Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   03-11-11 11:42

Highlander Soundtrack

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: jino   
Дата:   03-11-11 17:37

Жоро ,това което казваш е в сферата на научната фантастика.
[smile].
Вечен живот в буквалния смисъл за нас такива каквито сме е немислим .Просто до момента до който не игнорираме "времето" няма вечност.И сега в известен смисъл живеем вечно [smile] зависи от гледната точка ,времето,всяка секунда , като човешко понятие може да се раздели на безкрай много части.

Самата идея включва градация на духовно ниво при всяко прераждане ,или деградация [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Vinsent   
Дата:   03-11-11 17:50

Тибетците и египтяните имат сходни виждания по въпросите за живота и смъртта. Написани са почти еквивалентни книги за мъртвите.

На човек се случват две най-важни неща - раждането и смъртта.
Времето между тях е време за подготовка за смъртта.



Публикацията е редактирана (03-11-11 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 18:38

За Жоро и неговия любим Борхес, както и за всички възможни предложения в стил четете еди какво си (съответно гледайте, слушайте, пипайте, опитвайте, пийте, яжте... да де, излизайте на чист въздух, срещайте се с приятели и т.н.) – първо, това го правим. Второ, може би го правим дори и повече от средностатистическите хора.
Но при някои относително "по-болни" мозъци то не е достатъчно, за да могат въпросните мозъци да бъдат подлъгани да се осланят на някаква си wishful thinking теорийка и да се самоубедят да продължават да тънат в блажено невежество... не че отричам това блажено невежество като начин на мислене и на живеене, просто казвам [smilie3]

ОК, четете си каквото си искате и приемайте каквито искате възгледи, които ще ви помогнат да заглушите онова вътрешно любознателно гласче, което се вълнува от това как са нещата в ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ.
Как е ВСИЧКО в действителност.

Когато бях на 20 и аз разправях четете Илюзиите на Ричард Бах (най-малкото впечатляваше мацките) [smilie5]
В последното десетилетие съм предимно на Дъглас Адамс и 42, НО...
НО, всичко, което изобщо някога целокупното човечество е изписало като литература, създало е като каквато и да била форма на изкуство, а и като научно знание (или претендиращо за такова), по никакъв начин не отговаря на Въпроса... дори не се и приближава до това да му отговори.

Някой (дали Борхес, Бах или Адамс си е въпрос на лични усещания, периоди в живота и т.н.) може да спретне нещо готинко звучащо, та дори и включващо някои представи за това как стоят някои неща (примерно теорията за Големия взрив), но след като по определение (определението (засега) ми изглежда да е, че човекът (засега) не изглежда да е способен да разгадае Вселената (или там каквото е)) това не е никакъв истински отговор, а само wishful thinking заблуда, защо да трябва да си жертваме желанието да знаем как е в действителност?

Може би логичното за повечето здравомислещи хора когато осъзнаят може би вродената ни невъзможност да разберем какви са наистина нещата е да му теглят една дълга, да си харесат някакъв възглед и понякога да започнат и да го проповядват. Да дават съвети как трябва да прочетем нещо и да правим другите неща... всъщност примерно аз вероятно съм един от най-много правещите какви ли не неща – излизаници на чист въздух, спортуваници... че и доста по-шашави, включително и незаконни, неморални, от които се пълнее и т.н.... даже няколко пъти съм се пробвал и да работя [smilie8]

Та, интересно ми е примерно защо някой решава, че когато някой друг се вълнува от нещо извън злободневния битовизъм, то този друг някой има някакъв по-сериозен проблем от неговия [smilie11]
И защо смята, че е в състояние да даде рецепта, която би трябвало да докара отнесения тип до неотнесеното състояние... и защо, по дяволите, това да е някак по-добро?
Или е по-лесно ли, що ли?
Ами ако пък на друг повече му харесва да му е трудно!?

Дълго стана, нали... еми, вечността е по-дълга [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: J0R0   
Дата:   03-11-11 18:49

Нони, аз не смятам че имаш проблем. Нито ти натрапвам моите възгледи. Говорим си просто, кой докъде е стигнал в разгадаването на тайните на Вселената. И понеже аз съм доникъде, опирам се на писаното от тия дето са по-напред.
Ако искаш може и ти да споделиш докъде си, не само да задаваш трудни въпроси и да ни гледаш сеира.
[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 19:20

[smilie18] Е, Жоро, от една страна - имам си проблеми разни и най-различни... от друга - с нищо не смятам, че съм по-напред в разгадаването - то нали баш това ми е може би основният проблем [smilie2]

И това, което ти (чрез или не чрез Борхес) казваш, и това, което други казват, и (за мое най-огромно съжаление) включително това, което аз казвам, са само някакви догадки, от които (според Мърфологията) 99 % са врели-некипели [smilie18]

Та, в общи линии разликите между всички нас са толкова микроскопични на фона на общото, че спокойно може да се каже, че и човек, който нищо не е чел и IQ-то му е 70, и някой ала Айнщайн не са кой знае колко напреднали... в смисъл, че всеки може да има някакви частички познание за нещо, но ЦЯЛОТО, ВСИЧКОТО - то ни е направо еднакво неясно... и най-ужасното е, че не виждам как бих могъл да доживея мига, в който ще стане ясно... не знам дали изобщо ще дойде този миг... но може би това е основната причина да не ми се умира... и също това е и основната да ми се - след като и без това няма да го доживея, защо, по дяволите, да продължавам да се мъча...

Иначе теб лично те бъзикам и заради онова ви култово (а аз подозирам, че ти стоиш зад него) учение как да живеем - там дето да сме излизали на чист въздух и т.н. [smilie25] [smilie3] [beer]

Един от мозъците, които смятаме за по-могъщи сред нас, казва, че просто трябва да продължим да говорим... айде едно поздравче по този случай - Снимчица + музичка + текстче [beer]

For millions of years mankind lived just like the animals
Then something happened which unleashed the power of our imagination
We learned to talk...

...It doesn't have to be like this
All we need to do is make sure we keep talking
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: tantris   
Дата:   03-11-11 19:29

Всяко нещо с времето си.

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: feliz   
Дата:   03-11-11 19:31

"защо, по дяволите, да продължавам да се мъча..."
================================================================
е, там ти е грешката, КОинси.[smilie5]
Защо по дяволите го приемаш като мъчение?[beer] [smilie3] [smilie5] Сменяй ъглите, гледните точки, напитките ако щещ [smilie21] и може и да се получи.[smitten] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 19:41

[smilie5] Фелизке, бъзикам се (донякъде)... а и сменям какво ли не - не само напитките, но и хапченцата, наскоро дори и гъбките [smilie18]

Да де, връщайки се към Коинсито (coincidentia oppositorum) нещата стоят почти еднакво и по двата начина... понякога е така, понякога е иначе... в най-шизофреничните моменти е и двете [smilie18]

Ето едно друго поздраФФФче по този случай - дали да остана, дали да си тръгна... One day is fine and next is black [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: J0R0   
Дата:   03-11-11 19:45

Нони, това което казва Борхес не са догадки.
Човекът описва "другият" вариант и те кара да се замислиш кой от двата ти лично би избрал (защото трети няма).

------
(Не съм аз авторът на култовата фраза за излизаенто на въздух)

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 19:58

[smilie5] Жоро, mea culpa за излизането на чист въздух, сори! [smilie8]

НО няма как да съм съгласен нито с това, което казва Борхес, нито с това, което казва КОЙТО и да било (Бах, Адамс, Айнщайн, Бор, Хоукинг и т.н.) - НИКОЙ НЕ ЗНАЕ. Точка.

Демек всичко, което който и да било казва, са само догадки за някакви частици от нещата... след като не са ЦЯЛОТО, ВСИЧКОТО, значи каквото и да е, са само догадки и частички - еми, не ми върши работа, пак сори!

И съответно откъде накъде да няма друг (трети, четвърти, пети и т.н.) вариант... ок де, ако е за или живееш вечно, или не живееш вечно, може да се приеме, че са два вариантите...
НО, тогава идва следващото - откъде накъде пък неговото виждане за това какво представлява който и да било вариант е ПРАВИЛНО (адекватно, включващо всичко и т.н.)...

Нито съм срещал, нито смятам, че съществува каквото и да било виждане за каквото и да било, което да отговаря на това, което всъщност ме вълнува... ерго, всичко досега ИЗМИСЛЕНО не ми върши работа... и пак сори за което... демек измислете нещо ново (нищо, че и то няма да е "вярно") [smilie25] [beer]

И, айде, като съм тръгнал с поздравчетата, макар и без чак толкова директно ясна връзка, КРАЯТ е ето това - HURT


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: ценослав   
Дата:   03-11-11 20:02

Исках сериозно да поговорим за смъртта. Не ме разбрахте. Да си изтрия написаното е най лесно. Здраве да има.



Публикацията е редактирана (03-11-11 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Gruyu   
Дата:   03-11-11 20:03

тия, дето са ги бамвали/изтривали по няколко пъти, като че ли по-лесно/философски приемат мисълта за нейната неизбежност......но нека те да кажат!

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 20:11

ценослав, до известна степен (като възприятие, предполагам) това е баш това, за което се опитах с песен горе да кажа - Hurt...

Никой досега не е ОБЯСНИЛ ЗАЩО трябва да е така, има ли изобщо СМИСЪЛ!?
Много възгледи съществуват, според които било имало някакъв "смисъл" във всичко това... но и думичката, и концепцията за "смисъл" си е чисто човешко изобретение, във Вселената тя НЕ (изглежда да) СЪЩЕСТВУВА... религии, писатели и кой ли не си влага разни нещица и си мисли, че се е докоснал до нещо "божествено" = вселенско... еми, не се е, сори... поне по нищо не личи във всякаквите големи взривове, черни дупки и изобщо във всичко останало да има каквато и да било докосване до това, което ние търсим като "смисъл"... демек май във вселената няма такъв... а ние сме обречени да го търсим - в "малки" и "големи" нещица... които са еднакво АБСОЛЮТНО незабележими за Нея - Вселената.


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: jino   
Дата:   03-11-11 20:24

Автор: Knartist
Дата: 03-11-11 20:11

...
Никой досега не е ОБЯСНИЛ ЗАЩО трябва да е така, има ли изобщо СМИСЪЛ!?...




А ако обясни ти ще разбереш ли ,пък и от къде знаеш че не е обяснил?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   03-11-11 20:31

мисля, че с говорене не се получава - поне при мен.
векове наред всеки си казва "казванката" и какво?
думите увеличават мъглата.
други сетива май трябват.
и друг ракурс - да слезем от егото си [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 20:31

jino, съвсем лесно е "обяснението" да бъде подложено на емпирична проверка - пробвай го и ще/би трябвало да разбереш...

Примерно как цикълът живот - смърт по какъвто и да било начин влияе на вселената... която съществува в този й вид (според СЕГАШНАТА теория за Големия взрив) от колко беше... 14.7 милиарда години... през огромно преобладаващата част от които не е имало какъвто и да било "живот" (във формата, в който ние го разбираме) - та, от какъв зор й е на вселената да се бъхти толкова време... това е само едно предложение де... от безкрайните възможни...

Пробвай и обяснение, което да ни обясни като как има какъвто и да било "смисъл" от каквото и да било, след като каквото и да направим, това няма да спре вселената да се разширява (дколкото в момента така мислят повечето теоретични физици) и да достигне до момента, в който ще "замръзне"...

Тествай някое потенциално вече дадено "обяснение" [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 20:34

ВСИЧКО, което правим, казваме, мислим и т.н. е тотално абсолютно незначително за вселената и хода на събитията при нея - разширяване, замръзване... каквото и да било - е, значи всичко, което правим, казваме, мислим и т.н. от ВСЕЛЕНСКА "гледна точка" (ако тя би си имала такава) е АБСОЛЮТНО ТОТАЛНО ВСЕ ТАЯ... че не е ли някак кофти за един биологичен вид, който още си носи спомена от времената, в които се е чувствал като самия център и смисъл на ВСИЧКО ВСЕЛЕНСКО!?


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   03-11-11 20:37

в които се е чувствал като самия център

щеше да е страшно кофти, ако беше бил [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 20:40

Айде, нали тръгнах да гарнирам абсолютно тоталните глупУсти, които пиша, с някои по-свежарски музикални поздравчета, та ето го следващото - Какво като ме има и какво ако ме няма!? (и да де, баща ми (все още) го оставям жив) [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 20:41

arakiss, аааа, зависи, мен много ме кефи онзи Зейфод Бийбълброкски синдром (поне аз така реших така да го наричам) - вкусвал съм го, много е вкусен [smilie3] [smilie5] [thankyou] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: arakiss   
Дата:   03-11-11 20:45

един пангалактически гаргаробластер веднага разчиства мъглата [smilie21]
два - още повече [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 20:55

arakiss, аааа, now we're talkin', дет' се вика [smilie24] [smilie21] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Gruyu   
Дата:   03-11-11 21:07

преди 2 години погребах баща ми Бог да го прости!....последните 24 часа угасваше в ръцете ми - отначало без да осъзнавам какво става и последните няколко часа вече се уплаших като ми казаха докторите.....вместо да празнувам 40-ия си рожден ден, на същата дата струвахме 40 дни на татко....и оттогава живея по-кротко, без много напъни...няма смисъл

Отговори на това съобщение
 Re: За Смъртта...
Автор: Knartist   
Дата:   03-11-11 21:09

"Няма смисъл" - еми... а баш - Вселената (и всичко в нея - живот, смърт...) = няма смисъл.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.