Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 СтаиЙ под наем..
Автор: shtukov   
Дата:   28-07-11 07:50

Навремето в съседния блок на един прозорец на партерния етаж, висеше следния надпис, изписан на ръка с червен флумастер. Като ученик в ХГ /квартирант/, всяка сутрин и следобед минавах по пътечката /пътя към автобусната спирка ми беше оттам/ в непосредствена близост до прозореца с надписа. Отдолу под прозореца на една пейка, обикновено седяха някакви баби и си правеха лаф. Всеки път виждайки надписа, ме налягаше смесеното чувство на смях и съжаление. Надписа вися в продължение на дълго време. С времето чувството ми за смях, отстъпи изцяло мястото си на чувството ми за съжаление и впоследствие на желанието ми да помогна.
Един ден спрях до бабите и казах, че съм видял надписа. Едната от тях веднага стана и вежливо ме покани да разгледам стаите. Отговорих, че аз си имам квартира, но надписа е изписан грешно, а аз предлагам, да го изпиша правилно и безплатно /покрай ХГ-то имаше бол листове и боички/. Вежливите отношение на бабата премина в думите – Щом не ти трябва квартира, ти кво се бъркаш? Я си гледай тогава работата и квартирата… И аз продължих да си я гледам..
Още известно време живях в квартала и ща не ща, на минавах покрай тоя прозорец.
Бабите си бяха там, приказваха си нещо и когато минавах наблизо, дори не ме забелязваха. Надписа с времето избледня, но остана четлив. След известно време си намерих по-добра квартира и напуснах този квартал.
Оттогава мина много време. Почти съм сигурен, че бабата отдавна си е намерила квартирант на който не му пука от разни надписи..
Важното е бизнеса да върви нали..


Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: alsash   
Дата:   28-07-11 07:55

.....[smilie2] ...няма ненаказано добро!......

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: ejko   
Дата:   28-07-11 07:58

Стара баба, бацала на полето цял живот, направила правописна грешка... Чак съжаление...
Все едно аз да ти кажа, че е странно да напишеш "висеше следния надпис" без пълен член и при положение, че текстът на надписа не следва, а е изложен преди това...
Не се заяждам..., просто казвам, че всички правим грешки... Аз пиша това съобщение за около 20-30 секунди и не го проверявам, нормално е да сбъркам! Защо във всяка тема се заяждаме като първокласници за неща, които сами правим непрекъснато...
Казвам горното с мисълта, че си провокиран от съседната тема...

п.с. поправям се, че една от грешките пречеше да се разбере поста ми[smilie18]



Публикацията е редактирана (28-07-11 08:33)

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: shtukov   
Дата:   28-07-11 08:18

Да сега видях. Допуснал съм грешки в писанията си, за което се извинявам. За съжаление описаният от мен случай е истински. Да, сетих се за него от друга тема в която без заяждане съм опитал да посоча допусната грешка, както се опитаха и много други.
Разбира се, че всички правим правописни грешки. Необяснимото за мен е, че някои не правят опити да ги коригират, въпреки, че осъзнават, че това им пречи.
Някакси немога да се измъкна от мисълта, че има връзка между грамотността и успешния бизнес.

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: alsash   
Дата:   28-07-11 08:21

...много често ми се случва, да правя добро, а да се тълкува погрешно...

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: ejko   
Дата:   28-07-11 08:24

Има и нещо друго...! Общувайки с другите хора е неизменно да приемем за даденост разминаването в знанията. Ти знаеш едни неща, въпросната възрастна жена знае други неща... Ти имаш едни знания, тя други, за теб едно е важно за нея друго. От там идва и разликата във възприятията.
Реално ти си бил ученик, за теб знанието и ученето е било важното. Ти си имал образование, докато тази възрастна жена е имала стая и то не една[smile]
Просто има разлики. Както ти сега си мислиш как може тази жена да не обърне внимание на добросъвестното ми предложение, така и тя си е казвала, как може това момче да ме занимава сега с такива глупости, когато аз искам просто да си намеря наемател. Дори може да си я обидил леко, жегнал или натъжил, ако е осъзнавала цената своята неукост...

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: ejko   
Дата:   28-07-11 08:31

shtukov, прав си, аз те разбирам! Прочетох въпросната тема, но честно казано човекът не е съвсем крив. Пуска тема с надежда да си намери квартиранти за почивка. Един му казва, че другаде има по-евтино, друг му казва, че курортът му е скапан, трети му казва, че му е лоша инвестицията, а четвърти му казва за правописните грешки. Разбираемо е да се ядоса и раздразни! А относно грешките в първия пост дори не може да ги поправи май... или бъркам..., как беше с първите постове...?!??!
Направихте му забележка за правописа, той нищо не каза, не се обиди, но в един момент стана в повечко забележките... Още повече, че той не може да ги поправи... Де да знам... Всяко нещо си има две страни...

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: shtukov   
Дата:   28-07-11 08:36

Едва ли съм щял да занимавам бабата с моето предложение, ако бях видял, че надписа си е свършил работата. По онова време свободните квартири не бяха в изобилие и за мен беше учудващо, че тези оставаха незаети.
Дори тогава не съм си представял, че неуспеха на начинанието се дължи единствено на грешния надпис. Вероятно е имало други по-основателни причини. Но поне тази можеше да бъде избягната с лекота..

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: ejko   
Дата:   28-07-11 08:55

Е аз те разбирам, просто се опитвам да ти кажа, че не всички мислим еднакво..., тя просто не те е разбрала... Случва се и не е осъдително. Различни животи, различни приоритети, знания и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: kkkolelo   
Дата:   28-07-11 08:56

Понякога ми е кеф тук у форума умишлено да греша, въобразявайки си че пунтирам някой човек, начин на исказ ... [smilie5]

Освен граматически, правим и логически грешки ... Та ejko, допускам че правиш такава ... щото една баба, бацала на полето цял живот би правила същото дорде Умре [smilie5]

По скоро да е била прим чистачка в некое заведение, учреждение ... у София дал господ ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: ejko   
Дата:   28-07-11 09:01

Е то аз малко се отплесвам чат-пат в някакви въображаеми ситуации и дори не съм си представял София...:))) Просто си представих някакви неща..., дори цялото беше почти като разказ на Алберо Моравия, тип "Римски разкази"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: ники1   
Дата:   28-07-11 09:22

Подобен тип "сгрешени" табелки много често са капан за наивници.
Тъй като и аз съм изпадал в подобни ситуации като колегата ,опита ми показва ,че част от тези надписи са умишлено сгрешени..........
Идеята е , на клиента да се създава впечатлението за неграмотен търговец дето лесно ще бъде преметнат........
"Домати 0.90ст."-написано с химикалка върху мазен картон.........Поисках от търговеца цялата стока щом е толкова евтино....няма и стотинка за килограм..........Той ми се издърви и няма сделка........
Мазната табелка продължава да си стои........Защо ли ????? Толкова ли не може да драсне в/у друго парче картон "0.90лв" ??? И аз като колегата съм правил забележки за фрапиращи правописни грешки и резултата винаги е бил скандал без промяна на надписа..........Явно сгрешените надписи си имат функция.....



Публикацията е редактирана (28-07-11 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: kkkolelo   
Дата:   28-07-11 09:23

В стандартни ситуации като на работа, транспорт, учреждения хората общо взето се разбират - кой кво казал, кой кво разбрал с некви нюанси ...

В цитираната от shtukov нестандартна или необичайна (за нашето общество) и особенно когато някой оригиналничи, иронизира ... се получават недоразуменията ... [smilie5]

Прим преди години излизаме от лятно кино с едно гадже ... филма не оправда големите очаквания ... киното беше пълно, задушно (щото беше август де) ... тягостно ... навън бяха мили улиците ... вървейки аз проговарям ... че е валяло дъжд ... чувам една кифла зад нас ... кис кис ... де'ба и патката й ... [smilie5] [smilie18]

До тогава туй маце го заглеждах [smilie5] , ма насетне ... падна ми в очите ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: ejko   
Дата:   28-07-11 09:33

kkkolelo аз не ти разбрах историята... Ти си се пошегувал, а не са те разбрали и си разочарован?

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: tnt   
Дата:   28-07-11 09:33

[smilie8] [smilie8] и аз не ви разбирам много много

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-07-11 09:41

Я темата се преместила тука [smilie8]
ejko [smilie24]
Едва ли толкова съм го закъсал, че съм опрял до 60 лв. Принципно в повечето случай правя ненадейни подаръци на клиентите си, които са ме изкефели. Това много ме радва в личен план... [smile] Най-вече когато те нямат очаквания за нещо подобно [smile]
Например днес утре и други ден съм подарил една малка почивка на едно млaдо симпатично сeмейство което през месец май ме е изкефило...
С какво ме изкефило може да се види

ТУК ТУК ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: canonio   
Дата:   28-07-11 10:09

Направихте му забележка за правописа, той нищо не каза, не се обиди, но в един момент стана в повечко забележките...

ежко, само едно нещо не си разбрал - мен ме банна веднага след забележката. Всичко, което четеш в поста ми там е редакции и е писано след това. Когато те баннат, не можеш да постваш, но можеш да редактираш.
И да, странно е да се пише "стай" и "състой". И да, всеки път трябва да се напомня, колкото и досадно да е. Аман от неграмотни...

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: ejko   
Дата:   28-07-11 10:24

Мисълта ми беше не да не го поправяте, поправете го, но като цяло е станал някакъв цирк. Чак отделна тема има...
Аз не заемам страна, само че като чета от страни, човекът има грешки, Никсън и ffwd още в първите 2-5 поста изчерпват и поправките и майтапите. От там нататък не знам дали са чак толкова нужни още напомняния ...
Аз разбира се не знам кой кого баннва и кой какви имоти и бизнес дели, затова страна не заемам..., само искам да кажа, леееекинко го предизвикахте този непознат за мен човек... Пише си обява, вие си използвате правото да го осмивате, а той си използва правото да ви баннва... Нормално
Просто тази тема тук ми дойде в повече... Чак отделна тема за на човека правописната грешка.
Мен Лалинда често ме поправя и ми показва грешки, но не пуска теми относно това...

Абе като цяло вече съжалявам, че се намесвам, но такъв дълъг пост да не пусна, ще е загуба на пръстни движения :)))

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: kkkolelo   
Дата:   28-07-11 10:28

Да да, ejko, бяха мили улиците, а аз за разведряване казах, че навън е валяло ... и ме разбраха буквално ... [smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: canonio   
Дата:   28-07-11 10:33

ежко, губиш форма...
забележките на никсъна и фастфоруърд са от 2010. Тогава е било нормално да се правят грешки. Даже лалка е написала "говореши". Но човека не написа грамотна нова тема, ъп-на тази простотия от миналата година и аз написах "готин стай". После ме банна, обиди, темата погрозня и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-07-11 10:37

canonio при пусната темата не виждам смисъл да пускам нова... Друг е въпроса, че първи пост не може да се коригира пич [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: e-design   
Дата:   28-07-11 10:50

https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/osye8818.JPG
http://psv.bg/super.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: Lalinda   
Дата:   28-07-11 10:50

Темата кефи.

Предполагам, с известно възхищение, че КанониО прави разлика между печатни, правописни и граматически грешки.

Печатните не се дължат на незнание, а на невнимание.

Освен това, вероятно сте забелязали, че буквите е и и се намират на съседни бутони на клавиатурата.

Тъй като, поне аз, не препрочитам написаното от самата мен преди публикуване, разчитам най-вече на спелчека, вграден в браузера.

Ето, сега ми подчертава КанониО, спелчек и браузер, не че съм ги набрала грешно.

Иначе, поне за протокола, ежко често прави грешки, които не са печатни, но изказът му е толкова приятен, че сърце не ми дава да го поправям непрекъснато.
Впрочем, ежко остава един от малцината, чието мнение тук винаги е оригинално, в смисъл лично и проверено.

Учителката ни по математика се казваше Лалка, във Френската гимназия.
Държа да подчертая, че псевдонимът Лалинда не произхожда от Лалка, нито от лелка, а от, хайде, окситанското име на френско градче. Някъде из Световния океан има и остров с вулканичен произход със същото име, но означава Хубавата. На италиански означава Невинната. Все неща, които далеч надхвърлят просто дискусиите около правописните грешки...

Както и да е. КанониО вероятно произхожда от Канон. Само не разбрах защо нулата отзад е толкова голяма... Или е просто дупка, отвор, прозорец към света?
[smitten] [smitten] [smitten]

***

Иначе, Щуков, трябвало е да предложиш на бабата да й НАРИСУВАШ нещо. Вероятно не би отказала. После би могъл да пробуташ заедно с рисунката и правилното изписване.
[smitten] [smitten] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: CanoniO   
Дата:   28-07-11 11:18

Кака, на моята клавиатура е и и се натискат с различни пръсти. Сори. Забравих, че си машинопистка.

Относно дупката - натискам капс-а без да искам като се логвам. Понякога обаче искам... Такива едни работи....

Отговори на това съобщение
 Re: СтаиЙ под наем..
Автор: ejko   
Дата:   28-07-11 11:28

Лелееее това било от 2010 драма...! Вярно съм изгубил форма...
Оттеглям се...[smilie6]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.