Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-07-11 22:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: the_drug   
Дата:   15-07-11 22:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: the_drug   
Дата:   15-07-11 22:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: netLady   
Дата:   15-07-11 22:47

Navi написа:

> Типично по женски [smilie7]


Mи кое е по женски? Девойката търси кола на лизинг/или на изплащане, не внимавах/. Сиреч 2-3К не са й без значение. Дреме й за металика, а доста те ухажват за да го пробутат. Тенекетата имат 12 години гаранция за ръжда. за другото 5г. гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: agop4o   
Дата:   15-07-11 22:48

diandimov
да не би температурите при вас да са много високи.нещо говориш като да си слънчасал.кой дилър ще ти поеме подръжка бе човек.да ти си задължен да отиваш в оторизиран сервиз .но там играе едно голямо мачете.ял съм им попарата и знам

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-07-11 22:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: navy   
Дата:   15-07-11 22:51

Комплекса яко тресе по жегите бедната емигрантска душица [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lansky   
Дата:   15-07-11 22:56

diandimov
ти не караше ли такси и не можеше да си подкараш айфона, или съм се объркал с понятията - интересно и в Бг шофьорите на таксита са най-компетентните... могат да те светнат за всичко - за кво ти е да ходиш чак в САЩ[shtrak]

@ за последните 6 години съм карал 2 нови коли, разбирай от 0 км.-

аз пък в последните две години - две коли от магазина взех - моята на 11 км, на жената на 6 км.... прецакали са ме нещо... как така не пише 0 - поне спирачките да бяха им тествали егати...

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-07-11 22:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   15-07-11 22:58

Ако вземеш на лизинг, я взимаш от лизингова компания. Тя ти поема поддръжката, а не дилъра. Защото колата си е НЕЙНА.

Освен това автора май наистина си търси нещо на лизинг, а не покупка чрез заем от банката, защото иска месечни вноски до 200 лева.

Ако има кола с крайна цена (след данъци, такси и даунпеймънт) 15 000 лева, плюс 5 000 лева обща сума на лихвата за целия период (тая сума леко варира в зависимост от процента на заема) имаме 20 000 лева делено на 60 месеца е равно на 333 лева месечна вноска.

За да е месечната вноска 200 лева, колата трабва да струва 10 000 лева максимум.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: gpi72   
Дата:   15-07-11 22:59

Ако удариш чертата при нова кола на изплащане и при такава на 3-4 години парите които ще инвестираш в единия случай за лихвите по заема и по-височките вноски на задържителното каско + по-високата цена и обслужване задължително във фирмен сервиз със сигурност ще са повече от тези коита ще даваш за каско + ремонти ако и когато се налага на по-старото возило.
Другия довод е че ако не караш поне 25 000 км годишно не можеш да използваш ресурса на нов автомобил и накрая ще загубиш доста от това, че е морално остарял въпреки физически доброто си състояние себестойността му ще е ниска.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: the_drug   
Дата:   15-07-11 23:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-07-11 23:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-07-11 23:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lansky   
Дата:   15-07-11 23:06

не разбирам - за какво си сменяте колите - какво ви пука колко ще ви струва ремонта, при условие, че колата ще виси седмица в сервиза.

можете ли да си платите нервите, че влизаш в гаража - въртиш ключа и колата не пали, а ти имаш среща след 20 мин.


Не, че не може да се случи и с новата кола, но ако смятате ремонтите, явно не си пазите нервите.

Пука ми, че колата е в гаранция, като ще ми провали важна сделка или ще ми скъса нервите зимата при минус 15

никой не е застрахован от дефекти, но лично за мен новата кола е някак си с по-малък риск от такива

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-07-11 23:26

Тези оферти за коли на "лизинг" със 150-200лв. месечни вноски са измзмни, защото в рекламата никъде не пише, че след първоначалната вноска от 5-6 хилки и "изплащане" 5 години следва и вноска придобиване , която е около 5000лв.
Та значи си купуваш нова малолитражка за първоначално 5000лв. , плащаш 5 години по 200лв. на месец +яки застарховки и на 5-тата година ти казват, че ако искаш полуразпадналата си пластмасова кочина за теб, трябва да им платиш такса придобиване = на първоначалната такса=5000лв.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   15-07-11 23:38

Еми, очевидно е, че в България, както винаги, сме уникални и лизингът не е това, което е. Право ви дума Димов (хех, веднъж да се съглася с него), че в другите държави лизигодателят си поема и разходите по поддръжката (и може би в някои случаи като САЩ - и застраховката на колата).

Ето, питам Гугъл за лизинг в Дания, и първата страница, която излиза, е тази на БМВ, където дават следните условия за лизинга:

- Сервиз и гаранционно обслужване влизат в цената на лизинга
- Без такси за обезценяване на автомобила
- Отстъпки за гориво
- Отстъпки при закупуване на следващ автомобил
- Отстъпки при закупуване на каско (като не е задължително да купуваш каско от тях)

При бърз преглед на още 2-3 лизингови фирми условията са същите - в цената е включено сервизно и гаранционно обслужване, и се дава отстъпка за каско, но не е задължително да си правиш каското при тях.

Също така, лизинг в случая означава отдаване под наем. Без уговорки за последващо закупуване на колата. Като я върнеш, най-вероятно я дават наново на лизинг, или я продават като кола втора ръка.



Публикацията е редактирана (15-07-11 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-07-11 23:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   15-07-11 23:41

Значи това са оферти за лизинг, а не за покупка на кола.

Само че защо тогава не поемат поддръжката на колата?

Една кола от 10 000 лева (едва ли има по- евтини) плюс 2000 лева ДДС, плюс още 1000 и няколко за сервизен абонамент и обработка на документи идва към 14 000, примерно.

Плюс общата сума на лихвата за целия период (от порядъка на 6 000 лева) става 20 000 лева.
Даваш 3000 първоначално, и месечната вноска е 17 000 делено на 60 месеца = 283 лева.

Това е при покупка със заем от банката.

Следователно месечни вноски от порядъка на 160 - 200 лева са само лизинг, при който след края на лизинговия период колата не е твоя. Можеш да си я купиш с още няколко хиляди лева, ако искаш.

Както казва Господин.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   16-07-11 00:05

Сега поразгледах няколко сайта на автопроизводители, ей така информативно, защото ако някой ден ми се увеличи семейството с още някой член, ще ми трябва по-гоУема кола.

Гледах комбитата на няколко марки, и какво ме учуди - в момента Форд Мондео е по-скъп от Фолксваген Пасат, което ме озадачава, защото винаги Фолксваген се е смятала за по-скъпата марка (поне Голф-овете са с минимум 20-30% по-скъпи от еквивалентни модели на други марки) [smilie8] [smilie8]


Бих си взел БМВ, ама тези нещо се уляли с цените - Мондеото и Пасата струват около 120000 лева, Ауди А6 - 150000, а БМВ 5-та серия - 200000 лева [smilie10] За тези пари мога да си взема таксиджийски Мерцедес (Е-класа), или (почти) Jaguar XF, даг'ье [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: aeobs   
Дата:   16-07-11 00:10

Съгласен с цанонио, 2-3-4 годишна качествена кола в изправно състояние вместо някоя пластмасова малолитражка. Има модели и на по 10 години, които ще надживеят всяко айго например. Зависи какво търси човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 00:25


.. Никога не бих си взел чисто нова кола на ЛИЗИНГ ..... и въобще чисто НОВА , освен ако нямам кешовица да си я платя на момента .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

... За същите пари на неква нова малолитражка , може да се купи кола на няколко години , перфектна .... и 4-5 класи нагоре .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]

За 20 бона купуваш пиклива Фиеста /примерно/ ..... за същите кинти купуваш нещо , което преди 4 години е струвало 80 бона .... и караш кола , съответно ... и доста по-здрава и издръжлива от новата пластмасова "Пикла"... [cool] [cool]

Ама , всеки си знае , дет се вика ....

.. Имам приятел , от хард бригадите на Бул Инс ...... дето на седмица събира поне по 4-5 лизингови автомобила от цялата страна ...... със закъснели вноски от 6 месеца нагоре ....

Мин. година нямах работа и ходих с него до Добрич .... за едно Корандо ...... голем ташак [smilie5] ... фермерчето го беше скрил под една купа със сено .... вика - откраднаха я !
Малко респект и сам си я разрови .... и реве и вика - взимат ми колатааааа .... [smilie2] [smilie2]

Моят човек му казва - тя не е твоя бе , аланкоолу и никога не е била ..... имаш още 20 хил. да плащаш бе гявол !! [smilie7] [smilie7]

Та , като взимате ЛИЗИНГИ , добре си правете сметката , ще можете ли да плащате целия период ..... [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   16-07-11 00:28

Jim_Beam, само по-горе ще те поправя на от "доста по-здрава и издръжлива", на "доста по-комфортна и сигурна". Защото и големите коли си се чупят баш като малките. Само дето струва повече да ги поправиш после [smilie5] [smilie18]

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: boyanb   
Дата:   16-07-11 00:29

оцвъкахте темата на Лилето бре серсеми

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 00:36

Джога , приемам го за комфорта и сигурността [smilie24] ... но и по-скъпата кола се прави от по-качествени материали , съответно .... нали се сещаш, че е по-нечуплива .... [smilie3]

Също като да сравняваме два обектива с еднакво фок. разстояние , но единият 300 лева нов .... другият 2500 , но вторият втора ръка пак е 1200 кинта ...... защото е по-качествен в много отношения и ще надживее пластмасовия в пъти .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.