Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: dePhil   
Дата:   01-08-11 11:24

asahi,

Пазаря се винаги, когато мога, но когато ответната фраза е "Мосю, това единствената ни кола в момента, която може да вземе този курс, ако ви е скъпо - за 10евро ще ви закараме до автобусната спирка", пазарлък всъщност няма.

В час-пик в Ню Йорк ми е се е случвало и в момента, в който отварям вратата на такси, някой да отвори шофьорската и да каже "Давам 100$ за едикъде си!" след което следва (към мен) "Сори Сър!" и колата отпрашва :)

Таксиметровият превоз е услуга и като такава - е предмет на свободна договореност (в някакви регламентирани рамки) между 2 страни.
Ако някой иска ясно дефинирани цени условия, равно третиране и да не мисли/внимава - градският транспорт е тъкмо за тази работа.

На българските шофьори, които имат нови, чисти и уютни коли, с приятна и дискретна музика (която сами спират, ако тръгнеш да говориш по телефон) им оставям сериозни бакшиши и им казвам защо и от какво съм доволен. Обикновено лицата им грейват и двете страни се разделяме с много добро чувство.
Хубавото е, че тези шофьори се увеличават [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-08-11 11:59

Автор: Todd
Дата: 31-07-11 20:56

Не ги ползвам !!! Предпочитам някой да мине 100км да дойде да ме вземе но на кука или такси мангизи - Ц .
----------------------------------------------

Като Тод. Общо взето считам, че повечето таксиджии са станали такива защото нищо друго не могат. Прости са като гъдулки и само гледат да мародерстват. Има и нормални хора сред тях, но са рядкост.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: allx   
Дата:   01-08-11 12:43

Re: мошеници бакшиши в софето.. :)
Автор: Diandimov
Дата: 21-11-10 01:54

Че то по- скъпо от такситата във Вегас!

Дето са едни от най- скъпите в щатите.

За още малко пари лимузина можеш да наемеш...

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: ники1   
Дата:   01-08-11 13:13

Мой колега се завърна преди дни от командировка в Гърция със самолет.
Такси от Атина до летището -30Е.......но..
при пристигане на летището още преди да е отворил таксиджията вратата си ,едно ченге пристъпва ,отваря вратата и взима разпечатката от апарата.......преглежда я пита клиента от къде е курса и видимо доволен се оттегля на страни.....
През това време бакшиша трепере жълт-зелен........
Цялата работа била,че и там имало мародери като нашите дето возели по за 150Е вместо 30Е.......но това било докато се намесили ченгетата и захвърчали глоби по хиляди евра......

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: ejko   
Дата:   01-08-11 13:25

Гръцките чингизи са коварни

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: allx   
Дата:   01-08-11 13:30

Същи византийци ! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   01-08-11 13:36

Ако това с бакшиша и полицая се случи в България ще викнат всички срещу полицейски произвол и ще блокират жълтите павета.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: danvan16   
Дата:   01-08-11 13:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: matataupa   
Дата:   01-08-11 16:51

Не се пазаря с Таксиметраджии. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   01-08-11 17:37

Пуснах приятелско писмо до централата на ОК, ей така просто да им кажа на хората като на приятели какво се случва. Ще видим какво ще кажат по въпроса [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: lillia   
Дата:   01-08-11 17:40

На мен ми взимат между 5-6 лева до работата от манастирски ливади до околвръстен път. Като бях без кола един дядо дойде на адреса, закара ме и ми каза 4,50, та ей тогава се изумих[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-08-11 17:43

По-евтино ти е излязло щото дядото не е точил зъби по теб затова. Дядо...

[smilie18] [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   01-08-11 20:21

Без да чета всичките постове и като бивш таксиджия мога да препоръчам на потърпевшия следното:
1.В ОК Супертранс няма нито едно комби,а пък Астри никога не са имали.В случая имаше една приказка,че кьорав карти на играе.Служителя с баджа,който те е завел в същност те е подвел.Обади се в офиса им
http://www.oktaxi.net/cgi-bin/oktaxi.pl?code=zakontakt и обясни случая.Но не звъни на телефоните за поръчки.В случая диспечера ще изхвърчи като мръсен пес от фирмата.
Между другото ОК вече имат едни Кадита,които са си чиста проба баничарки,ама поне имат вид.И се познават от далече.
2.За съжаление наистина има пълни кретени с жълти коли по улиците.Проблема ни на нас Българите е,че сами заради единици слагаме всички под общ знаменател.И въобще не обръщаме внимание на повечето,които работят съвестно и честно.Ама на нас дай да плюеме на ред....

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: princess_Lia   
Дата:   01-08-11 20:58

Дефил, 125 евро до летището е страшно много, освен ако не е в час пик и не си в някакво адско задръстване. Реших да проверя дали не ми е стара инфото все пак, ето тука:

http://www.aeroportsdeparis.fr/ADP/fr-FR/Passagers/Acces-Plans-Parking/Paris-CDG/Acces/Taxi/


Има и телефони, на които може да се поръча. В ден на стачка на градския транспорт и при това закъснявах, шофьорът ме закара възможно най-бързо и ми струваше пак толкова.


На Диан не му обръщайте внимание. Явно е забравил за коко пари е работил в България. При заплата 2000 евро може да не е много да дадеш 25 лева за 3 км, въпреки че че в Париж за това разстояние ще ти вземат 6.10 евро, което е минималната възможна тарифа, но при заплата 500 лева 25 са доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: princess_Lia   
Дата:   01-08-11 23:23

Всъщност сега се сетих, че е възможно 125 евро - ако таксито е дошло да те вземе от някъде много далече. Защото при повикване се плаща и разстоянието за идване до клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: rusinov   
Дата:   01-08-11 23:28

Кукумицинче, на няколко места казах, че много уважавам хората, които честно си изкарват хляба и не съм и помислял да поставям всички под един знаменател. Иначе днес писах до централата им, описах случилото се и написах точно това - да си проверят представителството за хора, които им сриват реномето. Като получа някакъв отговор ще пиша. Назраве за всички свестни таксиджий. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: danvan16   
Дата:   01-08-11 23:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   01-08-11 23:35

Това е по- гадното "цакане", ако е истина.
Бих дал 20 кинта на човечеца на летището, но не бих платил курса за пикапване.

Те трябва да пратят най- близката кола до адреса на повикването, и трябва да имат такава - това се регулира с рестрикции и зони на работа.
Иначе се счита за лоша организация.

Все едно да те накарат да платиш двойно за китайски телевизор, щото идвал при теб от много далеч.


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   01-08-11 23:59

Принцесо, знам много добре колко са 25 лева на 500 заплата.
Още преди 10 години съм работил за около 700 на месец.

Това което казвам е, че минималната заплата трябва да е 1000 евро, а не 200 - 300 кинта. Защото при цени на енергийните източници по- високи от при мен, при ДДС 1/5 от цената на стоката става спъване.
Бизнеса има разходи по съществуването си колкото и бизнеса в западна Европа, но печели много по- малко.
Това е спирала надолу.
Така се поощрява корупцията и "искането" на всички нива.

Аз съм убеден, че за 3 километра реалната цена е минимум 15 лева + тип.
Едно време, в началото на 90-те се сформираха правителства в сянка.
Курса на долара пред Магурата винаги е бил реалния, а не определения от БНБ 98 стотинки за долар.
Какво пречи и сега хората да пренебрегнат неадекватните определени нива на заплати и услуги, да се разплащат по РЕАЛНИ стойности и да са хепи?

Не можеш просто да се възползваш от труда на някой с вързани ръце, при това сънародник.
Унизително е.







.……………


Иначе знам какво е станало - човека на ОК в будката играе двойна игра. Идва Русинов, трябва му комби. Водят го на комби, шофера пазари 20 лева и делка с будката.
Защото будката е на твърда заплата, и не му стигат.

Грозна история, сформирана от добрите намерения на властимащите всичко да изглежда евтино, що се отнася до труд и услуги, и мнооооого скъпо що се отнася до петрол и стоки.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Grandpa   
Дата:   02-08-11 00:02

"Властимащите" ли определят цените на бакшишите?

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Onakava   
Дата:   02-08-11 00:07

написа:


> Това е мое лична гледна точка.
> Когато бях преди време в БГ, от Младост до Дружба ме вози един
> човек за 3 лева. Дадох му 20.
> В пиков час на Сточна гара никой не спираше, бяха пълни, и аз
> хванах някакво нелегално такси. Шофьора беше възрастен, и от
> стомаха му висеше някаква торбичка, нещо проблеми с
> уринирането.
> Закара ме до Пиротска и Сливница за 2 лева, дадох му 15.

По този начин омаловажаваш труда му, показваш му, че тарифите му са смешни, затова той после си иска 20-те.
Това, между другото, ми го каза именно един шофьор и мен ме досрамя.

Иначе да, прав си за минималната цена...само дето това е така, защото от една страна, летищата обикновено са на майната си, и второ, нещата са регулирани (не с пари, а с ред). Примерно, в Барселона всички таксита могат да оставят на летището, но не всички могат да вземат - един месец са четните номера на лиценза (който е изписан на вратата), а следващия - нечетните (лиценза струва колкото един апартамент, отделно колата, отделно специални изпити като за градски транспорт). По тия номера са им регулирани и почивните дни - ако номера на лиценза завършва на 1 и 2 - не могат да бачкат в понеделник, 3 и 4 - във вторник, 5 и 6 - в сряда и т.н. Всички са частници, но си има инпекторат, пък и те самите се регулират. Събота почиват всички четни, неделя всички нечетни - по този начин от 11 000 таксита се редуцират с 20 % всеки ден, за да има работа за всички и т.н. Има начин - просто да се изкопира една действаща схема, и сме готови.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: asahi   
Дата:   02-08-11 00:08

ОК е 100% частна компания.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Grandpa   
Дата:   02-08-11 00:17

Бе и аз така мислех, ама Димов се пени, като че още са към ДАП "Пътни превози".

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   02-08-11 00:17

Знам че е частна, но нали приемаха някакъв таван на цената на таксиметровите превози?

Това го правят същите, дето казват че МОЖЕ и ТРЯБВА да живееш на месец с толкова, колкото ти е парното и картата за градския транспорт само.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Grandpa   
Дата:   02-08-11 00:26

Какъв таван - нали ти показват, че измекяри са си редовни да искат майка си и баща си стига да е написано...макар и с дребен шрифт...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.