Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Героите възпитават в агресия
Автор: J0R0   
Дата:   24-07-11 19:33

Днес четох последното интервю на Рангел Вълчанов.
Голям човек! Много голям!
"Паметниците ни възпитават в насилие. Героите - възпитават в агресия" - казва. (Има предвид героите в прекия смисъл - хората с пушки)
С две изречения - и право в десятката.
Винаги съм го мислил това, но не съм успявал да го формулирам така точно.

В тоя смисъл се замислих, кои ли са му героите на стрелеца от Осло?
Имаше предзи време един игрален филм за Ли Харви Осуалд, изследваше праговете му на агресия и връзката с идолите му от киното и литературата.

А вашите герои кои са? Хората (реални личности или литературни и филмови герои) оказали влияние върху живота ви?

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: harvester_vn   
Дата:   24-07-11 19:36

Тежка тема за неделя вечер [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: Todd   
Дата:   24-07-11 19:42

Моите герой нямат паметници ....

Кротки хора ... но няма да се поколебаят да ползват ножа , пушката , дървото винаги когато е нужно .

Със 100 %-това ефективност .

Оръжията са съпътствали човешкият живот от както се е пръкнало това същество - и така ще бъде винаги !!!

Моите предци са умеели да си служат с него , мене са научили и аз съм научил децата си ...

И така ще е занапред.

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: Kanonir   
Дата:   24-07-11 19:43

Айде пак извинения за собствените слабости! Ни героите ни паметниците възпитават в нещо, възпитават родителите де ще обяснят на децата си - "трябва да си ей такъв като тоя и тоя, да се трепаш без да ти мигне окото" или "виж тия хора са трепали без да им мигне окото, щото са ги поставили в идиотска ситуация, и трябва да са ни за памет и пример, та да правим всичко, за да не повтаряме грешките довели до идиотските ситуации"

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: Ivodam   
Дата:   24-07-11 19:44

Жоро, агресията е важна характерна черта на човека като биологичен вид и е изиграла заедно с повишения размножителен нагон решаваща роля в процеса на еволюцията му.

От служителите особено в секторите по продажбите в страните, които боготвориш като бели, цивилизовани, демократични, и т.н. се изисква настоятелно да са агресивни, и ако не са такива, биват уволнявани. Всяка една успешна марктингова стратегия е подчертано агресивна. Всяка една реклама, която чуваш или виждаш, е агресия.

Впрочем, ти като част от администрацията на този форум не си ли бил агресивен спрямо един или друг посетител в един или друг момент? Не е важно в случая, дали е било като ответна реакция, за налагане на ваша представа за ред или морал и т.н.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: alsash   
Дата:   24-07-11 19:44

Тежка тема за неделя вечер [smilie21]....х2

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: slivenski   
Дата:   24-07-11 19:44

Ами странно е наистина... В държавата, чиито национални герои са композитори и откриватели, човек да грабне пушката и да убие 80 души. Сигурно е чел за нашите революционери... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: Kanonir   
Дата:   24-07-11 19:45

П.П. "най-добрите войни не обичат войните"

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: sunnyshot   
Дата:   24-07-11 19:48

Героите, те се сменят бе J0R0 [smilie5]

Когато бях на 10 беше Атина (богинята, не града). После беше Винету заедно с капитан Немо. После стана Рьорих. Джон Ленън е също в групата. Баба ми пък е постоянен герой. Като се сетя за още, ще пиша пак.


Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: мара   
Дата:   24-07-11 19:50

ами герои има разни. и отношението към тях - и то.

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: J0R0   
Дата:   24-07-11 19:51

Що да е тежка [cool] (неделя ли е, изобщо не знам)

Моите герои например са - в най-ранните години - Уили Нелсън (и Дилън, разбира се). Поне едно десетилетие от живота ми бях много повлиян от него на тема скиталчество, музика и забавления.
В едни по-късни години - Робърт Пърсиг и Живко Бояджиев ме научиха на аналитичност и на това, че както говорим, така мислим и в крайна сметка - това е същността ни (а някои си мислят че е обратна връзката).
И разбира се, цитирания по-горе Рангел Вълчанов (и неговите шопи) от които взех мъдростта, че нищо на тоя свят не е чак толкова сериозно, та да не може да го обърнеш на майтап.

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: Ivodam   
Дата:   24-07-11 19:52

Въпросът не е в героите. Въпросът е в агресията, без която не можем... Защото дори в човешката любов има немалка доза агресия...

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: georgi969   
Дата:   24-07-11 19:53

Когато си психопат няма значение кой ти е герой.И Мечо Пух да е-все тая.

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: мара   
Дата:   24-07-11 19:55

особено па ако е мечо пух [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: Danvan16   
Дата:   24-07-11 19:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: feliz   
Дата:   24-07-11 19:58

Доколкото разбрах, героите на оня от Осло са кръстоносците и неонацистите.[smilie8]
И според него самият, той е "истински герой".[smilie8]
Аз герои нямам, имам хора, на които се възхищавам, но не ги смятам за герои, а за таланти.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: something   
Дата:   24-07-11 20:02

тези тук май не са с Мечо Пух [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: Ivodam   
Дата:   24-07-11 20:04

Данван: Не бъркам. Всяко живо същество има инстинкт, или по-скоро стратегия за самосъхранение и за съхранение на вида. Но те могат да се реализират чрез различни механизми - например мимикрия. Или симбиоза. Агресията обаче се е оказала най-ефективна и над всички видове се е наложил най-агресивният. Първите оръдия на труда на вида хомо сапиенс са били не оръдия за копане, а за убиване.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: sunnyshot   
Дата:   24-07-11 20:05

feliz написа:
> Аз герои нямам, имам хора, на които се възхищавам, но не ги
> смятам за герои, а за таланти.[smile]
>

feliz, то е едно и също, само че казано с различна дума [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: мара   
Дата:   24-07-11 20:05

те са групови. тип "съединението прави силата"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: bgprinter   
Дата:   24-07-11 20:36

Жоро [smilie24]

Моите герои от книгите са малко странни - Йосариан (Параграф 22), Идиот - от едноименния роман.

В реалния свят - ГАНДИ , Перелман (математик), Файнман (физик), Буда (доколкото реалната личност на принца съществува), Фурие (математик, философ), К. Попър - философ, Кант - философ, Витгенщайн - философ.

В музиката и изкуството нямам герои, имам любимци, но не мисля ,че се изисква героизъм за да се напише гениално произведение или нарисува гениална картина.

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: jekopj   
Дата:   24-07-11 20:48

Ако я нямаше агресията, нямаше да оцелеем като човеци.
Един вид агресия е /например/ да заставим себе си да извърши някаква работа.Друг вид е да заставим детето си да приеме определени норми на поведение.Трети вид е да заставим домашното животно да прави това,което искаме от него.Целият ни живот е свързан с някакъв вид агресия.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: alsash   
Дата:   24-07-11 20:50

"Паметниците ни възпитават в насилие. Героите - възпитават в агресия"....според мен абсурдно твърдение....

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: Ivodam   
Дата:   24-07-11 20:54

Мадарският конник паметник ли е?... Май да...

Убиването на лъва с копието агресия ли е?... Определено да...

По-добре ли е да го нямаше конникът?... Не мисля...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Героите възпитават в агресия
Автор: Lalinda   
Дата:   24-07-11 20:59

За някои е по-лесно да вземат пушката, отколкото перото...
Впрочем, норвежкият убиец май и доста е чел и писал, може пък и да е композирал...
И на сериали се е нагледал...

Не мисля, че е имало герои, на които да желая да подражавам, не и с пушка.
Родителите ми просто показваха, че с ум се постига повече, отколкото с нахалство.

Книги, които са ми повлияли: Кърт Вонегът с неговите Котешка люлка и Закуска за шампиони; книгите на Ошо, по-горе се споменава Буда.
Също и Параграф 22, разбира се, но и Замъкът на шапкаря на Арчибалд Кронин.

Хладнокръвно на Труман Капоути.
Хм.

Легенда за Сибин на Емилиян Станев.

Дванадесетте стола.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.