка и ме опровергай, стига спами че ми са спи вече ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   05-11-11 00:03

Автор: klez
Дата: 04-11-11 23:36

Кат ги разбира има лесен начин да ме опровергае :)
дава 2-3 линка на някой магазин за части за коли в които се продават фаровете за един и същи модел кола за ксенон и без ксенон и готово :)


ха ха ха - това не го бях видял !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И как ще ги пуснеш на колата ако не е предвиден бодиконтрола да пуска такива фарове и да ги контролира ???

Или разсъждаваш за тия машини като за голф 3 или лада - тури + - и той тръгва .

да ти дам два баласта ХЕЛЛА или БОШ и кога ги подкараш без контролният блок ела ми се обади !! !

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

На новите коли даже крушката не можеш да си смениш сам защото няма кой да каже на контролера че си я сменил и той вече може да и пусне ток !!!

Той иска да си купи фар ... може ама кристален или ангелски очи де свети в космоса или в паважа .

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: boreto   
Дата:   05-11-11 08:43

Няма универсални фарове!

Рефлекторите произведени за халогенна лампа и рефлекторите произведени за ксенонова лампа са много различни по дизайн и са несъвместими.

В случая спамер е klez.

http://www.hella.com/produktion/HellaUSA/WebSite/Channels/Drivers/FAQs/FAQs.jsp


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: boreto   
Дата:   05-11-11 08:46

Цитат:

1. I want to convert my vehicle’s headlights to Xenon/HID. Does Hella sell Xenon (HID) retrofit kits for my vehicle?

Answer: No. The Xenon or HID "retrofit" kits that are widely sold on the Internet are illegal and potentially harmful to other drivers. The only legal Xenon conversions are those that use factory parts designed for a specific model of vehicle and sold by the manufacturer as an optional upgrade. The Xenon headlamps are designed as a complete system that includes the bulb, reflector, lens, housing, ballast, and other specific parts. Merely using the bulb and ballast inserted into a modified Halogen headlight housing will not give the proper light pattern. This is due to the fact that reflectors manufactured for Halogen bulbs and reflectors manufactured for Xenon capsules are very different in design and are not compatible. The result is usually a large amount of glare and scattered light that can blind oncoming drivers. Because these kits are illegal, Hella does not sell or endorse any Xenon “retrofit” kits.



Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   05-11-11 11:15

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vwim8065.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/ynug7749.JPG

http://photo-zona.net/images/user7792/album24503/large/1320484100_plfk5874_MBbalast.jpg


Е те го те един фирмен баласт за ксенон ..... само един процесор има в него ... защото е стар модел - от мерцедес някакъв .
[smilie18]

Мързеше ме да снимам китаските - приличат на транзистор Ехо вътре .

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

А за еднаквите фарове се знае .... ама кога някой си мисли че фарът е рефлектор с крушка ....

Фарът е оптична система по принцип ... макар че вече е съмнително колко от последните дизайнери разбират от оптика .

Но фара на Трабанта е еталон за перфектна оптична система .... с никаква 50вт халогенка светлиният поток е убийствен .Ама нема вече такива !!!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   05-11-11 11:18

Хела все пак е фирма, която иска да си продава раутите. Че на новите коли фаровете с ксенон са различни от тия с халоген е така, по простата причина, че вече ксеноните се монтират само във фарове с колиматорни лещи или лупи както им викат. Но ми стана интересно дали рефлекторите на тия същите фарове не са предлагани преди години с халогенни крушки? Почти се сещам за нещо подобно, но не помня на коя кола. И също да питам дали сте сигурни, че няма фабрични халогени с плоски колектори и стъкло на фара тип френелова леща, които порядъчно си заслепяват, а са легални?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   05-11-11 11:22

Няма техническа причина да има такива. Ако по търговски и други подобни нетехнически причини съществуват такива фарове то си е за сметка на ползвателите. КАто знам какви са мерките за контрол едва ли може да стане това.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   05-11-11 11:33

Абе на новите пежа без значение с какви крушки са по принцип са гадни за отсрешните .И някой други марки - вече даже ги разпознавам като ми заблещукат насреща !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   05-11-11 14:22

НАСОО, вчера гледах едно сузуки гранд витара - Точно с колиматорни лупи, само че с халогенни крушки.
Тойота супра, масово са със 'лупи' и с халогени
и още куп други коли има дето са точно с лупи и с халогени (заводски)

Та тва че лупите били за ксеноните или е пълна глупост, или производителите на нови автомобили са пълни глупаци че слагат халогени на такива фарове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: yan   
Дата:   05-11-11 15:33

Халоген с лупи става добре. И старите А4-ки бяха всички с лупи.
Но ксенон без лупа фабрично не съм виждал.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   05-11-11 15:56

аз съм и карал[cool] МЛ 55 - беше с некви много странни фарове. Виждал съм и други модификации с квадратни фарове и ксенони

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.