Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: Kanonir   
Дата:   07-08-11 23:38

Аз в момента съм по-същия начин за един шкаф и така ме мързии, па така се навивам че "трябва", мани.... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: netLady   
Дата:   07-08-11 23:42

за да говорим за едно и съшо - кирпичена е това, което с строи върху 60-70см каменен зид. Прави се дървена конструкция и между гредите се преплита плет, който с измазва/лепи/ с объркана кал с тор. За това ли говорим. Или за къща, градена от сушени/не печени/ тухли.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: Todd   
Дата:   07-08-11 23:43

Плетеницата е друго !!! Кирпича са неизпечени тухли градени с кал .

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: asahi   
Дата:   07-08-11 23:44

Това, дето описваш, е къща-плетенарка. Кирпичът е от тухли, замесени от глинеста кал и слама.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: stefan63   
Дата:   07-08-11 23:56

Тод,
как е хваната дървената канструкция за основата- гредите вкопал ли си ги (бетонирал) или с някакви пети?

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: Todd   
Дата:   07-08-11 23:58

С анкерни болтове - има хризонтални с анкерни болтове за бетона .Там дето няма - бетонова стъпка , централен шип и метални планки за стъпката .

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: elrisha   
Дата:   08-08-11 00:05

Направо ми се реве като чета...жалко![smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: Todd   
Дата:   08-08-11 00:07

Поплачи си ...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: Myth   
Дата:   08-08-11 00:14

Що бе ел?

асахи, ми не се хващам с ремонтите, щото ... не съм за тая работа, нищо че доста неща сам си правих, че и продължавам да си правя, също така работя бавно, нормалните майстори баси гипскартона, като го подхванат и... а аз се мотам сума ти време, е вярно добре го правя ама.... Иначе обичам нещата да се правят както трябва, ако има възможност, пък и не ги разбирам, чак толкова тия ремонти... уф сега копая едни канали за дренажи и ми се взима здравето... Та скоро ще питам и аз за дренажите :-)

Тодд [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: stefan63   
Дата:   08-08-11 00:20

Елриша,
да те подсетя - щеше нещо да пишеш за изолиращ материал?

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: itilien   
Дата:   08-08-11 00:33

elrisha - кирпичените/плетените къщи едно време са ги правили не защото е по-истинско и по-хубаво, а защото не е имало друго, а и пари не е имало.Пръстения под не е привилегия, а неудобство - рони се, цапа и иска редовно подмазване. Същото важи за мазилките от кал.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: Myth   
Дата:   08-08-11 00:38

Изолиращия материал се казва хидроизолация :-) една бака, не ме питай колко кила (утре ще кажа като погледна, че сега не ми се рови по тавана или в механата, струва около 100лв отделно лентите за ъглите и те са си бая скъпи, имам някакви спомени, че ги бях купувал около 35-40 5м. или нещо подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: stefan63   
Дата:   08-08-11 00:46

И с тази ходроизолация мазахте кирпича, отгоре плочки?



Публикацията е редактирана (08-08-11 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: itilien   
Дата:   08-08-11 00:50

не бе, маже се гипскартона, а върху него се лепят плочките.

Само не мога да разбера за какво ти е да строиш къща в къщата. Излей си бетонния под, а в кирпичите си закрепи носещите профили за гипскартона и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: stefan63   
Дата:   08-08-11 01:02

Банята ще е в обора, който е много голям - става за армейска баня, но аз имам само 2-ма сина.
Та ще заема малка част - и така се получава , че ще се допре до едната стара стена напълно , до едн друга - частично (около метър). Тоест ще я навра в един ъгъл. :-)
Евнтуално мога да ползвам тази обша стена, като я покрия с аквапанел . Другите обаче трябва да се иградят някакси. Само на гипскартон върху старата стена не мога да се доверя.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: imitev   
Дата:   08-08-11 01:09

Имам питане - лятна баня ли ще си правиш или целогодишна?

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: stefan63   
Дата:   08-08-11 01:10

целогодишна

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: itilien   
Дата:   08-08-11 01:12

всъщност май си прав, за баните по-добре да се лепи картона на стената, за да не се дупчи с винтове

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: imitev   
Дата:   08-08-11 01:23

Не е проблем да го дупчиш с винтове. Самата замазка преди плочките е хидроизолация.

Аз бих си направил помещенийце от гипскартон. Като покрай стените ще направя скара от профили, за които ще хвана плоскостите, зад нея изолация. На пода - плочата няма как да се пропусне. На тавана - може окачен таван или гипскартон (от синия)

Добре е да се направи аспирация за да се извежда влагата навън.

Може да се огледаш за ПВЦ обшивки за баня - много са евтини и изглеждат добре. Не им е проблем да ги мокриш колкото искаш. Правиш си конструкция и ги хващаш за нея.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: Myth   
Дата:   08-08-11 01:32

Аквапанел за вътрешна стена няма смисъл, върху старата стена ако е вътрешна съвсем спокойно си слагаш само гипскартон и това е.
По принцип ако имаш място (до колкото разбирам имаш) конструкцията винаги е за предпочитане, няма значение, че се дупчи, нали отгоре покриваш с хидроизолация. И само за протокола, при работата с гипскартон стандартите не включват лепене, гипскартона по стандарт се полага само върху конструкция и ако те притеснява да му се довериш "само гипскартон върху стената" направи го на два пласта, както по-принцип се прави, виж в брошурите на КНАУФ всичко е описано.



Публикацията е редактирана (08-08-11 01:35)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: imitev   
Дата:   08-08-11 01:35


У дома навсякъде е на 1 пласт и още никъде няма счупено.

Митх - само за протокола кнауф стандарта включва и лепене с перлфикс... В коридора ми е така. Само че имаше склонност към отлепяне и му напрасках на всички топки лепило по 1 пирон-дюбел - за 4 г. и 2 земетресения не е мръднал...

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: Myth   
Дата:   08-08-11 01:39

склонност към отлепяне и му напрасках на всички топки лепило по 1 пирон-дюбел

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie18] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie18]

То и аз само на един пласт съм го правил :-) За лепенето е разбира се, че са пуснали и продукти за лепене ама...



Публикацията е редактирана (08-08-11 01:42)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: asahi   
Дата:   08-08-11 01:48

Топка лепило, наречена кюфте [smilie18]
На гладка стена с лепило, нанесено на гребен, се лепи перфектно. Лепи се и върху фибран. Някой пирон-дюбел може да се сложи по-скоро да задържи конструкцията докато дръпне.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: imitev   
Дата:   08-08-11 01:52


Абе напрасках аз солидно количество пирон дюбели - под картонажа е панелка и имаше склонност към разлепяне. Като изсъхна му ковнах дюбелите от пазара за без пари и край...

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет - кирпичена къща
Автор: shtukov   
Дата:   08-08-11 08:34

Правиш цяла дървена конструкция с греди и я закрепяш за стените. Отвътре слагаш водоустойчив гипсокартон, а отвън гипсофазер. Върху гипсокартона можеш да лепиш плочки. Между гипсокартона и гипсофазера - вата. По-големия проблем обикновено е прокарването на тръбите за водата, особено обратните води. Ако не си решил този проблем, помисли първо за него. Тия дни почвам такава баня, само че двете стени са тухлени. Наскоро правих баня в един фургон с ПВЦ ламперия, вместо плочки. Засега изглежда добре. Цената и е подобна на плочките.
Успех!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.