Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: MARIANA88   
Дата:   02-08-11 00:26

И аз имах такъв случай ,но понеже не ми каза тарифата ,а ме изработиха на една стоянка група таксиметрови ,аз не му платих цялата сума .Та случая е следния :Работят комбина 3-4 таксита.Отиваш при първото казваш адреса той ти измънква нещо от рода ,че се прибира и чака курс за неговия квартал любезно те препоръчва на следващия ,а пред него групичка стоят уж пушат и старателно закриват цените.Сметката до там ,където пътувах нормално е 3-4 лева.Тук обаче тарифата бе яко надута и аз забелязах ,но се направих ,че не съм разбрала.Спираме на мястото -подавам му 5 лева от задната седалка и му викам ``Мерси задръжте рестото``.Сметката обаче беше 15 лева.Тогава той ми поиска още ,но аз му казах ,че всеки ден пътувам по този маршрут и никога не съм плащала повече от 5 лева и съжалявам ,но не съм подготвена с по-голяма сума.Попитах го защо не ми е казал ,че вози на завишена тарифа ,а той ми каза ,че не било в негов интерес да ми казва и каза ,че ще ме води в полицията. Аз се съгласих,но му предлажих и опция да ми даде телефон да се разберем къде да му дам остатъка.Не иска да даде каза че все на тази стоянка работили там да го търся. Демек там комбината изработва клиентите.Другия трик е пуска се стъклото надолу да не се виждат цените.А бе и на тях не им е лесно трошат си колите по дупките ,скъп бензин,гуми ала бала и с единия крак са в гроба с другия в затвора трябва да се спасяват по някакъв начин и те гледат семейства пък и да е само при такситата -добре.Дет се вика няма шеф на главата -не се плаши .Трудно доказуемо е колко ти е поискал.Пък и все пак те е предупредил колко ще ти струва предварително( за конкретната тема де).По интересно ми е щандовете в THE MALL например Сarrefour как бият в грамажа и не се страхуват от наказания. Пасти Тирамису по 160 грама за 2 лева на бройка и на грамаж в кутия на същия щанд не помня колко грама за колко пари бяха в момента ,но по изгодно беше да се купят на бройка.В момента когато ми ги сложи продавачката в същия размер кутия двете пасти се усъмних в грамажа и ги сложих на кантара на зеленчуците. 2 пасти би трябвало по обявения грамаж да са 320 грама или 330 грама с кутията ,а те бяха само 270 грама тогава се върнах при продавачката тя ги премери на своя кантар и наистина грамажа беше 270 и тя ме пита ``И СЕГА КАКВО ПРАВИМ?`` и аз и отговарям ``ами или ми слагате още грамаж за тези пари или ми сваляте от цената``,а тя ми отговори ,че не може и било мое право да се откажа от покупката. Все пак имаме някакви права де :-)да се откажем.И аз се отказах.Отидах и си взех една кутия фабрично опоковоно италианско тирамису 100 пъти по-вкусно, добре сиропирано и точно на грамаж.Та как да изберем българското? Живяла съм в чужбина и там винаги се дава в полза на клиента ,ако е на грамаж ,а тук обратно все едно искат да те изгонят ,а не да те хванат за редовен клиент.Затова в България не се стачкува като в Гърция.Ниски заплати ама що да стачкува като през това време може да удари 20-30 клиента в грамажа или с таксиметровия апарат и да се прибере с тлъст надник,а на площада пари не дават.Ти като клиент като видиш ,че навсякъде те прецакват, а не може да се откажеш от услуги и пазаруване я подкорваш по същия метод и така ту прецакваш ,ту те прецакват ,а ако не ти се отдава първото и не си правиш сметка за второто си загинал нали чухте тази вечер колко пари са нужни на 4 членно семейство на месец- 2113 лева.



Публикацията е редактирана (02-08-11 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Grandpa   
Дата:   02-08-11 00:39

Има разлика м/у "кьорав карти не играе" (не че не е грозна картинка и измекярщина) и това някой да иска да те цака над официалната тарифа на фирмата за която работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   02-08-11 00:50

Интересен разказ.

Ако има едни адекватни тарифи и таксиметрова полиция която да се субсидира само от глобите на таксиджиите, ще е рай.

Примера с тирамисуто - доказателство че ВСЕКИ който работи с клиенти си "иска".
Това разправях и аз.
Няма начин всичко да е СПЪНАТО и да върви в същото време.

А тая на щанда ако тук имам забележка от подобен род, вместо да ми се извини да ми каже "са ко праим", и доста проблеми може да има в работата си.

През цялото време като пиша, и мисля за майка ми - бачка за 250 лева, не я осигуряват...
Казва че била на възраст, и нямала шансове за по- добра работа.
Яде само семена някакви, нищо друго.
Това - след като чете за гладолечението на Лидия КуКувачева.

Леля ми няколко години работи за същите пари в една частна железария, където нямаше
вентилация. Съсипа си здравето. А беше млада и красива...

Каква е връзката - ами всичко това.
Нещата в България.
Такситата, тарифите, искането, наложените монимални заплати, хората връщащи се от Лондон и темите в клуба.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: princess_Lia   
Дата:   02-08-11 02:26

Ами именно. Може ли майка ти да бачка за 250 лв, а от летището да даде 25, защото се връщала от Лондон и горкият човечец, виждаш ли, бил с вързани ръце и държавата го цакала. Не става така. Когато майка ти почне да взима 2000 евро, тогава и той ще иска15 лева за 3 км.
Ти си рааботил преди 10 години за 700 лева, аз работех точно преди 4 за 500 лева. И никога не съм си искала, защото държавата ми е вързала ръцете, но и никой не е искал да пренебрегне моето неадекватно заплащане и да ми дава РЕАЛНИТЕ 5000 евро на месец, които би трябвало да взимам?
Нали от години всеки, който може, си иска колкото си мисли, че му е реалното заплащане, и затова сме на това дередже...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Kanonir   
Дата:   02-08-11 02:38

Принцесо, може да е изтъркано, но с радиото имаш по-голям шанс!

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   02-08-11 02:49

Права си, просто моята логика е обратна.
А именно - цените да водят заплатите.

Тоест цените да са такива че да са изгодни за бизнеса.
Да, това не е социалистическия начин на мислене.

Тогава бизнеса ще има пари, и може да си позволи наистина добри заплати на отбор верен персонал, и да сваля цени на промоция.
Защото ще има всеотдайността на персонала, и доверието на клиентите.

Защото ИНАЧЕ ако заплатите детерминират цени, е смешно!
Таксиджиите, лекарите, и до министъра си "искат", фирмите плащат малко или не осигуряват на реалния размер, в магазините те лъжат в грамажа, в ресторантите... Топлофъкация... Тока...

Нека определят минимална заплата 1000 евро, и тогава да назначат само отбрани кадри.
Плюс курсове за преквалификация за останалите.

Дай за да искаш.

Знам, че това което пиша вероятно звучи нереално.
Нереално звучат и стиховете на поетите, но с времето насаждат някаква ИДЕЯ.

Тов се опитвам да направя.
Защото така.

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   02-08-11 02:50

Права си, просто моята логика е обратна.
А именно - цените да водят заплатите.

Тоест цените да са такива че да са изгодни за бизнеса.
Да, това не е социалистическия начин на мислене.

Тогава бизнеса ще има пари, и може да си позволи наистина добри заплати на отбор верен персонал, и да сваля цени на промоция.
Защото ще има всеотдайността на персонала, и доверието на клиентите.

Защото ИНАЧЕ ако заплатите детерминират цени, е смешно!
Таксиджиите, лекарите, и до министъра си "искат", фирмите плащат малко или не осигуряват на реалния размер, в магазините те лъжат в грамажа, в ресторантите... Топлофъкация... Тока...

Нека определят минимална заплата 1000 евро, и тогава да назначат само отбрани кадри.
Плюс курсове за преквалификация за останалите.

Дай за да искаш.

Знам, че това което пиша вероятно звучи нереално.
Нереално звучат и стиховете на поетите, но с времето насаждат някаква ИДЕЯ.

Тов се опитвам да направя.
Защото така.


Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: Diandimov   
Дата:   02-08-11 02:52

(съжалявам, отвратително е да се повтаря, но така е с айфона. Не го правя нарочно!)

Отговори на това съобщение
 Re: Такситата, поредните измекяри в нашата мила родина :))
Автор: MARIANA88   
Дата:   02-08-11 03:43

Diandimov
Няма как да стане това с вдигането на заплатите за съжаление в България.Много безработни ,много неграмотни малцинства с много деца и на един работещ се пада и задачата да издържа и част от тях за да се опази гражданския мир.Слушах отпуснали на държавата помощи за интеграция на малцинствата ,които реално били около 1 милион цигани ,но понеже са неграмотни и при преброяването не се преброили всички ,а други били подлъгани да се пишат турци или българи уж за да не си загубят помощите от държавата ни се ,оказало че са само 350 000. Та и реалните парите не можа да вземе държавата за тях та да ги образова и интегрира.Пък циганите твърдят ,че парите за интеграция били откраднати и не отишли по предназначение .Не е лесно да се сравнява България с другите държави те нямат тези проблеми като нас.



Публикацията е редактирана (02-08-11 03:59)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.