Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: the_drug   
Дата:   23-08-11 16:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: Lalinda   
Дата:   23-08-11 16:25


Хората с хай-тек екипировка са ми като вегетарианците - постоянно се опитват да ме убеждават колко велико е да си вегетарианец (и да си постоянно гладен, нещастен и с влажни от глад очи).

***

Освен това съм била къде ли не из България, точно из планините, без никаква специална екипировка, ама имах, ей на, добра ФИЗИЧЕСКА ПОДГОТОВКА, е, по рождение, предполагам.

Да, завивахме се при дъжд с найлони, от тия за два-три лева, дето се продават пред стадионите преди мач, само че два - един за раницата.

И чувалът ми сигурно беше от най-калпавите - тогава други нямаше... И раницата ми бе неудобна... Пък шалте изобщо нямах, чак до 1991 г., когато си донесох едно от Франция... Пръстите си лепях с лейкопласт преди да ми излязат мазоли и се връщах у дома без мазоли, разбира се! Носехме по една чиста тениска и чорапи само за връщането, да не плашим хората по градовете, всичките си походи съм ги изкарала по бански и по едни дънки, къси, дето не би жал да сядам с тях по дърветата и да ги насмолявам - неизбежно е! Полари по ония времена също нямаше.

Раниците пълнехме само с храна, щото по ония времена и ядене нямаше, нито по хижите, нито по селата - криза, немотия, глад!

Само настроение няма откъде да си купите, от мен да го знаете, и ако не у вас самите и у приятелите ви.

Ако авантюризмът не ви е в кръвта ви, изобщо не се залавяйте, може да си навредите...

Помня, че близки и познати не можеха да ни се начудят, дори през ония години, как така ще тръгнем нанякъде без да знаем къде ще спим.

Намира се.

***

Едно стихотворение от А. Ангелов:

СОФИЯ ПРЕЗ ЗИМАТА

Пълно зимата със кожуси
в този град, не най-северен чак.
А какво е на мечките, дето
тъпчат полюса на бос крак?


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: Myth   
Дата:   23-08-11 17:43

itilien по-горе и аз споменах, че почти всичко за по планините ми от магазините за втора употреба, но има някои неща с които не е хубаво човек да прави компромис (не че не може) обувките според мен са едно от тия неща, особено при начинаещи хора в планината, ОСОБЕНО ПЪК ЗИМАТА, когато компромисите могат да ти струват мнооооого.

И не говорим за някакви супер скъпарски обувки (макар че принципно като пари и 200-300лв за обувки хич не са малко пък и не само за обувки)
За условията за които спомена човека (изключваме зимата и зимна висока планина) обувки до към 200лв се намират свястни и според мен си заслужава.
Принципно съм съгласен с теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: biser_todorov   
Дата:   23-08-11 18:00

Здравейте,
Благодаря Ви, че се отзовахте със съвети и препоръки, и то хора които имат голям опит с планинарството.
Все още не съм много наясно с избора си, но като че ли везните наклоняват на тези два модела HEAD:

ЦЪК

ЦЪК

Първоначално се бях спрял на два модела Дахщайн, но след като повечето от вас са доволни от HEAD, ще Ви послушам.

Лалинда, върху физическата подготовка започнах да работя. Като за начало от една седмица не съм пушил (а до тогава пушех по една кутия на ден). Два пъти ходих до Боянския водопад, тази събота и неделя мисля да намина от с.Кладница през Златните мостове и Бояна. И така малко по малко да влизам във форма като увеличавам маршрутите по Витоша, за тренировка.
А есента до Каньона на водопадите, Згориград, и ако намеря съмишленици да се пробвам от Костенския водопад нагоре през Белмекен, Мальовица, Мусала и да слезем през Рилските езера към Паничище и Сапарева баня.
Също така и за вида на чорапите знам какво да търся.



Публикацията е редактирана (23-08-11 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: serjy   
Дата:   23-08-11 18:16

миналата година правихме разходка от х.яворов до х.бъндерица през кончето, та мой приятел беше с неподходящи обувки. след 9ч. ходене, аз си седнах щастливо и приятно уморен да пия бира, а на него му се бяха обелили краката до кръв. на всичкото отгоре, следващите седмици му паднаха ноктите и половин година не можеха да му се оправят краката. за себе си съм се убедил, всичко може да ми е по левче, но от обувки не пестя.

чорапи си вземи от магазините за туристическа екипировка [smilie24]



Публикацията е редактирана (23-08-11 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: PolarBear   
Дата:   23-08-11 18:16

Най-важно е преди да ги купиш, да ги премериш добре. Задължително с чорап, с който ще ходиш с тях после.

За съжаление на линковете няма почти никаква информация за обувките. Много информация едва ли ще намериш и из форумите - засега Хед не са в основния списък на производители на алпийска екипировка (с изключение на всичко, свързано със ски, разбира се).

Гледайки снимките, смущава ме само едно нещо - изключително масивният за този клас обувки протектор, който е развит по целия периметър и направо обезсмисля мембраната, поне по отношение на способността й да "диша". Вероятността за изпотяване на крака е много голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: danvan16   
Дата:   23-08-11 18:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: bOzO   
Дата:   23-08-11 18:19

http://www.sportsdirect.com/head-910-walk-boots-mens-183186

Има-няма връзват се 105 лв с доставка до БГ.
Плащаш при получаването на пратката.

Ето ги и другите:
http://www.sportsdirect.com/head-410-high-boots-ladies-275051

Около 70лв. с доставката.

Пиши на лични да ти дам линк за поръчка ако си заинтересован. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: bOzO   
Дата:   23-08-11 18:23

ВИЖ И ТУК

Тези са малко по-истински... [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: PolarBear   
Дата:   23-08-11 18:23

Данване, първият линк не е по темата. Това са зимни обувки (между другото, аз имам точно тези - Бореал Булнес за зимата...и обикновено си седят вкъщи, а аз си излизам нагоре с трисезонния Бореал Атлас, който за нашите планини почти винаги е достатъчен).

Дахщайн имат съвсем съвременни модели, макар че не ги предлагат на много места - виж в магазинчето им в НДК.
.....

Обувки по поръчка - само ако първо си ги пробвал в магазин тук. Не само номерата варират, калъпите на различните фирми и модели също се различават безкрайно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: danvan16   
Дата:   23-08-11 18:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: PolarBear   
Дата:   23-08-11 18:27

А бе трудно е да се каже. И на мен ми изглеждат скъпички, не съм им клиент.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: GM   
Дата:   23-08-11 18:55

Обувката


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: the_drug   
Дата:   23-08-11 20:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: danvan16   
Дата:   23-08-11 20:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: PolarBear   
Дата:   23-08-11 20:25

А бе и аз това намекнах по-горе...

От това, което се среща у нас, като производители бих препоръчал Лова, Салева, Бореал, Ханваг, Саломон, Асоло. Варианти предлагат и Гармонт, Ла Спортива, Аку...а вероятно и пропускам нещо. Взема се това, в което кракът ти се чувства добре.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: the_drug   
Дата:   23-08-11 20:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: realnoncho   
Дата:   23-08-11 20:31

За тия HEAD съм чувал, че в България нищо освен ски аксесоарите им не е оригинално.
Иначе миналата седмица тук гледах първите, които е дал автора и ми изглеждаха добре, но си търсех малко по-леки и малки.
Иначе са намалени на 40 паунда и са си супер на тая цена - http://www.sportsdirect.com/head-910-walk-boots-mens-183186

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: the_drug   
Дата:   23-08-11 20:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: itilien   
Дата:   23-08-11 21:07

Искам да вметна нещо за бореал - всичките им модели обувки са направени за тесен крак. Поне на моя крак не стоят перфектно, на дължина са ми добре, на ширина са ми леко тесни. Въпреки това по стечение на обстоятелствата съм с Бореал Мусала. Не бих казал, че мембраната служи за нещо повече от няколко часа в мокра трева. Счупи ми се и едно от нитчетата на халките, но странното е че е едно от долните, които не са особено натоварени

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: Myth   
Дата:   23-08-11 21:51

Лова, Салева, Бореал, Ханваг, Саломон, Асоло. Варианти предлагат и Гармонт, Ла Спортива, Аку...
+ 10
Може да се добавят и Бестард и Raichle последните обаче едва ли вече ще ги намериш закупени са от Mamut.

Което и от тези марки да вземеш няма да съжаляваш, аз лично вече за не знам кой път казвам от Гармонт съм много доволен, обувка си е от където и да погледнеш. Мен ако питаш, взимаш си зимни но не от най-тежките и някакви по-евтини за всичко моята комбинация е както вече казах Garmont Tower за зимата по планините (за града не стгават) и за всичко останало едни Netwalk, които са много удобни, но не съм доволен по всички останали показатели (биват като водоустоичиовост, съвсем леко се навлажянва крака, точно толкова да се чудиш дали са пропуснали или просто ти е бил потен), но можеш да си вземеш обувки от типа на Netwalk с мембрана Sympatex за, до 150лв.
По принцип ако няма да ги ползваш (скъпите) активно правилната мембрана според мен е Sympatex просто е трайна, на теория вечна, докато Gore-texa може и да е по-добра като дишаемост според повечето потребители, по някое време се скапва(не и според производителя). eVent също много добра мембрана, като дишаемост по-добра от Gore-tex и въобще Gore-tex отдавна не е върха на технологията. Аз лично много симпатизирам на Sympatex и принципно на не порестите мембрани.



Публикацията е редактирана (23-08-11 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: itilien   
Дата:   23-08-11 21:58

Myth знаеш ли в кой магазин продават нетуолк ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: GM   
Дата:   23-08-11 22:02

доволен

много- доволен
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: Myth   
Дата:   23-08-11 22:10

В Пловдив да, на "Отец Пайсий" туристическия магазин имат страница в интернет малко по-късно ще кажа интернет адреса, ама не стават бе човек над езика се късат за година (е вярно постоянно носене почти) зимата или ти е студено или топло, във сгради офиси и.... на голямо газене в сняг хм горе долу държат леко се овлажнява крака, ама са студени, за есен, лято пролет са прекалено топли, за зима студени, макар, че за парите са си много добре, подметките са здрави (за моите килограми) моите крака са доста безпроблемни, аз по принцип и лятото нямам проблеми да ходя със затворени обувки или боти, ако щеш и зимни обувки, лятото. За града, ниска планина в околноста на хижите (през всички сезони) все пак ще кажа, че са си перфектни обувки ЗА ЦЕНАТА СИ от 80-90лв.



Публикацията е редактирана (23-08-11 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на туристически обувки
Автор: rewer   
Дата:   23-08-11 22:20

La Sportiva Thunder GTX ползвам доста време и съм много доволен.Дъжд ,кал, сняг добре се държат като за обувка от 200 лева,определено има и по-добри но ценатаим е друга.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.