Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 17:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: SmartKoko   
Дата:   07-08-11 17:52

Работа нещо, физическа? По малки порции (без знач. какво ядеш). Да си виждал концлагерист с наднормено тегло? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: slivenski   
Дата:   07-08-11 17:54

ориз.

и краставици... [smilie21]

другият вариант е само месо.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 17:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: SmartKoko   
Дата:   07-08-11 17:55

няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 17:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 17:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: SmartKoko   
Дата:   07-08-11 17:58

Единствената смислена диета е да ядеш това което ти се яде на момента, организма ти няма да те излъже, нооо в малки количества, ако си мързел... другото са дрън-дрън, мижи да те лажем [smilie21] И физическа активност - повечко, аз мързеливи диети не признавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 18:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: sunnyshot   
Дата:   07-08-11 18:01

сокове ама истински, току-що изстискани, повече от зеленчуци, по-малко - от плодове. По чаша на всеки 1/2 - 1 час. Виж тук:

http://en.wikipedia.org/wiki/Jay_Kordich


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 18:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: SmartKoko   
Дата:   07-08-11 18:01

abc.xyz написа:

> Еее, трябва да има! Цяла наука има диетология!


Тя има и една егология ли беше, със същия успех, като диетологията:

Hi, https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/mlcn2258.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: slivenski   
Дата:   07-08-11 18:02

всички диети са вредни.

аз не съм човекът, който може да дава акъл в тази посока, но винаги съм смятал, че трябва да се яде това, което ти се яде, но в умерени количества... ако можеш, изхвърли съвсем сладките неща, включително и плодовете, особено ако ги ядеш в големи количества. спирането на алкохола също помага, защото той е калоричен.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 18:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: SmartKoko   
Дата:   07-08-11 18:04

abc.xyz написа:

> Не става! Почнеш ли да ядеш каквото ти се яде, работата отича!


ами при мен работи, ама ти с мързел и без воля какво искаш да постигнеш се чудя [smilie18]
заеби ги тия със сокове и краставици и боклуци... организма има нужда от всичко, но в премерени количества, и най важно, вкуса ти и това дето ти се руча на момента е подсещане какво му липсва... баба ви се диети е спазвала [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   07-08-11 18:05

Хапчетата са полезни ? [smilie8]

Две чаши вода със стайна температура преди ядене, пълни стомаха и създава бързо чувство за ситост.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 18:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: XiZoR   
Дата:   07-08-11 18:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: sunnyshot   
Дата:   07-08-11 18:08

Jay Kordich се храни по горепосочения начин повече 60 години. В момента е на 88, здрав, прав умен и енергичен. На 24 е бил диагностициран с рак на пикочния мехур. Вместо стандартна медицина, е избрал алтернативна...

Запознах се с него случайно преди месец [smile]

https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/xaha1221.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d7/Jay_Kordich_.jpg




Публикацията е редактирана (07-08-11 18:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: slivenski   
Дата:   07-08-11 18:08

Трябва да се яде бавно. Мозъкът разбира, че сме сити около 15 минути, след като сме се нахранили. И дотогава вече сме се натъпкали здраво, ако ядем бързо... Номерът с водата ми се струва удачен - 10 минути преди ядене. [smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: GuitarString   
Дата:   07-08-11 18:10

Мисля си ако онова, което ядеш на ден като калории е по-малко от приетата за минимална дневна доза би трябвало в някакъв срок да проработи... И не купувай изобщо сладкиши, чипсове и други подобни, колкото по рядко ги ядеш, толкова по не мислиш за тях и толкова по-добре за килограмите... А глада може да се пребори и с ума :)


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: мара   
Дата:   07-08-11 18:13

еврейска диета на чер леб и вода.
едни хора казаха, че е ефективна.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: The_Enjoy   
Дата:   07-08-11 18:16

Най-лесно е като се пие много вода и се внимава какво се яде... нещо като разделно хранене. Свалят се килограми, а ядеш всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 18:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: мара   
Дата:   07-08-11 18:19

да. наистина работи, ама е тъпо понякога...
сестра ми поддържа вече поне 15 години форма с разделно хранене. като се поувлече, пак минава на разделно или за няколко дена на нещо по-сериозно. а, и преди това беше на як режим с глад, щото свали 30-на кила.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: venom   
Дата:   07-08-11 18:36

Стига мрънкане! Фитнес и движение му е майката!
Ама иска воля и топки!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: agop4o   
Дата:   07-08-11 18:37

от съдбата и от килограмите не можеш да избяга.ще отслабнеш и после ще напълнееш.ген[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Marillion   
Дата:   07-08-11 18:38

Движение и по-малко храна.

Спираш всичко сладко, газирано и тестено.

За месец ще свалиш 5-6 кила без да се напрягаш. Лошото е, че трудно се сваля повече от 10 килограма със спирането на по-горе изброените.

Сега съм 89 и ме мързи да смъкна още 9 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 18:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: alba_luna   
Дата:   07-08-11 18:51


Няма хомеопатични лекарства срещу апетит. Всичко е в мярката - и не само при храненето.
Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: мара   
Дата:   07-08-11 18:52

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
утепа сичкото добитък. да знаеш, че с фитнес и движение не става. спортувам поне 4 пъти седмично и се почти само пеша и с колело. имам воля за цела дивизия. ям здравословно и умерено. и всичко това ми стига само колкото да поддържам форма. не свалям и грам без яки усилия. виж, топки нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: slivenski   
Дата:   07-08-11 18:54

Абе, нАмери си една женица да те тормози... Че се стОпиш за нула време... [smilie18] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: GuitarString   
Дата:   07-08-11 18:56

Без воля няма да стане, погледни на диетата като на работа и върху волята си :) И после ще можеш да я впрегнеш и в друго начинание изискващо воля... Тя ще бъде потренирана и по-резултатна, самоуважението ти по-голямо... :)


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 18:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 18:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: GuitarString   
Дата:   07-08-11 19:07

Аз досега воля не съм тренирала, обаче ей така на първо хрумване започни с дейности изискващи воля за по-кратки периоди, примерно ден-два, после седмица... И постепенно увеличавай периода, в зависимост от целта де... Малките успехи ще ти дадат кураж за по-големи начинания ( предполагам) :)
Ерих Фром казва, че човек страда, мъчи се за онова, което обича, не съм сигурна, че е точно така в българския превод... Ако физическата форма е истински важна за теб - ще я изстрадаш :)


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 19:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Onakava   
Дата:   07-08-11 19:13

Не ти трябват диети - елементарна култура на хранене и си готов/а. Организмът има нужда от всичко, не бива да се лишава от нищо, a kилограмите трябва да се свалят бавно, не бързо.

Аз диета не спазвала никога, но и проблеми с килограмите не съм имала...моят опит показва, че спазвайки елементарни правила, можеш да ядеш абсолютно всичко без проблем:

- не ям никакво сладко (не обичам)
- не пия алкохол
- не пия газирано (издувам се), пия адски много вода
- ям много сурово или полу-сурово
- не пържа

Оттам нататък можеш да ядеш каквото ти се прииска, просто лееко се ограничи в количествата и готви леко - не е толкова важно какво ядеш, а как го приготвяш. Сутрин яж обилно, вечер пропускай и така. След хранене пий кафе, вместо десерт и се движи повече, това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: GuitarString   
Дата:   07-08-11 19:22

Съжалявам, че не мога да помогна с повече от пожелание... Аз самата свалих десетина килограма преди 8 години и оттогава поддържам относително постоянно тегло, което ме удовлетворява... С диети съм имала частичен резултат и съм намразвала някоя храна поради непрекъснато ядене на само това... По късно просто промених като цяло начина си на хранене, движение, резултата дойде постепенно и за постоянно...
С цигари, наркотици не съм си имала работа... Но пък с воля съм постигнала други неща в живота и още има на опашка та чакат, ще видим докъде ще стигне волята... А като не стигне ще викам неволята :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 19:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: alba_luna   
Дата:   07-08-11 19:30


Я дай една твоя снимка да ти кажем колко трябва да свалиш. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: dashikov   
Дата:   07-08-11 19:32

abc.xyz,
Без сладко, алкохол и пържено.С повече яденета през деня и никакво ядене след 19.00ч.Без да чувстваш глад и без да мериш калории.С повече спорт или даже и разходки по няколко км на ден са достатъчни, обещавам ти ще свалиш кг.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Lalinda   
Дата:   07-08-11 20:34

Ти си нов тук, но да ти кажа, за всеки случай, че добрата ми физическа форма се дължи не на някакви диети, а на събиране на боклуци, буквално.

Минавам през зелените площи в квартала и събирам, също и по пътя от дома до работата и обратно.

Просто се движи повече.


Четох наскоро тук някъде, че нито една диета не успява, тъй като не можеш да излъжеш мозъка си, който има нужда от енергия...


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Lalinda   
Дата:   07-08-11 20:36

Иначе... всички вегетарианци, които познавам, без нито едно изключение, постоянно мислят за храна и общо взето, са много свирепи и нетолерантни, особено към хората, които не споделят фантазиите им.

Освен това, очевидно е, че от мисли за храна не им остава време да мислят за каквото и да било друго.

Вегетарианството не се препоръчва за деца, тъй че вегетарианците да се откажата и от маниите си да превръщат невръстното си потомство в свой последовател. Нека им оставят шанса поне да поумнеят.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 20:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: мара   
Дата:   07-08-11 20:53

ми...важно е да се бори не глада, а лакомията. щото именно там е зрънцето. на мен лично ми е най-трудно вечер, когато се събираме всички и съм сготвила разни чудесни неща [smilie5] или друг е сготвил...все тая.
ако имам някаква интересна занимавка, не се мятам кат луд на картечница. примерно - трудна за ядене и много вкусна храна.
примерно - риба с много кости [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: venom   
Дата:   07-08-11 20:53

Не е нов, просто това е поредното му форумно превъплащение [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: NeDDRaG   
Дата:   07-08-11 20:55

Ами аз по неволя минах на някаква диета, в смисъл, сладки неща никакви, изключително рядко, алкохол също в много малки количества, както и бира. За останалото - редуцирах количеството. Резултат има, поне по колана го усещам.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 20:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: kefalcho   
Дата:   07-08-11 21:31

Понеже спомена хомеопатия и втората съпруга на баща ми е хомеопат,живеят в Бургас.Тя се занимава над 12г. с хомеопатия,преди това беше педиатър в 4-та поликлиника.Споменавам го ,защото е утвърдена в областа и може да ти отговори на въпроса.
Другото ,което се сещам,автогенен тренинг.Чел съм преди години и имаше някакъв ефект но в пуберитета е трудно[smilie18] ,за заглавие не си спомням.
Иначе за медитацията [smilie24] ,може накрая да ти помогне да се възприемеш такъв какъвто си[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: zizero   
Дата:   07-08-11 21:50

Спирай всякакви газирани напитки и натурални сокове, чипсове и подобни пакетирани боклуци. Пий много зелен чай, движи се повече и ще свалиш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: gorbi   
Дата:   07-08-11 21:51

така като те слушам тенекиен - на теб ти трябва протеинова диета.... Ядеш колкото искаш месо, но само бяло пилешко и телешко без мазно. Яйца по всякакъв начин приготвени, но с минимум или без олио (тефал). Ориз, картофи по умерено, извара, ядки, пълнозърнест хляб, салати, но без мазнина. И най-важното - хубава закуска, нормален обяд - в 3 часа последно салата и лека вечеря - някое пилешко печено филенце. Късно вечерта 50 гр. ядки.... За месец ще останеш само кожа кости и мускули колкото имаш....[smile] Ако ходиш и 1-2 пъти седмично на фитнес или да побягаш или да походиш час-два - съвсем ще е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Императорът.   
Дата:   07-08-11 21:54

Ти много капризен, затуй трудно. Движи повече, плюскай по-начесто и по малко, никога не продължавай да ядеш, след като спреш да усещаш глад.


Иначе най-добрата диета е сомалийската - 50 грама лебец и 500 грама вода на ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: netLady   
Дата:   07-08-11 22:27

ще се изпоразболеете бе хора [smilie2] Немате ли си други ядове?!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 23:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: дидибаев   
Дата:   07-08-11 23:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: zizero   
Дата:   07-08-11 23:37

Яж ядки, не ги избягвай. Стафиди и бадеми [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: slivenski   
Дата:   07-08-11 23:40

Абе, аз от тези мултивитамини преди 5-6 години качих... Затова вече не ги пия. Не знам как точно става, но и други хора са ми го казвали. От мултивитамините се пълнее. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: gorbi   
Дата:   07-08-11 23:43

бирата е ОК, само че наливна, а още по-добре жива - от нея се отслабва - засилва метаболизма. В бутилираната има повечко химия за консервиране и кой знае как действа, аз лично се подувам от бутилирана......
Ядки задължително - късно вечер ако си гладен - в тях има бавно разграждащи се протеини, доставят цяла нощ на организма белтъци...
Има и мазнини, но полезни... Важно е да да се внимава с количествата...

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 23:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 23:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 23:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: zizero   
Дата:   07-08-11 23:48

Глей сега, като те слушам кво правиш най-вероятно ще издържиш някакво време, после ще се отпуснеш, ще почнеш да се тъпчеш и следва така наречения йо-йо ефект. Не се лишавай, не се ограничавай, намали количествата, ходи много пеш, качвай стълби и друго не ти трябва. Горе са казали - обилна закуска, добър обяд и лека и ранна вечеря [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: nsirakov   
Дата:   07-08-11 23:51

много се кефя като чуя да говорят за Дюкянската диета, колко била вредна.. ма много...[cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: achkata89   
Дата:   07-08-11 23:52

"ситост и малко калории"
Няма такъв филм....

Аз съм на Нисковъглехидратно - високомазнинно хранене...Това е начин на хранене, а не диета т.е. не е за седмица или месец.
Не съм имал проблеми проблеми с наднормено тегло никога, но в спортния клуб където ходя, тренират и доста хора, които са имали или се борят с този проблем (всичките са приели този начин на хранене).

Повече инфо на ЛС...или драсни ВМ-НВ в гуугъла :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 23:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: zizero   
Дата:   07-08-11 23:54

Дано, дано, ама надали [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: gorbi   
Дата:   07-08-11 23:54

живата бира е с дрожди вътре... все някъде ще има и в Бургас... по-вкусна е от другата и по-полезна от млякото... единствен недостатък - нетрайна..Има много писано в интернет за нея...

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 23:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   07-08-11 23:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: SmartKoko   
Дата:   08-08-11 00:45

е защо телешко? Червеното телешко е в пъти по-мазно от свинското червено??? [smilie8] Горби пак професор нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: SmartKoko   
Дата:   08-08-11 00:48

Жива бира си е перверзия мразя я. Всичко е в количествата, свалял съм 15 кг за 10 месеца, само с намаляване на количествата храна, ниикакви други промени. а и повече щанги де. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: gorbi   
Дата:   08-08-11 03:27

радомиров, кой па та излъга че телешкото е по-мазно от свинското...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: SmartKoko   
Дата:   08-08-11 03:31

питай учените [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: sunnyshot   
Дата:   08-08-11 06:15

abc.xyz като те гледам каква диета си проял и ти се чудя [smilie5] Само се тормозиш, а и се пълниш със всякакви токсини от храните, включително и от синтетичните витамини.

Прави поне това, което Onakava и zizero препоръчват. Има много рационал в техния хачин на хранене. И разбира се, спортувай.

А ако искаш бързо отслабване + много витамини, тогава пий пресни сокове цял ден и яж много сурова храна. Сокове от всичко - зеле, тиквички, цвекло, моркови, спанак, домати, лимони и т.н. Купуваш си една здрава сокоизстисквачка и започваш. Поне България е царство на зеленчуците и плодовете [cool]

Но пък като гледам как тук демонизират вегетарианците, май трябва да преодолееш голяма психологическа бариера[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: pileshtar   
Дата:   08-08-11 06:59

Подобри метаболизма си, яж по-малки количества храна по начесто[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: steeens   
Дата:   08-08-11 07:29

achkata89 написа:

> "ситост и малко калории"
> Няма такъв филм....
>
> Аз съм на Нисковъглехидратно - високомазнинно хранене...Това е
> начин на хранене, а не диета т.е. не е за седмица или месец.
> Не съм имал проблеми проблеми с наднормено тегло никога, но в
> спортния клуб където ходя, тренират и доста хора, които са
> имали или се борят с този проблем (всичките са приели този
> начин на хранене).
>
> Повече инфо на ЛС...или драсни ВМ-НВ в гуугъла :)


И защо на лични? Кажи нещо повече тук, темата ще е полезна за всички дето искат да си намалят излишъците.
Има голяма доза истина в твоя хранителен режим, някакъв лекар мисля беше говорил че най голямата грешка е спирането на мазнините. Обясняваше го с ензимите в организма. Ако няма мазнини в храната, организма не отделя ензими разграждащи мазнините, а такива изграждащи. Най бързо се усвояват въглехидратите, и от тях най бързо се трупат сланинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: alba_luna   
Дата:   08-08-11 08:54


Отслабване с лимони
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=992165


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Gruyu   
Дата:   08-08-11 09:17

оня Дюкан щели да го съдят четох....и аз ще заведа дело срещу него шарлатанина му с шарлатанин! - жената от 3 години само пържоли и салати маа и не е отслабнала и едно кило![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: ники1   
Дата:   08-08-11 09:27

Разделното хранене не е мит !
Важното е кой ти изготвя режима!!!
Доц. Байкова е един от най-добрите специалисти в това.
От личен опит мога да кажа и аз си мислех, че разделното е няква тъпотия за мУделки и манекенки, ама не е.......има реален ефект.
За 3 месеца свалих 27 кг....без гладуване....
Проблем е само първата седмица докато се очисти организма...разтоварващ режим.......много зеленчуци,плодове...
от втората седмица вече всичко си е нормално но при строго спазване на принципа на разделното хранене.........глад няма...... има промяна в навиците.....

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Frida   
Дата:   08-08-11 10:04

Моят съвет е: не прави диети. С диетата изменяш условията за малко, организма се променя и после пак се връщаш обратно в старото русло. И пак ще си върнеш няколкото смъкнати с мъки килца. През това време ще си озверял от глад и в съзнанието ти храната ще е станало свръхценност. Не, на диетите.

Ако искаш да промениш тялото, трябва да промениш начина на живот. Спорт, ходене в планината, секс. Ходи пеша, ако разстоянията са близки. Помисли си дали ядеш невротично - т.е. дали си хапваш, защото не си доволен от нещо. Ако е така, промени нещото, не компенсирай с ядене. Храни се пълноценно с разнообразни и истински неща - месо, плодове, зеленчуци.

Между другото попадна ми една книга с отвратителното заглавие "Хормоните и любовта". И тъй като никога не ми е попадал текст, който да свързва емоциите и психическия живот с материалните му изражения - хормоните, я зачетох. Оказа се много интересна. Обяснява за двата пола кои хормони са в недостиг и в кой момент от денонощието.

Например серотонина при жените - затова вечно ги боли глава и се депресират. Това се оправя с хубава закуска сутрин, спорт и слънце. При мъжете пък вечер намалява допамина - затова много мъже вечер като се приберат вкъщи нямат мотивация за нищо освен да цъкат с дистанционното. Отговора пак е спорт, хранене, слънце.

Организма е машина като автомобила, трябва да я караш да работи, за да не се скапва.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: bgprinter   
Дата:   08-08-11 11:00

Аз се придържам към всички, които настояват за движение и за намаляне на храната. Ако успееш да я намалиш, но не временно, а за винаги, всичко ще дойде от самосебе си.
Има една поговорка - апетитът идва с яденето - която, ако обърнеш обратно важи със същата сила. Ако човек се научи да се храни с минимални количества храна, няма да има и голям апетит да гълта пържоли и кебапчета като семки. Ще се изненадаш с колко малко храна може да се живее, бих казал поне с 1/3-та от това което си гълтал досега.

Второ голямо перо в калориите е белият хляб, сладкишите, кифличките и изобщо всичко от сорта, което е тестено. Спираш изцяло белия хляб. Черният и смесен хляб намаляш до минимум. Ако имаш възможност премини изцяло на пълнозърнест.

И още един съвет от личен опит. Аз съм от хората, които са възпитани да се хранят сутрин, т.е. за мен денят започва със закуската. Преди около 8 години ми се налагаше да ходя на работа с колело. Понеже започвах в 8, а пътят до работата беше 40 минути с колело не ми оставаше време за закуска, т.е. вършейки спорт преди закуската изгарях толкова пълноценно излишъците, че за месец отслабнах с цели 10 кг ! При това не ми беше нужно да отслабвам, бях и си излеждах нормално. Поради това че отслабнах значително прекратих тази си дейност с колелото. По време на каране направо прегарях (трябва да спомена че като карам колело го правя с такава всеотдайност, като че ли искам да спечеля Тур дьо Франс в един единствен час, състезавах се с автомобили, други колоездачи, трамваи и т.н. Поздрави на Ларс Армстронг :-))

Отслабването е лесно и трайно единствено ако човек преосмисли начинът си на хранене, най вече количествата и започне да се движи. Скоро разбрах, че приятел на 40 години е преживял инфаркт, при това заклет вегетарианец. Когато си говорихме за причините освен стреса и недоспиването той изтъкна и друга причина - поради неяденето на месо се е концентрирал върху сиренето.

Толкова от мен. Успех и никакви дието, просто промяна за винаги [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: achkata89   
Дата:   08-08-11 15:33

steeens написа:
И защо на лични?

Защото всичко, което знам по темата съм го научил от спортният клуб, където тренирах (и който излиза в гуугъла на 1ва страница като се напише НВ-ВМ). В сайта им (няма да го спомена, за да не се приеме като реклама) има огромно количество информация...обяснено е всичко. Въпроса е колко хора, ще се решат да опитат...

Казвал съм на мои приятели "яжте сланина, свинско, бекон и т.н. и ще отслабнете" отговорът им беше "ти си луд"...

С две изречения ще обясня философията....
Мазнините са енергия за организма, както и въглехидратите. Мазнините се разграждат много по-бавно и енергията идва постепенно, въглехидратите се разграждат много бързо и ако не се изгорят веднага - търсете ги на баджака.

Няма смисъл да се ядът въглехидрати...организма няма нужда от тях (тялото винаги има възможност да синтезира въглехидрат, при необходимост).
Правилната енергия идва от мазнините...

Отностно яденето - 3 или 4 пъти на ден...честото хранене не е полезно.

За захарта (във вид на захар, глюкозо-фруктозен сироп, аспартам и т.н.)като цяло, погледнете тази лекция -> http://zamunda.net/details.php?id=213225&hit=1 .

повече инфо в гуугъла [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Mick   
Дата:   08-08-11 15:55

Фрида, интересно... [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: princess_LIA   
Дата:   13-08-11 14:21

Естествено, че свинското е по-мазно от телешкото, не се излагайте. А, Горби, протеинова диета хубаво, но това, което си изброил горе не са протеини - картофи, ориз и салати, това са въглехидрати и се включват чак на втори етап в диетата. Както и никакви плодове и зеленчуци. Правих я тази диета и след една седмица сьнувах само салати.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: мара   
Дата:   13-08-11 15:14

ти?! диета?! ще се свършиш, ма!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: nsirakov   
Дата:   13-08-11 15:18

написа:

> оня Дюкан щели да го съдят
> четох....и аз ще заведа дело срещу
> него шарлатанина му с шарлатанин! -
> жената от 3 години само пържоли и
> салати маа и не е отслабнала и едно
> кило![smilie5]

щото е похапвала скришом :)

аз за 6 месеца с Дюкан отслабнах 30 кг... и се чувствам ПЕРФЕКТНО, и всички лабораторни показатели (а се изследвам всеки месец по други причини) са ми в средата на референтните граници!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Princess_lia   
Дата:   13-08-11 15:45

Е, аз само 5-6 исках да сваля, ама според Дюкан не може [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: snoopoff   
Дата:   13-08-11 16:44

Един приятел просто спря хляба за едно лято и смъкна бая кила. Сега си потдържа теглото без проблеми [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Vinsent   
Дата:   13-08-11 18:45

Princess_lia [smile]

Ще ти дам една правилна диета, ще ги свалиш за 2 месеца, ама..., дали наистина се нуждаеш от това? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: mayflowerbg   
Дата:   13-08-11 20:09


>
> аз за 6 месеца с Дюкан отслабнах 30
> кг... и се чувствам ПЕРФЕКТНО, и
> всички лабораторни показатели (а
> се изследвам всеки месец по други
> причини) са ми в средата на
> референтните граници!
----------------------------------

верно ли, Ники, браво! [cool] ако ме видиш на улицата - да ми се обадиш, че може и да не мога да те позная [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Princess_lia   
Дата:   13-08-11 20:17

Винсънт, с тия френски сиренца, вкусно подсолено масло и още по-вкусен хляб, килата се качват неусетно. [smile] А за диетата ще ти се обадя. Иначе Дюкан работи, но трябва да се спази до края, а аз заминах в Сан Себастиан на море и работата оттече [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: snoopoff   
Дата:   13-08-11 20:18

Къф е тоа Дюкян ве? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Princess_lia   
Дата:   13-08-11 20:26

Ами един, дето е написал книги за протеинова диета - ядеш само месо, немазно обаче, пилешко без кожата, телешко, конско, яйца, кисели млека, риба каквато искаш, раци и други морски дарове и така около седмица. После се включват салати и други зеленчуци, основно зелени, заради фибрите, и един плод на ден. И така има схема, която се редуват, докато отслабнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: mayflowerbg   
Дата:   13-08-11 20:41

[smilie8] Диети - като задържите резултата от отслабването 3 години като мен, тогава ми се хвалете. Свалих трайно 15 кг. Определена диета не съм спазвала - вслушвах се в организма си и хапвах каквото ми се ядеше. Драстично намалих, обаче, хляба, общото количество на храната и увеличих плодовете (само на гладно, 15-30 минути преди ядене) и зеленчуците, основно наблягах на комбинацията зеле, моркови и целина. От нито една любима храна не съм се лишила, а много обичам да похапвам шоколад. А, и всяка сутрин - по една ябълка, с кафето [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   13-08-11 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: snoopoff   
Дата:   13-08-11 20:55

Пържоли, кифтета и кибапчита [smilie24] А бях веги 2 години и половина... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Princess_lia   
Дата:   13-08-11 21:01

Не си ли вече?

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Vinsent   
Дата:   13-08-11 21:23

Принцеске, Дюкан крие опасности, на теб повече от на другите ще ти е ясно. Освен това включва активно йо-йо ефекта. Наблюдавал съм го при доста хора.

А, аз все си мисля, че на теб не ти трябва да отслабваш. [smile]
Е, не съм те виждал от френско насам, ама... [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: tnt   
Дата:   13-08-11 21:24

100

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: lillia   
Дата:   13-08-11 23:03

Много лесно е да отслабнеш, просто спри да се тъпчеш. Аз не мога обичам хранта 60 кила съм и пак съм що годе добре.
Имам приятели които викат аз не ям много, а дебелея. Да де , ама се оказа, че по цял ден опитват!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: tbby   
Дата:   14-08-11 09:58

Вижте сега... организма ви не го интересува дали приемате калории от зеле или шоколад.
Няма нищо магическо в изяждането на 5 лимона, 2 чаши вода преди хранене или там каквото ядете.
Има определен брой калории (смята се по формула), които са нужни на организма да функционира (дори и да лежите цял ден).
Ако искате да сте сити и да отслабвате пробвайте с чисто пилешко, пуешко или телешко месо.
Никога не можете да изядете да речем 2800 калории от пилешки гърди за деня. 100 гр. месо са 150 калории, оттук си смятайте вие ;) Отделно, че пилешко месо от гърди засища за доста време...
Та мисълта ми е пиле със салата и малко зехтин и сте в джаза.
Разбира се трябва постояноство. Не очаквайте чудеса за 2 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: мара   
Дата:   14-08-11 10:41

мнооо ясно...те тва на сички е ясно [smilie18] питанетое как да се преборим със синдрома на "гладното око" и гладното съзнание. аз лично успявам доста добре, ама от това не отслабвам. само НЕ дебелея [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: jino   
Дата:   14-08-11 10:57

вино и зелева супа

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: tnt   
Дата:   14-08-11 11:04

да седна да смятам калории [smilie11]
Цял живот съм била на диети, от драстични по-драстични. Най-често заради спортовете, които съм тренирала.

Мъка! Всичките бяха с краткотраен ефект, до състезанието. От другия ден пак същата мъка.

Дюкан ми допада, освен това с тази диета се чувствам много добре физически.
При него го има и момента с промяна на навиците на хранене, което си е най-трудното. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: dsimova   
Дата:   14-08-11 17:32

не се храни след 18:30 ч.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: achkata89   
Дата:   14-08-11 18:34

>Автор: tbby
>Дата: 14-08-11 09:58

Прав си, но имаш грешка в първото изречение.
"организма ви не го интересува дали приемате калории от зеле или шоколад."
Шоколада (освен, ако не е с над 90% какао, т.е. няма добавена захар) е изключително опасен...Организма, не само че се интересува от това че го тъпчеш със захар, но и се защитава от нея (произвежда инсулин, а когато "машинката" за производство на инсулин се прецака няма оправяне...). С ядене на захар може да си довлечете поне 5-6 сериозни заболявания - остеопороза, диабет, проблеми с черният дроб, проблеми със зъбите и венците и много други...

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: iPonche   
Дата:   15-08-11 13:46

Няма такава диета нискокалорична и евтина и здравословна! Спорт и пълноценно хранене - протеини - месо без свинско, яйца без жълтък, нискомаслени млечни продукти, морска храна, натурален шоколад за следтренировъчната загуба на глюкоза и зеленчуци. минимум 5 хранения на ден, вечери след 20:00 забрави [smilie5]

Заключение:

СПОРТ! СПОРТ! СПОРТ!
СЕКС!
и
СЪН!


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-08-11 13:55

СПОРТ! СПОРТ! СПОРТ!
СЕКС!
и
СЪН!

Ако си наследник на Рокфелер [smilie5]

Като работиш по 10 часа на ден, спорт, спорт, спорт....по телевизията [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Lalinda   
Дата:   15-08-11 15:28

Аз се храня в 22.30 вечерта, а между 17 и 20 ч. се тъпча с морени макс, дребни сладки и кафе меню ванилия, шоколад и карамел, или пък изяждам по някой двоен сладолед със заливка от пандишпанени или бадемови стружки във вафлена кофичка и тя потопена в шоколад, или пък изяждам някоя торта я в 100 гр. сладки, я в Неделя, я където падне...

Ама и много ходя и се навеждам да вдигам боклуци.

Ще ви видя, станете ли на моите години, дали ще изглеждате като мен, ако се тъпчете по същия начин.

Виж, на закуска и на обяд ям съвсем малко.

О, да, към вечерния десерт винаги има и по някое и друго блокче шоколад, трюфелче, шоколадово яйчице, зайче, калинчица, дядо Коледа или каквото там са произвели гнусните
капиталисти за празниците... Може и датски бисквитки или пък бретонски галети със солено масло, някое тоблеронче, рафаело или фереро...

Малее... Може и киткетче или пък лайънче... зависи с какво сме заредили хладилника...

Може и малинки със сметана, сметаната е задължителна...

Хайде сега вижте в профила ми как изглеждах, докато се тъпчех с марокански манджи в Агадир... Имат чудесни пастички с блат като за реване. Ще излезе, че и това не сме могли да правим, ами сме го наследили от арабската кухня? Да, и много маслини, от които на средиземноморските жени им растат ханшовете, ама моят - не...

Едит: печатна грешка.



Публикацията е редактирана (15-08-11 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   15-08-11 15:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Lalinda   
Дата:   15-08-11 15:33

P.-S.: За протокола - якенцето ми е № 36, марка H & M, а съм висока 173 см и тежа 61 кила.
Купувам детски поли и ризки, на тях пише за ръст 132 см, толкова ми е тънка талията и тесен ханшът... Майтап.


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   15-08-11 15:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: мара   
Дата:   15-08-11 15:42

ей, по полека, че ей ся ша затворят и тая тема...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: kefalcho   
Дата:   15-08-11 15:48

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] да си доим на думата[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: kefalcho   
Дата:   15-08-11 15:50

ама за тва със свършването и пищните жени не съм съгласен,има и финни такива[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   15-08-11 15:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   15-08-11 15:57

Има логика в диетата на Лалинда, когато се придържах към този стил на хапване- сладко, сладко и пак сладко ( с много кисело мляко също) държах килограми на границата на нормата към хилавост. [smilie5] Когато обаче взех да се храня "като хората" , тъй както съветват диетолозите нещата придобиха друг обрат, напълнях 3,4 кг. които сега и с много спорт не смъквам. Явно си е до организъм и начин на преработка и усвояване на храната. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   15-08-11 15:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: мара   
Дата:   15-08-11 16:09

абе едва ли е така просто сичко. организмът не е просто математика. той е математика без логика. което не значи, че той самият си няма логика [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: kefalcho   
Дата:   15-08-11 16:13

ами да ,за всеки е индивидуално,някои хора имат и по-бърза обмяна на веществата(като мен) но пък имам отвратително мазна кожа.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: lillia   
Дата:   15-08-11 16:20

Като спра хляба отслабвам, но много обичам хляб и стабилно си го ям особено вечер.[cool]


Колега в офиса доста добре отслабна. Казва, че се дължи на някакво очистващо нещо с алое. Много ми го рекламира дистрибутор му е. Не съм сигурна обаче, че отслабването му се дължи на това. Сопред мен щото скъса с гаджето си. Сега една колежка си купи същото алое, да видим след месец дали ще се офиданчи[smilie5] А тази бутилка, която е около литър струва 65 лв. Пиело се по една капачка сутрин и вечер.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: мара   
Дата:   15-08-11 16:35

да да ...най-много да надебелее. с алоето се отваря апетит...

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: realnoncho   
Дата:   15-08-11 18:11

Диета Летен Метъл Фестивал:

Отивате за 3 дни на летен метъл фестивал и се радвате на живота. Връщате се и ви падат панталоните [smilie5] Тествах този уикенд - всичкото дето може да съм качил за 1 седмица ядене на корем в Англия явно е заминало [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: Lalinda   
Дата:   16-08-11 15:28

Всъщност, най-много калории гори мозъкът ти. Ако го накараш да работи по-активно, ще отслабнеш.
[smilie3]

Впрочем, не познавам преводач с наднормено тегло, например...
[smilie3]

Хайде, успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: abc.xyz   
Дата:   16-08-11 15:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете диета
Автор: мара   
Дата:   16-08-11 16:03

за преводачи не знам. видала съм мноооого добри такива, дето съвсем не са фиданки. е, и дебели неса, де.
ама шахматист дебел няма. амо има, нека някой го покаже [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.