Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   18-07-11 09:16

Никсън[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Kanonir   
Дата:   18-07-11 09:17

П.П. гледам да се включа в положителните емоции ([smilie24] )де са настанали, да не се чувствам изостанАл [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Императорът.   
Дата:   18-07-11 09:18

...освен това, Саксънов, не си съвсем прав. Виденов започна масовата приватизация, но тя продължи много след него. Последният засега централизиран публичен търг (№ двадесет и някой) бе съвсем наскоро.
Аз лично най-големите удари ги направих при втората и третата вълна.
При Костов бе създадена Фондовата борса - това ме подведе вчера за момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 09:42

Е, аз съм написал какво съм преживял и какво мисля, според това което знам от моята си камбанария..... не обичам копи-пейст..... дали да не си пишем кой набор сме, щото в подобен форум се оказа, че най-големия ми опонент е 4 години по-малък от сина ми .... след време пихме водка и много се смяхме .... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: saxon   
Дата:   18-07-11 09:45

Чети, чети в гугъл, може и да ти се избистри нещо.
Ок, ясно че си фен на масовата, а не на касовата приватизация, тогава защо се кефиш на Костов?[smilie5]

Лика прилика сте си Импе с Вучков

До редакцията на
FROGNEWS

Уважаеми колеги,

Обръщам се към вас заради сериозна фактологическа грешка допусната от проф. Вучков и публикувана във вашия сайт на 4 август в материала „Проф.Вучков: Иван Костов е най-добрият ни политик”
Масовата приватизация, за която проф.Вучков говори е проведена от правителството на БСП с премиер Жан Виденов. Кабинетът на ОДС ръководен от Иван Костов приватизира само 72 предприятия, които правителството на социалистите предварително беше обявило в несъстоятелност.
Тъй като ние в ДСБ много ценим и сайта ви и вашите читатели и за нас е недопустимо те да бъдат заблуждавани, макар и неволно, моля да публикувате поправка, която да отговаря на историческата истина.
Предварително ви благодаря за коректното отразяване и ви пожелавам ползотворна и приятна работа.

Адриана-Белла Белева

Бележка на редакцията - Професор Юлиан Вучков е цитиран дословно, но най-вероятно е направил неволна грешка и е объркал "масовта" с касовата и работническо-мениджърската приватизация, която бе направена от правителството на ОДС (1997-2001)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: kkkolelo   
Дата:   18-07-11 09:46

Не мое стане ... това де, Костув да се върне, оти царя разби двуполюснио модел [smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Славов   
Дата:   18-07-11 09:50

Естествено, че Костов няма да се върне... в БГ всяко разумно нещо става много трудно, или хич..... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: CyberGene   
Дата:   18-07-11 10:02

Аз съм хард-костовист, но със съжаление мога да призная, че той никога не би могъл да се върне на власт, просто защото му е лепнат вече "черен" етикет. А сектантчето Мартин Димитров няма харизмата, за да бъде какъвто и да е лидер, особено пък министър-председател. Да не говорим, че и чисто като политик се съмнявам в уменията му.

Единственият вариант Костов да управлява, е да е в сянката на някой друг. Много се надявах това това да е физкултурникът Бат'Бойко, който да се вслушава в него, но не би... За друг вариант не се сещам.

Като заключение - прост народ, слаба държава!



Публикацията е редактирана (18-07-11 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: didesignbg   
Дата:   18-07-11 10:03

Свършиха ли танковете, че Костов, или той е с по-голяма разрушителна мощ?

Поне така се казваше в един стар виц...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: J0R0   
Дата:   18-07-11 10:23

Никсъне, ти поне правиш впечатление на интелигентен човек.
Не ти отива това да слагаш всички в един кюп.

Политиката е сблъсък на РАЗЛИЧНИ виждания, за това накъде да върви държавата.
Ако всички бутаха в една посока, отдавна да сме задминали американците, както се пее в една песен.

И за кьоравия е ясно, че едни хора теглят каруцата към Европа, други към Русия, трети към ислямския свят... и още куп по-различни посоки има.

Това че днес сме в ЕС с всичките произтичащи от факта привилегии НЕ Е заслуга на цялото общество и на всички политически сили.

Имам снимки някъде в архива си от средата на 90-те, един изпълнен с червени знамена площад, митинг ПРОТИВ това, България да е част от ЕС и НАТО.

Така че тия приказки дето нито едно от критичните за България успехи/провали през последните 20 години не е заслуга/издънка само на едно правителство. са най-меко казано неверни, да не кажа по-силна дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ken   
Дата:   18-07-11 10:38

Костов е десен политик с леви маниери.
По-точно педал. Не виждам смисъл да идва пак на власт и после да мълчи 3 години обиден на народа. Твърде скъпо ни излиза мълчанието му.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: CyberGene   
Дата:   18-07-11 10:47

А физкултурниците евтино ли ни излизат?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: jekopj   
Дата:   18-07-11 10:50

Забравяте,че не Костов,а Софиянски дойде след Виденов и пак той успокои инфлацията,която беше създадена изкуствено.

Нямаме качествени политици и това е.Политикът не може да си позволи лукса да лобира открито за една държава и да пренебрегва открито друга.В случаят Костов за САЩ и против Русия.Станишев - точно обратно на Костов.Доган пък към Турция.Бойко се лута м/у Европа и Русия.Изобщо,който дойде на власт заменя наследените кадри със свои и всичко започва от начало и пак за наша сметка.Докога бе джанъм?[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Gruyu   
Дата:   18-07-11 10:51

с парите от масовата приватизация, ако беше честна и почтена можеше да изчистим външния дълг поне - е това няма да му го простя никога на бат ви Ваньо...ама иначе хранеше яко верните си хора..и раздаваше с пълни шепи, не беше стипса

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: CyberGene   
Дата:   18-07-11 10:54

Абе докога ще я мелите тая приватизация бе... Фалирали, допотопни, влачещи милиони левове дългове предприятия. Това беше единственото, което можеше да им се случи.

Както казва един приятел, единственото по-глупаво нещо от това да се направи петролна рафинерия в Плевен щеше да е да направят корабостроителница [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Vinsent   
Дата:   18-07-11 11:00

Автор: Императорът.
Дата: 18-07-11 09:08

...
Винс - малко двусмислено става - хем разпродал Костов супер ценни и скъпи предприятия за без пари, хем огромната част от тях днес не работят.
...


В онзи цитат дето постнах от сливенския вестник не са описали съсипването на едно друго предприятие, за което имам информация от най-най-първа ръка - най-големия хартиен комбинат на Балканите, Целхарт, Стамболийски. Понеже е много показателен пример ще го разкажа съвсем накратко.

І-во. Завода беше приватизиран от три фонда съвсем криминално, в далавера с централния депозитар. Един ден фондовете се явили в предтриятието и заявили, че са собственици, тъй като са изкупили акциите. Акциите бяха разпределени между огромния колектив работници и служители на комбината. Директора направил допитване и се оказало, че само 2-ма от колектива са си продали акциите!!!

Както и да е, по-късно лично Божков докарва някакъв си Ашаклар холдинг да купи предприятието от трите фонда!!! В авторитетния световен справочник Биркнер за производители и търговци на хартия никъде не се споменава за Ашаклар холдинг!!! /на едно място се пази информация колко е получил посредника за тази сделка./

Фондовете продават огромното предприятие за 6 мил.долара, колкото струва сигурно само оградата му!!! Мирише на далавера отвсякъде!!!

Холдинга на първо време започва да източва безжалостно предприятието. Ако хартията на световния пазар е 500 долара за тон, то я продава така на всички, освен за Турция, където цената е 280 долара/тон!!! Къде е държавата тук???

По-късно турците размонтират двете най-бързи линии и се опитват да ги закарат в Турция. Добре че там има закон, който не позволява машини по-стари от 5 години да бъдат внасяни, та всичките 13 ТИР-са се връщат обратно.

Следваща стъпка: турците задлъжняват на всичките доставчици на суровина, заделят едно добро количество готова, но не-много качествена хартия, залагат я и получават заем от Световната банка - 42 милиона долара!!! Тях естествено че не ги връщат, предприятието става собственост на Световната банка и сега го управляват техни поставени лица. Всичката печалба естествено отива не в нещастната България!!!



Публикацията е редактирана (18-07-11 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: atin   
Дата:   18-07-11 11:05

Аз съм да падне Бойко в петък! Като чета тук че ще го сменят Мартинки, Ваньовци, софиянци, Христови Бисери, Р. Овч., Н. Коч, самосвали, архари...вкупом на гювеча. Не е истина какво шоу ни чака на зима! Долу Бойко [cool] Ууууу!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   18-07-11 11:06

Разбира се,че печалбата ще отива при собственика.А,предприятието работи, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: Vinsent   
Дата:   18-07-11 11:10

fove написа:

> Разбира се,че печалбата ще отива при
> собственика.А,предприятието работи, нали?

Предприятието беше силно печелившо и всичките печалби отиваха в държавата, сега в резултат на престъпните машинации те отиват другаде.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: fove   
Дата:   18-07-11 11:19

Турци взеха дял в "Целхарт" - Стамболийски

Последна редакция: 18.08.1998, 00:00Публикуване: 18.08.1998, 00:00
Автор: finance.news.bg, Стандарт Размер на шрифта: a a a
Турският "Ъшъклар холдинг" вече е собственик на 23% от "Целхарт" - Стамболийски, съобщиха от АП. 67% от фабриката за целулоза бяха продадени при първата вълна на боновите търгове. "Ъшъклар" плаща 2.1 млн. долара, половината от които в брой. Турците ще вложат в "Целхарт" общо 44.6 млн. долара, пише в договора им с агенцията. По 15.4 млн. долара за инвестициите дават ЕБВР и Международната финансова корпорация към Световната банка. Парите ще отидат за увеличаване на производството и повишаване на качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: n1x0n   
Дата:   18-07-11 11:30

Така че тия приказки дето нито едно от критичните за България успехи/провали през последните 20 години не е заслуга/издънка само на едно правителство. са най-меко казано неверни, да не кажа по-силна дума.

Кажи я. Само я придружи с пример, защото нито членството ни е ЕС, нито в НАТО бяха резултат от действията само на едно правителство.
Същото важи за приватизацията, законовите реформи и каквото още се сетя...

Като цяло, хода на дискусията потвърждава теорията, че всеки индивид е склонен да пренебрегва информацията, противоречаща на убежденията му и да придава непропорционална тежест на информацията, която ги подкрепя.

Темата е забавна и в друго отношение - интересно е да гледаш, как хора стоящи абсолютно на еднакво интелектуално ниво си викат един на друг "Глей колко си прост, защото не харесваш същите политици, които харесвам аз!". Интелектуален елитаризъм базиран на политически убеждения - as stupid as it gets!

Темата всъщност не е шега... дори не е иронична. Заглавието е напълно сериозно.
Не защото Костов е "държавник", какъвто той не е и няма морала да бъде, а просто защото се очертава като "по-малкото зло" и няма да се учи тепърва да управлява държава.
Не ми е лесно да го кажа, защото никога не съм крил, че изобщо не харесвам Костов.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ivodam   
Дата:   18-07-11 11:39

Никсън прави подъл удар под кръста с тая тема, и то доста завоалирано, защото гледам, че никой не се усеща. Дреме му на Ники за Мавъра и теменужките му. Темата обаче е сериозен камък в градината (или по-скоро блатото) на подлогите на режима на ББ, които без нокти останаха от тракане по клавиатурите да ни убеждават, че АЛТЕРНАТИВА НЕМА И НЕ МОЖЕ ДА ИМА.

И ся така, бива ли бе, Ники, ми тия хора са на хонорари бе, човек, и те семейства хранят...


[cool] [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: headcharge   
Дата:   18-07-11 11:43

Аз съм за [smilie24] Даже да вземе и Филип Димитров... барем Преходът най-сетне започне. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: ivodam   
Дата:   18-07-11 11:46

headcharge: Е що не го направиха още първия път тоя пусти преход?

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добре е Костов да дойде...
Автор: explorer   
Дата:   18-07-11 11:47

Абе не разбрахте ли, че няма комунисти, демократи, привърженици на Русия, САЩ или Патагония, всичко опира до личните интереси и личното обогатяване на управляващите, които уж "ние" си избираме. Избираме ама друг път. Аз не искам нито ББ, нито Костов, още по-малко Станишев или Доган. Друг избор имам ли? Съответно пак няма да гласувам. Да, за мен е по-добре да управлява Доган, избран с гласовете на турци и цигани, отколкото аз да направя компромис със собствената си съвест и да знам че аз съм допринесъл някой от гореизброените да е на власт. Бих гласувал за някой, който да шокира международната общественост, Сидеров или дори Алексей Петров, какво говорим, за Маргина бих гласувал за президент дори - да се знае, че мафията управлява България, нека всички видят!

Костов като беше толкова анти-Русия защо им даде Нефтохима? А това за губещите предприятия - те може и да бяха губещи, ама изстискаха по някое друго милионче от тях за лична изгода, нали?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.