Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Защо ние българите толкова много мразим децата си?
Автор: Mamysto   
Дата:   03-11-11 04:24

Идо, не само тази тема, а въобще мисленето ти от поне 3-4 години насам лъха на тоталитаризъм.
Наблюдавам те.

Нямам какво да кажа, освен че не нямаш качествата да напишеш текст който да обединява в себе си функция и същност. За да е работещо посланието.
Мислиш си че имаш нещо да кажеш, но не го конструираш така че да е user friendly.
Не го обличаш за да "играе" за теб, не му даваш и реплики...

На твое място бих се пробвал като статист в киностудията.
Даже може и да те вземат за неговоряща роля, като типаж, ако снимат филм за комунизма.
Бих се пробвал уредник в музея на социалистическото изкуство и наука, открит наскоро.
Нещо билети да късаш, нещо да плашиш хората или...
Сигурно им трябват натурални характери от епохата, пробвай се!
Може би ще си полезен с нещо.
 Re: Защо ние българите толкова много мразим децата си?
Автор: Mamysto   
Дата:   03-11-11 04:25

Идо, не само тази тема, а въобще мисленето ти от поне 3-4 години насам лъха на тоталитаризъм.
Наблюдавам те.

Нямам какво да кажа, освен че не нямаш качествата да напишеш текст който да обединява в себе си функция и същност. За да е работещо посланието.
Мислиш си че имаш нещо да кажеш, но не го конструираш така че да е user friendly.
Не го обличаш за да "играе" за теб, не му даваш и реплики...

На твое място бих се пробвал като статист в киностудията.
Даже може и да те вземат за неговоряща роля, като типаж, ако снимат филм за комунизма.
Бих се пробвал уредник в музея на социалистическото изкуство и наука, открит наскоро.
Нещо билети да късаш, нещо да плашиш хората или...
Сигурно им трябват натурални характери от епохата, пробвай се!
Може би ще си полезен с нещо.

 Re: Защо ние българите толкова много мразим децата си?
Автор: Mamysto   
Дата:   03-11-11 04:28

(извинявам се за повторението, пиша от айфона на мъжа ми, та затова така)
 Re: Защо ние българите толкова много мразим децата си?
Автор: gogo   
Дата:   03-11-11 07:46

Без да съм чел всички постове... Проблема, който виждате е нормална част от психопрофила на вилаета, който обитаваме. Освен всички характеристики които човек има, той притежава и част от т.нар. народопсихология. Характеристика на народопсихологията на нашия район е по-скоро КОЛЕКТИВНИЯ начин на живот. Това се определя от чисто географското ни положение. На изток колективния начин на живот е по-ярко изразен... на запад е ярко изразен индивидуалния. Двете крайности са Япония (там индивида е нищо, всичко се прави в името на колектива) и САЩ (там пък всичко е в името на индивида)...

Просто тези хора дето шкартират хлапетата искат да приличат повече на западняци [smile] , Това е модел на поведение на който се подражава (българите сме страхотни в подражанието). Западния човек е умен, красив, богат... (кой не иска да бъде такъв) и това ни се набива всяка минута от ТВ, вестници, инет...

Просто това са хора жертва на тази пропаганда... Естествено, че човек трябва да има възможност да учи и работи където си иска, но за това трябва да се достигне определена възраст. Така например е излишно да учите таблицата за умножение в детската градина! С изненада ще установим, че ще я научим едва в 2-3 клас колкоти и усилия да полагате [smile] !

Бих изпратил децата си да учат в чужбина (стида да имам възможност) НО след 18!!! Излишно е да обяснявам за кръгозора, срещата с чужди култури и т.н. [beer]
 Re: Защо ние българите толкова много мразим децата си?
Автор: georgivelev   
Дата:   03-11-11 07:55

А китайците? Китайците от кои са? Неотдавна гледах филмче в Тубата за това как китайците дават децата си още от 3 - 4 годишни да живеят в гимнастически школи, където да стават спортисти. Родителите имат право да виждат децата си 2 пъти в годината, докато малките китайчета се учат да стават олимпийски шампиони.
 Re: Защо ние българите толкова много мразим децата си?
Автор: gogo   
Дата:   03-11-11 08:20

Велев "не бъркай ситуацията с боя" [smilie5] [smilie5] ... както се казва!

Китайците са от колективните [smile] !

Нали се сещаш от 1-2 млрд. китайци 200-300 колко процента са [smile] ?!
 Re: Защо ние българите толкова много мразим децата си?
Автор: jino   
Дата:   03-11-11 08:46

Странна теза ,противна на това което съм наблюдавал при сънарондиците ми.
Не мисля че Българина е колективист въобще.Виж Японци ,Германци да ама Българи ...
 Re: Защо ние българите толкова много мразим децата си?
Автор: мара   
Дата:   03-11-11 08:50

ама има чар в тва, подрастващият пубер да не ти е къщата, а? [smilie5]
така се запазват милите отношения и взаимната обич. което при друг случай не може да се каже [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
те и източните, и западните са практикували възпитание в манастир. така, освен всичко друго, ако от чедото излезе нещо калпаво, винаги има кого другиго да обвиниш за тая ралта [smilie25]
 Re: Защо ние българите толкова много мразим децата си?
Автор: jino   
Дата:   03-11-11 08:54

Марич [smilie18] особенно два пубертета [smilie5]
 Re: Защо ние българите толкова много мразим децата си?
Автор: mladenov   
Дата:   03-11-11 08:55

Автор: Mamysto
Дата: 03-11-11 04:28

(извинявам се за повторението, пиша от айфона на мъжа ми, та затова така)


Aбе на вас този айфон ви разказа играта на цялото семейство бе![beer] [beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Защо ние българите толкова много мразим децата си?
Автор: Vinsent   
Дата:   03-11-11 09:05

Заглавието на темата е грозно! [smilie23]

Балканците са известни с това, че се грижат всеотдайно за децата си. Доста често патриархалните разбирания правят лоша шега, демотивирайки децата, за чието благополучие родителите продължават да мислят и работят усилено и след пълнолетието.

Абе, много може да се пише, ама нямам време сега.

 Re: Защо ние българите толкова много мразим децата си?
Автор: dePhil   
Дата:   03-11-11 15:29

ИДА,
Сливенски ти го каза - логорея + лоши маниери (дори и да имаш някакво алиби, че си провокиран) не работят за каузата ти.

По темата - България отдавна вече е продадена и после многократно препродавана. Започвайки на Берлинския конгрес, минавайки през Ньой, Ялта, та до наши дни.

Разумно решение, което да работи за това, което ти искаш няма.
Най-добрите колежи и университети в света не са в България.
Харесва ни, не ни харесва - това е.

Оттам нататък - всеки си преценява дали и кога, според собствено си дете и собствените си възможности.
 Re: Защо ние българите толкова много мразим децата си?
Автор: IDA   
Дата:   03-11-11 16:48

"Но нравоучителният тон, съчетан с електронната логорея, рядко имат успех в подобни форуми. А като добавим и повече от нетактичните /да не кажа по-силна дума/ въпроси …"

Мен тук вече цяла седмица хейтърите, в това число и ти буквално ме засипвате с хули и най-обидни и язвителни квалификации, но това не ти направи и ни най-малко впечатление, а сега, след като дори не си направи труда да прочетеш написаното мен, пък камо ли да го осмислиш, изведнъж реши, че тонът ми бил "нравоучителен", а думите ми "нетактични". Горкото то, детенцето на мама, ще го обиждат те с "нравоучителен тон" и "нетактични" думи и ще го карат да чете, че и да мисли на всичкото отгоре! Що не отидеш да се гушнеш в скута на майка ти, че да те погали по оплешивяващата ти главица и докато те успокоява да не плачеш, белким те научи, че възпитаният човек уважава чуждото мнение, дори и да е различно от неговото?

"Не е това начинът. Повярвай ми."

А какъв е начинът, според теб? Мен да ме плюете и обиждате по всевъзможни начини, а аз с перце да ви галя, така ли? Е благодаря ти, Сливенски, няма нужда! А това с "електронната логорея" направо надхвърли всичките ми очаквания. Знам какво е "електронен", в речника проверих и какво точно означава "логорея", но терминът "електронна логорея" по никакъв начин не ми се връзва логически. Явно това е някакъв особено изтънчен нов хейтърски епитет, който се употребява срещу опонента, когато целият арсенал от обидни фрази вече е изразходван и хейтърът обезателно трябва да си изсмуче от пръстите някоя нова обида, че иначе губи битката.
======================================================================

"Ти се изкара по-велик мисионер от Христос. Постовете ти не предизвикват сериозно отношение към темата, а смях. Няма как да е друго."

kaiser.soze,

Нито съм Христос, нито е нужно да богохулстваш по мой адрес. А ти вместо да се присмиваш на постовете ми, защо сам не написа нещо, с което да покажеш собственото си "сериозно отношение към темата"? Тогава може би щеше да се получи някаква полезна дискусия и щеше да има "как да е друго". Но явно това би било непосилно мозъчно предизвикателство към теб. Колко по-лесно е, от хиляди километри разстояние, да се хилиш като … над написаното от другите, нали?

======================================================================

"Никакъв акъл не давам. Секи да си дроби попарата и да я сърба."

Що така, бе Асахи? Досега винаги си бил на всяка манджа мерудия и на всяка тема целомъдрие. А тука, йок, акъл не давам! Темата не касае ли и теб? Нали и ти имаш деца и внуци?

==================================================================

"Идо, не само тази тема, а въобще мисленето ти от поне 3-4 години насам лъха на тоталитаризъм.

Брей, още една експертка по тоталитаризъм! И какво въобще знаеш ти за тоталитаризма, красавице? Да не би случайно да си била родена тогава?

"Наблюдавам те."

Е поласкан съм, наистина, от завидното ти внимание и интерес към моята скромна персона. Само че, ако наистина ме наблюдаваше, както твърдиш, щеше да си направиш труда и да прочетеш, какво съм написал. Тогава може би щеше да разбереш, че написаното от мен касае точно теб и твоите връстници. Но това явно и в твоя случай е твърде голямо предизвикателство за пълното ти с тоталитарни бръмбари хейтърско мозъче.

"Нямам какво да кажа, освен че не нямаш качествата да напишеш текст който да обединява в себе си функция и същност."

Това, че нямаш, какво да кажеш, ми е повече от ясно, тъй като казването на нещо, предполага някаква макар и минимална мозъчна дейност, на каквато ти явно не си способна. Иначе нямаше да употребяваш високопарни фрази, като "текст който да обединява в себе си функция и същност" и "не го конструираш така че да е "user friendly", за които нямаш и елементарна представа, какво означават.

Хейтърските ти излияния по мой адрес няма да ги коментирам, че Сливенски веднага ще ме захапе, че съм имал "нетактично" отношение към жените.
==================================================================

"Заглавието на темата е грозно!"

Да, така е Vinsent, грозно е. И по-горе съм обяснил, защо избрах да е такова. Това, което се случва с младото поколение на България обаче, е хиляди пъти по-грозно. Сигурен съм, че точно ти разбираш това много по-добре от всеки друг.

======================================================================

"България отдавна вече е продадена …"

Не, България все още не е продадена. Но точно такива като теб, които мислят и действат като теб, са на път да я продадат, този път окончателно и безвъзвратно! И бъди сигурен, че денят, в който това ще се случи, никак не е далеч. Точно ти и тези, на които ти така усърдно се стермиш да служиш за пример в този форум, ще доживеете този ден за срам и позор на всички достойни българи, населявали тези прекрасни земи през последните 14 века. Помни ми думите.

Неотдавна, в една друга тема, ти казах, че се срамувам за теб. Помниш ли? И все още се срамувам за теб, DePhil, а с писанията си, ти не ми даваш никакъв шанс да спра да се срамувам!

======================================================================

"Просто постовете ми оставаха нечути, а форумите, макар и писмени искат някакъв диалогизъм."

През цялото време и аз имах същото усещане и накрая Мара ме светна, каква е причината. Просто няма как постовете ни да бъдат чути и да има някакъв диалогизъм, при положение, че, както недвусмислено стана ясно по-горе, повечето от пишещите в този форум, не са в състояние да прочетат изречение по-дълго от 5 думи, още по-малко да го разберат, осмислят или направят някаква причинно-следствена връзка. Поради тази причина, постове по-дълги от два реда, колкото и грамотно и недвусмислено да са написани, просто се категоризират като НЕ "user friendly", ако мога да използвам шедьовъра на Mamysto, и не се четат.

"Несрещането на такъв може да ме е направило малко по-язвителен... Извинявам се за което.
Със здраве..."


Благодаря ти, Ежко. Ти и Кали бяхте единствените хора в тази тема, които ми казаха човешка дума. С удоволствие ще ви черпя кафе, ако се засечем някъде.

Бъдете здрави!

 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.