Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: tnt   
Дата:   05-08-11 13:23

100

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: dePhil   
Дата:   05-08-11 13:23

мара

Мерси за подкрепата на рационалната ти страна, но би ли ми помогнала да разбера емоционалната?

а) Лумикс е взел пари, които не са негови, като е обещал да ги върне.

б) Представи си, че не беше отишъл в банка, а бе дошъл при теб.

в) Идва времето за връщане и ти казва "Сори, мила, ама - настъпи една драма и еди какво си и няма да мога да ти върна парите!" (тук няма да задълбавам в това, че ти сигурно би се чувствала МНОГО тъпо, щото той за тази драма е знаел, преди да ти ги поиска, но някак си е пропуснал да ти каже..)

г) Дотук за теб - болезнено, но лесно - пиеш една студена вода и режеш семейния си бюджет надолу. Обаче, я си представи, че за да му дадеш тази сума (или част от нея) ти в бързината си скокнала до съседката и си заела от нея? На нея емоционалната ти страна какво би й казала?

д) Вечерта щерка ти си цъка из Нета и изведнъж се разхилва - "Виж на какво попаднах в един форум - "Как да не платя на една тъпа тлъста кокошка и още по-тъпата й съседка, аз кво съм виновен, че животът е несправедлив с мен, мамка им тлъста"? Ти се заглеждаш и виждаш, че човекът повече го вълнува не как да си оправи драмата (не е пуснал тема за това), а как да не си изпълни обещаното.

Не съчувствам на банките, те ще си се разберат с Лумикс. Дано и той да си се разбере с цялата драма с вземанията си.
Но - като прясно пребиваващ в ролята на съседката, тази тема с лесното взимане на пари и трудното им връщане определено ме впечатлява.

Оттам ме и впечатлява защо хората не съчувстват на "кокошките" и "съседките" им?
Вродената балканска андрешковщина, всички искат да са от страната на вземащи, но никога - връщащи (те сигурно затова и циганите ни са такива?), ти как мислиш?


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: netLady   
Дата:   05-08-11 13:30

Абе, един по-мераклия адвокат може да осъди кремиковци да му платят и за причинените загуби по тоя кредит. Само дето адвокатите не бачкат срещу обещания(а може би договорка за % е възможна и тогава става танто за кукуриго). Най-добре от някой приятел - пари назаем без лихва и се оправяш с банката и това е.
btw в съдебното ти решение за кремиковци, трябва да има нещо упоменато, че ти дължат и лихви към дата на плащането.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 13:35

дефил, понеже аз може и да съм емоционална, но взимам рационални решения, цялата ситуация, която описваш е несъстоятелна [smilie5]
не взимам и не давам пари назаем. не считам, че трябва да се живее на кредит. ако все пак някой приятел е закъсал, ама наистина, бих му дала, без да чакам да ги върне. когат господ на него, тогава и той на мен. ако имам нужната сума, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: dePhil   
Дата:   05-08-11 13:40

ОК [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   05-08-11 13:53

dePhil мисленето ти по въпроса за някой може би е правилно.Но ти или не си вникнал във същината на темата ,или притежаваш банкови акции.
В темата въпроса е поствен пряко за това че юридическото лице /БАНКАТА/ има пълните права да изисква своето.В което лошо няма.И го изисква в най-кратки срокове.От другата страна физическото лице почти няма право да изисква .....или ако го прави никой не го бОли за него.Както добре каза човека вече 3 години са миналаи.Питам Аз?
Банкта би ли чакала 3 години,колкото е чакал физическото лице?
Защо няма механизми за физическо лице да си изисква вземанията ,така както ги изискват банките?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ejko   
Дата:   05-08-11 14:12

"Питам Аз? Банкта би ли чакала 3 години,колкото е чакал физическото лице?"
Банката няма да чака, тя ще се възползва от механизмите, които и предоставя законодателството, за да събере взиманията си, като кредитор на неплатежоспособно лице. Но както физическите, така и юридическите лица могат да изпаднат в неплатежоспособност, а кредиторите се удовлетворяват в по посочен от закона ред. Ако средствата не стигнат за удовлетворяването на всички кредитори по редицата, то както lumix, така и банката могат да не съберат вземанията си...
Разликата в случая е че lumix има да взима от юридическо лица, докато банката от физическо. На тази база негативите са изцяло за lumix, но реално ситуацията им е идентична.
Трябва да вземем предвид, че Лумикс най-вероятно искаше просто да се оплаче от несправедливостта на една реална ситуация, отколкото да го осветлим, относно юридическия поток от събития, които обосновава, защо на Лумикс му е така чоглаво...
Реално много фирми около мен, както и собствените ми опити за финансово благополучие фалират именно, защото много юридически лица, не просто мислят като лумикс, а и действат както той мисли. На тях им забавят пари, затова те бавят моите, съответно и аз ставам неплатежоспособен спрямо моите кредитори и ако някой по веригата не издържи и накрая всички са прецакани под него...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: PolarBear   
Дата:   05-08-11 14:18

Изумен съм от подхода на повечето хора тук.

Дори и да приемем, че проблемът е в различните възможности на физическ лице и на юридически (в частност банка) да защитят интереса си, безумното е, че акцентът се прехвърля от проблема "как да си взема своето (от Кремиковци)" върху псевдопроблема "как да не върна чуждото (на банката)".

Самата формулировка на темата е такава: "как да обявя фалит(и да не върна чуждите пари)", а не "как да си прибера собствените пари и да нямам проблеми". За мен това е направо неразбираемо.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ejko   
Дата:   05-08-11 14:25

По-гадно е да дължиш, отколкото да ти дължат, чисто емоционално. Затова човек първо се опитва несъзнателно да реши проблема как да не дължи пари..., а после почва логическата въртележка...
Това са емоционални реакции, а не логически и затова са "неразбираеми: на пръв поглед...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   05-08-11 14:26

Лошото е че зад цялата каша и карашма стои закона - ДЪРЖАВАТА.
Не само в тази свера ,а и в много други тя просто трови живота на хората,вместо да го облегчава,каквато е в същност нейната роля.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ejko   
Дата:   05-08-11 14:27

А нерационалността на емоцията винаги ни карта да кажем "абе държавата е виновна, да ге...". Не че ще е абсолютна лъжа, но не е и абсолютна истина...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: netLady   
Дата:   05-08-11 14:50

Абсолютната истина е, че ако Лумикс дължеше 500х.лв. - банката щеше да го дундурка, а сега му вади душата. Човекът е преценил, че може да изплаща заем, когато е работил. Банката е преценила/а няма банка, която да не е била информирана за състоянието на Кремиковци, далеч по-повече от работещите там/, че може да му отпусне кредит. Що го обвинявате, че бил заблудил банката? Да не се окаже, че това е и банката, която обслужва Кремиковци. В кофти спирала се е завъртял. Напълно логично е в такава ситуация да си пренаредиш приоритетите с цел оцеляване. Както и да говорите кое е правилно и законно - вероятно най-напред ще си нахрани децата, па после ще я мисли банката. Нормално е сега да гледа да се измъкне и да мисли какви нови заеми да трупа и как да ги минимизира и с вторите да връща първите щото и второто юридическо лице/бах ги и лицата - това са си направо юридически задници/ се оказва, че не плаща.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: PolarBear   
Дата:   05-08-11 15:02

Стара истина е: вземи заем от 1000 долара и получаваш кредитор; вземи 10 000 000 и получаваш партньор...
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Danvan16   
Дата:   05-08-11 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: CTEHATA   
Дата:   05-08-11 15:43

В цялата история се пропуска, че 500те лева за заема на lumix, банката ги е взела от парите, които баба ми (примерно) ги е скътала на депозит, с цел "да има за операция, ако се разболея".
И ако баба ми наистина и дотрябват, защото се е разболяла, няма да и се слуша за lumix, кремиковци, Митал, Томов, Костов и Мадона.

Е това им е най-гадното на банките. Инфилтрирали са се навсякъде като гаден злокачествен тумор, до степен без тях да не може.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Princess_lia   
Дата:   05-08-11 16:17

Нали знаете има една приказка, та и вицове: Когато някой не може да върне едни пари, проблем има не той, а този, който има да ги взима.

Иначе сериозно, не могА да разбера какво против банките имате. Аз ако имам проблем, отивам първо при банкера си и при адвоката си. И аз се съдя с бившия си работодател и също съм била в трудни моменти, но факт е, че ако нямаше банки, нямаше да мога да почна в чужда държава от нулата или да продължиш да живееш, ако изведнъж останеш без заплата. Но моя принцип е, че човек не трябва да гледа как да спести, а как да изкара повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: netLady   
Дата:   05-08-11 19:07

princess, и други разсъждават по въпроса. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   05-08-11 19:59

Иначе сериозно, не могА да разбера какво против банките имате.

Абсолютно никой няма против Банките.Аз лично имам против утвърдената религия ,за едни да може за други не.Правоимащи и правонямащи.
Имам против законите позволяващи злоупотреби на гърба на физическото лице.И поради тези причини не съм съгласен с около 80% от написано в линка на netLady.
Щатите нямат общо със законодателството ни.
Имам против своеволието на работодатели да не плащат месеци наред с мисълта че никой не може да ги накаже.
И на база на горните ми творение си мисля че разни ''физически лица'' ще продължават да влизат с пистолети в банки.
Други такива лица ще стрелят на посоки по улиците....трети ще отвличат .....защото не на всички психиката им е достатъчно стабилна да понесе правните ъбсурди и закони тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: netLady   
Дата:   05-08-11 20:08

ама burnmaster , те всичките закони и тук и там са против физическите лица. А за повечето български ЮЛ си мисля всъщност, че са ЮЗ. Верно, законодателството некъде е по-меко към ФЛ, дотолкова доколкото тия лица да се чувстват щастливи от дребните аванти.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   05-08-11 20:14

Ами ако е верно че законите са еднакви,нека Princess_lia ни сподели работейки в чужбина кой от работодателите и си позволи да не и заплати 3-4 месеца за труда.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: ejko   
Дата:   05-08-11 20:42

"законодателството некъде е по-меко към ФЛ, дотолкова доколкото тия лица да се чувстват щастливи от дребните аванти."

Дребната аванта да живеят нормален и нелош финансово живот...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: netLady   
Дата:   05-08-11 20:59

Дребната аванта е ДД да си мисли, че като спре да си пълни кредитната карта - нищо не могат да му направят.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: Тед   
Дата:   05-08-11 21:49

"Намери парите и ги плати ,защото ще те пуснат на съдия изпълнител и тогава сметката ще се надуе поради неговите такси.
От 500 ще станат около 700."

От около 200 лв. задължение към банка по неплатена кредитна карта - през съд, съдия изпълнител за близо 1г. и 6 м. срок с лихви и разноски --- около 900 лв.

Така че му мислете....

Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: lumix   
Дата:   05-08-11 22:11

Добрре де! Намерих парите 500лв .....върнах ги на банката......за банката пито/платено .......а това че на мен ми дължат 10 0000лв и със всеки ден се обезценяват.....на кой му дреме!


За незапознатите ще повторя пак: има запор от 2008г за моите 8000 лв.................но от тогава Кремиковци е в НЕСЪСТОЯТЕЛНОСТ! .....и съдия изпълнителя не може да направи нищо....


СПОКО! ПЛАТИХ СИ ПАРИТЕ КЪМ БАНКАТА!

Сега кротко ще чакам, когато разпродадат Кремиковци за скрап ....някога да си взема моите 8000лв.
(Напомням всички документи за тия 8000лв са дадени на съдия изпълнител през 2008г ....) до сега нищо! .....


Отговори на това съобщение
 Re: Как да обявя несъстоятелност?
Автор: burnmaster   
Дата:   05-08-11 22:29

Направил си правилната стъпка...не се съмнявай.
За в бъдеще знай....каквато подкрепа си получил от закона и държавата в случая....точно такава давай и ти на нея с бъдещата си рабата или дейност.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.