Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: canonio   
Дата:   16-08-11 00:02

той ми поръча да му я купя в три екземпляра...

от млада си била заобиколена от олигофрени...

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: asahi   
Дата:   16-08-11 00:24

Интересна беше срещаат ми с една домашна македонска библиотека. Бяхме отседнали в дома на Соте в Крушево и той ме настани да спя в горе в хола на разтегателния диван, а родителите ми в стая на долния етаж. В "секцията" имаше едно доволно количество книги. Зачетох се в заглавията, които изглеждаха доста странно на македонското наречие. Имаше и една поредица с идеология. Е там беше най-сериозния шах - Й.Б.Тито за Македонията, за мястото и във федерацията, за българите-фашисти, дето само спъват развитието на тази китна република, отделно за историите по царско време. Яка промивка е паднала и всичко беше като по нашенския калъп, дето са го дялкали в Москва.

Вероятно ако не Соте то керките (дъщерите) му ще ги претопят или изгорят тези иначе много поучителни книжки.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   16-08-11 11:03

Ха-ха, КанониО рулз.

Не е олигофрен, спокойно, да е жив и здрав, просто е от МЪЖЕТЕ С РАЗМАХ, с каквито общувам.
Доста красив и интелигентен мъж, при това музикален, но изумително висок (на жените, които са по-дребни от мен, им идва твърде голям).
Но всички губят ума и дума.

Една дори бе паднала от кораба зад борда, докато се загледала по него (разказа ми го не той самият, а наш общ познат...).

Запознаха ме с него в една бирария в Загреб, после в друга - в София. Дори не ме помнеше, но хареса снимките ми (тези, които правех, да не си помислиш, че моите).

Снощи, докато го пишех това, се замислих дали не бяха дори шест екземпляра.

***

Понеже темата отиде и на количество, да спомена и че имам и друг познат, който, като видя у дома "Гъзове и облаци" на Иван Методиев, лека му пръст на автора, отиде на Славейков и като я намери, изкупи всичките около 30 екземпляра, които бяха останали, ЗА ДА ГИ ПОДАРЯВА на познати. Живееше от много години в Англия и не знаеше, че у нас са възможни неща като навите на И. Методиев.

И тоя не е олигофрен (по-скоро е с много, отколкото с малко мозък, ако познаваш етимологията на термина), можеш да бъдеш сигурен. Един от най-интелигентните събеседници, които познавам. Имаше оригинал на Пол Клее у дома си, между другото. И той е МЪЖ С РАЗМАХ.
[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Когато се запознахме, преди двадесетина години, ми подари няколко диска с евъргрийни - тогава много от хората дори СД-плеър не бяха виждали... Както и да е.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   16-08-11 11:07

ВАЖНО ЗА МЮЩЕРИИТЕ - става дума за второто издание на БСЭ, публикувано от 1950 до 1958 г.

Забравих да го уточня.


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   16-08-11 11:08

Също и Второто издание на БМЭ в 36 тома (1956-1964 г.).


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: abc.xyz   
Дата:   16-08-11 11:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   16-08-11 11:14

Общо взето, състоянието им е ето това:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/dtvk8365.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/kvoq3376.JPG


Кадърът не е мой и не е от нашата поредица, та някои от нашите томове са и в по-добър вид.


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: tantris   
Дата:   16-08-11 13:45

Хммм, моята е по-ново издание. Кориците са облицовани със зелен плат.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   17-08-11 02:26

Може да вземеш доста пари за книгите. Помисли, преди да подаряваш.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: asahi   
Дата:   17-08-11 08:33

Чак пък доста...


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   17-08-11 10:49

Човече, нямаме нужда от пари.
Родителите ми бяха известни с това, че са оказвали ежечасна помощ на всекиго. Баща ми имаше всичко, което съседите нямаха и не можеха да имат, та идваха да искат от нас каквото им трябва... Понякога изобщо не знаехме у кого от съседите в блока, а блокът ни е със седем входа, е зарядното за акумулатора, бормашината и т. н. Майка ми пък, педиатър, лекуваше всеки, който го мързеше да вдигне телефона и повика лекар или се разходи до поликлиниката. И досега ме спират да ме питат НЕ СЪМ ЛИ И АЗ ЛЕКАР, и да ми казват, че МАЙКА МИ НЕ ВЗЕМАЛА ПАРИ.

Моя милост дори в Ленинград заемаше пари на съседите си от всички националности, така и не разбрах за какво хората харчат техните, а като заминах всички влачеха контейнери с посуда и мебели, а моя милост имаше само няколко кашона с книги, главно фотоалбуми, и няколко картини, които си донесох без рамките, както и един сервиз за кафе, лимитирана серия, за който, когато го купувах, чух дама да казва на касата: Это не по нашим деньгам! Оставила съм им всичката си посуда, хладилника, дрехите, искаха дори ботушите ми...

Често и днес си мисля обаче с каква лекота влачим вещи към домовете си и колко трудно ни е да се разделим с която и да е от тях.

Откакто ни обраха преди години, вече не купувам и никакви бижута! Безсмислено е! Не купувам и фотоапарати, също е безсмислено.

Всъщност, знаете ли какво се случваше с този сервиз за кафе? Който и съсед да дойдеше у нас я да поиска нещо, я да му лекува майка ми някой цирей, и го видеше, казваше: "Дай ми да го продам, ще му взема страхотни пари!"

О, санкта симплицитас!

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: abc.xyz   
Дата:   17-08-11 11:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   17-08-11 15:06

Човече, аз съм народен будител, не родител.

При това - безсребреник, като родителите ми.

Родители наоколо колкото щеш, с лопата да ги ринеш; будители за децата им няма.

Няма и безсребреници.


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   17-08-11 15:31

Казват, че хората забравят това, което си (им) казал или си направил,
но никога не забравят начина, по който си ги НАКАРАЛ да се ЧУВСТВАТ.

(Едно от комичните следствия на това е да те блокират за писане на коментари в състоянието си на афект...)

Кратковременният ефект може да е както положителен, така и отрицателен,
но затова пък винаги е оздравителен...
[smilie3]

НАЛИ?


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: geokar   
Дата:   17-08-11 15:43

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: CanoniO   
Дата:   17-08-11 16:24

(тихо проронва сълза след изповедта на кака и признанието на хххлогре)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: tnt   
Дата:   17-08-11 16:29

нидей рива, Канонио!

Не знам от къде идва този импулс, който се и материализира де, за автобиографични изповеди. Винаги ми е било чудно. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: CanoniO   
Дата:   17-08-11 16:45

от ЕГеНето, тинто...

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   17-08-11 16:45

Имаме и машиностроителна енциклопедия и други медицински книги.


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: asahi   
Дата:   17-08-11 16:55

Някои пишат мемоари.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: rumiana   
Дата:   17-08-11 17:13

Хе-хе, званието "народен будител" има стойност само когато е присъдено от въпросния народ. Самообявилите се за такива са си най-обикновени смешни самозванци. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   17-08-11 21:15

БСЭ вече е подарена.

Моля TheBossBG да ми се обади с лично съобщение да се уговорим как да му предам годишниците. Оказаха се в отлично състояние!

***

Ами... то не е голяма гордост народ да има нужда и от будители... Сиреч "стойността" на званието, дадена от заспалия, е нулева.

Да, унизително е тъкмо народът ти да те припознае за такъв, но няма начин. Всеки носи кръста си.

Замисли се над това, Румяно, и ще ти стане тъпо.


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: TheBossBG   
Дата:   17-08-11 22:16

Лалинда, благодаря! https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jszf7525.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/nogq2047.JPG

http://www.weaponsforum-bg.com/images/smilies/bowdown.gif
Тия дни бях доста зает и мислех утре да ти драсна едно ЛС. Чудесно е, че си ми ги запазила. Ще мина на лични да се договорим.

Edit: ееееееееее, 5 пъти не мога да добавя емотикон, дето да се вижда. :@



Публикацията е редактирана (17-08-11 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   17-08-11 22:50

[smilie3]

Трябва да благодариш и на човека, който не възрази да ги оставим за теб, Босе!
[smilie24]

Чакам сега да се обади и момчето, което поиска БМЭ, но нещо се разминаваме, а и личните съобщения май се поизгубват...


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   19-08-11 14:03

Иначе, пожелавам ви, примерно, да преведете, след сутрешната си закуска, някое писмо от европейско министерство на здравеопазването до нашата НЗОК, от чуждия на български език.

Няма как да не се усетите, че сте създали нещо велико, особено ако останалите преводачи са в отпуск или са емигрирали, и да не се почувствате, както казват хърватите, узвишени.
[smilie6]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.