Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Аладжа манастир - музей или ...
Автор: tricky8600   
Дата:   19-09-11 20:39

След кратка ваканция в Албена и след посещаване на забележителностите около комплекса дойде на връщане дойде ред и на "прословутия" - Аладжа манастир.

Влизаме и ни посреща църковна музика звучаща от музея и вече бяхме готови за "телепортация" векове назад във времето.

Първо посетихме музея,още от вратата се забелязват много таблети които се използват за индивидуални туристически гидове/модерна работа/ ,от другата страна на залата е магазин за книги,икони,свещи,сувенири т.н. нормално за всеки български музей.
Експозицията с нищо не може да те грабне и се забелязват най вече картинки на находки който са намерени в района на манастира / къде са истинските находки не пише/,но е важно ,че има картинки.
До изхода има няколко плочки камък на който има куцо нарисувани с пирон пещерни рисунки на терминатора.

Отиваме към Катакомбите има описание на дръвчетата- какви са,латинското им наименование и т.н. , но за нас са важни катакомбите/Ухааа,дали ще има черепи?/

Упс,[smilie11] всичко е преградено със стари стъргала за обувки от соц времето пред панелките - няма една кьорава табела да ни светне за повече информация.
Връшаме се 600м и,и газ нагоре по стълбите да гледаме манастира и килиите на монасите.

Упс,[smilie11] само камъни - никакво пресъздаване на бита и условията за живеене на хората обитавали това място.Една стара рогоска да бяха сложили ще е по добре.Тук там някоя табелка ни загатва какво е било предназначението на всяко едно помещение в скалата- църква,трапезария,килии...!?! Има картини на които са изобразени монаси.

Слизаме по стълбата,засичаме чужденци с таблети в ръце да слушат какво им говори машинката.

Жадни търсим вода ,ама НЯМА,но барче има даже пластмасови масички в музея са сложили - какво да правиш като си жаден,ще пиеш вода за 2 лв.

Излизам и питам на информация защо няма информационни табели и "информаторката" казва:
- Има таблети на цена 12 лв които дават пълна информация за музея.А и информацията е налична в самия музей.

Добре ама на мен не ми се носи таблет и не ми се дават пари,а си искам табелата.В музея съм бил преди 50 минути и не мога да запомня всичко.

Искам като отида до мястото да прочета какво в това, за какво се е използвало и т.н.
Много съм разочарован от мястото.

Ако искаш да научиш историята плащаш 12 лв за това,а после тичаш после към изхода за да се опиташ да пиеш вода от чешмата.
[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Аладжа манастир - музей или ...
Автор: orlindraganov   
Дата:   19-09-11 20:48

Ми те таблетите са по петстотин долара в сайта на епъл

Отговори на това съобщение
 Re: Аладжа манастир - музей или ...
Автор: ejko   
Дата:   19-09-11 21:32

Ами хем си прав, хем това е България. Ако не задължат хората, никой няма да даде кинти. Те тези музей така се издържат - с парите на посетителите.
Метрополитън примерно е безплатен, но на влизане има опашка, за да дадат $7 да подкрепят финансово музея... В България на дали би било така...
Друг е въпросът, че ако няма нищо за гледане, защо някой ще иска да дава пари, за да влезе...
Общо взето каквото си дал, такова си и получил..., нищо странно...

Отговори на това съобщение
 Re: Аладжа манастир - музей или ...
Автор: burningice   
Дата:   19-09-11 21:51

Не случайно е наричан "аладжа" шарен, защото целия е бил изографисан и с мозайка на пода. Сега е останала само дупката в скалата.

Отговори на това съобщение
 Re: Аладжа манастир - музей или ...
Автор: Lalinda   
Дата:   19-09-11 22:19

За едно питие хората дават и повече, ама да научат нещо не им се дава...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Аладжа манастир - музей или ...
Автор: orlindraganov   
Дата:   19-09-11 22:21

Кво пиеш бахти!

Отговори на това съобщение
 Re: Аладжа манастир - музей или ...
Автор: CanoniO   
Дата:   19-09-11 22:22

абсент

Отговори на това съобщение
 Re: Аладжа манастир - музей или ...
Автор: tricky8600   
Дата:   19-09-11 23:21

Lalinda зависи кой на кого дава за едно питие [smilie25]

А, музея има си вход - 5лв , групово - 3лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Аладжа манастир - музей или ...
Автор: slav4cho   
Дата:   20-09-11 00:40

аз не мога да разбера каква е тази такса за снимки в църкви най вече

Отговори на това съобщение
 Re: Аладжа манастир - музей или ...
Автор: orlindraganov   
Дата:   20-09-11 00:46

Аз пък не мога да разбера какъв е тоя зор да се прекъсва моленето със светкавици

Отговори на това съобщение
 Re: Аладжа манастир - музей или ...
Автор: Todd   
Дата:   20-09-11 09:56

На мене пък ми хареса - даже ме беше яд що в Балчик за румънската царица вземат 10 кинта а в Аладжа - 5 .

Да не са по-долни ???? И там да го вдигнат .[smilie24]

И песа оди та видя килиите ... харесаха му .


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/swvd5292.JPG
http://photo-zona.net/images/user7792/album50113/preview/1314016066_tbtl8485_Aladja.jpg


Снимки бол ...без пари !!!

Мога да ги гледм после колкото си искам .

Нямало вода ???? Отвън водата тече безплатно на паркинга - ами налейте си бе !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Аладжа манастир - музей или ...
Автор: langel   
Дата:   20-09-11 10:04

tricky8600
Ако си ученик от Варна, поискай от учител/я/ката си по история авторския игрален филм на Ангел Ненов "Видения за Аладжа Манастир".
Трябва да го има във всички варненски училища.
Филмът е реализиран и с помощта и ентусиазма на фотографи от кино-фотоклуб "Варна".

Отговори на това съобщение
 Re: Аладжа манастир - музей или ...
Автор: alsash   
Дата:   20-09-11 10:37

авторския игрален филм........[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Аладжа манастир - музей или ...
Автор: langel   
Дата:   20-09-11 16:14

Ми да, такъв си е. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.