Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   31-07-11 21:16

КАзваш му "Карай към Първо районно" и претенциите отпадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   31-07-11 21:17

Виж за това не съм се сетил [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: ценослав   
Дата:   31-07-11 21:33

Ей!!! Просто има от нас балъци, дето се правят на боровци. Познавам много честни "бакшиши". Вярно, живея в малък град, дето всички сме си роднини, но "Мечката играе според тоягата" В големите градове явно има "хора с размах", с пари де.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Kanonir   
Дата:   31-07-11 21:34

Значи преди две години ми се случи подобна случка. Трябваше да стигна до центарална гара от летището. Същите изпълнения с таксиджия, само дето аз си хванах автобуса. Тогава бях пуснал подобна тема във форума и от нея разбрах (мисля че Бони го беше написал) че в летището има гише на което мога да си взема номера на таксито и тогава няма проблеми. До тук добре, не съм знаел, не съм проверил, въпреки че знам езика - дет се вика хак ми е, сега вече знам по трудния начин....

Добре, а какво се случва с чужденците и първите им впечатления?

Две случки за илюстрация какво се случва:

При случая зарад който пуснах темата в автобуса от летището един италианец ме попита къде трябва да смени автобуса за да стигне до централната автогара. Казах му че ще сменяме заедно щото и аз съм в тая посока и ще го заведа. Направил си "пищов" човека - лист с автобусите, които трябва да хваща и къде трябва да сменя и вика - "правилно ли съм ги записал". Викам - правилно, ама какво си писал тука отгор за такси. Ааа - вика - писах, такси от айропорта в никакъв случай - така ми казаха приятели! Нейсе стигнахме автогарата, купихме му билет за Кърджали. Поприказвахме си докато дойде автобуса, на шофьора обясних, че човека ще гони връзка за Момчилград (за там се беше запътил), та да му помогнат, да няма изпълнения. Момчето - български турчин и той от Момчилград се усмихва и вика, а той е гост, какви изпълнения, ще го прехвърля на колегата и даже, ще го остави пред адреса където отива от там му е пътя....

Другата случка. Слизам преди доста години чисто нов емигрант на летището в Монреал и отивам да си хвана такси - щото за разлика от италианеца на мен ми казаха "хвани си такси". Цялата чакалня е разчертана (и до сега) с едни жълти стрелки на които пише TAXI и BUS. Карам аз по стрелките докато излизам на мястото за такситата и се нареждам на опашката чакащи. Там стои един човек с радиостанция, служител на летището, товари се поредния от опашката на единственото такси което е пред нас, човека през това време по радиостанцията вика следващото, като го съобразява с багажа на чакащия. Първия вече е натоварен, човека с радиостанцията прибира и подрежда багажните колички, през туй време пристига следващото - товарене, радиостанция, колички и т.н. После видях, че си има отделен паркинг за такситата, където си чакат реда и те на опашка. Има си и луксозни (ВИП) таксита - линкълни, и те чакащи повикване на отделна опашка. От летището до по-голяма част от града цената е фиксирана и е написана на всяка кола с големи букви и цифри с карта на района за който важи.


Та така за първите впечатления.....

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Lalinda   
Дата:   31-07-11 21:46

Ние имахме подобен случай на летище София, преди месец и нещо, само че с другата оторизирана фирма, тази, която отговаряше някога на телефон 1280.

Та посрещам аз трима французи, които идват за първи път у нас и трябва да бъдат откарани до хотел около НДК. Тръгвам към редицата от ОК Супертранс, но пътя ми препречва някакъв, видимо, диспечер, и ми предлага да ни вози шофьор от другата фирма, която споменах по-горе. Качваме куфарите им и питам шофьора на таксито колко ще струва, тъй като на аерогарата от миналата година няма чейндж бюро, няма и банкомат, и питам също дали могат да платят в евро. Той ми казва, че ще им струва около 10 лв., но че той ще им вземе 20. Питам го защо. Казва ми мазно, че съм знаела каква била ситуацията в България и можело ли таксито да струва толкова евтино. Казвам му, че ще платят толкова, колкото показва броячът (таксиметърът), а не той, а той продължава нещо да се измъква като пръдня из гащи. Казах му, че ще вземем друго такси и да свали куфарите. Сваляме ги. Хората се чудят, естествено, какво става, казвам им да чакат на адската жега - беше около Еньовден, първите адски жеги в София и страната.

Отивам на въпросното гише на фирмата вътре и казвам на диспечера какво става. Междувременно пристига дебелият и казва, че съм лъжела. Казвам му, че диспечерът явно си знае стоката и ако лъжа, той няма да е тук да казва, че лъжа. Баста. Питам диспечера какво да правя, защото вероятно и следващият таксиджия ще смята, че ситуацията у нас е такава, че трябва да се лъжат клиентите. Не казва нищо, абсолютно нищо, все едно шофьорът не е техен, но явно го познава.

Видях се в чудо и понеже пък съседният диспечер на ОК Супертранс чу и видя всичко, го питах и неговите шофьори ли са такива.

Междувременно всичко се омаза и дойде една жена диспечерка, която явно знаеше малко френски и ни намери един шафьор, като дълго ни убеждава, че имали ли сме доверие в ОК СТ, то е трябвало да се обърнем директно към тях.

Накрая шофьорът толкова се притесни, че ме попита ЗА КОЛКО ПАРИ ТРЯБВА ДА ГИ ЗАКАРА?

За КОЛКОТО ПОКАЖЕ БРОЯЧЪТ, казах, и му казах да качват куфарите.

Вечерта се видях с хората в ресторанта и ми казаха, че всичко било наред и платили под 5 евро, така или иначе нямаха други пари.

Казах им, че не мога да търпя хора, които ти обещават да те излъжат!!!

Сега обаче виждам, от тази тема, че явно и ОК СТ действат по системата "ситуацията у нас е такава, че...".

ЗАТОВА И ДА СЕ ОБАДИТЕ НА ДИСПЕЧЕРА НИЩО НЯМА ДА ПОМОГНЕ, ОСВЕН АКО НЕ СТЕ АДСКИ РАЗГНЕВЕНИ.

Така или иначе, хората видяха, че няма да позволя БЪЛГАРИТЕ да им се качат на главите НЕЗАБАВНО.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Lalinda   
Дата:   31-07-11 21:50

P.-S.: Разбира се, гостите биха платили и 20 и дори 50 евро, за да бъдат закарани до хотела им, но не е там работата, майната му.

Държаха просто да имало СЛЕДА за направените от тях разходи.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: exo99   
Дата:   31-07-11 21:52

Отново да кажа - от гишето на ОК Супертранс издават ваучер с номера на таксито и името на таксиджията.
Качвате се на това такси и всичко е точно.
Ако има проблеми, знаете от кого да се оплачете.

Всякакви "диспечери", стоящи около гишето са менте.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: мара   
Дата:   31-07-11 21:53

ми добре е БЪЛГАРИТЕ да престанат да оставят кой как завърне да ги прави на глупаци. чудесен е методът, при който ставаш и си заминаваш, без да платиш нищо, ако видиш как те пържат в крачка. 2 пъти съм го правила.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Kanonir   
Дата:   31-07-11 22:00

ми Маро, аз не видях тук някой да е успял да изпържи българин, ама става въпрос за международното ни летище, де основно се пържат чужденци с всички негативни последици за БЪЛГАРИТЕ!



Публикацията е редактирана (31-07-11 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Kanonir   
Дата:   31-07-11 22:00

П.П. (големите букви не са за пунтаж на Мара, а като синоним на свестните българи)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   31-07-11 22:07

Последния път като ходих на вечеря в по-отдалечен ресторант ползвах такси в двете посоки. На връщане, въпреки нощната тарифа, излезе по-евтино заради зелените светофари. На практика без престой.

Човек трябва твърдо и безкомпромисно да си отстоява правата. Добре е и да ги знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Todd   
Дата:   31-07-11 22:13

Бах те в смотаната държава - чак и специални будки , диспечери и правила за да си хванеш едно такси !!!

Е нема такава мизерия ... и народ де би я търпял също няма !!!

Сутрешна тема по телевизията " как да избягвате капаните по българското черноморие "

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

калта е до гушата !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: мара   
Дата:   31-07-11 22:15

абе преди 20-на години в испания беше същото. ама нали бяхме предупредени - внимавахме си и там...а и отде да им извадим такива пари...?

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Императорът.   
Дата:   31-07-11 23:25

Ми те хората неслучайно са казали - който не става за нищо - става бакшиш.













А който и за бакшиш не става - става ушев.


[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: мара   
Дата:   31-07-11 23:26

глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: diandimov   
Дата:   31-07-11 23:29

Русинов, идваш си от Лондон, и 25 левчета ти се видяха много?
Ми какво ще стане ако направят фиксирани тарифите от летището за града, да речем 25 лева? Както е в много градове по света?
Защото ти може да натовариш 4 куфара, и да отиваш просто до другата страна на паркинга да си вземеш колата, а това е подигравка.

И на мен не ми е приятно да ми искат 20 и няколко паунда за една електричка от Гетуик до Лондон.

Ти си искал просто да се ВЪЗПОЛЗВАШ от ненормалната ситуация в БГ, вместо по един неформален начин да се бориш против ниските заплати в родината, давайки на таксиджията исканата сума.
Нека им е гадно!
Нека бачкат по 12 часа, ако правителството е решило и ако метъра показва 2 лева - 2 лева му дай, за от летището до Люлин дори.

Това е мое лична гледна точка.
Когато бях преди време в БГ, от Младост до Дружба ме вози един човек за 3 лева. Дадох му 20.
В пиков час на Сточна гара никой не спираше, бяха пълни, и аз хванах някакво нелегално такси. Шофьора беше възрастен, и от стомаха му висеше някаква торбичка, нещо проблеми с уринирането.
Закара ме до Пиротска и Сливница за 2 лева, дадох му 15.

Без таксита не може нито един град.
Само апелирам да уважаваме труда на шофьорите, а не да използваме ситуацията по един измекярски начин, като държим да си платим само мизерните 2-3 лева на метъра.
Не става дума да приемеш 25 лева до Младост, но му хвърли 15 кинта и готово. И ти доволен (с 4 куфара!), и човека доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: мара   
Дата:   31-07-11 23:32

димов, не се егавай...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: canonio   
Дата:   31-07-11 23:33

димов, мнооо си лек, бате.
Тоя дрслЮ, ако ми поиска 25 кинта, аз ще си искам касовото бонче, дето е длъжен да го даде. И ще му се присере...Ако в щатите всеки ти дава бонче, то в БГ все още не е така...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Императорът.   
Дата:   31-07-11 23:33

Диане Димов - а защо трябва да дава повече? Нека бакшишът да е учтив, услужлив, с риза и връзка, в бричката да смърди на борче, а не на порче - пък Русинов ще му бутне един Грозник... защо е тоя брояч иначе?

Мара - не казвам, че няма свестни таксиджии, както и честни и неглупави полицаи. Но и двете системи са такива, че подтискат или пъдят нормалните хора и тласкат напред изметта.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: мара   
Дата:   31-07-11 23:35

и тва е така, ама в малка степен. по-вярно е друго - а именно - че на една зелена поляна ако има един боклук, забелязваш първо боклука, а после - поляната.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Kanonir   
Дата:   31-07-11 23:47

димов писането отново му изпреварва мисленето, ама нали.... "трябва да се откроява на поляната" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   01-08-11 00:35

Просто споделих моето разбиране за нещата, и начина по който процедирам в подобни ситуации.

Естествено че ако таксиджията ме издразни слизам, има и такива случки. Но гледам да преценявам ситуацията, вместо да се циганя.

Какво ще стане ако отидеш в Бангладеш, тарифите им са 5 стотинки на километър, бензина - 7 долара на галон, и шофьора, с 12 глади чавета вкъщи ти поиска 10 кинта?
Ще му дадеш, или ще се запънеш като европеец на мост за точната сметка до стотинка?

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   01-08-11 00:38

Точната и справедлива цена е основа на добрия бизнес. Ако искаш да даваш отгоре - твое право е. Не задължение.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   01-08-11 00:51

Той му е дал точна цена - 25 лева.
После е свалил на 15.

Или точната цена е тази която правителството е определило, не само на шофьорите, но на повечето българи, превръщайки ги в бели роби?

Колко хора работят за уж минимална заплата, а им се плаща повече.
Принципа е същия - определени са някакви смешни тарифи на такситата, но реалната стойност на услугата е това което шофьора си иска. Особено с тези двийни цени на горивата.

Да се запънеш в тази ситуация за тарифата според метъра означава да подкрепиш неадекватните и наложени нива на заплащане, и да се възползваш от намалението по един недостоен начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   01-08-11 01:28

Точната цена се определя от таксиметровия брояч. 25->15->12 лева е опит за пазарлък. Щеше да е договаряне ако клиентът е склонен да започва договаряне. Това е номерът "ако мине". Мо не минава, сори.

Дали ЕРП (моб. оператор, ВиК, Топлофикация) може така да се пробва "ако мине"?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.