Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: Myth   
Дата:   23-08-11 22:23

GM звучиш несериозно, не че обувките които посочваш за лошо, ноооо някак си не са целта.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: the_drug   
Дата:   23-08-11 22:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: Myth   
Дата:   23-08-11 23:02

itilien извинявам се улицата е Антим 1-ви ето страницата на магазина БГ-спорт
Модела е подобен: http://www.bgsport-shop.com/nproducts.php?id=7&o=1&p=480



Публикацията е редактирана (23-08-11 23:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: GM   
Дата:   23-08-11 23:25

написа:

> GM звучиш несериозно, не че
> обувките които посочваш за лошо,
> ноооо някак си не са целта.



Мислиш ли?........[smilie8]
Какъв опит имаш с тези модели?



Публикацията е редактирана (23-08-11 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: GM   
Дата:   23-08-11 23:31

подметките Stealth и С4 на 5/10 oтнасят всякакъв вид Vibram

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: Myth   
Дата:   23-08-11 23:52

За какво точно го отнасят, за катерене, боулдър?
Обувките, които се търсят, ще се ползват за трекинги, есен, късна есен, евентуално зимно време в ниската планина и в града. За трекинг и по принцип в планината си требе висока обувка, най-важното най-малкото за да стегне и държи стабилен глезена, второ при една обилна роса и газене по тревите, колко ли време ще му останат сухи краката на човека а глезените(дали ще са сухи), а по време на дъжд в гората, при висока трева (евентуално)? А зимата дали ще гази в снега и колко време ще са му сухи краката, а ако тръгнеш по сипеи и камънак за колко ли време ще се сцепи кожата в основата? Обувките, които посочваш, според мен са подходящи и предназнаерни за ОПРЕДЕЛЕНИ цели, хм бих казал лятото.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: itilien   
Дата:   24-08-11 00:48

Myth - гм е прав за подметките поне на 5.10 Що се отнася до сцепление на всякакъв терен и камъни, включително гладки и мокри, тая марка може би няма равна. Относно височината на обувката - зависи от човека. И аз си мислех, че е важно да е висока, но се оказа, че поне за мен не е. 8 месеца из южна америка съм треквал със средно висока 5.10 (camp four )и никога не съм имал проблеми със стабилността, дори когато съм носил 20 кила подскачайки по камънаците. По-скоро не бих си представил как бих правил подобни преходи с вибрамова подметка, като знам как се хлъзгат. Иначе на дъжд и роса естествено не държат, но за 8 месеца не съм имал никога проблеми с това. Просто не съм имал особено дъждовно време, а колкото са се мокрили от росата, бързо са съхнели после. За зима определено не стават.



Публикацията е редактирана (24-08-11 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: marconi   
Дата:   24-08-11 00:50

ехххх а едно време кви пионерки имаше [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: Myth   
Дата:   24-08-11 01:01

Е аз за подметките нищо не казах, защото съм убеден, че е прав за това, говоря, като цяло за обувката и целите, за височината на обувката, вероятно и ти си прав в голяма степен, но дори високата обувка да предизвиква у някои хора (аз се чувствам, много удобно и сигурно във високи обувки)известен или лек дискомфорт, това е за сметка на сигурността определено. Да ти кажа колкото пъти съм стъпил накриво с ниски маратонки, примерно винаги последствията не са били приятни, докато с високи, примерно netwalk-a последствията почти никакви или няколко минути лека болка и това е продължаваш, просто високата обувка си пази глезена и то доста добре а и стъпванията на криво са доста по-малко, освен това по скали, камънаци пазят и от ожулване :-). Аз иначе не казах, че обувките които е посочил са лоши, просто основното им предназначени е малко по-друго, при тях думата трекинг е с малко по-различен смисъл. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: itilien   
Дата:   24-08-11 01:11

е, аз ги ползвах във възможно най-тежкия смисъл на думата трекинг - натоварен с над 20 кила, по много тежки терени с много камънаци и големи стръмности. Но на сухо. За дъждовен климат не бих избрал такива обувки, защото на петата минута в мократа трева краката ще бъдат мокри. Вярно съхне сравнително бързо, ама не е добре все пак да ти джвакат краката докато ходиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: biser_todorov   
Дата:   25-08-11 15:13

Rewer,
Къде в София мога да намеря La Sportiva Thunder GTX, и като цяло и други модели на La Sportiva? La Sportiva Thunder GTX доколкото гледах беше някъде 220-240лв.
Днес пообиколих малко в някои магазини, видях на живо моделите, питах за гаранции (колко време е). На различните места е различно.
Отидох до РедРок зад МОЛ София, казаха ми че гаранцията е само 1 месец. Имаха един модел La Sportiva и всичко друго AKU. Нещото, което не ми хареса е прекалено малката гаранция.
Минах и през магазините на Екипировка до телевизията. Там имаха Бореал (над 300лв всичките модели), Vasque (незнайна марка) и Lytos (незнайна марка). Последните две бяха между 130-250лв, и гаранцията им беше 6 месеца, на някои модели и една година. Нещото, с което за момент ме привлякоха беше по-голямата гаранция, но не се знае дали биха я покрили в действителност.
В Сердика-та в магазина SportBox имаше модели на Salomon, при това с 20-30% намаление. От тях се спрях на модела Discovery GTX, беше 200лв. с намалението. Гаранцията там е 3 месеца.
Та сега, след много лутане насам-натам, избора ми е между
ЦЪК
ЦЪК
За последно да попитам кой от тези два модела? Малко повече клоня към Саломон..... но не знам още.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: PolarBear   
Дата:   25-08-11 15:31

Нещо не се доотваря линкът на Ла Спортива-та, по-специално снимката. Словесното описание изглежда добре. Саломонът също изглежда много проятно.

Имам положителен опит с обувки на Саломон. Не съм ползвал Ла Спортива. Между другото, тя колко струва?

Предполагам, че няма да сбъркаш и с двата модела. Безкрайно по-добре от предишния избор.

Литос - само приличат на планинарски обувки. Пробвах, привлечен от ниската цена, но резултатът е силно разочароващ.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: biser_todorov   
Дата:   25-08-11 15:40

Ла Спортивата е около 220-240лв. Саломона с намалението е 200лв., бил е 280лв.
Но не знам къде в София се продават Ла Спортива.



Публикацията е редактирана (25-08-11 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: PolarBear   
Дата:   25-08-11 15:50

Хубави са.

Е, Саломон обикновено си се продава с намалението - едва ли много народ е купувал на първоначалните цени, имам подозрението, че направо влиза в магазина намален. Старата цена май служи само за да окуражи мераклиите. Разбира се, може и да греша, но такова е личното ми впечатление.

Между другото, Бореал в Стената е под 300 лв. за доста модели, но това само за сведение. А в Стената не се шегуват с цените, та там, където са били всички над 300 би трябвало да са направо шампиони в дисциплината.

Та на въпроса кой от двата, отговорът е много лесен - първите, от които намериш точно твоя номер и ако ги чувстваш удобно на крака.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   25-08-11 16:00

Моите Ла Спортива си ги купих от тук [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: PolarBear   
Дата:   25-08-11 16:04

В Намасте гледам, че изборът е малък, меко казано. А и аз не знам да се продават на друго място...май на Саломон отиват нещата.
[smilie5]
ПП Имам предвид това, което е на сайта. Не зная доколко информацията там е актуална.



Публикацията е редактирана (25-08-11 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: Myth   
Дата:   25-08-11 16:05

Забравихме и Трезета, също не лоши обувки.
Аз бих взел Ла Спортива от тези двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: PolarBear   
Дата:   25-08-11 16:10

От това, което се среща у нас и Джак Уулфскин не споменахме, но накрая човек взема това, което намери и което му седи удобно на крака. Изборът се оказва доста ограничен, когато се стигне до конкретен номер и специфика на ходилото на човека.

Струва ми се, че е по-вероятно да се намери Саломон. Имат много голям магазин и в района на Семинарията.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: biser_todorov   
Дата:   25-08-11 16:20

Къде по-точно около Семинарията е магазина на Саломон? Че там може да има и по-голям избор отколкото в Сердика-та в СпортБокс.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: PolarBear   
Дата:   25-08-11 16:25

Мисля, че те са заедно със Спорт-Бокса. Намира се на бул. Пейо Яворов, в частта му с/у Ловния парк. Тръгваш от Химическия факултет нагоре (посока обратна на центъра), по трямвайната линия, на светофара тя завива наляво към телевизионната кула, а ти - надясно. Отдясно са разни блокове, в един от тях на партера е магазина, а отсреща - гората. Дано го казах горе-долу ясно...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: PolarBear   
Дата:   25-08-11 16:27

МАГАЗИН СОЛОМОН
адрес: София, бул. Пейо К. Яворов 8

телефон: 088 7910078

Това май е адресът.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: biser_todorov   
Дата:   25-08-11 16:28

Разбрах те [smile] Благодаря ти [thankyou]
Утре ще намина отново през Сердика-та, след това към Семинарията, и само да има моя номер, си купувам.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: biser_todorov   
Дата:   26-08-11 12:28

Здравейте,
От цялата чуденица за какви качествени трисезонни туристически обувки да избера се спрях на тези
ЦЪК
Отидох, премерих ги, пробвах, разтъпквах ги за да усетя дали ще ми е и удобно с тях.
Вече ги купих, заедно и с едни чорапи от куулмакс, и сега чакам с нетърпение да почна да катеря по баирите.
Благодаря Ви за съдействието [smile] [thankyou] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: special_k   
Дата:   30-09-11 11:17

Обувки купувам от тук javari



https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vcwo7933.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/xwoh1054.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/prup7275.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/ghso7836.JPG




тва е 39£

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: Lalinda   
Дата:   30-09-11 11:32

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/cgnk2736.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/bsgy8799.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ykdm3102.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/siom0000.JPG



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.