Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Dan Colen
Автор: Frida   
Дата:   03-08-11 14:09

Добре, ама не винаги е така. Представи си например един некултивиран гений, който си баца нещо сам в къщи и никой около него не знае и не приема, че прави нещо особено. Геният умира в бедност и чак след 20-30 години някой култур-трегер решава, че е гений и почва да го продава в Ню Йорк за хиляди мильони левове. За мен в такива случаи а и изобщо изкуството е бизнес. Дали ще усвоиш едни фондове на ЕС или ще се пробваш да впечатлиш богатия си меценат все става дума за кинти.

Ти говориш и за оригиналност в изкуството, противопоставена на клишетата. Ами колкото по-оригинално е едно нещо, толкова по-далече отива от нормалните пътища, с които се предизвиква емоция в зрителя (клише). Толкова по-опасно става да не предизвика нищо. И често става така - нещо супер оригинално, погледнато от нормален човек предизвиква само "wtf?!". T.e. къде е истината да си оригинален или да си въздействащ?

Отговори на това съобщение
 Re: Dan Colen
Автор: abc.xyz   
Дата:   03-08-11 14:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Dan Colen
Автор: abc.xyz   
Дата:   03-08-11 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Dan Colen
Автор: Frida   
Дата:   03-08-11 14:50

Нямам теза, просто мисли на клавиатура.

Никога не съм си мислила, че съм нещо повече от обикновен човек. Пък хората ги йерархизирам не по изкуството, което правят, а по добрината им. Ако един е велик творец, но мнителен, егоманиак и грубиян, го поставям много по-долу от бай Намкой си, дето живее в някое полуизоставено село без вода, завършил е пети клас, но на мравката път прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Dan Colen
Автор: bgprinter   
Дата:   03-08-11 14:53

абв.гд [smilie24]

Във всички области на човешкия гении е така.
На нормалният човек му се въздейства нормално с кич, защото е по лесносмилаем, не е нужно да се напъва или полага усилия за да го сдъвче мозъкът му.

Комерса е следствие, не е причина за изкуството. Примери бол в историята на хора умрели бедни и в нищета, но оставили много след себе си. Понеже изкуството им живее и след тях, то поема един съвсем друг живот, ето примерно Toccata und Fuge съм я слушал и в изпълнение на цигански оркестър под формата на мелез между рап и чалга :-) [smilie18]

Регулирани пазари на изкуство са търговете, които на запад присъстват съвсем нормално в живота на обществата.

Към Фрида "Ами колкото по-оригинално е едно нещо, толкова по-далече отива от нормалните пътища, с които се предизвиква емоция в зрителя (клише). Толкова по-опасно става да не предизвика нищо."

Това тълкуване предполага, че творецът се интересува от въздействието на произведенията си. Големите творци не се интересуват изобщо дали творбите им били въздействащи, оригинални или авандгардни. Те просто изливат душите си, мисълта си, геният си.
Именно тези които правят кич ги вълнува той да покори повече сърца с една единствена цел - мъни.

Отговори на това съобщение
 Re: Dan Colen
Автор: Frida   
Дата:   03-08-11 14:56

Смятам, че само някои от крайните социопати (някои от които велики творци) не се интересуват от това как се възприема изкуството им. За всички останали това е поза.

Отговори на това съобщение
 Re: Dan Colen
Автор: bgprinter   
Дата:   03-08-11 14:58

ето нагледен пример за нов живот на гениално произведение
http://www.youtube.com/watch?v=Hg8Fa_EUQqY&NR=1

Отговори на това съобщение
 Re: Dan Colen
Автор: abc.xyz   
Дата:   03-08-11 15:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Dan Colen
Автор: horny.horn   
Дата:   03-08-11 23:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Dan Colen
Автор: kefalcho   
Дата:   04-08-11 00:38

Седя и си мисля,абе за да се разбират дадени произведения ,трябва според мен,интерпретатора да има начетеност развита или вродена чувствителност,тоест за всичко си има хора.Като малък доста неща неразбирах но имах желанието да се науча,сега е същото не искам да осъждам нещо ,което не ми е харесало на пръв поглед,може и след време да го проумея но не обичам и да ми се обяснява по тънкия начин колко съм прост и комерсиален.Може след време да се събудя по-зрял и убогатен но това ще е следствие на любопитство и четене а не от "удар по главата".

Отговори на това съобщение
 Re: Dan Colen
Автор: xizor   
Дата:   04-08-11 02:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Dan Colen
Автор: abc.xyz   
Дата:   04-08-11 07:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.