Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Прозоречно стъкло
Автор: Lalinda   
Дата:   26-08-11 11:00

Да, и аз съм забелязала, например в Джурово, през което минаваме на път за Тетевенския балкан, че пред всеки две-три къщи има по три цветни контейнера, и трите - чисти, спретнати, неизгорени и т. н.

А в Джурово основното население е ромско...

Казват, че на село било така, защото всички се познавали.

Тук, в големите градове, народът е страшно разпасан!

В друг ромски квартал, Ботунец, през който също минаваме всяка седмица на път за Тетевенско, също ми прави впечатление, че КАПАЦИТЕ НА ВСИЧКИ ЧЕРНИ КОНТЕЙНЕРИ ЗА БИТОВИ ОТПАДЪЦИ СА ЗАТВОРЕНИ.

Странно как ромът може да бъде научен, а гражданинът (?) ми твърди, че ако пипне капака, за да го вдигне, щял да се зарази от някаква болест, понеже и други го били пипали...

Свещена простота!

***

Да, Тоде, решихме да натрошим стъклата на ситно и ги сложим в дебели чували до другите контейнери, пък от Титан ще ги вдигнат. Тук започнаха да минават доста често с камиона за строителни отпадъци.

Във всеки случай, забелязала съм, че хората изхвърлят стари мебели, врати, прозорци, постелки, тапети и мазилка нон стоп.

Опитвали сме да внушим на Общината (някога бях член на Екогласност), че е по-добре на няколко места да има контейнери за строителни отпадъци, но пък сложи ли си някой човек такъв лично, изродите веднага му го напълват с битов отпадък и помия..., защото ги мързи да отидат до кофите... Неспасяемо.

Мислили сме и съм казала на Общината, че ще монтираме видеокамера на един от калканите на блока, който гледа към площадката с контейнерите... Пък ако някой я разбие, също ще се види кой е.

Във Франция, например, или поне в района на спътника ми, могат да се изхвърлят стари мебели, вещи и т. н. един път месечно. Минава кола на общината и ги прибира, но един ден седят на тротоара и ако някой си хареса нещо, може да си го вземе. Отделно всяка къща има и контейнер за листа и трева, който също се извозва от сметовозите на общината...

Отговори на това съобщение
 Re: Прозоречно стъкло
Автор: jekopj   
Дата:   26-08-11 11:22

Облекчение,драмата свърши...[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Прозоречно стъкло
Автор: Lalinda   
Дата:   26-08-11 11:26

Ако може някой варналия, освен нейви, да ми каже дали наистина варналии изхвърлят отпадъчно прозоречно стъкло в контейнерите за бутилъчно? Може и в лично съобщение.

И защо?

Нейви не е източник на автентична информация, както стана ясно от написаното по-горе, а и не само.


Отговори на това съобщение
 Re: Прозоречно стъкло
Автор: stzz   
Дата:   26-08-11 12:33

Нейви не е източник на автентична информация вярно, що се касае до какво да е друго стъкло освен оптично*!

*-каквото и да е стъкло, до което нейвито се е докосвал!!!

п.п. Тъй че викни го да напипа прозоречното стъкло и пускай тема за оптично!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Прозоречно стъкло
Автор: Lalinda   
Дата:   26-08-11 15:13

Нейви е човек, чиято твърдост се доближава до тази на корка, с който е облицовал дома си!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Да не би във Варна да изхвърляте и оптично стъкло в контейнерите за бутилки?

Не е редно.


Отговори на това съобщение
 Re: Прозоречно стъкло
Автор: asahi   
Дата:   26-08-11 16:59

Имат си специални контейнери за оптично [cool]


Ни моа поичи https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Прозоречно стъкло
Автор: Lalinda   
Дата:   29-08-11 11:51

Mission accomplished.

Май само засл. инж. асахи чете темите ми.
Няма лошо!
Наздраве, сладкишче!
И приятен обед!
[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.