Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: boreto   
Дата:   02-11-11 07:22

Крайно време беше да резнат любителите на самоделно издърводелстваните китайски ксенонови ламБи, дето заслепяват насрещните.
[smilie24]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-11-11 07:22

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: dobriman   
Дата:   02-11-11 07:24

А дано, ама надали.....като си знам катаджиите...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 07:51

A дано ама не вервам - полицейските астри из града са с китайски ксенони !!!

За ченгето е голяма гордост да си тури на личният таралясник ксенони - еле ако са без пари !!!

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: dinkoff   
Дата:   02-11-11 08:00

И как ще докажат, че не са фабрично инсталирани [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-11-11 08:09

Мери се нещо!
Спират ти колата от движение, пък ти се оправяй!

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ejko   
Дата:   02-11-11 08:13

И как ще докажат, то се вижда от 100 километра кой какви са и като знаят и те спрат е въпрос на детайли как се доказва точно...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: yan   
Дата:   02-11-11 08:33

Проблема е в регулирането, а не в произхода.
Лошото е, че има някои стари фарове, на които стъклата им са доста матирали и "сияят"
Аз също съм за проверка на фаровете, но не само кампанийно за ден два.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-11-11 09:07

ние сме държавата на нерегулираните фарове.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 09:09

На някои проблемът е в регулирането, други не са подходящи за оригиналната оптичн асистема на фара, а трети са си просто нискокачествени. Всеки може да ги открие като изведнъж му се освети цялото купе от задната кола.

Най-лесно такива фарове се ловят на задръстванията по светофарите.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: dinkoff   
Дата:   02-11-11 09:13

Няма да я бъде тая да спират на пътя и да те спират от движение. Може евентуално при ГТП да се направи нещо, но само евентуално. Защото много добре знам как се "минава" преглед.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-11-11 09:13

Има и фабрични дето могат да те опекат ...
С тях какво правиме?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-11-11 09:15

Аз ползвам някви на Осрам- силвърлайтс, нексенонови са и съм много доволен. За късите става въпрос. Дългите не ги знам кви са-оригиналлните са, не съм ги сменял. Скоро ходих да ги проверя, не беше нужно регулиране. Пресветкаха ми с дълги, та затова се наложи проверката. Но нищо не излезе. Чат пат продължават да ми присветват, като да ги заслепявам

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 09:15

При всички случаи водачът носи отговорност. Колата се спира от движение до отстраняване на проблема и преглед в КАТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-11-11 09:17

fast_eyebrow - става дума за ксенони с допълнително повишаване на напрежението - цяла инсталация е.
Май нямат и нажежаема жица а се пали самият газ.

За конвенционалните, които съ напълнени с ксенон вместо халогенен газ не става на въпрос. Те си светят в нормата.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: atrifonov   
Дата:   02-11-11 09:17

бати и аз исках да слагам ксенонови

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: dinkoff   
Дата:   02-11-11 09:18

Както казах, на пътя няма да стане. Ако си носят уред за измерване на светенето - ОК. Ама така "то се вижда" - Върнете ми документите, ако обичате, благодаря и довиждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-11-11 09:21

В щатите например, могат да те изплющят точно по метода "то се вижда". Ако не си съгласен- отиваш правиш експертиза, съдиш се. Рядко можеш да видиш кофти светещи фарове там

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 09:25

Напротив - могат да те пратят на преглед, пък после благодаря и довиждане. Нали можеш да си потърсиш текст ав закона? Всеки сам може да си направи проверка вижда ли се "чертата" от късите на 20м пред автомобила и дали осветява над тази черта автомобила пред себе си.

Нередовните светлини са пряко свързани с превишената скорост в тъмното.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: dinkoff   
Дата:   02-11-11 09:28

ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 09:32

Катаджията не е компетентен да провери и да даде оценка. Ако я спре от движение дали на прегледа в КАТ ще е с ксенона или с обикновени крушки ? А ако на прегледа в КАТ се установи, че е с нормални крушки и нарушение няма, дали някой (или повечето) няма да съдят държавата ... [smilie3]

такива проверки могат единствено да бъдат в годишния технически преглед. И всъщност проверките (то и сега май трябва да са така) трябва да са за настройката на фаровете и да се мерят отблясъците.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: dobriman   
Дата:   02-11-11 09:33

„Тази година сме извадили уредите от пунктовете за регистрация, така че да могат да бъдат проверявани автомобилите на пътя. В тази част ще има доста санкционирани водачи, които не са си регулирали фаровете", обясни още Антонов.

ще имат хапаратура, казаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: dinkoff   
Дата:   02-11-11 09:36

А компетентни технически лица?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 09:37

Валентине, не го мисли катаджията. Изчети добре закона - има много дупки, в които можеш да попаднеш. Не е ли по-добре да си регулираш фаровете и да не ме заслепяваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 09:40

те са регулирани. Я кажи къде по закони и наредби пише нещо за ксеноните, а и за регулирането.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: dobriman   
Дата:   02-11-11 09:42

...ей на!
Явно само с винкеу ще се наложи да се регулират...както спомена Асахи в съседната тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: JULIOF   
Дата:   02-11-11 09:45

Вчера даваха, някакви Кат-аджии с уреди за измерване ъгъла и силата на фаровете. Такива като в сервизите за реглаж(който е ходил [cool] )..разбира се тъъънката уловка беше, че ако водач сам спре да му измерят нещата, нямало да глобяват.

Естествено съм твърдо против нефабричните ксенони и фаровете на тези с десен волан.

Дано да се затегнат драстично нещата и глоби до дупка, щото всеки който кара знае защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 09:46

зарежи винкеу, кажи къде в закон, наредба или правилник го пише това ... не в прес съобщения на МВР

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: yan   
Дата:   02-11-11 09:47

За ксеноните не пише, но има една недомислица за дневните.
Не са упоменати дневни светлини за движение през деня в зимния сезон, а пише да се движим на къси светлини.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: vinse   
Дата:   02-11-11 09:47

Абе аз ксенон нямам щото фаровете ми светят като слънце, ама това дето го замислят с глоби за незаводски инсталираните ксононови системи ми се струва глупост. Китайски били !? Ми то и ксенона на BOSH дето се влага заводски в премиум марките автомобили е сглобен от китайски компоненти. Санкцийте трябва да бъдат за нерегулирани фарове

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ejko   
Дата:   02-11-11 09:49

valen_tin, наредбите се издават с бързината на "прес съобщения", има ли едното има и другото... Да не са закон, че да ги търсим и четем...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-11-11 10:03

Сега пак прочетоха по радиото некомпетентно съобщение от КАТ.
Цитирам "... много си купуват КСЕНОНОВИ КРУШКИ китайско производство ..."

Става въпрос за ксенонова инсталация.
То ако с крушки ставаше и аз да съм си сложил ...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: yan   
Дата:   02-11-11 10:07

Ми те и телевизори и фотоапарати си купуват китайско производство....

Или китайските ксенони светят жълто?!
Ченгета...[smilie23]



Публикацията е редактирана (02-11-11 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 10:21

диодните крушки на задната регистрационна табела и тях ли да ги махам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: aeobs   
Дата:   02-11-11 10:24

Колко добре би било ако наистина на всички им са регулирани фаровете, тръгнал си на дълъг път вечер и всеки трети ти вади очите.
Но нещо не съм обнадежден, че ще се случи на практика.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: n1x0n   
Дата:   02-11-11 10:36

Идеята е силно недомислена, както повечето шумни акции на МВР през последните години.

Ксенонови, китайски, швейцарски - важното е да светят по начин, който да не причинява дискомфорт и предпоставки за ПТП за участниците в движението.

Ако спират за силни фарове - да спират и за слаби, ако спират за китайски - да спират и за зле регулирани фабрични.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ejko   
Дата:   02-11-11 10:44

Като ще е задължително да се регулират фаровете да ги мерят при годишните прегледи...
А колкото до китайските, няма значение дали са китайски, просто няма нужда да се преправят ел. инсталации и да се слагат ксенони, на коли, чиито фарове не са проектирани за ксенони... Ако са си фабрични- ОК, но тея измишльотини дето ги правят за по 30-50 лева според мен да ги забраняват...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: imitev   
Дата:   02-11-11 11:01


Ксеноновите светлини могат да се ползват само ако са оборудване с устройство за АВТОМАТИЧНО нивелиране.

Така е в ЕС.

У нас не е баш така - ППЗДП:

Чл. 137. През нощта и при намалена видимост водачите на пътните превозни средства, които не са моторни, са длъжни да използват предвидените в правилника светлини.

Чл. 138. При движение през нощта и при намалена видимост е забранено използването на светлини, непредвидени в правилника.

И по нататък:

ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ПЪТНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА
Чл. 9. Разрешава се движението на пътно превозно средство по пътищата, ако то отговаря на определените от производителя изисквания за експлоатация, на този правилник и на наредбите по чл. 8, ал. 3 и чл. 36, ал. 3 от Закона за движението по пътищата.
Чл. 10. (1) Моторно превозно средство или тегленото от него ремарке е технически неизправно, ако има някоя от следните повреди или неизправности:

....

12. по осветителната уредба:
а) изменени са броят, типът, цветът и разположението на предписаните светлини, с изключение на светлините за мъгла;
б) светлините не са регулирани;

в) не светят дългите, късите, габаритните светлини или стоп-светлините;
г) пътепоказателите не работят;
д) липсват предвидените светлоотразители;
е) недостатъчно осветена е задната табела с регистрационния номер.

Иначе казано ако си лъв винаги можеш да се измъкнеш, защото законът е неграмотно написан и се отнася за кон [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: fizo   
Дата:   02-11-11 11:06

Изобщо как може да комнетирате подобна тъпотия. Нишо не се прави с цел да се предотврати дискофорт или ПТП-та. Всичко с цел да има винаги за какво да те глобят. Скоро и радиото няма да мога да си сменям докато шофирам или да пия вода... Ти по тая логика и ако разговарям със пътниците също се разсейвам и може да предизвикам ПТП...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ejko   
Дата:   02-11-11 11:08

А за какво са ми "габаритните светлини". На мен не ми работи единия габарит, но някак не съм ги пускал никога...
Те за какво служат?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nikol79   
Дата:   02-11-11 11:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: dobriman   
Дата:   02-11-11 11:17

ежко, може да се ползват например, ако се наложи да спреш някъде...да кажем извън населено място и искаш да пишкаш в храсталака. Нощем.
Оставяш на габарити - хем да те виждат гръцките тираджии и да не те отнесат, хем да не заслепяваш бай Дончо докато се връща с откраднатото от бившето ТеКеЗеСе.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: aeobs   
Дата:   02-11-11 11:28

ejko, основното предназначение на габаритните светлини е точно това, което dobriman е написал. Използват се също и при паркиране.
Не знам от колко време не ти работи едната светлина, но за такова нещо се пише акт по принцип. Когато се движиш на фарове габаритните винаги трябва да са включени. Също нямаш право и да се движиш само на тях, както много хора из София правят зимните месеци.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: pif   
Дата:   02-11-11 11:41

Акт за изгоряла крушка не могат да ти пишат. По закон имаш право да я смениш и да продължиш или да оставиш автомобила на мястото където са те спрели до отстраняване на повредата. Нямаш право да продължиш, но няма основание да ти пишат акт. Макар и да го правят по други членове като неизправно МПС - ако обжалваш пада веднага. Ако те спрат с изгоряла крушка правилното е да кажеш: момент, сменям я веднага и я сменяш. В този случай не могат да ти напишат акт.
А иначе цялата шумотевица е за събиране на малко кинти след изборите, че доста се поохарчиха с тея обиколки насам натам. Нищо ново под слънцето. Никой не му дреме за безопастност или превенция на катастрофите. Дреме им само рушвета да върви.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: boreto   
Дата:   02-11-11 11:42

Вкарал съм изкривяване в информацията.

Заглавието съдържа моя коментар.

Никой не е говорил за някакво решение за ксеноновите или по-точно HID осветителите. Купили са подвижни измерители на фаровете, сертифицирали са ги и започват проверки. Който не е в нормите - санкция. От мен е връзката с нефабричните HID, защото точно при тях норми - йок!

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Славов   
Дата:   02-11-11 11:58

Вече съгласен, ама както го беше написал първия пост ..... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: kayso   
Дата:   02-11-11 12:03

КАТ започва да спира колите с ксенонови фарове

Цялата новина: ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 12:07

"Автомобилите с ксенонови крушки на фаровете, които не са фабрично производство, ще бъдат спирани от движение, а на водачите ще бъде съставян акт, съобщи и БНТ."

значи проверете дали крушките ви са правени във фабрика [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ejko   
Дата:   02-11-11 12:59

То стъклата на ксеноните май също са различни..., като са фабрични..., или само в крушките и схемата е разликата?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 13:05

Пифе, всяка година, със или без избори, в началото на ноември правят акция "Светлина". КАТ си има нов шеф, който има воля да прилага по-ефективно законите. Мен лично ме устройва да проверяват изправността на автомобилите и по-специално светлините. Съгласен съм да отделям по 10 минути седмично да ме проверяват.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 13:12

Пак я започнахте [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Само че са въоръжили куките с некви устройства HELLA - не отговаря ли спектъра на светлината на нормата - чао !!!

Това всъшност е проблема на китайските ксенони . Защото светят гадно .

Ама китайката крушка е 20 кинта а оригиналната за фабричният ксенон е над 100 ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

А дали са ти регулирани фаровете се вижда .... аз заради нерегулирани фарове си имам два убави халогена отпред .
Пречи ли ми насрещният - пускам ги !!!

Да се оправят .

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 13:24

АХахХАхаах що за глупости бе :)
Пак четете по новинарските сайтове и се занимавате с глупости ;)

По закон кво ще ми направят?
Могат да ме спрат щото ми е неизправна светлинната уредба, никъде в закона не пише 'китайски ксенони'.
Оки... и какво, да речем че ме спират, вадят специален уред и мерят.
1. Това че китайските ксенони заслепявали повече ми се струва пълна измишльотина. Разположението на рефлекторите на крушката е същото като на обикновена халогенна крушка, само дето самите рефлектори са по-големи... т.е. може да светят по-малко (както се получи при мен) но не и да свети на посоки. :)
2. Не е толкоз трудно да вземеш една халогенна крушка и да и изкопираш вградените рефлектори ;)

3. Да речем, че ме спрат и установят неизправност по осветителната уредба.
По закон имам право да отстраня проблема на място, тогава не могат да ми напишат акт. Обикновенните крушки са ми в жабката, слагат се точно за 1 минута двете! :) та така... ше ми напишат акт ама друг път.
Та тая акция за китайски ксенони да ви кажа си е пълна медийна измислица, ама повечето полицаи точно от медиите ще разберат че има такава акция. То като цяло медиите са нещо като 'вътрешния' канал на МВР за информиране на служителите им за акциите ;)

Тея върли противници на китайските ксенони, мога да ги поканя да видят мойте 'боклуци' за 50лв :)
Не светят кой знае колко добре, щото като светлинен лъч са леко по орязани в сравнение с оригиналните (вградените им рефлекторчета са по големи както казах), но в никакъв случай не заслепяват когото и да било.


Проблема всъщност както някои се досетиха е в нерегулираните фарове.
Колкото може Оригинален ксенон нерегулиран да заслепява
толкова може и халогенна крушка
толкова може и китайски ако не е регулиран.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 13:45

Като си толкова убеден що не идеш да ти ги замерят? Ако наистин аса ОК няма причина да се възмущаваш. За всички шофиращи е ясно, че има гадни фарове и повечето са ксенони. Тях ако намалят ще е от полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: pif   
Дата:   02-11-11 13:52

Асахи: Аз също съм за много строгия контрол както на исправността на МПС-тата така и към стриктното спазване на правилника до последната буква. Но. Идва голямото Но. Новия началник на КАТ просто си прави пи ар. Смяташ ли, че ако поиска не може да изкорени корупцията в КАТ точно за 3 дни. Ама как ще иска да я изкоренява като при него отиват част от рушветите. Катаджиите продължават да си гушат яко като гледат да го правят колкото се може по бързо. Спират по 2-3-4 коли наведнъж и ги пускат за не повече от 1 минута престой. За 1 минута няма как да се проверят документите, дали има останали контролни точки или да му се напише фиш.
Вчера снимахме на едно кръстовище един говорител дето приказва и на бекграунд се вижда тарикати минаващи през насрещното, на червено .. без да им пука от знаци. И като обърна камерата към някой от тях ми показват среден пръст. А на отсрещния тротоар има караулка и полицай в нея дето си чете вестника и чопли семки и изобщо не му дреме кво се случва на кръстовището.
Той си прави дажбата от 2 акта и 10-20 рушвета сутрин или вечер и останалото време скучае. Чопли вестник и чете семки.
Та новия началник като стария.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 13:55

asahi щот няам време.
До ся с тея фарове никога никой не ми е присветнал да го заслепявам.
А примерно с една от служебните коли редовно ми светкат щот са скапано регулирани... макар и да не е с ксенони.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: imitev   
Дата:   02-11-11 13:57


Фабричните ксенони имат автоматично регулиране на нивото.

На жената октавията е така - даже светят малко ниско по моя вкус... Чехите са се презапасили леко.

Иначе завиват по завоите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Виж на дълги си е ден отпред да го ева [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 13:58

Не бих твърдял такова нещо за човек, когото не познавам. Ако имаш някакви съмнения за корупция можеш да подадеш сигнал на 02/ 982 22 22 или на тази страница, особено ако си за стриктното спазване на правилника до последната буква.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Славов   
Дата:   02-11-11 14:04

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] голем смех тука .....

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: pif   
Дата:   02-11-11 14:06

На телефона ми отговаря само телефонен секретар. Опитвал съм в РПУ-тата и там разни висшестоящи ми обясняват, че трябват свидетели. Аз не съм достатъчен. Освен това не мога да дам видеозапис защото първо е незаконно да го снимам и второ няма заповед от съда за използването на СРС какъвто се води видеокамерата в случая. Те са си вързали гащите по всички параграфи. Утре влизам в съда точно срещу един такъв тарикат дето искаше пари и шефа му някакъв инспектор го покри и унищожи жалбата без да сложи дори входящ номер. Утре следобед ще пиша повече подробности.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 14:09

Тва като да почнат да пишат масово актове на коли над 100 коня щот има възможност да карат с превишена скорост...
че и с фаровете така :)
Ше пишем актове на хора с неоригинални ксенони щот има опасност да заслепят някой.


Тея дет пишат ЗДвП хич не ги бива да подбират правилно критерия нещо...
В случая да повторя пак проблема не са Китайските ксенони а нерегулираните фарове.

В случая с карането на фарове през деня... критерия не е от 01 Ноември до 01 Март ... а това дали времето е облачно, слънчево, мъгливо и т.н..

Ама тя идиотщината по хората ходи ;) пък те нали и те са 'хора'



Публикацията е редактирана (02-11-11 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 14:34

А някога имаше закон за изменения по конструкцията на автомобила - може и още да го има .

По него даже и спойлер не можеш да си сложиш !!!

Ако го има - нема отърваване .Какво като до сега не са го прилагали !!!




[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 14:54

аз да си призная съм изменил оригиналната конструкция на автомобила ... сложил съм си стелки, всеки път треперя от страх като ме спират катаджии да не проверят.


очаквайте следващата акция: проверяват по номера на рамата с какви джанти е излязла от завода и ако е била със стоманени, а си сложил лети джанти ... спират от движение и 100 лв глоба [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Славов   
Дата:   02-11-11 15:01

Малеееее и аз махнах старите тенекиени и сложих алуминиеви, ми сега ..... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: dobriman   
Дата:   02-11-11 15:11

честно да си кажа, ако стелките са ти част от конструкцията...нямам нищо против катаджиите да ти спрат колата от движение

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ejko   
Дата:   02-11-11 15:13

aeobs, ok приех думите ти и въпреки, че не могат да ме глобят си смених неработещия габарит... Смешно е но не знаех, че габаритите светят, когато светят и другите...
Нищо де сега съм ударник и всичко свети, срещу 45 стотинки, 20 минути с купуването на крушка и 5 псувни, че си ожулих ръката при смяната...[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (02-11-11 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 15:30

стелките са част от конструкцията колкото и крушките [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: batonga   
Дата:   02-11-11 15:45

За мен много по-голям проблем са SUV-овете, за които днес стана дума в една друга тема. Освен че са грозни и непрактични, са и високи, и фаровете са им високо и по правило са с ксенон. Колкото и съвършено да им регулирането, е невъзможно лъчът да бъде контролиран спрямо всички участници в движението. Всяка насрещна кола е различно висока и водачите се намират на различна височина спрямо лъча. Рано или късно в процеса на разминаване настъпва заслепяване. Затова и толкова дразнят тия пусти ксенони. Всички други високи машини или имат ниско долу фарове или не са на ксенон. Просто SUV-oвете за мен са една недомислица за сурвакане на богаташчета и нямат място на пътя, но няма как, имаме си ги [cool] . Отделно слагам разни самоделки на пернишкия оптичен тунинг. Живеем в много селски времена и нищо не е наред [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 16:04

Аха. Фермерите карат мерцедеси, а бизнесмените - пикапи.

Височината (ъгъла) на светене може да се регулира отвътре. Често съм виждал мои познати нарочно да ги вдигат нагоре, "за да виждат по-добре". Май си е и до водача.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-11-11 16:11

И аз съм за защото тия "таксиджийски" ксенони вадят очи. Пътувам постоянно и забелязвам, че по провинцията е фрашкано с тия "подобрения". Случвало ми се е на път без маркировка да намаля рязко заради такива фарове щото иначе нищо не виждам.

Забелязал съм, че колкото е по-стара кочината толкова собственика и е по-склонен да я кичи със всякакви изгъзици. Доста цигански манталитет е това...

Дано сложат постепенно край и на това.


[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 16:16

Сенон с лупа, сложен зад стъкло за рефлектор, е също гадна комбинация. Разсейва настрани и заслепява отдалеч.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nodoubt   
Дата:   02-11-11 16:28

абе кви са тия глупусти, на милиционерите им дай да забраняват и глобяват [smilie25]

иначе 99та ни спират и викат - глоба!
що?
ми фаровете ви светят със синя светлина, а в закона пише бяла или жълта..
беги от тукаа [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-11-11 16:33

Мен що така не ме спират и глобяват при около 40К пробег годишно?? [smilie8]

Колата ми е изцяло фабрична и не съм си сложил никаква изгъзица, фаровете са ми регулирани в сервиз, че и на всичкото отгоре са наведени надолу с една степен в трафика. От колегиалност.

Обаче всяка втора-трета кола с която се разминавам на фарове или е с нерегулирани фарове или си е сложил от циганския ксенон и заслепява останалите. До сега нови коли с ксенон не съм забелязал да ми вадят очите. Обикновено това са стари кошници на горди собственици.

Точно щото всеки си вика "ще си правя каквото ми е кеф" затова е целия проблем.

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 16:58

проблема не е в наличието или неналичието на ксенон ... проблема е в акциите и глобяването на принципа "ако мине" с мотив "защото така" ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 17:02

Ти имал ли си точно такъв проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-11-11 17:14

Винаги ми е било чудно защо някой като си купи 10-12 годишна бангия и започва да я кичи и обгрижва като, че е чистак нова (то и нова да е какво има толкова да я кичиш).

10-12 годишната бангия си е 10-12 годишна бангия и каквото и да я правиш такава си остава и на всички им е ясно, че е 10-12 годишна бангия.


Поддържай, карай докато върви и тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 17:19

асахи, глоба или акт не съм имал, но това не значи че не са се пробвали. Та имал съм такъв проблем, защото аз го намирам за проблем това катаджиите да се държат "ако мине" ... ако си знаеш правата и им повишиш тон и айде по живо по здраво.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 17:20

Аз пък днес цял ден гледам една Х5-ца - изпраскала се челно с много километри в един дувар !!!

Дувара е бил много як !!! [cool]

Утре ако взема апарата ще я снимам .Мотора е на мястото на предните двама !!! А предните колела са под нея в средата ...

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 17:49

IvoZafirov написа:

> Винаги ми е било чудно защо някой
> като си купи 10-12 годишна бангия и
> започва да я кичи и обгрижва като,
> че е чистак нова (то и нова да е
> какво има толкова да я кичиш).
>
> 10-12 годишната бангия си е 10-12
> годишна бангия и каквото и да я
> правиш такава си остава и на
> всички им е ясно, че е 10-12 годишна
> бангия.
>
>
> Поддържай, карай докато върви и
> тва е.


Защо слагането на ксенонови крушки трябва да е кичене?
Аз мойте лично ги сложих щот бяха евтини и ми беше интересно да ги видя как ще светят
А все още съм с тях щото ме мързи да ги махна честно да си призная :D Но защо го разбираш като Кич това?
Кич... лепенки, Ауспуси Ремус и т.н. ама да си сложиш друг цвят крушки що го разбираш като кич.
И каква е разликата не мога да разбера дали ще сложиш Халогенка или ксенонка ако винаги са в фокуса на фара. :) Теоретично погледнато няма никво значение дали ще свети 6000К или 3000К ако е в фокуса... или то при вас теорията не вАжи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 17:50

И Още нещо...
примерно за Н1, Н7 крушки и т.н.
Вероятността да си купиш Обикновенна крушка, която да не е точно в фокуса на фара е точно толкова голяма колкото да си купиш ксенонова крушка на която фокуса да не е точно... Даже при обикновенните вероятността е по-голяма, понеже не са чак толкова перфектен точков източник като газоразрядните.

Ама то тука пълно с дървени философи дето грам не отбират от нищо обаче щот някой казал че е селско и заслепява и аре давай сега на секи с ксенон койт мине покрай нас ше му са взираме във фаровете и после ше викаме 'аууу бахти как гадно заслепява'



Публикацията е редактирана (02-11-11 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Vinsent   
Дата:   02-11-11 17:51

Та, къде мога си туря ксенон на бангията, вече доста по-ефтинджос? [smilie11]
Некой да продава ксенон? [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 17:53

Винсент Аз ся ще ходя таман да свалям моя :))) ако пак не ме домързи

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Vinsent   
Дата:   02-11-11 17:56

klez написа:

> Винсент Аз ся ще ходя таман да
> свалям моя :))) ако пак не ме домързи

Аааа, ся не мое, щот седаме да се запиваме. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 18:01

интересно ми е
да щракна 2 снимки да видя каква е разликата
ама все ме мързи... от половин година се каня ;)
да изхакам фотоапарата на статив, колата срещу стената ;) слагам едните снимам, слагам другите снимам с еднакви настройки

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Vinsent   
Дата:   02-11-11 18:04

klez написа:

> ... ;) слагам
> едните снимам, слагам другите
> снимам с еднакви настройки

Снимките не ги признават в съда. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nikol79   
Дата:   02-11-11 18:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 18:05

Къв съд бе, аз за мен, че ми е любопитно

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Vinsent   
Дата:   02-11-11 18:05

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nikol79   
Дата:   02-11-11 18:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 18:16

klez е върл фен на сините ламби !!!

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 18:20

Аде и тая... 'надул ксенона' :)
Никол на теб специално ли да ти обясня, че при крушка на фокус разликата между ксенон и халоген е само в цвета?
ама айде ти си женско простено ти е :)
Аз и аз тъй като ходя да карам някъде и надувам ксенона до край, Врътвам Волумето на мах



Публикацията е редактирана (02-11-11 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 18:23

Язе съм на кяр от китайчетата - найш колко тамагочита де управляват мотора сдадоха багажа от незамасяване или избили жици ..... екстра [smilie24]

Нека има !!! И колко повечко толкоз по-добре .

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Vinsent   
Дата:   02-11-11 18:26

klez написа:

> ...на теб специално ли да ти
> обясня, че при крушка на фокус
> разликата между ксенон и халоген е
> само в цвета?
> ама айде ти си женско простено ти е
> :)
> ...

Не си съвсем прав. Има автомобили, чиито фарове по дефолт не светят добре и заслепяват отсрещните. При читави автомобили ксенона няма да пречи на отсрещните, ама на тях никой не заменя оригиналното осветление. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nikol79   
Дата:   02-11-11 18:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 18:35

никол я ми обясни.
Каква е разликата между ксенонова крушка в фокуса на фара
и халогенна крушка в фокуса на фара ?
Наясно ли си ?

И какво значение има дали източника на светлина е газоразряден процес или нажежена жичка? И в 2та случая имаш постоянно светене на точков източник. Относно лупите.. не са много обвързани с ксенона, виждал съм коли с обикновенни крушки и лупи.

така като те гледам за теб 'Ксенон' е няква извънземна технология и представа си нямаш как изглежда ксенонова крушка, на какъв принцип работи, и как изглежда халогенна такава и на къв принцип работи.

Ксенон = Велика извънземна технология съвместима само с лупи

Халоген = стара технология за жълти лампи :)

Относно тва че ксенон без лупа не можел да се регулира..
В една оптична система няма значение дали източника на светлина свети Жълто, червено или зелено, Фокусирането става по един и същи начин.
Има значение дали е точков или насочен източник на светлина, както обясних няколко пъти и Халогенните лампи и ксеноните и живачните и Metal Halide И т.н. са точкови източници на светлина с различен или подобен светлинен спектър, което няма никво значение за оптичната система.



Публикацията е редактирана (02-11-11 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: samara   
Дата:   02-11-11 18:41

... ксеноните фабрично са с лупа [smilie3] , ... а ако и като моите и се въртят в завоя! [smilie24] [smilie5] [thankyou] [beer]

П.П: ... халогена е жичка, а ксенона дъга, как могат да се заменят без системата за 20 000 волта дето пали ксенона? [smilie8] ... или без баластите дето лъжат компютъра? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 18:42

Самара тук говорим за оптичните качества за това вземам впредвид само лампите които се монтират във фара. Системата за ел. захранване не оказва влияние на оптичните им качества.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: samara   
Дата:   02-11-11 18:46

Klez ...ксенонов заместител на H4 с две светлини ли е? [smilie8] ... две дъги ли има в балона, че и с отражател за късите вътре, за да пасне на оптиката на такъв фар? [smilie21] ... питам, не съм виждал? [smilie7]

едит: как се пали светкавица на такива фарове, фабричните ксенони не могат толкова бързо, за това имам и халогени? [smilie8] ... освен светлинен спектър има и интензитет на потока, дето се мери в лумени [smilie3]



Публикацията е редактирана (02-11-11 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 18:50

Samara, H4-ките са по сложни :) не са с 2 светлини, балона се мести със електромагнит за да може да избираш в кое положение да е, дали в единия фокус (къси) или в другия фокус (дълги)

Ето едно нагледно обяснение за никол:
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lxnm5766.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/mnkq4731.JPG

http://images.gasgoo.com/MiMgIzYzNTg2MzEwMA--/auto-part-d2s-hid-xenon-bulb.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/iwbg5582.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/jaky5473.JPG

http://www.nierle1.com/pic/4649p.jpg


Разстоянието между основата която ляга в фара и точковият източник на светлина ако е еднаква при 2те крушки.
Няма никво значение какъв цвят свети.

А относно това дали при всичките е точно напасната, както казах и по-горе Вероятността да не е точна е долу горе еднаква и при едните и при другите крушки



Публикацията е редактирана (02-11-11 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: samara   
Дата:   02-11-11 18:52

... моите са такива! [smilie24] [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 18:53

Самара, при мен са двусекционни фарове.
Едната секция е със Н4 (къси/дълги)
другата е мисля с Н7 (само дълги)
когато искам да присветна, ако фаровете са спрени се пали само втората секция която е за дълги, ксенона изобщо не се пали при присветване (дори като задържиш 'светкавицата' пак не се пали)

когато са ти пуснати късите, като подадеш сигнал за дълги Н4-ката ксенона се измества във другият фокус на фара, а Н7-цата светва и тя :).
на Н7-цата съм с обикновенни крушки, но дори и ксенон да са пак палят достатъчно бързо. Не забелязвам да има някакъв лаг. Друг е въпроса колко е полезно това постоянно светване/гасене за газоразрядните лампи. За това и не съм слагал на Н7-цата ксенон :) за да мога да си присветквам спокойно



Публикацията е редактирана (02-11-11 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Тед   
Дата:   02-11-11 19:23

Аз монтирах ксенони преди 3 год., не за да изглеждам неотразим и да заслепявам насрещните колеги.

Причината, че с ориг. крушки осветлението на къси е трагично. Смених крушки - никакъв резултат. Ако има дупка или препятствия и с нормална скорост - са мои със старите крушки.

С ксенона в момента не заслепявам колегите, виждам добре, светят през деня, не е необходимо да превкл. на "дълги".

Според мен халогена е големият проблем. Но всеки си има мнение.

По-добре ли е да съм със старите крушки и да изглежам като къртица...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   02-11-11 19:36

Категорично отказвам да подкрепя тезата, че трябва да карам кола за 20к евра за да имам ксеноново осветление. Не приемам идеята, че това е гъзария. Аз също съм сложил ксенони откакто купих колата, защото с нормалните крушки просто нищо не се вижда. Откакто карам с ксенон не съм ползвал дълги светлини - няма смисъл.

Относно "заплахите" за спиране на автомобили от движение заради монтирани такива системи... усмихвам се. Резултатът от подобни действия ще бъде само един - адвокатите ще вземат по някой лев. В края на краищата няма лошо, но прави кофти впечатление медийният шум, който се вдига.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nikol79   
Дата:   02-11-11 19:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   02-11-11 19:47

Блажени са вярващите...

Ти с дългите светлини какво осветяваш? Асфалта или пространтвото пред теб? Аз нямам нужда да виждам какво се случва на 100 метра пред мен, а да имам ясна видимост на 20. Нямам нужда от дълги, защото късите ми осветяват асфалта просто прекрасно и по начин, по който дори дългите не могат да се справят.

Аз се радвам, че виждам какво се случва на пътя и това значително намалява шанса да стане някоя беля. Радвам се че ползвам такива фарове и се радвам, че ще продължавам да си ги ползвам и то съвсем безпрепятствено [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 19:50

nikol , грешиш ...няма да бъдат санкционирани, защото няма в момента правно основание за това (ако се появи ги махам...), хората с ксеноните ще бъдат тормозени, някои ще почерпят, други ще си отстояват правата и така

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: OIM   
Дата:   02-11-11 19:54

ksuhoruкov
Множествено число на евро е пак ... евро Определено е със специален закон


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: boreto   
Дата:   02-11-11 19:59

Каква е разликата между ксенонова крушка в фокуса на фара
и халогенна крушка в фокуса на фара ?


Разликата е огромна. На халогенката свети нажежена жичка, съсредоточена в малък обем и се фокусира лесно защото е почти точков източник.
HID е газоразрядналампа и свети в целия обем на балона. Това изисква специална конструкция на фара и не може да се фокусира правилно в конструкция за жични крушки.

А законът не визира типа на крушките, но изисква спазването на стандартни параметри. Който не ги изпълнява, да си бере последствията.
Дано не е само от ден до пладне...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nikol79   
Дата:   02-11-11 20:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: peterst   
Дата:   02-11-11 20:07

а според закона (не правилника) за движение по пътищата ще те глобят, само ако те хванат нощем - чл.101, т.8 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: samara   
Дата:   02-11-11 20:09

... ако на някой не му трябват дълги, значи сетете се какво прави с очите на другите отсреща [smilie23] ... забрана, а и не само за такива, ужас и трябва да се промени закона, явно! [smilie23] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: peterst   
Дата:   02-11-11 20:10

та според правилника за движение ограничението на скоростта по магистралите е 120км/ч, но според ЗАКОНА за движение по пътищата е 130 км/ч...

това само като пример кое се ползва при прилагане на наказанията [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 20:21

peterst къв правилник за движение бе?
такова нещо няма
има Правилник за Прилагане на Закона за Движение по Пътищата
и навсякъде си е 130км/ч ограничението

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nikol79   
Дата:   02-11-11 20:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 20:23

А между другото аз забравих нещо да ви кажа бе :)

Те няма да забранят съвсем ксеноновите фарове и никога не е имало такава идея.
Просто ще наложат лицензиране за сервизите които могат да слагат ксенони и ще издават документи за пред КАТ.
По този начин пак ще си карат хората със същите китайски ксенони, само че ще са по скъпи и някои избрани хора ще прибират парите... та недейте се радва, че ще ги забранят ;) Нямат далавера да прекратят вноса и прибирането на мито от китайските ксенони. Просто някои подбрани хора ще прибират повече пари

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: peterst   
Дата:   02-11-11 20:26

klez, не съм го описал пълно името, но виж тук за магистралите:

http://www.kat.mvr.bg/ppzdp.txt

и сравни с това:

http://www.kat.mvr.bg/zdp.txt

после кажи кое е правилното [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-11-11 20:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 20:28

Хах! Вярно! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: peterst   
Дата:   02-11-11 20:30

дупки, какво да ги правиш. не само по пътищата, ами и в правилници и закони [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   02-11-11 20:31

Клез, едва ли ще стане точно така. Каква всъщност е функцията на годишните технически прегледи? Нали идеята е да се проверяват основните системи на автомобила - осветлението и спирачките. И как след като съм минал този технически преглед, който удостоверява, че превозното средство е технически годно някой ще го спре от движение заради нередност, която изрично е проверена в хода на ГТП?

Вярно е, че никога не е имало идея да бъдат забранявани ксеноновите системи. Важно е фаровете да бъдат правилно регулирани. Както обикновените халогени могат да заслепяват при неправилно регулиране, така и ксеноновите фарове не заслепяват при правилно регулиране.

Коментарите от рода на "не ползва дълги, значи смятай какво прави с насрещните шофьори" ще оставя без коментар. Когато се качите на автомобил с такива фарове ще си промените мнението и сами ще се убедите, че това няма връзка със заслепяването на насрещните шофьори.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: valen_tin   
Дата:   02-11-11 20:42

в правилника могат и 50 да напишат, че е за магистрала, но има ли несъответствие със закона, важи закона !

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: icikonti   
Дата:   02-11-11 20:43

Слава Богу, идиотите вън от пътя!

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: georgi969   
Дата:   02-11-11 20:45

"сами ще се убедите, че това няма връзка със заслепяването на насрещните шофьори."

Няма викаш?
Един такъв дето дългите му са излишнио кара срещу мен и заслепява.Пресвятквам веднъж-нищо.Втори път -пак нищо.И включих моите дълги.После той включи неговите дълги-съвсем ослепях.
Толкова по въпросаза това че дългите не ти трябват.



Публикацията е редактирана (02-11-11 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nsirakov   
Дата:   02-11-11 20:50

сухоруков... откакто карам едно бургаско рено сценик не ми трябва ксенон - фаровете му са обикновенни, но всичко пред мен е ден :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Gruyu   
Дата:   02-11-11 20:57

като карам извън града и отсреща някой на фарове като скочи в дупка или в някой хендек и ми се струва, че ми смига за джандари и аз му вдигам ръка за поздрав!

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   02-11-11 21:00

Абе това бургаско рено, Сираков, аз ти го докарах и знам колко свети. Едно ксенонче ще му легне от раз :) Нека и Тед да ти каже колко е харно така. Ти смени ли му регистрацията или си с А отпред. Ако е така, да ми кажеш номера си... има значение ;)

За последен път казвам за тия, които отказват да четат или проумеят: ксенона няма никаква връзка със заслепяването. Вина за него имат нерегулираните фарове, които вместо да светят напред в асфалта светят в небето. От фарове, които светят в небето файда няма, без значение халогени ли са, ксенони ли са и в двата случая ще заслепяват насрещнодвижещите се. Когато фарът е регулиран и свети в правилната посока, целият светлинен поток попада извън полезрението на другите шофьори и не пречи. Каква крушка има вътре е без значение.

Няма пречка автомобил с фабричен ксенон да заслепява, стига да не са му регулирани фаровете. Има маса автомобили с фабричен ксенон, които са с фабрични фарове без лупи. Така че нека не слагаме каруцата пред коня...

Ще го обясня и още по-просто. Без значение с какво джобно фенерче си (с крушка или лед от тия Крио-тата), като ти светна в очите все ще си заслепен. Когато обаче наведа фенерчето в краката ти, няма да имаш този проблем отново без значение какво е фенерчето.



Публикацията е редактирана (02-11-11 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: J0R0   
Дата:   02-11-11 21:09

Това с регулирането на някои автомобили става от купето. Аз имам 5 степени за положението на фаровете, от почти успоредни на пътя, до съвсем забити в асфалта. Според обстановката си избирам накъде да ги насоча. Ако карам по безлюден път ги пускам напред, за да виждам максимално далеч. Ако е натоварено движението - забивам ги надолу.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: samara   
Дата:   02-11-11 21:10

... бих искал и аз да си позволя лукса да оставя репликата за липса на нужда от дълги без коментар, ей така, за да се направя на велик, но няма да го направя понеже е престъпна [smilie23] [smilie21] ... ако вие някога се качите на нормален автомобил с истински фарове, ще разберете колко сте в грешка [smilie23] [smilie8] ... по-глупава идея от тази не бях чувал, а разбирам от тези неща, няма да се обаждам повече, сами се оправяйте, моите са фабрични, смарт и адаптивни би-ксенони, аз си знам, защо съм го взел! [smilie24] [smilie3] [thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: jingov   
Дата:   02-11-11 21:11

Във втори форум чета въпросните "китайски ксенони" ....имам само едно въпросче....къде да си купя НЕ китайски ?
п.п.Пълна юридическа недомислица.Апропо на моите "китайски" и добре отрегулирани ,и не се вижда как са монтирани и къде са баластите...и никой не ми присвятка,че му блещЯ
КАТ или в случая "серж. Някои си "дали има техническата грамотност да коментира произхода на крушките,при положение,че колата е на една,две или 4 години....Май в закона пише друго/относно пълномощията ....
Да ,добре ще ме спре с тойзи ми уред ,ноооо ..........уф ! Простотия след простотия,поне да се огледат и видят ,че почти нищо НЕ китайско с произход няма ...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nsirakov   
Дата:   02-11-11 21:11

свети достатъчно добре кала... особено сравнено с голфа ;)
както казва жоро регулирам нивото от купето в града съм с най-забити в земята фарове и е достатъчно...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   02-11-11 21:24

След като ме удариха преди 4 години ми сложиха чисто нови фарове - единствените, които се предлагат за моята кола. Разбира се бяха с нормални крушки Н1. Не бях доволен от силата им и сложих Осрам Найтбрейкър. Бяха по-добри, но... не особено. тогава сложих ксенона и се родих. Възможно е самите фарове да не са най-добрите и да не вадят целия потенциал на една халогенна крушка. Нова кола ли да купувам? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   02-11-11 21:58

Освен нефабричните ксенони строги наказания трябва и за затъмнените стопове. Интензитета на излъчваната светлина намалява драстично и през деня и огряни от слънцето понякога въобще не се вижда, че свети.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Rosencho   
Дата:   02-11-11 22:08

Боли ме фара за разни ксенони[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-11-11 22:18

Автор: klez
Дата: 02-11-11 17:50

Ама то тука пълно с дървени философи дето грам не отбират от нищо обаче щот някой казал че е селско и заслепява и аре давай сега на секи с ксенон койт мине покрай нас ше му са взираме във фаровете и после ше викаме 'аууу бахти как гадно заслепява'

-----------------------------------------------------------------

Ми както и да го погледнеш си е доста селско [smilie21]

Ако на колата фаровете са се скапали от възрастта и или са помътняли ила си такива фабрични. Купуват се и се сменят и колата свети като слънце пак, но не пречи на отсрещните.
Ама българина нали е гъзар дай му всекакви изгъзици само и само да е като батковците. Освен ксенона гледам на бангиите е модерно да им слагат и от тия светлинки "гирлянди", като на новите мерцедеси, бмвета и аудита. А това определено е селско ма да не разводнявам темата.

И да не споменавам изобщо сините габаритчета ....[smilie23]

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 22:27

Един неон отдолу найш ли как тича? И светодиоди под вратите да не настъпиш некое лайно като слизаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 22:44

IvoZafirov, кое точно е селското на това да се възползваш от новите технологии и да си подмениш крушките с по-нови такива.
По твойта логика, дай да си караме колите с аудио уредби със Касетка щот така са произведени!
И е селско сигурно да си сложиш CD със МР3 в колата по твойта логика...
Или да не си мажа стъклото със спрей против изпотяване щото когат е излизала колата не е имало такива

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: boreto   
Дата:   02-11-11 22:50

HID


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-11-11 22:51

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ебати и новите технологиии.

Нови са технологиите в новите модели коли ама не и това дето му викам "таксиджийски" ксенон.

И особенно като го туриш на старата бангия става... манджа с грозде.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 22:52

Автор: jingov
Дата: 02-11-11 21:11

Във втори форум чета въпросните "китайски ксенони" ....имам само едно въпросче....къде да си купя НЕ китайски ?
п.п.Пълна юридическа недомислица.Апропо на моите "китайски" и добре отрегулирани ,и не се вижда как са монтирани и къде са баластите...и никой не ми присвятка,че му блещЯ
КАТ или в случая "серж. Някои си "дали има техническата грамотност да коментира произхода на крушките,при положение,че колата е на една,две или 4 години....Май в закона пише друго/относно пълномощията ....
Да ,добре ще ме спре с тойзи ми уред ,ноооо ..........уф ! Простотия след простотия,поне да се огледат и видят ,че почти нищо НЕ китайско с произход няма ...[smilie23]


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

За сведения на някой големи философи тук искам да им кажа че аз това бачкам .
И за разлика от вас съм виждал , пипал , сменял и даже имам налични няколко комплекта оригинални ксенонови комплекта - оригинални , некитайски и светещи абсолютно различно от всички синявци по пътищата !!!!

Разбира се имам в един бидон стотици изгорели китайски баласта и крушките им които са абсолютен смях .

И ако искате да ви дам съвет - по никой начин не се опитвайте да правите сравнение между едните и другите .

А коли които светят грозно си има по рождение - например всички пежа от 307 нататък моделите .
Те не са с ксенони но конструктивно така са направени че изкарват на хората очите по улиците .

Защото един фар е оптика преди всичко .Но в последните десет - дванадесет години нито един фенер на пазара няма нищо общо с тая наука !!!

Затова и синявиците пречат на насрещните .Тая вечер някакъв ми блещукаше в огледалата и като натресох спирачки щеше да се забие в теглича на джипа - белким се сети да се разкара от врата ми .

А за насрещните си имам 4 яки халогена управлявани от волана - халал да им са !!!

[smilie7]

деба така мразя да пиша толкоз дълго ....[smilie21]

Руски стандарт с доматен сок - от мазата !!! [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Cristinel   
Дата:   02-11-11 22:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ejko   
Дата:   02-11-11 22:57

В Канада хората са благи като цяло...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 22:58

Това е друг свят ..... нашите глави не го проумяват .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 23:10

Zafirov извинявам се тогава
утре ще си разкарам и 8 годишното CD, Щот кошницата ми е на 14 и не е редно да и прая селски тунинг.

В тоя ред на мисли Търся си касетофон за кола някой ако продава.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 23:12

Веднага е те уредим с неколко бройки !!! Кларион , Блаупункт ,Бекер,Филипс и други автомобилни марки на тънки цени .

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 23:16

Ей така се правят сделки. Не с китайски ксенони.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: orlindraganov   
Дата:   02-11-11 23:17

Бекер не беше ли тенисистка марка?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 23:19

Бекер е в Мерцедес .... и Алфа Ромео [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   02-11-11 23:21

Todd, ама задължително да е не-по-ново от 14 години ;) не ща да прая селски изпълнения

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: orlindraganov   
Дата:   02-11-11 23:21

Някой ден ше си зема мерцедес...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: 2nYo   
Дата:   02-11-11 23:25

На4иии ... Един автомобилен фар, има некОлко кумпунента... Коитууу, слу4айнуууу, съ съобразени един с друг, демек "система" ... Като внасяте неизвестни изменения в тази система, без да си давате сметка за това, и 4есто заблудени от недобросъвестни търговци и производители, вероятността да промените тотално резултата от работата на тази система е мноооооого голямаааа !

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   02-11-11 23:27

Абе не е като да си сложиш Ремус фуния на тръбата отзад.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 23:30

Някой дали си обяснява защо при толкоз евтини ксенони на пазара все още не ги монтират серийно на болшинството автомобили ?????

А монтираните са майка си и баща си и коня с каруцата .

2 хилки е фара на пежо 607 нов ако ти изгори баласта.И 280 кинта крушката .

[smilie5]

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: orlindraganov   
Дата:   02-11-11 23:33

Застраховката не го ли плаща?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: promis   
Дата:   02-11-11 23:35

5-годишната гаранция го плаща [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: stanislavkos   
Дата:   02-11-11 23:41

Заслепяването от допълнително монтирания ксенон освен от лоша регулировка, идва и от неправилен монтаж на крушките-те са обикновено няколко мм по-дълги от халогенните, и опират в металното калпаче във фара. За по-бързо и лесно някои направо го махат, и тогава светлината не само се отразява от рефлектора, а и свети директно напред, при което става заслепяване. Аз на моите фарове само отрязах единия държач на калпачето, така, че да може малко да се изкриви напред, за да легне крушката добре в цокъла. За първи път видях фаровете ми да се виждат в дъжда вечерта
Всъщност Марките не правят ксенонови заместители за халогенни крушки като H1, H3, H7...
Още по темата, правили са ми акт за изгоряла крушка през деня, и имах в мен резервна, и полицая вика, ми смени си я, през това време тъкмо ще напишем. И след консултация с адвокат се оказа, че съм по точка движение с неизправно мпс и така...Ако не съм я сменил можело да ме спрат от движение


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   02-11-11 23:44

Полицай спира автомобил:
- Аптечка, пожарогасител, резервна гума всичко има! А, имаш ли касетофон?
- Имам!
- А, кючек?
- Имам!
- Пущай тогава! И полицая почва да играе, а шофьора гледа втренчен.
- Какво ме гледаш няма ли нещо да ме закичиш поне?

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: 2nYo   
Дата:   03-11-11 00:07

Та, да вземеме най лесно объркващият се компонент на един автомобилен фар-крушката ... ама заедно със цокъла за монтаж във фара-ок старата налогенна крушка е Н-7(примерно), зимам си ксенон система за Н-7 ! Кво ми дреме 4е монтажния цокъл за ксен-крушката, я издава 1-2 мм по навътре, ели по навън във фара ? Кво ми дреме 4е ако и цокъла да е то4ен, може волтовата дъгата при загряване на крушката и\или електрониката да се измества напред или назад, по оста на крушката, и от там да мърда сииии4кото резултат по системата "Автомобилен фар" ...А има и разни такива неща 4е Ксенонова Система със предна рефракторна леща няма произведена, поради нето4ността на разпределяне на светлинния поток и от там многото отблясъци извън основния поток ...
Моите фарове са произведени за Ксенонови крушки, със автомати4но регулиране на ниво, със опти4на система с вътрешна леща-рефлектор, и със електрониката за палене,и потдържане на газовия разряд !
ОБА4Е - първият собственик още при поръ4ката на колата от магазина, е пожелал обокновенни фарове (тва в Германия) ама за модела нямааа, и вадят ксенон крушки, и електроника за крушка, и слагат халогенна крушка ! Идвам си аз купил си кола от Джърмани, и в Бг, гори ляв къс ... Компа вика -"Ляв къс сгорел", отварям фар, и с крушката излиза шаиби4ка от 4ерен полиамид "0,5мм Audi hallogen adapter" (отпред на крушката наденат) ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: denises26   
Дата:   03-11-11 00:13

IvoZafirov Пък има някви луди хора дето фърлят луди пари по коли на 50 60 години. И ги подържат и обгрижват представяш ли си? И я гледаш колата и яко й личи, че е на 50 60 годинки и една такава гаднааа. Много повече харесвам подържанни коли на по 10-15 години отколкото чистак нов Хюндай, който е баш в същото състояние, от първия си ден. Ни автомивка видял ни нищо, ама нали карай я още 2 години па после новичка, чистак. Мнението ти за модифицирането (тунинга) няма да го коментирам. Давам ти пример с фирми, като Хамън, Каръсон, Алпина, Мансори, и те уверявам, че има хора (не фирми), които си умеят и правят доста качествени неща. Успех ти пожелавам и разкарай ароматизатора, че в завода такива екстри не слагат. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: 2nYo   
Дата:   03-11-11 00:20

И аз съм си напрайл Тунинг ( да знаете - думата идва от 2nYo-Туньо ) !

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: boreto   
Дата:   03-11-11 08:00


Аз пък си взех халогенки на Филипс Philips X-treme Vision +100% и съм много доволен [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: imitev   
Дата:   03-11-11 09:16


Защото и пежо трябва да ядат хлебец, че и дилърите и т.н. по веригата... Какво и струва на шибаната крушка 280 лева [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   03-11-11 09:54

280 не е при дилърите !!! за 150 некво менте от BOSCH ....

И за моята кочина се намира дебитомер за 130 лева - от бошаджиите но нали знам че истинският оригиналният си струва 540 кинта ...

А китайски за 45 има чисто нови - даже понякога и работят !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qlcw6869.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/meni1829.JPG



Това е мембрана гумена с дебелина 1мм и диаметър 70мм - за карбуратора на мотора .
В Ямаха тая гумичка струва 320 кинта !!!! А ми трябват 4 броя .

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: imitev   
Дата:   03-11-11 10:00


Знаят как да дерат потребителя [cool]

Всичките са спецове в тази област...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: jingov   
Дата:   03-11-11 11:25

Тоде ,моите ги слагаха в Пловдив,от тези,които палят бавно.Една крушка изгоря след 4/четири години/при това не от раз ,а за няколко дни,първо си промени цвета,а след три дни ,реглаж веднага и не притеснявам никого..копчето в купето е на 1 или нула .И всичкото това с одобрението на представителите на марката !Тоест има одобрена система за вграждане ,с цел по ниска цена .Едно е да ти вземат хилка за същите,но с заплащане на 45лв трудочас ,а съвсем друго е да се монтират в определен сервиз,срещу три пъти по скромна сума.Проблемът е в реглажа,а не в произхода на крушките...

Апропо ...гледам,че повечето комплекти за студийно осветление са със същият произход,а тези,които не са ...малко хора биха могли да си ги позволят !

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   03-11-11 22:22

ТАзи вечер се загледах кой блещи най-много. Оказаха се паяците на Центъра за градска мобилност в София. Никаква насоченост - като точков източник.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nikol79   
Дата:   03-11-11 22:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   03-11-11 23:05

Една мъничка бухалчица бързо ги настройва.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   03-11-11 23:36

Автор: denises26
Дата: 03-11-11 00:13

IvoZafirov Пък има някви луди хора дето фърлят луди пари по коли на 50 60 години. И ги подържат и обгрижват представяш ли си? И я гледаш колата и яко й личи, че е на 50 60 годинки и една такава гаднааа. Много повече харесвам подържанни коли на по 10-15 години отколкото чистак нов Хюндай, който е баш в същото състояние, от първия си ден. Ни автомивка видял ни нищо, ама нали карай я още 2 години па после новичка, чистак. Мнението ти за модифицирането (тунинга) няма да го коментирам. Давам ти пример с фирми, като Хамън, Каръсон, Алпина, Мансори, и те уверявам, че има хора (не фирми), които си умеят и правят доста качествени неща. Успех ти пожелавам и разкарай ароматизатора, че в завода такива екстри не слагат. [smile]

-----------------------------------------------------------------

Аз говорех за селските изпълнение на стари БГ кошници и изобщо не става дума за ретро автомобили и камо ли пък изобщо за професионален тунинг.

Говорех за селските напъни на горди собственици на дърти кошници с подръчни материали и по крайпътни гаражи да си кичат бангиите с некаккви изгъзици от сорта на синия псевдо "ксенон" дето и Тод, който с това си изкарва хляба, е оплюл по-горе.

Аз от тия работи не разбирам, но мога много точно да кажа кои в насрещното ме заслепяват и те са:

1. Всекакви селски изпълнения на стари бангии (разбирай таксиджийски ксенон)
2. Тъпаци с нерегулирани фарове.
3. Френски коли и най-вече пежа (нямам идея що, но Тод го потвърждава)
4. Шкоди ( и трехните фарове са мамси джейс).


А тунинга е и въпрос на вкус - нещо, което е много рядко срещано по нашите земи


[beer]

Тия дето карат 14 годишни коли няма нужда да се обиждат. И аз карах такава и все още с умиление си спомням за нея и ме кефи повече от тая дето е на 5.

И забравих да спомена, че също не си мия колата много-много [smilie18]
1. Първо пестя излишно хабене на вода
2. не се возя на капака и не ме интересува колко е кална отвън, важното е вътре да ми е чисто.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   03-11-11 23:48

Добре е джама на фара да е чист, иначе разсейва настрани.

Това Никол79 кво беше, кога фръкна и въобще?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   04-11-11 00:04

Ооооо фарчета и джамци са винаги чисти!
Аз нали съм цъки и не понясям мръсно стъкло

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: CB450   
Дата:   04-11-11 21:47

Ако искате ксенон ретрофита ви да е на ниво, направете следното:
1.Сменете фаровете с такива, които са конструирани за ксенон.
2.Осигурете си сертифициран за допустимост в Европа ксенон.
3.Автоматичното ниворегулиране е задължително!
4.Автоматично миене на новите ви прожектори!
Този комплекс от мерки няма да ви струва повече от 2-3000лв. и това ще повиши пазарната цена на автомобила ви(вероятно двойно).
Най-добре породайте колата и си купете друга с фабричен ксенон!
Аз направих точно това преди няколко месеца.


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   04-11-11 21:49

Ама ти нищо не каза. Те от ксенони за 150, 110 и 85 лева избират най-евтиния и искат отстъпка, а ти ги метна на крушата директно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   04-11-11 21:55

Зафиров хубави приказки разказваш ама...
Как разбираш като те заслепява насрещния, дали ксеноните му са китайски или реномирани някви скъпи ;)

Според мен едни китайски ксенони в подходящ фар и добре регулирани ще са доста по добре отколкото скъпи специални ксенони нерегулирани в кофти фар... или ти щом те заслепява значи е евтин китайски ксенон ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: nodoubt   
Дата:   04-11-11 22:07

е па и вие пък много лесно се заслепявате, изнежена работа [smilie23]

всяка сутрин като се кара по цариградско посока пловдив слънцето и асфалта светят насреща, мамата си джейса, нема такива ксенони. да земем да регулирнем слънцето и 50 лева глоба че грее [smilie7] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: CB450   
Дата:   04-11-11 22:25

Ксеноните, както и всички елементи на безопасността на автомобила не са "скъпи или евтини", а са отговарящи и неотговарящи на изискванията в Европа.

Когато китайците отговорят на изискванията, които съм описал, да заповядат!
Разбира се да осигурят и сервизна мрежа с подготвен персонал, защото наладката на системата не е за всеки.
Тогава цената им доста ще заприлича на тази на реномираните производители.

Гледах запис как московската полиция "рисува хубавците" със заслепяващи самоделки и се притесних, че са по-цивилизовани от нас евро-българите. Тези дни камък ми падна от сърцето!


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   04-11-11 22:37

cb450 къде си видял сервизна мрежа на Осрам за крушки бре :D :D :D

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   04-11-11 22:43

Няма сервиз за крушки .Нито за баласти .Има фар произведен за ксенон и фар за Н- нам ко си ....

Щом фара е за Н (халоген) - ксенона аут !!!

Това е мярката !!!

И никаква друга не е нужна !!!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   04-11-11 22:45

Не за крушки, а за осветителна система.
Ти къде си видял фар на Осрам?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   04-11-11 22:49

тука на село байовците викат, че има ли лупи или прозрачен фар ксенона нема грижа? Незнам дали е така. Имах алфа 147 и бутнах три комплекта ксенони на всички светлини. Взех ги от един приятел дето търгува с такива раути за по 76 кинта бройката. Тва преди 3години. Сега не знам колко са. Скоро виждах колата и още работят без проблем. Тоя с Европата ще ни избие още малко - дайте го не дразним[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   04-11-11 22:51

Todd, явно не си виждал нова кола
Новите коли серийно ги произвеждат с еднакви фарове.
Там няма такава екстра като Фар за ксенон и Фар за халоген...
Просто при екстрите си избираш каква да е крушката дали ксенонова или халоген, като ако е ксенонова в ел. уредбата на колата се добавя баласта.

Фаровете са ЕДНАКВИ!
на новите коли.
Това дет ми обясняваше тука няква мацка че ксеноните били с лупи... да ходи да разгледа колко коли с лупи има дет са с халогенни крушки
и какво излиза... че те са проектирани за ксенон а ги карат с халогенки.. кофти работа а

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   04-11-11 22:52

Нема такова нещо като фар за ксенон и фар за халоген... разгледайте новите коли, Фаровете са еднакви (ако изключим модела фарове, които имат управление вързано с волана и посоката на гумите, това е друг модел който някои коли имат)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   04-11-11 22:58

Автор: klez
Дата: 04-11-11 22:51

Todd, явно не си виждал нова кола
Новите коли серийно ги произвеждат с еднакви фарове.


Няма как да съм виждал нова ....... на ден по 20 поне !!!!

Нямало фар за ксенон и халоген .... аре недей че ме засягаш професионално .

Аз с това си вадя хляба както бях писал по-нагоре така че няма от къде да видя нова кола ....

Коя предпочиташ - Пежо , Рено,Тойота ,Дачия,Форд ,Ситроен да съм виждал днес например ????

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   04-11-11 22:59

цитроен, цитроен оле[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: CB450   
Дата:   04-11-11 23:06

Вместо ослепителни самоделки си вижте пада на напрежението(за коли без релета) докато стигне до лампите! Ако е голям(повече от ~0.5V) ви трябват нови превключватели, но най-добре релета.

Ако фаровете са матирани се полират.

Ако това е наред няма причина осветеността да е малка.


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   04-11-11 23:08

чшшшш бах мааму, да не ползваме китайски раути, а да боднем реле там дето не е изчислено за него?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: CB450   
Дата:   04-11-11 23:10

Изчисляваш: I=U/R


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   04-11-11 23:11

не требе да има сертификат, че става за мойта кола инак го не слагам[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   04-11-11 23:31

"кат са знам къв съм инженер ма е страх да отида на лекар..."

Тод туй че бачкаш в сервиз не значи че разбираш :)
Те и продавач консултантите в технополис им минават стотици телевизори и т.н. пред очите всеки ден ама... са си същите лумпени нали :)



Публикацията е редактирана (04-11-11 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   04-11-11 23:34

Тода ги разбира[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   04-11-11 23:36

Кат ги разбира има лесен начин да ме опровергае :)
дава 2-3 линка на някой магазин за части за коли в които се продават фаровете за един и същи модел кола за ксенон и без ксенон и готово :). Все ще има някои модели които имат различни фарове... но масово новите като гледам ги праят с един модел фарове само

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   04-11-11 23:37

Аз не бачкам в сервиз - на мене сервизите са ми клиенти !!!

Фирмените сервизи !!!

Нема как да разбирам - 30 години се занимавам с тия таралясници !!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   04-11-11 23:52

давай линка и ме опровергай, стига спами че ми са спи вече ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   05-11-11 00:03

Автор: klez
Дата: 04-11-11 23:36

Кат ги разбира има лесен начин да ме опровергае :)
дава 2-3 линка на някой магазин за части за коли в които се продават фаровете за един и същи модел кола за ксенон и без ксенон и готово :)


ха ха ха - това не го бях видял !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И как ще ги пуснеш на колата ако не е предвиден бодиконтрола да пуска такива фарове и да ги контролира ???

Или разсъждаваш за тия машини като за голф 3 или лада - тури + - и той тръгва .

да ти дам два баласта ХЕЛЛА или БОШ и кога ги подкараш без контролният блок ела ми се обади !! !

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

На новите коли даже крушката не можеш да си смениш сам защото няма кой да каже на контролера че си я сменил и той вече може да и пусне ток !!!

Той иска да си купи фар ... може ама кристален или ангелски очи де свети в космоса или в паважа .

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: boreto   
Дата:   05-11-11 08:43

Няма универсални фарове!

Рефлекторите произведени за халогенна лампа и рефлекторите произведени за ксенонова лампа са много различни по дизайн и са несъвместими.

В случая спамер е klez.

http://www.hella.com/produktion/HellaUSA/WebSite/Channels/Drivers/FAQs/FAQs.jsp


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: boreto   
Дата:   05-11-11 08:46

Цитат:

1. I want to convert my vehicle’s headlights to Xenon/HID. Does Hella sell Xenon (HID) retrofit kits for my vehicle?

Answer: No. The Xenon or HID "retrofit" kits that are widely sold on the Internet are illegal and potentially harmful to other drivers. The only legal Xenon conversions are those that use factory parts designed for a specific model of vehicle and sold by the manufacturer as an optional upgrade. The Xenon headlamps are designed as a complete system that includes the bulb, reflector, lens, housing, ballast, and other specific parts. Merely using the bulb and ballast inserted into a modified Halogen headlight housing will not give the proper light pattern. This is due to the fact that reflectors manufactured for Halogen bulbs and reflectors manufactured for Xenon capsules are very different in design and are not compatible. The result is usually a large amount of glare and scattered light that can blind oncoming drivers. Because these kits are illegal, Hella does not sell or endorse any Xenon “retrofit” kits.



Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   05-11-11 11:15

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vwim8065.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/ynug7749.JPG

http://photo-zona.net/images/user7792/album24503/large/1320484100_plfk5874_MBbalast.jpg


Е те го те един фирмен баласт за ксенон ..... само един процесор има в него ... защото е стар модел - от мерцедес някакъв .
[smilie18]

Мързеше ме да снимам китаските - приличат на транзистор Ехо вътре .

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

А за еднаквите фарове се знае .... ама кога някой си мисли че фарът е рефлектор с крушка ....

Фарът е оптична система по принцип ... макар че вече е съмнително колко от последните дизайнери разбират от оптика .

Но фара на Трабанта е еталон за перфектна оптична система .... с никаква 50вт халогенка светлиният поток е убийствен .Ама нема вече такива !!!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   05-11-11 11:18

Хела все пак е фирма, която иска да си продава раутите. Че на новите коли фаровете с ксенон са различни от тия с халоген е така, по простата причина, че вече ксеноните се монтират само във фарове с колиматорни лещи или лупи както им викат. Но ми стана интересно дали рефлекторите на тия същите фарове не са предлагани преди години с халогенни крушки? Почти се сещам за нещо подобно, но не помня на коя кола. И също да питам дали сте сигурни, че няма фабрични халогени с плоски колектори и стъкло на фара тип френелова леща, които порядъчно си заслепяват, а са легални?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   05-11-11 11:22

Няма техническа причина да има такива. Ако по търговски и други подобни нетехнически причини съществуват такива фарове то си е за сметка на ползвателите. КАто знам какви са мерките за контрол едва ли може да стане това.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   05-11-11 11:33

Абе на новите пежа без значение с какви крушки са по принцип са гадни за отсрешните .И някой други марки - вече даже ги разпознавам като ми заблещукат насреща !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: klez   
Дата:   05-11-11 14:22

НАСОО, вчера гледах едно сузуки гранд витара - Точно с колиматорни лупи, само че с халогенни крушки.
Тойота супра, масово са със 'лупи' и с халогени
и още куп други коли има дето са точно с лупи и с халогени (заводски)

Та тва че лупите били за ксеноните или е пълна глупост, или производителите на нови автомобили са пълни глупаци че слагат халогени на такива фарове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: yan   
Дата:   05-11-11 15:33

Халоген с лупи става добре. И старите А4-ки бяха всички с лупи.
Но ксенон без лупа фабрично не съм виждал.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   05-11-11 15:56

аз съм и карал[cool] МЛ 55 - беше с некви много странни фарове. Виждал съм и други модификации с квадратни фарове и ксенони

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   05-11-11 16:01

Халогени с лупи има дълго преди ксеноните да се появят във автомобилите !!!

[smilie7]

Нали се сещате че всеки ксенон на пазара с означение Н ( халоген ) е ментерльок !!!




XENON H1,H3,H4,H4 bi-xenon,H7,H11,H13


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Тед   
Дата:   05-11-11 16:27

Автор: nsirakov
Дата: 02-11-11 21:11

свети достатъчно добре кала... особено сравнено с голфа ;)
както казва жоро регулирам нивото от купето в града съм с най-забити в земята фарове и е достатъчно...

--------------------------------------------------------------

Ники, не ти го пожелавам, но при такава регулировка на фара и улица с дупка, запълнена с вода при дъждовно време си неотразим... нямаш никаква реакция.

Аз тия дето мрънкат за с-мата на фаровете, да им кажа, че тия дето карат с десен волан, един фар няма като хората.

Минават рег. пред КАТ с $ или си сменят фара откъм шофьора с нормален /за нас/, иначе нямат минаване. След регистр. пред КАТ си го връщат обратно.


Карам с ксенон, но мога да кажа, че никой отсреща не ме е заслепявал на къси, освен Джипове, които са по-високи и фара им е на нивото на моите очи. Моите конкретно светят надолу и покриват отлично близкия периметър.Не са нито гъзария или някаква красота. Истинска необходимост. Аз карам винаги и през деня на фарове, независимо лято, пролет, есен или зима.
Не ми превкл. наср. колеги на "дълги" и не ми бипкат.Ксенона не знам дали с лупа, но елементарно се настройва /поне при мен/. Регулирах в сервиз фаровете. Това е.

Виждам евентуално някакъв проблем за водачи, които се движат пред мен, тогава когато съм зад тях. В купето им правя ден.

А при лед, мъгла и пара ... ксенона е къде ...къде.
Като пусна халогена + ксенона съм като "бял ден" ...


Ако пуснете халогени, без да има основание за това /мъгла, проливен дъжд/, могат да ви глобят. На магистралата обикновено ги забелязват и понякога си пишат акт (или предупреждават). Но се отнася за халогени при сухо и ясно време.
За ксенон ... няма /поне засега/ глоба.[smilie7]

Год. техн. преглед се минава, като си сложиш старите крушки или др. вариант.Иначе сервизите имат инструкция и ако я нарушат - им взимат лиценза.


Пък Ники /Сираков/ застани до мен с твоите крушки и аз с ксенона до теб - и дори при добра видимост ще видиш, че си като къртица. Ако е мъгла или др. си много по-зле.[shtrak]


Но това не е за сметка на колегата отсреща.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: asahi   
Дата:   05-11-11 18:44

"В купето им правя ден." Е ми точно за това говорим - неправилна лампа в неправилен фар. Не ти святкат, защото само с това трябва да се занимават - да святкат на всеки турбо гъзар, дето няма пари за истински фар.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   05-11-11 19:25

Уви, твърде много се спекулира с темата, поради една простичка причина: не си се отчел някъде и не си дал грешни пари на някого. Колкото и да им е тъжно на някои хора, ксенони ще има в автомобила на всеки, който го пожелае и направи кадърно. Който пренебрегне това условие, ще.бъде санкциониран, но останалите ще си шофираме с удоволствие. Знам, че ви е мъчно, но такъв е живота.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: 2nYo   
Дата:   05-11-11 19:37

Немам думи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   05-11-11 19:42

тва не е моя живот[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   05-11-11 20:50

Автор: Тед
Дата: 05-11-11 16:27


Виждам евентуално някакъв проблем за водачи, които се движат пред мен, тогава когато съм зад тях. В купето им правя ден.


Точно заради такива дето ми правят ден в купето тръгвам на задна !!!

Или спирам и ги пускам пред мен - и после аз им правя ден - 4 халогена хелла по 100 вата са повече от 20 ксенона заедно !!!!

И през ламарината им виждам !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: yan   
Дата:   05-11-11 20:58

написа:

> Уви, твърде много се спекулира с
> темата, поради една простичка
> причина: не си се отчел някъде и не
> си дал грешни пари на някого.
> Колкото и да им е тъжно на някои
> хора, ксенони ще има в автомобила
> на всеки, който го пожелае и
> направи кадърно. Който
> пренебрегне това условие, ще.бъде
> санкциониран, но останалите ще си
> шофираме с удоволствие. Знам, че ви
> е мъчно, но такъв е живота.


това в един по-добър свят...
нали знаеш, че всичко ПАК е въздух под налягане?

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Тед   
Дата:   05-11-11 21:07

Тодд, дали си с ксенон, или крушка, който е зад теб ти свети неприятно.
И в огледалото и в страничните. Не е проблем ксенона...

Когато е на дълги зад теб, тогава "ръчкай задна"или отиди на магистралата да видиш някой нервак как реагира.

При къси, като ми е до гъза...ако мислиш, че ми е приятно и не ми светят огледалата...се лъжеш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: НАСОО   
Дата:   05-11-11 22:07

ако е с регулирани фарове бутам средното да не блести и мога да карам до луната без да ми пречи или да получавам дискомфорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Ксенонови фарове - само ако са фабрично инсталирани!
Автор: Todd   
Дата:   06-11-11 00:10

С регулиран фар никога не виждаш човека в предната кола !!!Без значение дали е джип или 60 сантиметрово ферари !!!

На моята джипка никога не съм ги пипал - не знам кой кога и къде ги е регулирал обаче са перфектни !!!
Без халогените разбира се .
Понеже винаги гледам да не преча на народа та съм им обърнал внимание - не се виждат хората в предната кола .
на дълги светлината минава през тях !!!

А на бързата каляска са некакъв отврат - защото са модерни красиви недомислици .

Добре че се регулират там на няколко нива .

Но на 70-80% от управляващите таралясници им е през оная работа за околните ....

Всеки блещука по някакъв начин - единият ти изкарва очите а другия не можеш да го видиш.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.