Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   05-11-11 16:01

Халогени с лупи има дълго преди ксеноните да се появят във автомобилите !!!

[smilie7]

Нали се сещате че всеки ксенон на пазара с означение Н ( халоген ) е ментерльок !!!




XENON H1,H3,H4,H4 bi-xenon,H7,H11,H13


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Тед   
Дата:   05-11-11 16:27

Автор: nsirakov
Дата: 02-11-11 21:11

свети достатъчно добре кала... особено сравнено с голфа ;)
както казва жоро регулирам нивото от купето в града съм с най-забити в земята фарове и е достатъчно...

--------------------------------------------------------------

Ники, не ти го пожелавам, но при такава регулировка на фара и улица с дупка, запълнена с вода при дъждовно време си неотразим... нямаш никаква реакция.

Аз тия дето мрънкат за с-мата на фаровете, да им кажа, че тия дето карат с десен волан, един фар няма като хората.

Минават рег. пред КАТ с $ или си сменят фара откъм шофьора с нормален /за нас/, иначе нямат минаване. След регистр. пред КАТ си го връщат обратно.


Карам с ксенон, но мога да кажа, че никой отсреща не ме е заслепявал на къси, освен Джипове, които са по-високи и фара им е на нивото на моите очи. Моите конкретно светят надолу и покриват отлично близкия периметър.Не са нито гъзария или някаква красота. Истинска необходимост. Аз карам винаги и през деня на фарове, независимо лято, пролет, есен или зима.
Не ми превкл. наср. колеги на "дълги" и не ми бипкат.Ксенона не знам дали с лупа, но елементарно се настройва /поне при мен/. Регулирах в сервиз фаровете. Това е.

Виждам евентуално някакъв проблем за водачи, които се движат пред мен, тогава когато съм зад тях. В купето им правя ден.

А при лед, мъгла и пара ... ксенона е къде ...къде.
Като пусна халогена + ксенона съм като "бял ден" ...


Ако пуснете халогени, без да има основание за това /мъгла, проливен дъжд/, могат да ви глобят. На магистралата обикновено ги забелязват и понякога си пишат акт (или предупреждават). Но се отнася за халогени при сухо и ясно време.
За ксенон ... няма /поне засега/ глоба.[smilie7]

Год. техн. преглед се минава, като си сложиш старите крушки или др. вариант.Иначе сервизите имат инструкция и ако я нарушат - им взимат лиценза.


Пък Ники /Сираков/ застани до мен с твоите крушки и аз с ксенона до теб - и дори при добра видимост ще видиш, че си като къртица. Ако е мъгла или др. си много по-зле.[shtrak]


Но това не е за сметка на колегата отсреща.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   05-11-11 18:44

"В купето им правя ден." Е ми точно за това говорим - неправилна лампа в неправилен фар. Не ти святкат, защото само с това трябва да се занимават - да святкат на всеки турбо гъзар, дето няма пари за истински фар.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   05-11-11 19:25

Уви, твърде много се спекулира с темата, поради една простичка причина: не си се отчел някъде и не си дал грешни пари на някого. Колкото и да им е тъжно на някои хора, ксенони ще има в автомобила на всеки, който го пожелае и направи кадърно. Който пренебрегне това условие, ще.бъде санкциониран, но останалите ще си шофираме с удоволствие. Знам, че ви е мъчно, но такъв е живота.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: 2nYo   
Дата:   05-11-11 19:37

Немам думи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   05-11-11 19:42

тва не е моя живот[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   05-11-11 20:50

Автор: Тед
Дата: 05-11-11 16:27


Виждам евентуално някакъв проблем за водачи, които се движат пред мен, тогава когато съм зад тях. В купето им правя ден.


Точно заради такива дето ми правят ден в купето тръгвам на задна !!!

Или спирам и ги пускам пред мен - и после аз им правя ден - 4 халогена хелла по 100 вата са повече от 20 ксенона заедно !!!!

И през ламарината им виждам !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: yan   
Дата:   05-11-11 20:58

написа:

> Уви, твърде много се спекулира с
> темата, поради една простичка
> причина: не си се отчел някъде и не
> си дал грешни пари на някого.
> Колкото и да им е тъжно на някои
> хора, ксенони ще има в автомобила
> на всеки, който го пожелае и
> направи кадърно. Който
> пренебрегне това условие, ще.бъде
> санкциониран, но останалите ще си
> шофираме с удоволствие. Знам, че ви
> е мъчно, но такъв е живота.


това в един по-добър свят...
нали знаеш, че всичко ПАК е въздух под налягане?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Тед   
Дата:   05-11-11 21:07

Тодд, дали си с ксенон, или крушка, който е зад теб ти свети неприятно.
И в огледалото и в страничните. Не е проблем ксенона...

Когато е на дълги зад теб, тогава "ръчкай задна"или отиди на магистралата да видиш някой нервак как реагира.

При къси, като ми е до гъза...ако мислиш, че ми е приятно и не ми светят огледалата...се лъжеш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   05-11-11 22:07

ако е с регулирани фарове бутам средното да не блести и мога да карам до луната без да ми пречи или да получавам дискомфорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   06-11-11 00:10

С регулиран фар никога не виждаш човека в предната кола !!!Без значение дали е джип или 60 сантиметрово ферари !!!

На моята джипка никога не съм ги пипал - не знам кой кога и къде ги е регулирал обаче са перфектни !!!
Без халогените разбира се .
Понеже винаги гледам да не преча на народа та съм им обърнал внимание - не се виждат хората в предната кола .
на дълги светлината минава през тях !!!

А на бързата каляска са некакъв отврат - защото са модерни красиви недомислици .

Добре че се регулират там на няколко нива .

Но на 70-80% от управляващите таралясници им е през оная работа за околните ....

Всеки блещука по някакъв начин - единият ти изкарва очите а другия не можеш да го видиш.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.