Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-07-11 13:38



.. Уиуе , тва Беемвенченце ни ти ли харесва .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]



... https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/cfxh9574.JPG
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/59437_1183165915473_1718000136_350971_1305390_n.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   17-07-11 13:40

Това БМВ кърти. Освен това в старите филми как го карат! - имаше един филм (май на Луи Дьо Финес) където едни монахини му скъсваха шушоните [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-07-11 13:42


... Аааа , не [smilie7] [smilie7]

Монахините скъсваха трътката на един Сутиен .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-07-11 13:48



.. ей такъв

.https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/mqpv5471.JPG
http://www.simplycars.ru/uploaded_files/photos/citroen/800/29298.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   17-07-11 14:52

Да, за Сютюена ясно, ама съм сигурен, че в един филм се появяваше и точно такова БМВ - няма как да го сбъркаш, няма много коли, дето да се отварят отпред [smilie5] [smilie5]

Само дето не мога сега да се сетя какъв беше този филм, мамамустара [smilie21] [smilie21]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: princess_Lia   
Дата:   17-07-11 17:15

Джога, прав си, грешката е моя, само дето тази дума "лизинг" на френски не съществува. Ето какво казват на сайта на БМВ - класически кредит или PassLease LOA (LOA e location avec option achat)

http://www.bmw.fr/fr/fr/owners/financial_services/content.html

А ето на сайта на Пежо, там lease изобщо не се споменава - класически кредит или ЛОА

http://services.peugeot.fr/financement/

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: ivenchev   
Дата:   17-07-11 17:17

ся ко стана с глухонемия, дето обяснявал за реното на лизинг ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: princess_Lia   
Дата:   17-07-11 17:19

Иначе, Лили, и аз бих те посъветвала 2-3 годишна кола на малко км със заем от банката за 4-5 години. Ние така направихме, е, не е 2-3, а 5 годишна. Не сме толкова богати, че да купуваме чисто нови коли. [smilie22]
От банката ще може да вземеш по-изгодни условия, а не си обвързана със сервизната поддръжка и застраховката.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: princess_Lia   
Дата:   17-07-11 17:20

Ивенчев, това са БГ вицове [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: batonga   
Дата:   17-07-11 18:22

lillia написа:
> ...с това слушане на мъжете солено ми излиза...

> Абе мисля и за 2-3 годишна кола ако мога да я взема на
> изплащане. Поне няма да се троши толкова често, пък моята се
> предаде за по малко от 2 години. Купих я за 2500.


Ако мъже са ти препоръчали френска кола, значи смени мъжете [beer]
А по темата - от всичките варианти, нова кола е най-набутващия, а нали идеята е да имаш по-малки разходи за колата. И други го казаха вече, но да затвърдя и аз - колкото е по-нова колата, толкова и е по-скъпа поддръжката. Дали под това ще разбираш "повече се чупи", което е вярно, или просто по-скъпи консумативи и ремонти което също е вярно, все тая [smilie7] Не продават нечупливи коли, сори [smilie18]
По-добре нещо запазено около 2000г., отколкото на 2-3г. или нова (виждам че поне за нова са те разубедили). Така получаваш по-ниска цена на закупуване, по-ниска цена на части и ремонти, по-малко ремонти(!), необвързаност с лизинги, каско, официални сервизи и гаранции (гаранцията при една кола е повече бич, отколкото полза) и доста по-нисък данък... Демек моя съвет е - избери златната среда. Новата кола излиза бесмислено скъпо, а не получаваш гаранция за липса на ремонти с парите които чупиш в нея, напротив обвързваш се, всичко е ужасно евтино и пластмасово като изработка, а го плащаш като за позлатено, особено в ниския клас, където се целиш, ако вземеш пък по-стара 90-тарска кола, и да е била читава като модел някога (повечето стари коли са правени да изкарат айде да не един лайфтайм ама 15-20г), вече не е, пък и като жена, едва ли ще си харесаш нещо твърде старо. Затова по-средата [smilie24] Успех.



Публикацията е редактирана (17-07-11 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: tnt   
Дата:   17-07-11 18:24

много обичам теми за коли [smitten] [smitten] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: imitev   
Дата:   17-07-11 18:53


Agop4о - за да не съм голословен - отиди и попитай, а аз ще мисля пак после.

Mr. Kras - като си купиш нова кола и опиташ насладите от престоя и в сервиза ремонтирането и ела ми цитирай КЗП и ЗЗП [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: eurodriver   
Дата:   17-07-11 19:33

И ко стана ся?
Отпадна"а френските, аре да махнем и италианските, японски в Европа няма, защото всичко се сглабя тук.
И кой остана, а?







Голф 4 или 5 (за къвто има денги, пък и с един такъв нема да се смеят съседите) Може Поло, но не е кой знае колко по-компактно. БМВ 1-ва серия, не на Джим Бим бегачката.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: CyberGene   
Дата:   17-07-11 19:58

Кефът цена няма! Не знам колко точно набутвация е чисто новата лизингова кола, но удоволствието да свалиш найлоните, да усетиш аромата на новото вътре в колата, стегнатото окачване, добрата шумоизолация, звука, с който се затварят вратите, липсата на скърцания тук и там... И най-вече сигурността, че ти си първият, който кара колата и си знаеш какво точно й се е случвало. Разбирам, че е по-изгодно да си купиш употребявана кола, идеята ми не е да споря. Много запален автомобилист съм, карам ежедневно, а приятелите ми също са големи маниаци, от време на време аз се съгласявам с някои от тях, че е по-изгодно да си купиш употребявана кола, от време на време се качват в моята и винаги след първите няколко минути се чува едно и също "Еее, абе друго си е новата кола наистина!". Разликата между новата и добре запазената и подбрана кола на 5 години едва ли е колкото двойно-тройната разлика в цените, но все пак я има. Чисто новата кола може и да е излишен лукс, но ако финансите ми позволяват, ще си го доставям и в бъдеще, дай боже.

Към днешния момент все пак си мисля, че е най-добре човек да си купи чисто нова лизингова кола, ако може да си го позволи. Защото както се коментира и по-горе здравите коли се правеха до края на 90-те. Само че тези коли в момента така или иначе са си вече остарели и ще дават дефекти, неизбежно е, не отговарят на сегашните стандарти за сигурност и емисии, не са икономични, нямат доста от днешните екстри, които са станали стандартни, например ESP, вградено аудио с mp3 (ще трябва да монтирате third party audio и да ви е страх дали няма наркомани да ви разбият колата, заради свалящия се панел), климатроник и всякакви други малки екстри, които на пръв поглед са маловажни, но сумата от които дава един финален завършек на цялостен кеф от колата. Освен това дори и добре поддържани, старите коли губят от ресурса си, това е неизбежно - никога няма да се държат така, както когато са излязли от завода. Предните ми коли сбяха японски от началото на 90-те, когато японските коли бяха най-здрави, така че знам за какво говоря. Дори и да я поддържаш както трябва и да не пестиш от консумативи и качествено обслужване, нещата пак са такива, че като се качиш в новата кола, виждаш и усещаш незабавно разликата.

И така изключваме колите от преди 2000-та година. А тези след също не са оферта, защото както вече беше споменато, са направени да издържат по 5 години и да си взимаш следващата. Не съм сигурен колко е готино да си вземеш кола на 5 години, която точно в твоите ръце ще се превърне в кошница.

Вроятно си струва единствено да си купиш кола на 2-3 години от официалния вносител, такава, която е била върната, има известна гаранция и възможност за лизинг. Иначе за едно нещо мога да ви уверя - НЯМА употребявана кола в автокъща в България, която не е удряна! Няма далавера за автоджамбазите да ти доставят перфектно поддържана кола на 3 години от Европа, която да ти продадат изгодно и те да останат на печалба. Взимат се леко до средно (а в някои случаи и тежко) катастрофирали коли, които там биха стрували скъпо за ремонт, но тук се закърпват и се продават на цени, които "изглеждат" изгодно.

И изобщо купуването на 2-3 годишна кола е 50/50. Ако случиш на запазена кола, е супер изгодно, но пък недай си боже нещо да даде дефект, например да ти блокира двигател, да се счупи скоростна кутия или нещо такова, се вкарваш в един филм, в който за да я ремонтираш, ще налееш парите, които би дал, ако просто си я купил чисто нова. То не че на чисто новата не може да ти блокира двигател точно след като ти изтече тригодишната гаранция примерно, но... Те тия, дето карат колата душмански, точно те я продават след 2-3 години.



Публикацията е редактирана (17-07-11 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   17-07-11 20:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: CyberGene   
Дата:   17-07-11 20:02

Хвърлих един поглед по темата и видях, че водите някакви пунически войни за думата "лизинг", които обаче не ме интересуват, защото аз живея в България и тук се разбира само едно нещо под лизинг. Дали е правилно или грешно - който си няма работа, да се занимава [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-07-11 20:03

Лиле, не знам коя е най-евтина на лизинг ама съм чувал, че на смукинг излизали най-евтинджос.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: ivenchev   
Дата:   17-07-11 20:05

някой ще гризне винтоверта, май ... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: imitev   
Дата:   17-07-11 20:14


CyberGene - всеки гледа от собствената си камбанария.

Моята астра Г е вече 5 години при мен. Взех я за 7200. дадох 600 лв. за части за осн. ремонт. Още 500 за цялостна смяна на окачването и още 500 за газова уредба. Минах досега 120 000 км на газ.

Дреме ми че не е била с найлоните.

Аналогична нова колица би ми излязла тогава 25000 лв. поне. Моята с летите джанти да е стъпала на 9000. Новата след 5 г. щеше да струва 10-12000 лв., моята е 2500 лв.

Обезценката оставям да я смятат богатите. Изобщо новите коли не са за бедни хора...

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-07-11 20:22


Бе не знам... Аз за ламарини не виждам смисъл да давам толкова пари. Като знам как ги експлоатирам и след 3-4 месеца ще е изподрана, омърляна и т.н.

Ей ся се връщам от гръцките плажове и астрата е пълна с пясък вътре. Какво съм правил не знам [smilie8]

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   17-07-11 20:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: CyberGene   
Дата:   17-07-11 20:25

imitev, така е, съгласен съм с теб, доводите ти са добри [smilie24] Всичко си е според зависи и не може да се каже универсално кое е по-добре.

Аз това и казах - ако човек може да си позволи лизинг и то не да е на ръба с вноските (имаше една максима, че общите вноски за кредити, лизинги и т.н. не трябва да надвишават 30% от месечната заплата), както и ако се кефи на коли, вариантът чисто нова лизингова кола не е за изключване.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   17-07-11 20:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-07-11 20:28

Да бе! И за кво ми е тоя мерцедес? как да ходя с него да снимам по черни пътища и да го вра из трънака?

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: CyberGene   
Дата:   17-07-11 20:29

Еми ако можеш да си го позволиш, естествено [smilie24] Доста българи си купуват мерцедеси и БМВ-та, докато живеят в панелките с родителите си и ядат консерви с боб, давайки последните си пари за кредита, но се правят на гъзари с немски премиум марки... Познавам няколко такива човека, имам и познати, които бяха завлечени като поръчители на такива "гъзари". Това не го разбирам, но всеки си знае.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.