Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: Jim__Beam   
Дата:   30-07-11 13:11

... Преди няколко години бяхме на преход в Средна гора , с мотори ... 4 човека
Един приятел падна и спука радиатора на един камък ..... джипиеса показваше около 16 км от Пирдоп , дето ни беше буса с ремаркето ...

... издялкахме некъв чеп , набихме го , ама пак си тече , а трябва да свалим мотора някак си .... поне няколко километра до нещо като черен път , дето да може джип да дойде ....

.. Почнахме да си изпразваме меховете в моторджийските раници , ама колко да има там - по 2 литра на човек ....

.. Изкарахме 2-3 км и гледаме някакъв овчарник .... отиваме - няма никой ..... но си личи ,че има живот - пресен хляб в торбичка , друга торба закачена /не сме я ровили/ и 5 бутилки по 2 литра с вода ...
Взехме едната и я изпихме , че бехме умрели ..... и седнахме да чакаме човека .... обаче , още малко и ще почва да мръква , а кросовите мотори нямат фар !

.. След час дойде овчарят , малко се изненада дядката , че сме му превзели кашлата , но мисля че се зарадва , че вижда хора ....

Обяснихме му ква е играта и че сме на зор за вода ..... и че сме изпили едната бутилка ....

.. Почна да се стъмнява , нямаше как да продължим - човекът ни покани да спим под навеса при него , нахрани ни с квото имаше ..... сипа и по ракийка , похортувахме си ....

Най-близкото село било на 2-3 км. .... всяка сутрин идвала някаква Уазка да събира млякото , обаче имало цистерна в нея и няма как да качиме мотора ....

... Добрата новина беше , че тая цистерна идва пълна с вода , да пълнят на овцете коритата ..... [cool] [cool] [cool]

... На сутринта се събудихме от хлопките ..... беше дошла Уазката ...... напълнихме си раниците , още шишета-мишета , туби разни по 5 кила , дето бяха в овчарника ..... навързахме ги по моторите ..... и се спасихме ....

Сбогувахме се с баето , благодарихме му ..... и потеглихме лекичко .....
.. Преди да си тръгнем , понечихме да му дадем 50 лв. , нещо като благодарност нали ....
.. Тоя ми ти човек като се разлюти ..... като грабна гегата ..... [smilie10] [smilie10]

.. и ни казва:
- Вижте сега , мойте момчета , в планината парите не важат , ЧОВЕЩИНАТА тука е важна, ранен вълк да намериш - първо вода ше му дадеш , па после го тепай , ако требе !!!

... Бяхме като насрани ..... въпреки , че беше добронамерено това с парите ....


... Та , тия думи , още ми звучат в главата ........ ЧОВЕЩИНАТА БИЛА ВАЖНА ...... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: Lalinda   
Дата:   30-07-11 13:56

В Пловдив още не са се сетили да казват, че водата не става за пиене и затова предлагат само минерална.

Но един ден и това ще стане, уви.


Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: kkkolelo   
Дата:   30-07-11 14:40

Теа в Пловдив не са пловдивчани сигур [smilie8] ... да ги ева [smilie5]

Нещата дето вика Тод и др за гегата са точно така, требе си адекватна реакция ...

По маловажен случай, но все пак ... Преди 2-3 год минавайки покрай кафе машината в административната сграда гледам редовно по 5-6 чаши пълни с "негърска пот" (само толкова са оставени на показ, 2-3 пъти по толкова са изхвърлени) ... отработено кафе не падало надолу, а задръствало машината и следващите кафета със сползван матрял [smilie8] ... Така с месеци .. Веднъж и на мен се случи ... имах работа, бързах, кофеинов глад ... така ли ... Взех лист хартия, направих фуния и му върнах уж кафето обратно през отвора със стотинките ... След няколко часа обикаля не'къв пич от фирмата, търси юриста да се оплаче... т.н. Оправиха машината и повече не се случи ...

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: мара   
Дата:   30-07-11 14:41

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: djogata   
Дата:   30-07-11 15:42

Брех, що не сте били 2-3 по-ячки момчета, да му изкъртите вратата и да си вземете вода (ама пък тоя с 99% сигурност е въоръжен, така че може би по-добре, че не е станало така...)

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: kkkolelo   
Дата:   30-07-11 15:49

Вижте сега , мойте момчета , в планината парите не важат , ЧОВЕЩИНАТА тука е важна

Така си е, мъдро ... дано не намаляват човеците, де се ръководят от такива правила ...

Мисля, че във фотографиите на Богдан Филов от Балканската война има една, дето български войник е повдигнал главата на ранен турски аскер и му дава вода с манерката си ...

Тия дни се сещам за една мъдрост, която ми се случва последната година ... Чета е кат вляза в една стая на колежки да им инсталирам софтуер или др, които са си окачили и ред други на стената [smilie5] ... Я на такива работи отдавна не обръщам внимание, но тази всеки път като я видя и се замислям ...

Най-добрия учител - ДЕЦАТА ТИ ! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: navy   
Дата:   30-07-11 15:53

Моите деца само на щуротии могат да те научат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: Danvan16   
Дата:   30-07-11 15:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: мара   
Дата:   30-07-11 19:11

абе децата могат да те научат, ама първо требе ти да ги поучиш...или поне да не се скатаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: didesignbg   
Дата:   30-07-11 19:46

Лошо, хижарите в Стара планина бяха останали последните читави. В Пирин отдавна съм се разочаровал, в Рила са останали читави само по непристъпните места, но там базата е зле по разбираеми причини.

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: livinginchaos   
Дата:   30-07-11 21:01

Лоша новина! Само като си помислих, че щях да ходя там преди няколко седмици и то както се казва без да искам трябваше да нощувам там. Добре, че събрахме последни сили и слязохме надолу и само подминахме хижата. Не мога да си представя, че може да има такова отношение от хижа в планината. Къде отиде старата мъдрост на Чочо "На кръгла маса, в хижа и в женско сърце винаги има място за още един! " [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: burningice   
Дата:   30-07-11 21:15

И аз обикалям доста по баирите, в последните години и на мен са ми отказвали вода от хижа, но това е много смела постъпка, защото Господ си знае.

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: odut   
Дата:   30-07-11 22:21

Преди години го минавах този маршрут и като едвам се качихме хижарката като ни видя вика "Този маршрут е за слизане не за качване. Вие нормални ли сте?". От престоя си там останах с впечатление, че тази хижа се използва за алкохолен туризъм от селските бечита с VW 3 от региона и за това такава овча психика от страна на галфона, който я стопанисва.

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: canonio   
Дата:   30-07-11 23:38

аз пък разбрах едно нещо в тоя живот:
винаги има минимум две страни, които трябва да се чуят.
Ако нашият герой се е "врязал" с "кофтия", както казват по селата, то хижаря може да излезе, че се е държал човешки...

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: navy   
Дата:   30-07-11 23:41

Ние само с готини хора се срещаме... може би, защото все по централен Балкан обикаляме, не знам... още толкова места има да обходим из Стара планина... че до ЦЯЛАТА България... ох, толкова време има...

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: Todd   
Дата:   30-07-11 23:44

какво значение има - разкарва го него и прибира децата .

деба и капризните хижари [smilie23]

Изкарал е късмет да се дърви на хората - но някой ден ще сбърка .


Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: canonio   
Дата:   30-07-11 23:45

ми той може да ги е прибрал децата, пък да се твърди, че не е... Имаме ли основание да вярваме, че нещата са точно по описанието?

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: danvan16   
Дата:   30-07-11 23:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: canonio   
Дата:   30-07-11 23:49

На Тевно езеро, хижарят ги остави да спят на дъжда, защото са се държали като собственици на планината... Но проблемът е дошъл после, когато на хижаря са му дошли гости и са се понапили... Гледал ли си "Вилна Зона" ?

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: Todd   
Дата:   30-07-11 23:56

Направо не ми се мисли както не ходим невъоръжени из гората ....

Всеки носи по някой топ .



[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: Diandimov   
Дата:   31-07-11 05:33

Не съм планинар, и затова ще питам:

1. Доколкото разбирам, до хижите няма водопровод. Следователно някой кара там вода и храна.

2. Вие предложихте ли му кинти за водата?
Аз би попитал колко струва водата първо. Защото не очаквам някой да се бъхта и да гори бензин, за да качи горе вода която аз да пия безплатно.

3. Ако не сте предложили да му платите за вода и сте стояли жадни, основавайки се единствено на разни библейски разбирания за човека и водата, значи... на кой свят живеете?

Водата тежи за носене в планината, но парите не тежат.
Не бих се изтъпанчил на нечия врата да искам вода само защото не съм се подготвил.
Бих питал колко струва, и бих си платил.
Хижите имат ли статут на благотворителни
дружества?

Не бих се осланял на това че Господ изпепелявал, че на вълк вода се давало, и не знам си какво. Че и с десетина жадни деца до мен!
Съвременния свят не е библейския свят. Влез в час.

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: Kanonir   
Дата:   31-07-11 06:00

Доколкото разбирам, до хижите няма водопровод. Следователно някой кара там вода и храна.

Храна да, но вода не, а и водопровод така както го разбира поамериканчената ти тиква - не!

Не си планинар, не знаеш, питаш и въпреки незнанието, си отговаряш сам и правиш заключения:

2. Вие предложихте ли му кинти за водата?
Аз би попитал колко струва водата първо. Защото не очаквам някой да се бъхта и да гори бензин, за да качи горе вода която аз да пия безплатно.

3. Ако не сте предложили да му платите за вода и сте стояли жадни, основавайки се единствено на разни библейски разбирания за човека и водата, значи... на кой свят живеете?

Водата тежи за носене в планината, но парите не тежат.
Не бих се изтъпанчил на нечия врата да искам вода само защото не съм се подготвил.
Бих питал колко струва, и бих си платил.
Хижите имат ли статут на благотворителни
дружества?



и въз основа на тези заключения и след куп поучения, накрая издаваш и присъдата:

Съвременния свят не е библейския свят. Влез в час.

що задължително твоите ценности и НЕразбирания трябва да са в сила и за всички останали та да влизат в "час". Я виж:


Димов, тоя форум не е твоя форум, влез в час или се скрий в миризливата си дупка и ни спести претенциозните си тъпотии!

как ти звучи? Гадничко ли? Хубаво, таман по-бързо да влезиш в час.........










.... как ти звучат... хмм... писанията!

Как е? А?


Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: Славов   
Дата:   31-07-11 06:19

Абе тоз си е определено за бой .... ба си наглия....

Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: Diandimov   
Дата:   31-07-11 07:04

Канонире, не ми говори на "тиква".
Много ми напомняш за деактивирания ти канадски приятел от Радомир.

Бил съм на една или две хижи, бяха много високо и не мисля че някой е прокарвал тръби с питейна вода от града до там.

Но дори и да има други източници на вода в хижата, аз наистина бих предложил пари вместо да стоя жаден.

Това искам да кажа.

Защото е нелепо да стои групата умряла от жажда, само защото хижаря не им дал вода.
От пари кикой не бяга.

Със здраве, и внимавай с езика!


Отговори на това съобщение
 Re: х.Марциганица или измеренията на човечността
Автор: joro35   
Дата:   31-07-11 07:18

Diandimov, с цялото ми уважение към теб. Или си много млад или... не знам. Но основни неща не са ти ясни. Подкрепям напълно Kanonir в отговорът му към теб.

В планината има ИЗВОРИ. В Родопите съм виждал най-много. Извор е естествен водоизточник, от който тече ВОДА. Водата е течно вещество от което има нужда всяко живо същество на планетата ЗЕМЯ.
По твоята логика трябва да плащаме и за въздуха, който дишаме, така ли? А също и за Слънцето, което ни огрява.
Жалко е, че младите възприехте американската култура, в чиято извратена ценностна система за всичко трябва да се плаща. Потриса ме такова робско мислене...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.