Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 моля за съвет - кирпичена къща
Автор: stefan63   
Дата:   07-08-11 12:00

Зная, че тук е ФФ,
админът да изтрие темата , ако съм в голямо прегрешение.

Та проблемът (писах в "направисам.бг" и никой не изкоментира :-( )
:
Здравейте,
Моля за съвети и мнения по следния проблем:
- имам кирпичена къща , половината е повдигната на 90 см, половината отзад е било помещение за животни, на нивото на земята, без някаква настилка.
- искам да направя баня/тоалетна в бившия обор ; ориентировъчен размер 2x2 метра чисто.
- височините засега сякаш не са проблем; подът на банята ще бъде леко повдигнат (15-25 см) ,
така че до вътрешната стая ще се получи стълба ( предполагам дървена) около 80-70 см -

Проблемът -
- банята трябва да бъде долепена с едната си стена изцяло до кирпичена стена и частично - до друга кирпичена стена (и двете- вътрешни за къщата).

Въпросите:
- как да се изпълнят основите и стените? трябва ли да се мисли за по-лека конструкция - например итонг вместо тухли?
- как и доколко трябва да се свързват/изолират старите и новите стени?
- доколко независима може да е тази малка къщичка в къщата?


Мисля , че има няколко човека тук с опит, които могат да помогнат - може и на лични!
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: asahi   
Дата:   07-08-11 12:12

Изчакай и в "направи си сам" ще ти отговорят.
Най-лекият начин е да излееш от бетон основата с отвеждането на водата, а нагоре водоустойчив гипсокартон, върху който можеш да си налепиш плочки или каквото си решил.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: e-mil   
Дата:   07-08-11 12:23

Докато чакаш пусни питане и във форума на "Жив дом". Предполагам все някой ще е правил подобно нещо.

А тук има всякакви майстори и "майстори". Разгледай темите за кирпич, избери на кои да вярваш и пиши лични съобщения. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: netLady   
Дата:   07-08-11 12:29

Трябва да мислиш в обратен порядък -какво ще има под земята /евентуално канал/, плоча,...
Щом къщата ти е на 90см. над земята - най вероятно си има здрав зид/основи/. Това, че е кирпичена стената - какво те притеснява - дали може да носи фаянс ли?

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: stefan63   
Дата:   07-08-11 12:33

netLady,
банята ще е нова малка къщичка, залепена за 2 от стените на старата, та притеняват ме две неща - трябва ли двете стени - стара/нова да се свързват с някакви шишове ; трябва ли при зидането на новата стена, старата да се пази от влагата - например с един лист кофражен шпертплат, който да си остане там - между двете стени.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: e-mil   
Дата:   07-08-11 12:39

"...например с един лист кофражен шпертплат, който да си остане там - между двете стени."

Харесай си някоя моделка и зазидай сянката и - по-здрава ще стане. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: stefan63   
Дата:   07-08-11 12:45

emil :-)
да не чуе жената

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: elrisha   
Дата:   07-08-11 12:45

Със сигурност ще трябва да се направи изолация! Понеже и аз имам (ВЕЧЕ)кирпичена къщичка и МНОГО държа никъде в нея да няма бетони,то говорихме с майстори как точно да се направи баня на втория етаж. Ще помоля приятелят ми да обясни довечера и ще ти пиша на ЛС.
Кирпича не бива да се мокри,защото се отмива.До колкото помня обясняваха за някакъв материал,който се слага от всички страни и пода,но точното му наименование - довечера. Помня,че казаха колко бил скъп,но кефа цена няма!:)
Аз още се занимавам с покрива и го закъсах с турските керемиди - наколо е пълно с тях,но или не ги продават(незнайно защо),или им искат много пари..

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: Marillion   
Дата:   07-08-11 13:00

Ел, преди 2-3 седмици препокривах покрива на къщата в Котел. Купих около 1000 керемиди за по 7-8 ст. бройката.

Навсякъде е пълно с тях, но се оказа, че са дефицитни.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: danvan16   
Дата:   07-08-11 13:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: elrisha   
Дата:   07-08-11 13:07

Вече имам един панел ,в който преживявам зимата! Не ме интересува кое е по-лесно,а кое е по-полезно и "истинско"!
Моята къща е на 112 години и стои,само покрива се беше прекършил поради занемареност. Да си чувал за бетонен блок на толкова години?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: danvan16   
Дата:   07-08-11 13:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: e-mil   
Дата:   07-08-11 13:17

"Моята къща е на 112 години и стои... Да си чувал за бетонен блок на толкова години?"

Логиката ти е вярна. Щом няма панели на толкова години, значи бетонните блокове от 19 век вече са паднали. [smilie5]
Само че Данван говори за тухлена къща, не за панелно жилище. Друг е въпросът, че живеенето в кирпич не е заради "по-лесно и по-просто".

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: elrisha   
Дата:   07-08-11 13:18

Да, много по-скъпо е,факт!Не мога да направя всичко на веднъж,също факт! Къщичката обаче се оказа много здрава и като изключа покрива,останалото са по-скоро козметични поправки.Вече открихме от къде са вадили кирпича,съвсем близо е до нас. На едно място се е порутил каменният дувар,но като събера пари - ще викна майстор да го оправи.Трябва да се оформи оджака и да се почистят стаите.Омазваме ги с варчица и светват :)
Подовете са пръстени..ако имам желание и пари някой ден - ще сложа дюшеме.Градината е разкошна - имам два огромни ореха..чудесия![smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: danvan16   
Дата:   07-08-11 13:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: elrisha   
Дата:   07-08-11 13:39

Автор: e-mil
Дата: 07-08-11 13:17

"Моята къща е на 112 години и стои... Да си чувал за бетонен блок на толкова години?"

Логиката ти е вярна. Щом няма панели на толкова години, значи бетонните блокове от 19 век вече са паднали.
Само че Данван говори за тухлена къща, не за панелно жилище. Друг е въпросът, че живеенето в кирпич не е заради "по-лесно и по-просто".
----------------------------------------

Много обичам хора,които чели-недочели,разбрали- недоразбрали,бързат да репликират само за спорта![smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: Marillion   
Дата:   07-08-11 13:50

И моята къща е на 100-на години. С времето е надстроена. Решил съм да я реставрирам в оригиналния и вид - с дървената облициовка. Тази година оправих покрива. Догодина дограмата и облицовката...

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/enfe4090.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/czcn1188.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ipgb1526.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/xxcn0171.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/kbzl2288.JPG

http://prikachi.com/images/443/3659443K.jpg


Искам местенце, в което да си почивам. Не ща бетон.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: asahi   
Дата:   07-08-11 13:51

Ришка обича Емо [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: e-mil   
Дата:   07-08-11 15:09

"Много обичам хора,които чели-недочели,... бързат да репликират"

Ами тогава прочети пак собствения си пост! Това за което спомена Данван: "тухлени стени , бетонни основи, изолация" не е равно на "панел", нито на "бетонен блок".
Твоят отговор към него е точен пример за "разбрала-недоразбрала".


"Да си чувал за бетонен блок на толкова години?"
Не ми се щеше да цапаме темата със странични детайли, но щом си напориста се налага. Първият бетонен небостъргач е 108 годишен. Ignalis Building е 65-метров блок изцяло от бетон с гранитна облицовка и без метална конструкция, строен през 1903. Още стои и още се ползва.
Мисля, че като говориш за "чели-недочели", трябва да започнеш със себе си. [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: asahi   
Дата:   07-08-11 15:17

Емо не обича Ришка [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: elrisha   
Дата:   07-08-11 16:40

На мен глупави спорове не ми се водят! Който си го влече бетона може изобщо да не влиза в темата. Тук си пишем за други неща[smilie5]

Marillion ,много картофи,човеко!Какво ги правите толкова?![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: danvan16   
Дата:   07-08-11 16:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: Marillion   
Дата:   07-08-11 16:53

Двора го сее комшията. На мен картофи не ми трябват. Хубаво е да има човек, който да се върти из къщата. Все пак не живея там, а само почивам.

Не искам да го сея с райграс, защото няма кой да го полива и коси.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: danvan16   
Дата:   07-08-11 16:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: e-mil   
Дата:   07-08-11 18:08

"Който си го влече бетона може изобщо да не влиза в темата. Тук си пишем за други неща."

Не, не пишем. ТИ пишеш за други неща.
Авторът пита как да направи баня, без да уточнява ограничения, като липса на бетон, например. За теб кефът може и да няма цена, но за него да има.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.