Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 колективното стадо
Автор: джъмбо   
Дата:   02-08-11 17:15

Малко са ми странни тези така наречени сайтове за колективно пазаруване... залагат на елементаризма на масите нещо като е с голяма отстъпка значи е мега далавера... даже вчера по новините някаква девойка споменаваше колко е зле ама все пак си е намерила яка оферта на 50% офф и ще почива в чужбина... МИ ОК отварям днес поредния колективен сайт: екскурзия 4 дни до хубав гръцки остров цена 734 лв ама само при нас 50 офф тоест цената става 367 лв... яко а... обаче отварям един нормален туристически сайт на позната туристическа агенция и опааааа почти същата дестинация програма и хотел НО стандартната цена за мероприятието е 355 лв... хм... даже понякога за оферта последна минута цената е падала на 300 лв... Е??? какво излиза тези 50% са нещо като 50% дето са от ръката - таман до лакета и леко я свиваш и после разклащаш.... не съм се заровил сериозно, но и един куп други "колективно" напазарувани неща са си баш умножавам по 2 свалям 50% и шарана... ЪЪЪ потребителя кълве здраво....


Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-08-11 17:18

абсолютно.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: CanoniO   
Дата:   02-08-11 17:19

оффф, джъмбич, в БГ и промоциЙте работят така ве....
по коледа ти правят разпродажба и едни гащи си ги купуваш на 50%... от 200 лева станали на 100...
Ако си ги поръчаш в Англия, идват за 60 лева с доставката...

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: Todd   
Дата:   02-08-11 17:20

Будалите са два вида !

Едните ти ги търсиш - другите идват сами !!!

[cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: terminator   
Дата:   02-08-11 17:23

Тоде, както винаги си много прав [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: CanoniO   
Дата:   02-08-11 17:25

аз съм виждал и ибейския хазартен синдром...
Понякога за употребявана вещ хората наддават до стойности, които са над стойността на нова такава вещ... Идва от идеята да победиш на всяка цена...

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-08-11 17:27

Ни съ заньинаам с таквизи нища.

кът ми съ приоди на икскурзиа напрао си утюам и ни цакам на никой.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: CanoniO   
Дата:   02-08-11 17:30

щото шеташ само в Гърция и Турция. За Тайланд или Малдивите минимална отсъпка от самолетния билет ти е поне 3 дни ядене и пиене.

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-08-11 17:32

Е имам си кой да ми я направи отстъпката бе канонио. И то истинската, а не по български.

Освен това не шетам само по Гърция [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: CanoniO   
Дата:   02-08-11 17:35

един път каза, че направо си утюваш, ся пък някой ти прави отстъпки. Ако ходиш само на фирмени разноски и фирмата ти намира евтини билети - ОК. Ама евтин ол-ин не могат да ти намерят, защото се дава само на оператори, които пък си слагат процент...

Това, което искам да кажа е, че германеца плаща на операторм за да му излезе по евтино. Когато тръгне сам, не му се получава.



Публикацията е редактирана (02-08-11 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-08-11 17:39

Нямам фирма и бягам от ОЛ-ИН като дявол от тамян.

Халф-борд максимум. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: CanoniO   
Дата:   02-08-11 17:44

не да имаш фирма...
където работя аз, получаваме големи намаления за полетите, защото харчим едни 10 милиона долара месечно за билети. Много ясно, че ще и,маме преференции. Много ясно, че и в хотелите ще спим с преференции...
Ама ако тръгна на екскурзия с жената, схемата ми пропада. Трябва да се целя в реални промоции, да планирам рано, да букирам билети и хотел 3-4 месеца предварително....

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: e-mil   
Дата:   02-08-11 17:45

Репортер на БТВ си купува дрехи с намаление 70% (след 2-рата минута).
Намалението от 109,70 лв. на 39,70 лв. е към 64%, а не 70, но никой не се усеща (освен може би продавачката). [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: tantris   
Дата:   02-08-11 17:47

А индивидуалистическото стадо как пазарува?

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: IvoZafirov   
Дата:   02-08-11 17:56

естествено бе канонио! Това е нормалният начин, а не да кълвеш на първата реклама, за които Джъмбо обяснява.

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: netLady   
Дата:   02-08-11 18:39

Ама рекламата е лъжлива, а тва е наказуемо. Можеш да обявяваш намаление на цена ако три месеца си я поддържал.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: promis   
Дата:   02-08-11 18:43

Аз съм си взимал урок по тенис на корт за 15 лв от такъв сайт, иначе е 30.

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: НАСОО   
Дата:   02-08-11 19:02

незнам каква е схемата, но на мен ми изглежда, че наистина има възможност за такъв бизнес. Като се абстрахираме от офертите налични сега на пазара, а разгледаме случая обективно, ако даден фитнес или тенис корт или хотел си предлага самостоятелно услугите ще има определен брой клиенти. Идва Бай сайт и му казва, че ако на него му предложи по ниски цени той ще му доведе 5пъти повече клиенти. Човека смята, премисля и се съгласява. Бай сайт си има специалисти по маркетинг, ПР, мениджмънт и т.н. и наистина използва много повече похвати за намиране на клиенти от отделния собственик. В крайна сметка Бай сайт предлага услугата на много по-голям пазар с много по-добро представяне и в крайна сметка осигурява наистина повече клиенти на собственика, от друга страна клиентите получават услуга на цена която те не биха могли индивидуално да получат на пазара..[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: джъмбо   
Дата:   02-08-11 19:05

само че в момента бай сайт ти казва: дигни двойно ще нафърфалянкаме 50% надолу и шараните ще потекат

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: НАСОО   
Дата:   02-08-11 19:10

е то в нашата държава нищо не е нормално. Аз в Норвегия пазарувам и оглеждам етикетите, пича с който бях много изненадан пита кво става? Викам ми искам да видя какво има в това. Той е не виждаш ли - наденички. Викам е може да са от соя, разни боклуци и т.н. Оня ми се изсмя и вика, виж всички останали ако има такова нещо мислиш ли, че ще грабят така без да гледат. И аз верно се огледах и разбрах, че нашата действителност ме е направила ненормален[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: мара   
Дата:   02-08-11 20:44

дали? че соята да не е измислена у нас? или лакомата консуматорщина? ядат го.на наред...

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: asahi   
Дата:   02-08-11 20:48

Маркетингов трик като много други. Стимулира потребителят да потребява. Нещо като салатка за ракийката.

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: Lalinda   
Дата:   02-08-11 21:06

Да, ама тая година при разпродажбите поне във Франция, приходите са паднали с около 9 %.

Хората казват, че не щели да купуват неща, които не им трябват.

Иначе спътникът ми бе резервирал пътуването ни до Агадир в Мароко в началото на юли още през януари, т. е. преди началото на арабската пролет, на високите цени. Продажбите на турситически продукт в Египет са паднали със 70 %, в Мароко - с 38...

Страхуват се.


Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: promis   
Дата:   02-08-11 23:22

Далаверата е, както посочи НАСОО, в това, че сайтовете разширяват в пъти потенциалния пазар на търговеца, но и в това, че често хората, ако са останали доволни, се връщат отново на нормалната цена. Например ако си вземеш карта за 5 урока по танго за 10 вместо за 20 лв, и ти хареса, следващия месец е вероятно да продължиш на 20 лв. Интересно е, че засега този модел работи. В потреблението няма нищо лошо, дори напротив.



Публикацията е редактирана (02-08-11 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: колективното стадо
Автор: мара   
Дата:   02-08-11 23:52

въпрос на гледна точка, казал едноокият и се скрил между краката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.