Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-08-11 17:38

Ти като му даде колата той требваше да ти даде гаджето си като гаранция. Първо кой ходи с гадже на море и второ с тая кола при всички положения щеше да забърше нещо. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: мара   
Дата:   17-08-11 18:13

баси...по-грозни от италианските коли не съм виждала. тва мултипла-та и на винсент примера напрау са първо място по грозота...
ама мое да са били пияни на приемателно-предавателната дизайнерска комисия

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: Vinsent   
Дата:   17-08-11 18:40

мара [smilie10]

Спортните автомобили имат своя естетическа философия, но при всяко положение функцията налага формата.

Например, добрата обтекаемост усещаш, когато отвориш страничния прозорец в движение и въобще не ти духа, или когато при силен дъжд се мокри само задното стъкло и т.н.

Добрия дизайн обаче най-силно се усеща вътре. Ако се чувстваш удобно, т.е. елементите като седалка, волан, органи за управление, пространството и т.н. ги усещаш като да са направени за теб, тогава разбираш че дизайна е [smilie24] .


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: alba_luna   
Дата:   17-08-11 18:51

Е, Маре, ти се хвана за най-голямото недоразумение (според мен) в автомобилния дизайн.
Обаче ей тия двете са си почти редови коли и са много пипнати в дизайна (пак лично мнение)

https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/gcwx8553.JPG
http://photo-zona.net/images/user63622/album22610/preview/1313596120_hrqk0057_alfa-brera.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/eyha2235.JPG
http://photo-zona.net/images/user63622/album22610/preview/1313596120_isvv6746_lancia-delta-HPE-venet



Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: sunnyshot   
Дата:   17-08-11 19:06

След повторно прочитане видях, че съм дала две определения, които не се изключват, а се допълват.

Това е защото не само вие, но и аз не чета какво съм написала и на другия ден се сещам нещо друго https://photo-forum.net/joro/emoticons/boese064.gif

Ето от къде започнах:

... ще рече предмети с артистични форми, материали и цветове, сътворени от човека

обикновено функционални, т.е. стават за употреба

... и в нашето време неизменно свързани с индустриалното производство

т.е. естетиката на индустриалните форми, материали, цветове и функции. (но не само на тях)


Имената на утвърдените дизайнери са неразделно свързани с горното. По тази причина може да се сложи равенство между дизайнерски предмет и такъв, правен от добър дизайнер.

Но предметът може и да е дизайнерски и без да е правен от известен творец!

Lalinda, съгласна съм за бриколажа и направи си сам, но в същото време човек може да си направи лампа (например)и тя да се окаже съвсем дизайнерска [smilie5]

Съвсем не е вярно, че дизайнерските предмети са нефункционални! Напротив, функцията е интегрална част от добрия дизайн! Някой да си е купил панталон на Армани и да го е чувствал неудобен (например)???

Нефункционален обаче е кичът ! Аз рядко съм виждала кич, който да е функционален!


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: navy   
Дата:   17-08-11 19:16

Изключително добре си функционират аудиофилските ми играчки, които са ръчна изработка, собствен дизайн, една единствена бройка, друга такава по дизайн и свирня няма [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: boreto   
Дата:   17-08-11 19:16

Познавате ли някой дизайнер?

Хм...

А как да го разпознаем?

Промишленият дизайн брои ли се?

Аз като съм регистрирал няколко дизайна в Общността (Европейската) и някои други държавици, мога ли да се смятам за дизайнер?

Или трябва някой форумен колос да ме признае...

[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: Vinsent   
Дата:   17-08-11 19:19

navy написа:

> друга такава по дизайн и
> свирня
няма [smilie7]

[smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: navy   
Дата:   17-08-11 19:26

Света се напълни си ДИЗАЙНЕРИ... обикновените педераси са на изчезване [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: Lalinda   
Дата:   17-08-11 21:18

Брои се, Боре, естествено, и промишленият.

Просто споменах по-горе, че бриколажът не е дизайн.

А пазиш ли, както пита Сънито, най-дизайнерски предмети?

(Самият въпрос разсмива, но нейсе, нали тук е Клуб.)


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: Onakava   
Дата:   17-08-11 22:18

Разбира се, че бриколажът не е дизайн, бриколажът е бриколаж. И да го повтаряш, и да не го повтаряш, по бриколаж от тва няма да стане. Ако трябва да бъдем точни, не е и бриколаж, ами е „Направи си сам“, „Труд и творчество“ в сблъсък със „Знам и Мога“, издание 1984 [smilie5]


„Начи, аз ако съм на твое място, на шефа си ще покажа нещо от мен направено, а не купешко...пък било то най-куул винтаж коженото столче с тръбна структура, способно да се открие от Ванкувър до Манхатън [smilie3]

Мислех да пусна една дизайнерска лампа, дето се мотка вкъщи, ама ще почакам първо да видя Лали с кво ще ни изненада...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: danvan16   
Дата:   17-08-11 22:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: Lalinda   
Дата:   17-08-11 22:57

Ха-ха, пак се явиха засегнати от начина, по който съм ги накарала да се почувстват, не от това, че съм казала, че това, което имат, е бриколаж...

Ами не, бриколажът е арт жанр, нищо че на френски означава нещо като направи си сам... Езикът е извор на недоумения... и не бива да ви подвежда.

Няма как да мине за дизайн и да стане по-дизайн, не по-бриколаж.

Изненадах ли ви?
[smilie25]

Или желаете да видите и лешникотрошачката? Определено не е бриколаж, пък и е лята, не е бриколирана от подръчни материали... За съжаление, нямам цифров апарат, а не мога и да си направя сама...

Защо хората толкова много се обиждат, ако случайно се окаже, че не живеят сред... арт? В случая, че не са заобиколени от дизайнерии?

Няма лошо... Лично аз купувам само готови мебели и никога не бриколирам.

Кухните на Скаволини са дизайнерски, а някои от дизайнерите ми допадат повече от други...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: мара   
Дата:   17-08-11 23:01

аз пък клоширам, бриколирам и ако не мога сама, ползвам доброволец [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: Lalinda   
Дата:   17-08-11 23:09

Тук може да видите модела Cora на Рафаело Правато.

Разбира се, не знаех нищо за тях, но веднъж, докато събирах боклук из зелените площи на детелината към Аерогарата на път за Атомния център, попаднах, насред смриковите храсти (юниперус сабина тамарисцифолия, за протокола), на каталог на Скаволини... и си казах, че това е знак на съдбата...

Кой ли баровец обаче бе изхвърлил каталога през прозореца на джипа си в обичайното задръстване на завоя? Нямам представа.

Всеки случай, моделът добре пасна на селската къща... Човек никога не знае от кой храст ще изскочи заекът на... дизайна!
[smilie24]

Дай Боже всекиму.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: Lalinda   
Дата:   17-08-11 23:27

Гледам, че и Розина Вахтмайстер я броят за дизайнер, или пък се брои сама, самозванката му със самозванка, както би рекла Румяна!

В такъв случай, имам и дизайнерска брошка от Розина Вахтмайстер, подарена ми от спътника ми... Котчица, както обикновено, в черно, синьо, бяло и златно, с мъничко червеничко по нея... или пък без?

Любопитното е, че когато обраха дома ни, бяха я оставили, пък със сигурност е по-ценна от ограбеното.

Както и да е.

Блу-то би харесала Розина, ако вече не я харесва.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: navy   
Дата:   17-08-11 23:28

Добре, мъжете биват Големи Дизайнери и Обикновени Педали...
При жените как е?
Страхотни Дизайнерки и ...

... just only Lalinda?

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: Onakava   
Дата:   17-08-11 23:33

написа:

> Ха-ха, пак се явиха засегнати от
> начина, по който съм ги накарала
> да се почувстват
, не от това, че
> съм казала, че това, което имат, е
> бриколаж...
>

Няма как да се засегна от нещо, за което аз първо съм ти казала какво е [smilie18]

цък на старата тема

Профилите бяха именно за шкафа, който съм постнала по-горе. Можеш да прочетеш и собствения си коментар отдолу, фенко на бриколажа [smilie5]

>
> Изненадах ли ви?
> [smilie25]

Не. На себе се учудвам, че ти се връзвам изобщо [smilie5]

П.Д. Лешникотрошачката с форма на динозавър можеш да ни я спестиш. Не се и съмнявам, че е прекрасна. Ти си също си прекрасна [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: dessisslawa   
Дата:   17-08-11 23:48

Искам да питам Онакава червената боя върху шкафчетата каква е по-точно?

Някаква специална боя за мебели ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: Onakava   
Дата:   18-08-11 00:28

Ми питай [smilie5]

Спрей „Титан“, от тази

http://www.titanlux.es/productos.asp?id_linea_producto=8

Почистваш добре, мажеш с грунд и спрей отгоре. Само един пласт, отдалеч - иначе се наслоява и става на капчици, дори и да шкуркаш между пласт и пласт. Да, и за мебели става, и за радиатори и за мотоциклети, или поне така пише.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: sunnyshot   
Дата:   18-08-11 00:50

Lalinda, смешен въпрос, ама аз пазя разни дизайнерски предмети и вещи, между които едни розови вълнени гащи на Прада, едни други 150-годишни гащи до коленете с брюкселски дантели по тях от неизвестен дизайнер, една елегантна ножица за рязане на пиле от преди последната европейска война, едни турски налъми със седеф от преди 200 години пак от неизвестен дизайнер и т.н.

Пазя и няколко изделия на Хари Бертоя, Сааринен, Де Армас, Франк Гери, Чарлз Фистер, 2-3 Артемида лампи и т.н., защото си падам по баухауз-кранбрук творения [smilie5]

Onakava, когато имах задачата да покажа предпочитан дизайн, занесох на началника си 150-годишните гащи с брюкселски дантели. Те са огромен размер! [smilie5]

Увлякох се в определения и езикови понятия и ще забравя да покажа телефонните снимки на новия стол [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/lmdx2515.JPG
http://photo-zona.net/images/user45603/album38096/large/1313617205_qwdh8222_rIMG00026-20110813-09471


https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/zyfb8520.JPG
http://photo-zona.net/images/user45603/album38096/large/1313617206_zeyc6109_rIMG00027-20110813-09471


Не съм го пробвала още, не съм си в къщи [smilie2]


–––––
не работи вмъкването на снимки в момента [smilie2]



Публикацията е редактирана (18-08-11 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: Diandimov   
Дата:   18-08-11 06:21

Италианците може би имат добър дизаин при колите...

Само че ЗАЩО при повечето италиански автомобилни дизайни се забелязва скорошно стареене?
Защо автомобил с италиански дизаин 3 до 5 години след това вече е много грозен, морално остарял и му се ПРИСМИВАТ?

. . . . . . . . . . . . . .

Кухните, които впечатляват транс-европейския мозък на Лалинда се продават в тукашните магазини от 10 години насам.

Само че са по- големи, и по- хубави.

Минават за средна ръка.

. . . . . . . . . . . . . . . .

За стола на Сънчо: 200 процента кич.

Защото = 100% кичозна идея, +100% кичозно изпълнение.

Но канадците не са много в час...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: danvan16   
Дата:   18-08-11 10:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: Lalinda   
Дата:   18-08-11 10:17

Съни, не разпознавам цвета на стола.
На скарлет ли отива или е орлови нокти, или пък портокалов?

Не ми се струва много дизайнерски, не и във френския смисъл на думата.

Показах ти стола на Филип Старк - ориентирай се по него.
[smilie24]

***

Имаме известен напредък по темата - някои от писалите познават дизайнери, създали и подарили им лампи.

Няма лошо да познаваш съседите си, но точно тези лампи не ми се струват твърде дизайнерски...

Опитайте пак.
[smilie24]

***

Да, Скаволини е средна ръка, някакви си 28 хиляди камъка за конфигурация с линейна дължина има-няма 5 метра... Само плотът струва 6 хиляди.

Ама пък и селската кухничка не е много голяма. Тъкмо пасна.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е най-дизайнерският предмет, който пазите?
Автор: Lalinda   
Дата:   18-08-11 10:23

Не разбрах само защо на Данаил XVI му е толкова смешно,
след като вече уточнихме веднъж,
че притежаваме едни и същи мебели...

[smitten] [smitten] [smitten]

Дори ги показвахме тук на форумното братство, което е фен на ду-ит-йооооооооооооселфа.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.