Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   16-07-11 00:41

Джим, да, наужким е така, може би в купетата да влагат по-качествени материали, и затова тапицерията, волана, таблото и т.н. да изкарат някоя годинка повече...

Ама ламарините, кабелите, колелцата, ремъците и т.н. - цялата механика и шаси, са си горе-долу с еднакво качество, независимо от размера на колата. Защото конкуренцията оказва ценови натиск не само при малките модели, а при всички. Така че пластмаса има във всички двигатели, не само тези от 75 коня.

Питай Тод дали поправя таблата само на малки колици, или му се падат всякакви размери, вкючително и от големите Мерцове, Аудита и БМВ-та? [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 00:48

.. Абе , всичкото кола след 2002-ра се прави така , че да се стрОши за 5 години и да сменяваш ..... такава е тенденцията при всичко , не само при колите .... да го еба .... [smilie7] [smilie7]

Имам един познат още си кара едно Волво от неам коя си година ...... цялото е калайдисано ... не е мръднало , братче .... [smilie8] [smilie8] [smilie8]

После ги поцинковаха ..... сега - пълен ташак и те ..... [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Grandpa   
Дата:   16-07-11 00:52

Кабеляците и електрониката е ясна, че се троши еднакво както на малка, така и на голяма кола.
Иначе за железарията не съм сигурен - по-голямото/дебелото си е по-зраво. Което може и да няма значение ако не слизаш от магистралата, но слагаш в сметката черен път, дупки, качване/слизане от/на бордюри и т.н. и работата вече не е същата.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 01:01

Апцолютно верно .. [smilie24] [smilie24] [smilie24]

.. едно време кви джипове карахме ..... [smilie7] [smilie7] ..... сега , не смееш да настъпиш камъче ..... [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: aeobs   
Дата:   16-07-11 01:15

00-02' наистина има модели като танкове. Навремето имало матриал, на никой не му е пукало. Сега всичко е някоя друга година, рециклираш, взимаш следващото...

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   16-07-11 01:16

Да, едно време, когато мощните кораби прекосяваха галактиката, когато духовете бяха смели и приключенски, когато залозите бяха големи, когато мъжете бяха истински мъже, жените - истински жени, а малките сини космати същества от Алфа Кентавър бяха истински малки сини космати същества от Алфа Кентавър. Та те тогава какви джипове карахме [smilie7] [smilie7]


[cool] [cool] [cool] [cool] [beer] [beer] [beer]

(цитатът е от Дългас Адамс за които не се сещат) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: mladenov   
Дата:   16-07-11 02:14

Деяне, Калоян ти го е казал няколко пъти! Това за което ти говориш важи за Северна Америка, не за България! Лизинга тук е различен от този в България, а и нали се сещаш как някой там ще ти поеме подръжката на колата безплатно...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   16-07-11 03:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 03:41

... Нерде Шумен .... нерде Вегас .... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   16-07-11 03:43

Здрасти, Младенов.

Аз разбирам какво ми е казал Радомирски няколко пъти, само че той не разбира аз какво казвам.

Както математиката, така и термините от икономиката и търговията БИ ТРЯБВАЛО да са еднакви в цял свят.

Един цол е един цол навсякъде, един тон е един тон. Наем е наем, продажба на едно и дребно е продажба на едро и дребно навсякъде.
Следователно лизинг трябва да е лизинг навсякъде, а не като българския.

Очевидно стана, че в България дилърите имат система която наричат "лизинг", но тоя няма почти нищо общо с лизинга в белите държави.

Взели са и са съчетали най- преебаващите черти на продажбата с финансване от банка, и лизинга (още по- вероятно самите дилъри имат заем на, примерно 5 процента за бизнеса си от банка, а тебе те "финансират" за "лизинг" вече втора или трета ръка пари, с доста по- висока лихва) [smilie10]

Например при лизинга НЯМАШ първоначална вноска от 20 процента. Такава изисква банката при покупка чрез финансиране от нея, и то не винаги. Имаш само месечно плащане за следващия месец.
При лизинга имаш поддръжка на колата, а в БГ ги товарят все едно са я купили [smilie10]
При лизинга след като свърши срока, можеш да вземеш друг лизинг, да си ходих, или да купиш колата. В БГ ги карат да мислят, че те купуват колата. което не е така.

Явно е че много хора лапат въдицата, съдейки по тази тема в която автора иска да си "купи" кола с месечни вноски от 200 лева мах.
Което НЯМА КАК да стане.

Това е което аз казвам.

И въпреки обидите които отнесох бих бил изцяло доволен ако това момиче вземе да се поинтересува и огледа преди да купи нещо.
Особено чрез ментеливия български "лизинг".

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

За да КУПИШ КОЛА, имайки вноски от по 200 лева на месец колата трябва да е по- евтина и то китайските от Ловеч.
Иначе просто си е зарибявка за менте лизинг, както излиза.


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: chipsy   
Дата:   16-07-11 06:52

Димов, коя точно кола на лизин идва с поддръжка ? Дали финансираш или взимаш на лизинг обикновено ти си отговорен за поддръжката на колата.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Diandimov   
Дата:   16-07-11 07:17

http://www.leaseguide.com/Articles/carleasedeals.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: don_kolev   
Дата:   16-07-11 08:09

Момичето поиска нова кола на лизинг. Иска да скъса найлоните и я разбирам. Случвало ми се е с една лагуна, мойта си мазда5 и мазда2 на жена ми. Сега доста автомобили предлагат пълна гаранция(+ходовата част) от 3 до 7 години.
Фактите са си факти обаче:
1. Каско задължително (около 1000 лв всяка година допулнително)
2. Поне смяна масло и филтри (което за малка кола ше ти бъде 200-300 лв на всеки 10 или 15 хил км)
3. 200 лв месечна вноска, ако се понапънеш повечко за пъвоначалнаа вноска
4. Остатъчната стойност на автомобила също си я сметни в края на лизинга, за 2-ката на жена ми са 1300 лв, които трябва да платя при прехвърляне
5. Данък и гражданска, които за малка кола са около 200 лв годишно.

Не се отчайвай де! Новото си е ново![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: netLady   
Дата:   16-07-11 11:04

написа:

> ... Нерде Шумен .... нерде Вегас .... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Поправи се - ШумЬЯ/е/н[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: zizero   
Дата:   16-07-11 11:18

http://www.suzuki.bg/automobiles/Swift/prices

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Gruyu   
Дата:   16-07-11 11:23

в двора на Мото Пфое гледам има върнати коли, пише SELEKT на номерата им... обслужени, с гаранция предполагам....върви, разгледай и спазарявай една фиеста и си я карай с кеф

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   16-07-11 11:43

NetLady, ТИ пък какво разбираш от Шумен [smilie11]

Няма да пиша повече в темата - набутвайте се както си искате.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: netLady   
Дата:   16-07-11 13:26

Слава богу нищо. Само го поправям. Името на всеки град трябва да се произнася(а и да се пише) така, както го произнасят местните, а не в превод. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   16-07-11 15:09

Новините не са много ок за реното. Майсторите викат по-добре да търся работещ двигател от морга. Та не знам ще я закарам да разглобят двигатялея да се види какво е блокирало точно и тогава ще мисля какво да правя. проблема е че ще седя без кола известно време, а така свикнах[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 15:21

.. Лиле , послушай ме сега - НИКОГА НЕ ПРАВИ ремонт на двигател на стара бангия !!! [smilie7] [smilie7]

.. Ше се видиш у страшно приключение ....

Първоначалните сметки никога не излизат накрая !!
Като разглобиш един двигател/кола ..... излизат още куп неща за смяна ....
... Предвиждаш 700-800 лева по най-тънката схема ..... накрая стъпваш на 2000+ кинта ..... а се оказва , че не можеш да й вземеш толкова после ..... за проблемациите по време на ремонта да не говорим ...

... А , да не говорим също , че Рендетата са едни от най-шибаните коли за ремонт .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Продавай така ..... и мисли за друга кола , но не НОВА !!

Имам едно Понтиаче дето от три години така ми виси на паркинг , бих ти я дал да си караш докато си купиш нещо ....... но няма нищо платено .... само данъка съм й платил .... [smilie8] [smilie8]

И едно БМВ имам в застой , но на него ми гепиха предния номер и то не става за каране , демек .... [smilie2] [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   16-07-11 15:23

Абе мисля и за 2-3 годишна кола ако мога да я взема на изплащане. Поне няма да се троши толкова често, пък моята се предаде за по малко от 2 години. Купих я за 2500.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 15:28

... Как да няма беее ...

Почти всяка сериозна автокъща работи с лизингова компания ..... никакъв проблем !!
Дори и всички дилъри на нови коли имат върнати или "взети" такива , на които е спряно да се плаща ....
... 2 до 4 годишни ..... и ги продават на остатъчната стойност от лизинга !

В някои банки също имат обявени автомобили на длъжници ... за продажба !

Просто потърси [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 15:40


... Скоро ходих в Камор Ауто ...... леле мале кви баварчета има върнати ..... да ти спре сърцето ...
[smitten] [smitten] [smitten]

.. лошото е , че тия дето аз ги заглеждам и на остатъчна стойност пак са по едно кило пари ..... а , парите свършиха .... [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Иначе , имаше няколко "единички" .... дамски куклички ..... беха между 15 -20 хилки ....
... но все пак , това е БМВ , а не Матиз .... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   16-07-11 15:46

бе 20 хиляди ми е много.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 15:53

.. Мъ никой не тъ кара БМВ да зимаш ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

.. Огледай се за Поло или Лупо .....
...особено Лупцето е страхотна женска колица ..... и харчи 4-5 бинзин градско .... [smilie24]

.. Има и Бийтълчета ..... ама нали е гъзарийка и са си скъпички ...... като Купърчетата .... [smilie7] [smilie7]


П.П. ..... мързи ме са ного да се ровя да ти търся кола .... [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.