Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Императорът.   
Дата:   03-08-11 21:42

Подпалвачов право казва - то затова се правят корпорации и съществува феноменът юридическо лице - това са все методи умните хора да укрият сухото си от бирници и прочее негодяи.

И данъчните облекчения, които могат да ползват юридическите лица, са по-сосни.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ценослав   
Дата:   03-08-11 21:45

Преди 22 години, да си мислил ти, или ридителите ти, когато викаха /да не ме обвинат в политика/. До преди това имаше само една ДСК. Всички работеха и беше непознато това, работодател да не плати на работника си.
Лично мнение. Сега сме свободни, ама и те са свободни да си правят каквото искат.



Публикацията е редактирана (03-08-11 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: danvan16   
Дата:   03-08-11 21:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 22:29

burnmaster [smilie24] .....а какво би станало ако и тегля една майна на "мечката" ...в моя случай не е държавата а една от банките?

Просто искам да прехвърля част от плащанията си към бъдещи мои вземания! Като моите вземания са 20 пъти по-големи от тези които аз дължа!

Защо да не може? Нали банки изкупуват чужди дългове? Аз просто искам когато аз си взема моите взимания .....тогава да платя моите дългове! Просто да продам мои взимания на банката...е срещу заплащане естествено! :-)


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ценослав   
Дата:   03-08-11 22:38

Преди 5-6 г. едно лице изтегли кредит от 6200 лва с подправен мой подпис като поръчител. Банката беше Евробанк - по късно купена от "Пиреус банк". 4 години водех дела да докажа, че нямам "сестра" срещу измамника. През това време чрез съдия изпълнител все пак ми спираха по 200 лева на месец. Спечелих, върнаха ми някакви пари. Потърсих адвокати - светила за да съдя банката. Неможело. Мога да съдя физическо лице а не юридическо. Банките са ни мафиотски структори.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 22:41

Ето това и аз се опитвам да обясня.Това е законна мафия.Няма как клиента да е на далавера.Използва се нуждата и безизходицата на човек ,за да го омотаят във финансови вериги.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: boreto   
Дата:   03-08-11 22:44

Абе много ви е ниска камбанарията...

Личната отговорност е неограничена.

Ограничената отговорност (и фалитът там някъде)е измислена за да освободи предприемаческата инициатива. Без нея щяхме да се гърчим в мизерията на първобитното общество, след като сме имали неблагоразумието да направим голямата грешка да слезем от клона, на който все още си живуркат щастливо нашите братовчеди маймуните...

[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 22:46

Автор: burnmaster
Дата: 03-08-11 22:41

Ето това и аз се опитвам да обясня.Това е законна мафия.Няма как клиента да е на далавера.Използва се нуждата и безизходицата на човек ,за да го омотаят във финансови вериги.



[smilie24]
Както се казва няма повече въпроси, но понеже смятам, че няма какво да ми направят за 500лв ....смятам да не ги плащам докато аз не си взема моите взимания!

Все някога трябва да се започне! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: shtukov   
Дата:   03-08-11 22:48

Ban for the Banks

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 22:54

"Личната отговорност е неограничена.

Ограничената отговорност (и фалитът там някъде)е измислена за да освободи предприемаческата инициатива. Без нея щяхме да се гърчим в мизерията на първобитното общество, след като сме имали неблагоразумието да направим голямата грешка да слезем от клона, на който все още си живуркат щастливо нашите братовчеди маймуните...
"


Наистина ли си убеден, че това е вярно?

Особено в България?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: diandimov   
Дата:   03-08-11 22:56

Не вярвам да ти ги искат наведнъж тези 500 лева.

Не може ли да им ги плащаш на вноски?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 22:56

Боре ...този който е слязъл пръв от клона е направил лоша услуга на останалите[smile]
Мисля че там на клона си живеят живота сравнени с нас[smile]

П.П. Жалко че са ми закърнели инстинктите ...иначе бих се върнал при тях



Публикацията е редактирана (03-08-11 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: netLady   
Дата:   03-08-11 23:05

С колко време си просрочил вноските? Имаш ли документ, че кремиковци ти дължи пари или от последни работодател? Питам, за да ти кажа какда си получиш парите.



Публикацията е редактирана (03-08-11 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: black_swans   
Дата:   03-08-11 23:06

Както се казва няма повече въпроси, но понеже смятам, че няма какво да ми направят за 500лв ....смятам да не ги плащам докато аз не си взема моите взимания!

В грешка си! Има какво да ти направят!
1. лихва плюс поне 10 пункта наказателна неустойка;
2. върху главницата и лихвите - 2% такса в полза на СРС за заповедното производство по чл.417 от ГПК;
3. адвокатско възнаграждение по тарифата за минималните адвокатски възнаграждения;
4. законна лихва от деня на подаване на молбата за издаване на заповед за изпълнение;
5. такси за образуване на изп.дело пред ЧСИ -минимум стотина лева, а ако имаш имот и са гадняри и такса за опис върху сумата по изпълнителния лист;
5. такси по т.26 от тарифата на ЧСИ.

И така сумата от 500 лева, спокойно може да нарасне два-три, та и четири пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 23:10

Един познат беше даден на съдия изпълнител за 100лв.
Само молбата написана по изпълнителното дело от адвоката беше 100лв. точно толкова колкото и главницата.
Общата сума която заплати накрая беше 280лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 23:14

netLady, естествено че имам документ от съда за Кремиковци .....даже съм го дал на съдия изпълнителн, ноооооооо до там вече 3 години!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Grandpa   
Дата:   03-08-11 23:17

Спазари се с банката да платиш дълга си от 500 към нея, като примерно и продадеш част (да кажем 600) от дълга на Кремиковци към теб.
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 23:17

Малко извън темата ,но Кремиковци не го ли продадоха със всички активи и пасиви при това не скоро.Трябваше вече новите собственици да са уредили сметките си ,в противен случай на съдията никой и нищо не може да му попречи да блокира сметките .....
Може и да греша ......знам ли?
Май нещата тук опират до подкупване и бутане под масата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: exo99   
Дата:   03-08-11 23:19

Намери от някой тези 500 лева и се разплати с банката.
По-горе ти посочиха, че нямаш шанс да се отървеш, само дето ще платиш много повече.

Мой приятел се беше набутал така с една карта за 500 лева и накрая без да знае, беше осъден и плати дълга на банката и лихвите, адвокатско възнаграждение на кантората, обслужваща банката, съдебните разноски по делото и таксата на съдия -изпълнител.
Каза ми, че е платил общо около 1400 лева, защото пристигнало писмо за запор на заплатата му в новата му месторабота.

Не се шегувам, намери ги от някъде и си плати.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Lalinda   
Дата:   03-08-11 23:22

Предлагам асахи да му ДАРИ 500 лв. и човекът да изплати дълга си.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Grandpa   
Дата:   03-08-11 23:25

написа:

> Предлагам асахи да му ДАРИ 500 лв. и човекът да изплати дълга
> си.

Като преди това ги вземе с бой от Чък Норис

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   03-08-11 23:27

Автор: Grandpa
Дата: 03-08-11 23:17

Спазари се с банката да платиш дълга си от 500 към нея, като примерно и продадеш част (да кажем 600) от дълга на Кремиковци към теб.
[smilie7]


Grandpa, ако ми обясниш как имаш дамаджана ракия(квантитетна) или нейната равностойност в други стоки .....[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: asahi   
Дата:   03-08-11 23:37

Ако съм сигурен, че с това ще му се оправят проблемите, ще му дам 500 лева. Ама не съм сигурен, даже мисля обратното.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: exo99   
Дата:   03-08-11 23:37

Това с прихващане на вземанията няма как да стане.

Набутал си се много и не трябва да отлагаш, защото могат да те осъдят без твое знание и то в съд, някъде в България.
Моят познат е взел тази кредитна карта / от която е изтеглил 500 лева и после година и половина не е плащал вноските/ в гр. София.
Той живее и работи в София.
Банката го осъжда в Мездренския съд.
Приятелят ми никога в живота си не е бил в Мездра!

Обяснили му после, че го осъдили в Мездра, защото там щяло да стане по-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   03-08-11 23:40

exo99 това ако е вярно е правно НЕДОПУСТИМО.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.