Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Канабис
Автор: ценослав   
Дата:   28-07-11 21:52

Темата няма да е за това, което си мислите. В България растението е известно като коноп. Едно обикновенно растение, непретенциозно, което растеше във всеки уважаващ себе си селски двор, а успоредно с това и отглеждано в индустриални колическва. Защо? С промитите си мозъци днес като чуем коноп, веднага се сещаме за наркотик. И забравяме, че благодарение на това растение е открита Америка, процъфтявала е търговията и ако тръгна да изброявам, ще ви убедя, че значението му по онова време /а и днес/ е било жизнено фажно за развитието на нашата цивилизация. От растението коноп /канабис, гръсци и др. диел./ най вече са произвеждани въжета - основна екипиравко на платноходните кораби. Произвеждали са се чували /и днес ще ги видите в селските къщи/. Бедните са се обличали в конопени дрехи - предене, тъкане, шиене и готово - заместител на вълната. Натъжава ме отношението към това растение, дало много за това което сме сега, само заради някакви нехранимайковци, които има няма от 100 години са измислили и да го ползват за дрога. Идете до железарията и си купете връзка калчища за водопровода. И това е от коноп.
 Re: Канабис
Автор: abc.xyz   
Дата:   28-07-11 21:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Канабис
Автор: Todd   
Дата:   28-07-11 21:57

Конопената фабрика в Пазарджик още стои !

Представяте ли си какви кърища с дрога е имало

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Канабис
Автор: ценослав   
Дата:   28-07-11 22:00

abc.xyz
Растението не исках да се коментира като наркотик, а това с какво е допринесло за цивилизацията ни, защото то я е движело през многото векове на съществуването ни.
 Re: Канабис
Автор: Navy   
Дата:   28-07-11 22:02

Канабис...
Набис!

Няма по омайно... Цвете [beer]
 Re: Канабис
Автор: Todd   
Дата:   28-07-11 22:04

Ще я легализират - като дойдат на власт зависимите.

Тогава и законите ще сменят срещу два декара канабис ....

Евтиния !!!

[cool]

 Re: Канабис
Автор: batonga   
Дата:   28-07-11 22:08

ценослав, коноп има навсякъде легално и в момента. Той не съдържа активните вещества, характерни за индийския коноп, който е незаконен в повечето държави. С отглеждането на обикновения коноп няма драма, така че не си измисляй несъществуващи проблеми. Поздрави от един нехранимайко и карай по easy [beer] https://photo-forum.net/joro/emoticons/020.gif



Публикацията е редактирана (28-07-11 22:09)
 Re: Канабис
Автор: ценослав   
Дата:   28-07-11 22:22

batonga
Думата ми беше за растението коноп. Че бил няколко вида - знам. А иначе кажи къде има насадено такова растение и утре там ще има гостиии и ще ги дават по телевизиятаааа! :)
 Re: Канабис
Автор: Todd   
Дата:   28-07-11 22:27

По къра около ТМС-тата край река Марица е пълно !!!


И никой не го бара .

[smilie5]
 Re: Канабис
Автор: ценослав   
Дата:   28-07-11 22:32

За това пуснах тая тема, защото и под терасата ми също има. Просто това е било растение повече използвано и от царевицата в цялата страна заради индустриялното му приложение тогава. Също така то е много издържливо. Чувал съм че с десетилетия семената му могат да стоят "заспали" и като има необходимите условия да поникнат.
 Re: Канабис
Автор: asahi   
Дата:   28-07-11 22:45

Каква беше тезата, че не схванах?
 Re: Канабис
Автор: мара   
Дата:   28-07-11 22:48

да не го дискредитират. щото простотията им била голяма и отъждествявали коноп с дрога.
а впрочем и дрога не е квото си мислят [smilie5]
п.п. ТЕ са група анонимни лоши хора. неразбрани! и прости!
 Re: Канабис
Автор: ценослав   
Дата:   28-07-11 22:49

asahi
Карай по другите теми, няма проблеми. :)
 Re: Канабис
Автор: batonga   
Дата:   28-07-11 22:50

Не разбирам въпроса... ама май и ти не разбра отговора ми [smilie2]

Ето щом те вълнува малко данни от учебника по география:
"...През последните 10 години значителен спад бележи и продукцията на конопено-текстилната промишленост, поради ограничаването на площите с коноп по Дунавското крайбрежие. Първичната преработка на конопените стъбла се извършва в районите на отглеждане на коноп под влиянието на транспортния фактор и на обема на суровините. Центрове за тази преработка са Тутракан, Бяла Слатина, Лом, Мездра. Производството на конопени тъкани е съсредоточено в град Пазарджик. От тези тъкани се произвеждат опаковки, чулове за животни, зебла за тютюнопроизводството, въжета и други продукти, необходими за стопанската дейност и бита на хората."

Ако не ти се чете този ферман, просто попитай на някой пазар или в някоя цветарница откъде вземат коноп за макрамета примерно и готово - викай телевизиите. [smilie18]
 Re: Канабис
Автор: tnt   
Дата:   28-07-11 22:51

трябва ми много метри хубаво конопено въже... фи около половин сант. За декорация. [smilie21]
 Re: Канабис
Автор: Todd   
Дата:   28-07-11 22:52

Ами в магазините има де...

[smilie7]
 Re: Канабис
Автор: kaiser.soze   
Дата:   28-07-11 22:52

тезата е, че оня коноп от който правят чували не става за пушене.

а този който се пуши е пресилено да се нарече наркотик [smilie10]
 Re: Канабис
Автор: мара   
Дата:   28-07-11 22:53

бе кат няма риба и ракът е риба. аз съм пушила лозова пръчка.[smilie18]
 Re: Канабис
Автор: ценослав   
Дата:   28-07-11 22:59

batonga
От коя година е учебника ти, че да прибавя твоите посочени 10 години от "ограничаване". Такава дума "ограничаване" днес значи закриване, унищожаване и т. н.
 Re: Канабис
Автор: batonga   
Дата:   28-07-11 23:00

1999
 Re: Канабис
Автор: terminator   
Дата:   28-07-11 23:01

"тезата е, че оня коноп от който правят чували не става за пушене."

става, ама ефекта не е същият :)

и аз като мара - и то от някакъв вид дива лоза - "скребър" му казвахме по Старозагорско, преди 30-тина години някъде, га бех още юноша бледен ...
 Re: Канабис
Автор: gogzy   
Дата:   28-07-11 23:01

А този който се пуши не става за чували [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Канабис
Автор: El_Fuego   
Дата:   28-07-11 23:02

tnt написа:

> трябва ми много метри хубаво конопено въже... фи около половин
> сант. За декорация. [smilie21]

Иди на Женския пазар и си купи каквото и колкото ти трябва. Магазинът е близо до пресечката на пазара с "Кирил и Методий", откъм северозападния ъгъл.
 Re: Канабис
Автор: ценослав   
Дата:   28-07-11 23:03

Ей, коментиращи! Харесвате ми, хубав лаф се прави с Вас. :)
 Re: Канабис
Автор: ценослав   
Дата:   28-07-11 23:07

Що бе Мара? Нямаше ли тогава "Слънце" - кутия иле пона "Арда" - пакет, с ония цигари ефекта беше страхотен.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена