Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   15-07-11 20:08

Искам да си купя нова кола на лизинг тип малка и градска. Въпроса е да падна под 200 лв. месечна вноска. Някой ако има опит с лизинговите коли да сподели, или ако знаете за някакви промоции в момента, сутринта ходих в шевролет, най-евтиното е шевролет спарк около 17 000. Вноската отива на 250лв. като платя първоначална вноска от 20%.
По принцип нямам претенция към марката. Държа да си има няколко години гаранция, че то е страшно с тея ремонти, не ща стара бричка вече.
Искам да видя цените на Хюндай i10 ама нещо не можах в сайта им да ги изтегля.

п.п реното умря, блокира му двигателя, утре ще търся майстор да го прави и слоед това ще го продам.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: ivenchev   
Дата:   15-07-11 20:15

меткай го риноту с винтовертя, да ге ... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: boyanb   
Дата:   15-07-11 20:15

е фабия за 158лв на месец

http://www.skoda-auto.bg/bgr/prices/actualactions/pages/actualactions.aspx

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: krist   
Дата:   15-07-11 20:25

"реното умря, блокира му двигателя, утре ще търся майстор да го прави и слоед това ще го продам."

честито на новия собственик[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: the_drug   
Дата:   15-07-11 20:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   15-07-11 20:31

ярсис днеска го гледах, вноската му е що годе като при шевролета, никак не са лоши иначе[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: the_drug   
Дата:   15-07-11 20:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: tnt   
Дата:   15-07-11 20:36

и Мики Маус за шофьор [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: alba_luna   
Дата:   15-07-11 20:37


Аз съм с Микра, но според сайта на Нисан не се предлага този модел [smilie11]
Да не го спряха от производство?

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: alba_luna   
Дата:   15-07-11 20:39


Лили, ти хубаво казваш 200 лв месечно, но не казваш за колко години.
Сайта на Хюндай нещо наистина се прецаква на ценовата листа. Обади се и питай.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: nodoubt   
Дата:   15-07-11 20:43

yaris, fiesta, corsa.

под 200 лева вноска за нова кола е трудно, дори на 60 месеца лизинг и 20/30% първоначална вноска. Не забравяй задължителните гражданска отговорност и каско, която за нова кола не е никак малка.

от този клас, финансирането което съм гледал - interlease, eurolease, dsk leasing, efgleasing.

моя съвет е да прегледаш активите за продажба на върпосните, успех [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   15-07-11 20:46

за 5 години

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Lalinda   
Дата:   15-07-11 20:46

Kozi na leasing.
[smitten] [smitten] [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: canonio   
Дата:   15-07-11 20:47

Никога не си купувай нова кола. Една минута след като махнеш найлоните от седалките, цената падас 1/3. А ако направиш и едно кръгче, вече е на половин цена.
Най-добре е бричка на 2-3 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   15-07-11 20:50

Еми пада цената , ама не искам да правя всеки месец ремонт. Употребяваните коли нямат гаранция. Евтиното излиза скъпо според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: nodoubt   
Дата:   15-07-11 20:51

според теб. слушай мъжете [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: agop4o   
Дата:   15-07-11 20:55

смятате ли и другите разходи/доста са/

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   15-07-11 20:57

с това слушане на мъжете солено ми излиза[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: alba_luna   
Дата:   15-07-11 21:02

Аз си купих кола от магазина. Никого не питах и си я платих сама. Кефа да й махнеш найлоните е голяяяяям. Купих я на лизинг, защото нямах парите накуп. Но ако човек има някакви, може би по-евтиния вариант е 3-4 годишна кола. Но пък точно тогава започват разни неща да се подменят - така че и това не е най-доброто.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: vinse   
Дата:   15-07-11 21:03

Ейде и аз да те разочаровам - новите коли имат гаранция, но когато си избереш кола попитай какви повреди покрива тя. На возилата им се троши предимно ходовата част, това важи със страшна сила в България, заради "отличните" ни пътища, а съм около и над 99% сигурен, че няма автомобилна марка, която да обслужва гаранционно такива повреди - всичко си цакаш от джоба.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   15-07-11 21:06

алба луна[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Ще се поинтересувам точно какво поемат като гаранция, но първо да се спра на две три коли.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: vinse   
Дата:   15-07-11 21:09

И още нещо, когато си избереш кола попитай какво имат на склад в магазина и се постарай да поръчаш такава каквато я НЯМА на склад в БГ. Ще чакаш месец-два за доставка, но ще ти бъде докарана такава от завода или от склада на производителя, но със сигурност преседяла по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: agop4o   
Дата:   15-07-11 21:23

питай колко ще ти излезне каското/задължително по време на лизинга/питай колко ще ти излезнат смяните на масла и филтри/задължително при тях/питай колко ще доплатиш с последната вноска

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: netLady   
Дата:   15-07-11 21:25

те - за 159лв. И е сгодна, комфорна. Баш си е градска.
http://www.toyota.bg/Images/Aygo_tcm419-475307.pdf



Публикацията е редактирана (15-07-11 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: vinse   
Дата:   15-07-11 21:28

На кола за 17 к лева, каското излиза около хилядарка, лошото е, че в повечето случай вносителите на автомобили сключват каско с някаква адски калпава застрахователна компания, която ти реже глава от кръста (тоест слага няколко стотачки отгоре на тия 1000 лв) а мисля, че ти нямаш право да си избираш произволна копания в която да застраховаш колата.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   15-07-11 21:29

Аз си купих 3-годишна кола, на 45000км, като цената й беше 60% от цената на чисто нова кола - тоест точно както Цанонио разправя.

Засега (3 години и 70000км по-късно) не съм правил никакви ремонти по колата извън стандартната поддръжка (масло, филтри, дискове и накладки, и едно пълнене на климатик).

Така че, в моят случай покупката на кола на такава възраст се оказа сполучлива.

Трябва, разбира се, да вземем предвид това, че в Дания пътищата са сравнително по-добри от тези в БГ, така че ако бях направил същата покупка в БГ може би щеше да ми се наложи да правя ремонти по окачването.

Е, зависи и какъв модел кола си вземеш - сигурно има някои дето се развалят по-бързо, но аз си нямам на идея кое да препоръчам като марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Diandimov   
Дата:   15-07-11 21:32

Искаш да си купиш кола на изплащане, или искаш на лизинг? Кое от двете?

Виж повече инфо по въпроса:

http://www.leaseguide.com/lease03.htm

(не мога да пускам активни линкове от айфона)

За БГ може би е по- добре лизинг, защото дилъра ти поема цялата поддръжка, но пък колата никога не е изцяло твоя, а е нещо като под наем.
И имаш ограничения на пробега, не можеш да я караш повече от определен брой километри на година.

Аз бих търсил покупка на изплащане, не лизинг.


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: vinse   
Дата:   15-07-11 21:33

Като марка всичко е един дол дренки, взимаш каквото и да е стига да не е фиат, форд или опел [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   15-07-11 21:33

Тази тойота айго не изглежда зле.

За всичките неща които казвате ще питам, но трябва да си ги запиша[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: agop4o   
Дата:   15-07-11 21:36

За БГ може би е по- добре лизинг, защото дилъра ти поема цялата поддръжка ъхъ точно така ама друг път

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: vinse   
Дата:   15-07-11 21:36

А между другото съм чувАл, че коли на духинг също се взимат, там даже ако намериш добър лизингодател може и с бентли да се обзаведе човек [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: netLady   
Дата:   15-07-11 21:41

lillia написа:

> Тази тойота айго не изглежда зле.
> а[smilie18] [beer]
Даже си е голям бонбон. Имат ги в бяло и червено. Ако не държиш да е металик - пестиш 2-3К.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: navy   
Дата:   15-07-11 21:45

Типично по женски [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   15-07-11 21:46

Автор: vinse
Дата: 15-07-11 21:36

А между другото съм чувАл, че коли на духинг също се взимат, там даже ако намериш добър лизингодател може и с бентли да се обзаведе човек [cool]


Е там тези с духинга са друга категория, аз търся градска кола не бентли[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: vinse   
Дата:   15-07-11 21:47

ми ти бентлито нема да го караш на село я [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   15-07-11 21:48

нямам гараж за бентлито, не е за мен, пък и живея на село.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Diandimov   
Дата:   15-07-11 22:05

При лизинга дилъра поема цялата поддръжка, защото колата си е негова.
При лизинга колата не е твоя.
Ти купуваш не колата, а само ползването на колата.

Лизинга може да има по- ниски вноски, но те са винаги.
Докато ако просто си купиш колата на изплащане, след 5 години тя е твоя, и можеш още толкова да си я караш без вноски.

Горе линка дето съм дал пише всичко по въпроса.


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Diandimov   
Дата:   15-07-11 22:07

При лизинга дилъра поема цялата поддръжка, защото колата си е негова.
При лизинга колата не е твоя.
Ти купуваш не колата, а само ползването на колата.

Лизинга може да има по- ниски вноски, но те са винаги.
Докато ако просто си купиш колата на изплащане, след 5 години тя е твоя, и можеш още толкова да си я караш без вноски.

Горе линка дето съм дал пише всичко по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   15-07-11 22:20

Съжалявам за повторението, от айфона винаги е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: canonio   
Дата:   15-07-11 22:21

И 5 пъти да го напишеш, пак не е интересно за български читател.
При лизинга в БГ плащаш всички консумативи и застраховки където ти кажат, а не където искаш. Влизаш с двата крака вътре.
А добрите севризи са обикновено в София. На двама трима приятели "лизинговите" коли дадоха дефекти и в североизточна България не се намери майстор да ги оправи. Ходи се до София на разноски на купувача[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: danvan16   
Дата:   15-07-11 22:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   15-07-11 22:26

Ако ако вземеш кола на лизинг, ти я взимаш от лизингова компания. Око в твоя район няма лизингова компания, не я взимаш, следователно няма да има нужда да ходиш не знам си къде за ремонт, при положение че не си взел лизинг.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: danvan16   
Дата:   15-07-11 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: canonio   
Дата:   15-07-11 22:28

Имат сервиз в района, но не могат да я оправят. Затова ходиш в София.
Същото е и с операциите - имаш хирург в района, ама ходиш в София, барем оцелееш...

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   15-07-11 22:34

Като вземеш на лизинг, е малко така като все едно рентваш колата. Всеки 2 или 3 години взимаш новия модел, и имаш вноски непрекъснато докато караш.

Колата е на лизинговата компания, затова те си я поддържат.
Цялото това нещо за дълъг период от време излиза по- скъпо отколкото да си я купиш.

Правете разлика между ЛИЗИНГ и ПОКУПКА НА ИЗПЛАЩАНЕ.

Аз съм си купил и двете коли, защото не искам лизинг.
Мога да си я застраховам в която компания презеня, за какъвто и да е лимит, и мога да си я сервизирам където преценя.
Да слагам каквото масло искам аз, да си правя промени по купето, да избирам гуми и джанти...

На лизинг лизинговата фирма ти определя 12 000 мили годишно, и не можеш да ги надвишаваш.

Въобще лизинга е тъпа история.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-07-11 22:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: vinse   
Дата:   15-07-11 22:37

в София па едни майстори... ум да ти зайде [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   15-07-11 22:39

Правя разлика.

Но във финансовата сфера лизинг и на изплащане би трябвало да са еднакви понятия навсякъде по света, както всички други икономически термини и понятия са еднакви.

Затова обръщам внимание, че лизинг е лизинг, различно е от покупка, а най- вероятно в БГ изобщо няма лизингови компании в истинския смисъл на думата.

Опитвам се да ограмотя малко народонаселението, щото нали говорят че много били изпростели младите последните години.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: canonio   
Дата:   15-07-11 22:40

При лизинга, братчед, нямаш кола и караш с пълномощно. При покупка на изплащане, можеш да изтеглиш кредит, да си купиш кола, и да дължиш месечни вноски някъде другаде...
И в двата случая обаче, колата има гаранция. Като се развали нещо, се ремонтира в официален сервиз. По време на гаранцията не се влиза в кой да е бокс...

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: canonio   
Дата:   15-07-11 22:42

в София па едни майстори... ум да ти зайде

що ве, нормално е...
Официален сервиз на пежо примерно - колко капака са отворили в София днес, колко във Варна? Нормално е да са по-опитни.. заради оборота...

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-07-11 22:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: the_drug   
Дата:   15-07-11 22:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: the_drug   
Дата:   15-07-11 22:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: netLady   
Дата:   15-07-11 22:47

Navi написа:

> Типично по женски [smilie7]


Mи кое е по женски? Девойката търси кола на лизинг/или на изплащане, не внимавах/. Сиреч 2-3К не са й без значение. Дреме й за металика, а доста те ухажват за да го пробутат. Тенекетата имат 12 години гаранция за ръжда. за другото 5г. гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: agop4o   
Дата:   15-07-11 22:48

diandimov
да не би температурите при вас да са много високи.нещо говориш като да си слънчасал.кой дилър ще ти поеме подръжка бе човек.да ти си задължен да отиваш в оторизиран сервиз .но там играе едно голямо мачете.ял съм им попарата и знам

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-07-11 22:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: navy   
Дата:   15-07-11 22:51

Комплекса яко тресе по жегите бедната емигрантска душица [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lansky   
Дата:   15-07-11 22:56

diandimov
ти не караше ли такси и не можеше да си подкараш айфона, или съм се объркал с понятията - интересно и в Бг шофьорите на таксита са най-компетентните... могат да те светнат за всичко - за кво ти е да ходиш чак в САЩ[shtrak]

@ за последните 6 години съм карал 2 нови коли, разбирай от 0 км.-

аз пък в последните две години - две коли от магазина взех - моята на 11 км, на жената на 6 км.... прецакали са ме нещо... как така не пише 0 - поне спирачките да бяха им тествали егати...

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-07-11 22:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   15-07-11 22:58

Ако вземеш на лизинг, я взимаш от лизингова компания. Тя ти поема поддръжката, а не дилъра. Защото колата си е НЕЙНА.

Освен това автора май наистина си търси нещо на лизинг, а не покупка чрез заем от банката, защото иска месечни вноски до 200 лева.

Ако има кола с крайна цена (след данъци, такси и даунпеймънт) 15 000 лева, плюс 5 000 лева обща сума на лихвата за целия период (тая сума леко варира в зависимост от процента на заема) имаме 20 000 лева делено на 60 месеца е равно на 333 лева месечна вноска.

За да е месечната вноска 200 лева, колата трабва да струва 10 000 лева максимум.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: gpi72   
Дата:   15-07-11 22:59

Ако удариш чертата при нова кола на изплащане и при такава на 3-4 години парите които ще инвестираш в единия случай за лихвите по заема и по-височките вноски на задържителното каско + по-високата цена и обслужване задължително във фирмен сервиз със сигурност ще са повече от тези коита ще даваш за каско + ремонти ако и когато се налага на по-старото возило.
Другия довод е че ако не караш поне 25 000 км годишно не можеш да използваш ресурса на нов автомобил и накрая ще загубиш доста от това, че е морално остарял въпреки физически доброто си състояние себестойността му ще е ниска.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: the_drug   
Дата:   15-07-11 23:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-07-11 23:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-07-11 23:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lansky   
Дата:   15-07-11 23:06

не разбирам - за какво си сменяте колите - какво ви пука колко ще ви струва ремонта, при условие, че колата ще виси седмица в сервиза.

можете ли да си платите нервите, че влизаш в гаража - въртиш ключа и колата не пали, а ти имаш среща след 20 мин.


Не, че не може да се случи и с новата кола, но ако смятате ремонтите, явно не си пазите нервите.

Пука ми, че колата е в гаранция, като ще ми провали важна сделка или ще ми скъса нервите зимата при минус 15

никой не е застрахован от дефекти, но лично за мен новата кола е някак си с по-малък риск от такива

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-07-11 23:26

Тези оферти за коли на "лизинг" със 150-200лв. месечни вноски са измзмни, защото в рекламата никъде не пише, че след първоначалната вноска от 5-6 хилки и "изплащане" 5 години следва и вноска придобиване , която е около 5000лв.
Та значи си купуваш нова малолитражка за първоначално 5000лв. , плащаш 5 години по 200лв. на месец +яки застарховки и на 5-тата година ти казват, че ако искаш полуразпадналата си пластмасова кочина за теб, трябва да им платиш такса придобиване = на първоначалната такса=5000лв.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   15-07-11 23:38

Еми, очевидно е, че в България, както винаги, сме уникални и лизингът не е това, което е. Право ви дума Димов (хех, веднъж да се съглася с него), че в другите държави лизигодателят си поема и разходите по поддръжката (и може би в някои случаи като САЩ - и застраховката на колата).

Ето, питам Гугъл за лизинг в Дания, и първата страница, която излиза, е тази на БМВ, където дават следните условия за лизинга:

- Сервиз и гаранционно обслужване влизат в цената на лизинга
- Без такси за обезценяване на автомобила
- Отстъпки за гориво
- Отстъпки при закупуване на следващ автомобил
- Отстъпки при закупуване на каско (като не е задължително да купуваш каско от тях)

При бърз преглед на още 2-3 лизингови фирми условията са същите - в цената е включено сервизно и гаранционно обслужване, и се дава отстъпка за каско, но не е задължително да си правиш каското при тях.

Също така, лизинг в случая означава отдаване под наем. Без уговорки за последващо закупуване на колата. Като я върнеш, най-вероятно я дават наново на лизинг, или я продават като кола втора ръка.



Публикацията е редактирана (15-07-11 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   15-07-11 23:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   15-07-11 23:41

Значи това са оферти за лизинг, а не за покупка на кола.

Само че защо тогава не поемат поддръжката на колата?

Една кола от 10 000 лева (едва ли има по- евтини) плюс 2000 лева ДДС, плюс още 1000 и няколко за сервизен абонамент и обработка на документи идва към 14 000, примерно.

Плюс общата сума на лихвата за целия период (от порядъка на 6 000 лева) става 20 000 лева.
Даваш 3000 първоначално, и месечната вноска е 17 000 делено на 60 месеца = 283 лева.

Това е при покупка със заем от банката.

Следователно месечни вноски от порядъка на 160 - 200 лева са само лизинг, при който след края на лизинговия период колата не е твоя. Можеш да си я купиш с още няколко хиляди лева, ако искаш.

Както казва Господин.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   16-07-11 00:05

Сега поразгледах няколко сайта на автопроизводители, ей така информативно, защото ако някой ден ми се увеличи семейството с още някой член, ще ми трябва по-гоУема кола.

Гледах комбитата на няколко марки, и какво ме учуди - в момента Форд Мондео е по-скъп от Фолксваген Пасат, което ме озадачава, защото винаги Фолксваген се е смятала за по-скъпата марка (поне Голф-овете са с минимум 20-30% по-скъпи от еквивалентни модели на други марки) [smilie8] [smilie8]


Бих си взел БМВ, ама тези нещо се уляли с цените - Мондеото и Пасата струват около 120000 лева, Ауди А6 - 150000, а БМВ 5-та серия - 200000 лева [smilie10] За тези пари мога да си взема таксиджийски Мерцедес (Е-класа), или (почти) Jaguar XF, даг'ье [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: aeobs   
Дата:   16-07-11 00:10

Съгласен с цанонио, 2-3-4 годишна качествена кола в изправно състояние вместо някоя пластмасова малолитражка. Има модели и на по 10 години, които ще надживеят всяко айго например. Зависи какво търси човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 00:25


.. Никога не бих си взел чисто нова кола на ЛИЗИНГ ..... и въобще чисто НОВА , освен ако нямам кешовица да си я платя на момента .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

... За същите пари на неква нова малолитражка , може да се купи кола на няколко години , перфектна .... и 4-5 класи нагоре .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]

За 20 бона купуваш пиклива Фиеста /примерно/ ..... за същите кинти купуваш нещо , което преди 4 години е струвало 80 бона .... и караш кола , съответно ... и доста по-здрава и издръжлива от новата пластмасова "Пикла"... [cool] [cool]

Ама , всеки си знае , дет се вика ....

.. Имам приятел , от хард бригадите на Бул Инс ...... дето на седмица събира поне по 4-5 лизингови автомобила от цялата страна ...... със закъснели вноски от 6 месеца нагоре ....

Мин. година нямах работа и ходих с него до Добрич .... за едно Корандо ...... голем ташак [smilie5] ... фермерчето го беше скрил под една купа със сено .... вика - откраднаха я !
Малко респект и сам си я разрови .... и реве и вика - взимат ми колатааааа .... [smilie2] [smilie2]

Моят човек му казва - тя не е твоя бе , аланкоолу и никога не е била ..... имаш още 20 хил. да плащаш бе гявол !! [smilie7] [smilie7]

Та , като взимате ЛИЗИНГИ , добре си правете сметката , ще можете ли да плащате целия период ..... [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   16-07-11 00:28

Jim_Beam, само по-горе ще те поправя на от "доста по-здрава и издръжлива", на "доста по-комфортна и сигурна". Защото и големите коли си се чупят баш като малките. Само дето струва повече да ги поправиш после [smilie5] [smilie18]

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: boyanb   
Дата:   16-07-11 00:29

оцвъкахте темата на Лилето бре серсеми

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 00:36

Джога , приемам го за комфорта и сигурността [smilie24] ... но и по-скъпата кола се прави от по-качествени материали , съответно .... нали се сещаш, че е по-нечуплива .... [smilie3]

Също като да сравняваме два обектива с еднакво фок. разстояние , но единият 300 лева нов .... другият 2500 , но вторият втора ръка пак е 1200 кинта ...... защото е по-качествен в много отношения и ще надживее пластмасовия в пъти .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   16-07-11 00:41

Джим, да, наужким е така, може би в купетата да влагат по-качествени материали, и затова тапицерията, волана, таблото и т.н. да изкарат някоя годинка повече...

Ама ламарините, кабелите, колелцата, ремъците и т.н. - цялата механика и шаси, са си горе-долу с еднакво качество, независимо от размера на колата. Защото конкуренцията оказва ценови натиск не само при малките модели, а при всички. Така че пластмаса има във всички двигатели, не само тези от 75 коня.

Питай Тод дали поправя таблата само на малки колици, или му се падат всякакви размери, вкючително и от големите Мерцове, Аудита и БМВ-та? [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 00:48

.. Абе , всичкото кола след 2002-ра се прави така , че да се стрОши за 5 години и да сменяваш ..... такава е тенденцията при всичко , не само при колите .... да го еба .... [smilie7] [smilie7]

Имам един познат още си кара едно Волво от неам коя си година ...... цялото е калайдисано ... не е мръднало , братче .... [smilie8] [smilie8] [smilie8]

После ги поцинковаха ..... сега - пълен ташак и те ..... [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Grandpa   
Дата:   16-07-11 00:52

Кабеляците и електрониката е ясна, че се троши еднакво както на малка, така и на голяма кола.
Иначе за железарията не съм сигурен - по-голямото/дебелото си е по-зраво. Което може и да няма значение ако не слизаш от магистралата, но слагаш в сметката черен път, дупки, качване/слизане от/на бордюри и т.н. и работата вече не е същата.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 01:01

Апцолютно верно .. [smilie24] [smilie24] [smilie24]

.. едно време кви джипове карахме ..... [smilie7] [smilie7] ..... сега , не смееш да настъпиш камъче ..... [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: aeobs   
Дата:   16-07-11 01:15

00-02' наистина има модели като танкове. Навремето имало матриал, на никой не му е пукало. Сега всичко е някоя друга година, рециклираш, взимаш следващото...

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   16-07-11 01:16

Да, едно време, когато мощните кораби прекосяваха галактиката, когато духовете бяха смели и приключенски, когато залозите бяха големи, когато мъжете бяха истински мъже, жените - истински жени, а малките сини космати същества от Алфа Кентавър бяха истински малки сини космати същества от Алфа Кентавър. Та те тогава какви джипове карахме [smilie7] [smilie7]


[cool] [cool] [cool] [cool] [beer] [beer] [beer]

(цитатът е от Дългас Адамс за които не се сещат) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: mladenov   
Дата:   16-07-11 02:14

Деяне, Калоян ти го е казал няколко пъти! Това за което ти говориш важи за Северна Америка, не за България! Лизинга тук е различен от този в България, а и нали се сещаш как някой там ще ти поеме подръжката на колата безплатно...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   16-07-11 03:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 03:41

... Нерде Шумен .... нерде Вегас .... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   16-07-11 03:43

Здрасти, Младенов.

Аз разбирам какво ми е казал Радомирски няколко пъти, само че той не разбира аз какво казвам.

Както математиката, така и термините от икономиката и търговията БИ ТРЯБВАЛО да са еднакви в цял свят.

Един цол е един цол навсякъде, един тон е един тон. Наем е наем, продажба на едно и дребно е продажба на едро и дребно навсякъде.
Следователно лизинг трябва да е лизинг навсякъде, а не като българския.

Очевидно стана, че в България дилърите имат система която наричат "лизинг", но тоя няма почти нищо общо с лизинга в белите държави.

Взели са и са съчетали най- преебаващите черти на продажбата с финансване от банка, и лизинга (още по- вероятно самите дилъри имат заем на, примерно 5 процента за бизнеса си от банка, а тебе те "финансират" за "лизинг" вече втора или трета ръка пари, с доста по- висока лихва) [smilie10]

Например при лизинга НЯМАШ първоначална вноска от 20 процента. Такава изисква банката при покупка чрез финансиране от нея, и то не винаги. Имаш само месечно плащане за следващия месец.
При лизинга имаш поддръжка на колата, а в БГ ги товарят все едно са я купили [smilie10]
При лизинга след като свърши срока, можеш да вземеш друг лизинг, да си ходих, или да купиш колата. В БГ ги карат да мислят, че те купуват колата. което не е така.

Явно е че много хора лапат въдицата, съдейки по тази тема в която автора иска да си "купи" кола с месечни вноски от 200 лева мах.
Което НЯМА КАК да стане.

Това е което аз казвам.

И въпреки обидите които отнесох бих бил изцяло доволен ако това момиче вземе да се поинтересува и огледа преди да купи нещо.
Особено чрез ментеливия български "лизинг".

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

За да КУПИШ КОЛА, имайки вноски от по 200 лева на месец колата трябва да е по- евтина и то китайските от Ловеч.
Иначе просто си е зарибявка за менте лизинг, както излиза.


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: chipsy   
Дата:   16-07-11 06:52

Димов, коя точно кола на лизин идва с поддръжка ? Дали финансираш или взимаш на лизинг обикновено ти си отговорен за поддръжката на колата.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Diandimov   
Дата:   16-07-11 07:17

http://www.leaseguide.com/Articles/carleasedeals.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: don_kolev   
Дата:   16-07-11 08:09

Момичето поиска нова кола на лизинг. Иска да скъса найлоните и я разбирам. Случвало ми се е с една лагуна, мойта си мазда5 и мазда2 на жена ми. Сега доста автомобили предлагат пълна гаранция(+ходовата част) от 3 до 7 години.
Фактите са си факти обаче:
1. Каско задължително (около 1000 лв всяка година допулнително)
2. Поне смяна масло и филтри (което за малка кола ше ти бъде 200-300 лв на всеки 10 или 15 хил км)
3. 200 лв месечна вноска, ако се понапънеш повечко за пъвоначалнаа вноска
4. Остатъчната стойност на автомобила също си я сметни в края на лизинга, за 2-ката на жена ми са 1300 лв, които трябва да платя при прехвърляне
5. Данък и гражданска, които за малка кола са около 200 лв годишно.

Не се отчайвай де! Новото си е ново![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: netLady   
Дата:   16-07-11 11:04

написа:

> ... Нерде Шумен .... нерде Вегас .... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Поправи се - ШумЬЯ/е/н[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: zizero   
Дата:   16-07-11 11:18

http://www.suzuki.bg/automobiles/Swift/prices

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Gruyu   
Дата:   16-07-11 11:23

в двора на Мото Пфое гледам има върнати коли, пише SELEKT на номерата им... обслужени, с гаранция предполагам....върви, разгледай и спазарявай една фиеста и си я карай с кеф

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   16-07-11 11:43

NetLady, ТИ пък какво разбираш от Шумен [smilie11]

Няма да пиша повече в темата - набутвайте се както си искате.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: netLady   
Дата:   16-07-11 13:26

Слава богу нищо. Само го поправям. Името на всеки град трябва да се произнася(а и да се пише) така, както го произнасят местните, а не в превод. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   16-07-11 15:09

Новините не са много ок за реното. Майсторите викат по-добре да търся работещ двигател от морга. Та не знам ще я закарам да разглобят двигатялея да се види какво е блокирало точно и тогава ще мисля какво да правя. проблема е че ще седя без кола известно време, а така свикнах[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 15:21

.. Лиле , послушай ме сега - НИКОГА НЕ ПРАВИ ремонт на двигател на стара бангия !!! [smilie7] [smilie7]

.. Ше се видиш у страшно приключение ....

Първоначалните сметки никога не излизат накрая !!
Като разглобиш един двигател/кола ..... излизат още куп неща за смяна ....
... Предвиждаш 700-800 лева по най-тънката схема ..... накрая стъпваш на 2000+ кинта ..... а се оказва , че не можеш да й вземеш толкова после ..... за проблемациите по време на ремонта да не говорим ...

... А , да не говорим също , че Рендетата са едни от най-шибаните коли за ремонт .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Продавай така ..... и мисли за друга кола , но не НОВА !!

Имам едно Понтиаче дето от три години така ми виси на паркинг , бих ти я дал да си караш докато си купиш нещо ....... но няма нищо платено .... само данъка съм й платил .... [smilie8] [smilie8]

И едно БМВ имам в застой , но на него ми гепиха предния номер и то не става за каране , демек .... [smilie2] [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   16-07-11 15:23

Абе мисля и за 2-3 годишна кола ако мога да я взема на изплащане. Поне няма да се троши толкова често, пък моята се предаде за по малко от 2 години. Купих я за 2500.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 15:28

... Как да няма беее ...

Почти всяка сериозна автокъща работи с лизингова компания ..... никакъв проблем !!
Дори и всички дилъри на нови коли имат върнати или "взети" такива , на които е спряно да се плаща ....
... 2 до 4 годишни ..... и ги продават на остатъчната стойност от лизинга !

В някои банки също имат обявени автомобили на длъжници ... за продажба !

Просто потърси [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 15:40


... Скоро ходих в Камор Ауто ...... леле мале кви баварчета има върнати ..... да ти спре сърцето ...
[smitten] [smitten] [smitten]

.. лошото е , че тия дето аз ги заглеждам и на остатъчна стойност пак са по едно кило пари ..... а , парите свършиха .... [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Иначе , имаше няколко "единички" .... дамски куклички ..... беха между 15 -20 хилки ....
... но все пак , това е БМВ , а не Матиз .... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   16-07-11 15:46

бе 20 хиляди ми е много.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 15:53

.. Мъ никой не тъ кара БМВ да зимаш ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

.. Огледай се за Поло или Лупо .....
...особено Лупцето е страхотна женска колица ..... и харчи 4-5 бинзин градско .... [smilie24]

.. Има и Бийтълчета ..... ама нали е гъзарийка и са си скъпички ...... като Купърчетата .... [smilie7] [smilie7]


П.П. ..... мързи ме са ного да се ровя да ти търся кола .... [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   16-07-11 15:56

ми то в тая жега[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 16:03



.. Е това е твойта кола [smilie3]


.. https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/rvnc8683.JPG
http://www.gebrauchtwagen-newsblog.de/wp-content/uploads/2010/11/vw-lupo.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: agop4o   
Дата:   16-07-11 16:04

понеже много бързо пишете пък и много точна информация давате не разбрах лупцето колко гори градско[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: kkkolelo   
Дата:   16-07-11 16:06

http://www.motopfohe.bg/mp_auto_main.php

2 пъти съм си вземал Форд фокус оттук, 3 годишни, първия на 150 000 - 9 000 лв, втория на 63 000, 13 000 лв,

никви проблеми, икономични (дизели ТДИ, ТДЦИ).

Ново:

Новият Ford Fiesta - за 144 лв. с ДДС и с 5 години гаранция!

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 16:12



-----------------------------------------


Моделът Лупо стана популярен преди всичко с две от версиите си: първият в историята автомобил с разход на гориво 3л/100км, с каросерия от алуминий и магнезий и трицилиндров турбодизелов мотор с директно впръскване TDI. При извънградско каране разходът действително не надхвърля 3л/100км, дори показва стойности под тази граница, което е малко трудно, тъй като пърговото моторче подстрекава по-скоро към яко натискане на газта, отколкото към пестене на гориво.


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: princess_Lia   
Дата:   16-07-11 16:15

Във Франция лизингът си е лизинг, т.е. взимаш кола на ИЗПЛАЩАНЕ от конценсионера. Другото е НАЕМ от концесионера с ОПЦИЯ ЗА ЗАКУПУВАНЕ накрая на спазарения срок, с доплащане, разбира се. Иначе има вариант да вземеш кредит от банката, и той е по-изгоден обикновено. Явно само в Америка лизинг означава НАЕМ. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: netLady   
Дата:   16-07-11 18:29

Abe, колко искат за кола под наем за месец, примерно, някой знае ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-07-11 18:39

.. Лейди , дебело е ..... почват от 40€ .... и много нагоре , според автомобила ...... и има ограничение в километрите на ден .... над лимита се цака и на километър .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

.. Ред.- забравих да спомена , че тая цена е на ДЕН !!!!!



Публикацията е редактирана (16-07-11 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: mildol   
Дата:   16-07-11 19:27

Ситроен С3 60X225лв. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: eurodriver   
Дата:   16-07-11 23:01

Това е колата ЗА градско, голяма е колкото казан за боклук, просто избутваш казана и паркираш на негово място[smilie25]
Не се изисква дори и книжка за лек автомобил, регистрират ги като мотопеди.
Ама и нема да може да се ползва Люлинската магистрала[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: planed   
Дата:   16-07-11 23:12

На мен ми и прилича на кофа за боклук....
Лиле, върнат ярис до 70 000 км също ще ти върши добра работа, гарантирам ти че поне 100 000 км няма да създава никакви проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   17-07-11 08:50

В щатите лизинг не означава наем, принцесо.

Означава лизинг.
Наема означава наем, а покупката с кредит от банка е покупка с кредит от банка.

Но нали нямаше да пиша вече тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   17-07-11 09:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   17-07-11 09:13

Напротив, говоря си точно по темата.

Момичето иска да купи кола на лизинг, а лизинга не е нормалния начин да се купи кола, особено с този побългарен вариант на лизинга в милата родина.

Мисля че не само аз, но и други хора в темата обърнахме внимание на това.

Който има очи да чете, който има мозък - да мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: imitev   
Дата:   17-07-11 09:14


Истината е, че яко се набутваш с нова кола на лизинг...

То не са такси, таксички, депозити, застраховки, обслужване...

Нали знаете, че на гаранционно сменена част гаранция не се полага...

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   17-07-11 09:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   17-07-11 09:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: agop4o   
Дата:   17-07-11 09:25

Нали знаете, че на гаранционно сменена част гаранция не се полага... верно сигурен ли си

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: planed   
Дата:   17-07-11 09:41

Аз съм сигурен.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: imitev   
Дата:   17-07-11 09:50

Който не вярва - тича до "дилъра" и пита [cool]

Марката е без значение...

Баси то само каското ти е около 100 лв. на месец...

Я сега 200 лв. вноска на колата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Най-изгодна е покупката на автомобил от по-масовите марки, средна хубост и размер около 5 - 7 000 лв.



Публикацията е редактирана (17-07-11 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: diandimov   
Дата:   17-07-11 09:51

И на мен са ми сменяли части гаранционно, и сменените после нямат гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: imitev   
Дата:   17-07-11 09:54


Диане, да се уточним - коментарите в тази тема са за ситуацията в България.

Американските чалъми и мурафети си ги обсъждайте в американските форуми. Там си коментирайте и каква е разликата между лизинг и изплащане. Какво да направим, като тук в Бг, на изплащането ми казват лизинг...

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: agop4o   
Дата:   17-07-11 11:08

искате да ми кажете че ако ви сменят някоя част в началото на гаранцията/например моторче за чистачка/и тя даде фира на втората година няма да ви я заменят отново.я си помислете пак

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: mr_kras   
Дата:   17-07-11 12:17

По ЗЗП са длъжни да я ремонтират безплатно 2 год. Но ако колата е купена от името на фирма, тогава ЗЗП не е в сила.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   17-07-11 12:25

Нещо май и на френски (@PrincessLia) са объркани понятията.

Лизинг идва от английски - to lease, leasing, за което в речника пише следното:

"Lease: A contract granting use or occupation of property during a specified period in exchange for a specified rent"

Груб превод: договор, който разрешава ползването или обитаването на нечия собственост от друг човек в замяна на уговорен наем.

С други думи, най-близкият превод на български би бил точно наем. Това, че някой в БГ е решил, че може да си играе с понятията както си иска за да му е по-изгоден бизнеса, не променя оригиналното значение на думата.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-07-11 13:38



.. Уиуе , тва Беемвенченце ни ти ли харесва .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]



... https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/cfxh9574.JPG
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/59437_1183165915473_1718000136_350971_1305390_n.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   17-07-11 13:40

Това БМВ кърти. Освен това в старите филми как го карат! - имаше един филм (май на Луи Дьо Финес) където едни монахини му скъсваха шушоните [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-07-11 13:42


... Аааа , не [smilie7] [smilie7]

Монахините скъсваха трътката на един Сутиен .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-07-11 13:48



.. ей такъв

.https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/mqpv5471.JPG
http://www.simplycars.ru/uploaded_files/photos/citroen/800/29298.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: djogata   
Дата:   17-07-11 14:52

Да, за Сютюена ясно, ама съм сигурен, че в един филм се появяваше и точно такова БМВ - няма как да го сбъркаш, няма много коли, дето да се отварят отпред [smilie5] [smilie5]

Само дето не мога сега да се сетя какъв беше този филм, мамамустара [smilie21] [smilie21]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: princess_Lia   
Дата:   17-07-11 17:15

Джога, прав си, грешката е моя, само дето тази дума "лизинг" на френски не съществува. Ето какво казват на сайта на БМВ - класически кредит или PassLease LOA (LOA e location avec option achat)

http://www.bmw.fr/fr/fr/owners/financial_services/content.html

А ето на сайта на Пежо, там lease изобщо не се споменава - класически кредит или ЛОА

http://services.peugeot.fr/financement/

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: ivenchev   
Дата:   17-07-11 17:17

ся ко стана с глухонемия, дето обяснявал за реното на лизинг ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: princess_Lia   
Дата:   17-07-11 17:19

Иначе, Лили, и аз бих те посъветвала 2-3 годишна кола на малко км със заем от банката за 4-5 години. Ние така направихме, е, не е 2-3, а 5 годишна. Не сме толкова богати, че да купуваме чисто нови коли. [smilie22]
От банката ще може да вземеш по-изгодни условия, а не си обвързана със сервизната поддръжка и застраховката.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: princess_Lia   
Дата:   17-07-11 17:20

Ивенчев, това са БГ вицове [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: batonga   
Дата:   17-07-11 18:22

lillia написа:
> ...с това слушане на мъжете солено ми излиза...

> Абе мисля и за 2-3 годишна кола ако мога да я взема на
> изплащане. Поне няма да се троши толкова често, пък моята се
> предаде за по малко от 2 години. Купих я за 2500.


Ако мъже са ти препоръчали френска кола, значи смени мъжете [beer]
А по темата - от всичките варианти, нова кола е най-набутващия, а нали идеята е да имаш по-малки разходи за колата. И други го казаха вече, но да затвърдя и аз - колкото е по-нова колата, толкова и е по-скъпа поддръжката. Дали под това ще разбираш "повече се чупи", което е вярно, или просто по-скъпи консумативи и ремонти което също е вярно, все тая [smilie7] Не продават нечупливи коли, сори [smilie18]
По-добре нещо запазено около 2000г., отколкото на 2-3г. или нова (виждам че поне за нова са те разубедили). Така получаваш по-ниска цена на закупуване, по-ниска цена на части и ремонти, по-малко ремонти(!), необвързаност с лизинги, каско, официални сервизи и гаранции (гаранцията при една кола е повече бич, отколкото полза) и доста по-нисък данък... Демек моя съвет е - избери златната среда. Новата кола излиза бесмислено скъпо, а не получаваш гаранция за липса на ремонти с парите които чупиш в нея, напротив обвързваш се, всичко е ужасно евтино и пластмасово като изработка, а го плащаш като за позлатено, особено в ниския клас, където се целиш, ако вземеш пък по-стара 90-тарска кола, и да е била читава като модел някога (повечето стари коли са правени да изкарат айде да не един лайфтайм ама 15-20г), вече не е, пък и като жена, едва ли ще си харесаш нещо твърде старо. Затова по-средата [smilie24] Успех.



Публикацията е редактирана (17-07-11 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: tnt   
Дата:   17-07-11 18:24

много обичам теми за коли [smitten] [smitten] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: imitev   
Дата:   17-07-11 18:53


Agop4о - за да не съм голословен - отиди и попитай, а аз ще мисля пак после.

Mr. Kras - като си купиш нова кола и опиташ насладите от престоя и в сервиза ремонтирането и ела ми цитирай КЗП и ЗЗП [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: eurodriver   
Дата:   17-07-11 19:33

И ко стана ся?
Отпадна"а френските, аре да махнем и италианските, японски в Европа няма, защото всичко се сглабя тук.
И кой остана, а?







Голф 4 или 5 (за къвто има денги, пък и с един такъв нема да се смеят съседите) Може Поло, но не е кой знае колко по-компактно. БМВ 1-ва серия, не на Джим Бим бегачката.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: CyberGene   
Дата:   17-07-11 19:58

Кефът цена няма! Не знам колко точно набутвация е чисто новата лизингова кола, но удоволствието да свалиш найлоните, да усетиш аромата на новото вътре в колата, стегнатото окачване, добрата шумоизолация, звука, с който се затварят вратите, липсата на скърцания тук и там... И най-вече сигурността, че ти си първият, който кара колата и си знаеш какво точно й се е случвало. Разбирам, че е по-изгодно да си купиш употребявана кола, идеята ми не е да споря. Много запален автомобилист съм, карам ежедневно, а приятелите ми също са големи маниаци, от време на време аз се съгласявам с някои от тях, че е по-изгодно да си купиш употребявана кола, от време на време се качват в моята и винаги след първите няколко минути се чува едно и също "Еее, абе друго си е новата кола наистина!". Разликата между новата и добре запазената и подбрана кола на 5 години едва ли е колкото двойно-тройната разлика в цените, но все пак я има. Чисто новата кола може и да е излишен лукс, но ако финансите ми позволяват, ще си го доставям и в бъдеще, дай боже.

Към днешния момент все пак си мисля, че е най-добре човек да си купи чисто нова лизингова кола, ако може да си го позволи. Защото както се коментира и по-горе здравите коли се правеха до края на 90-те. Само че тези коли в момента така или иначе са си вече остарели и ще дават дефекти, неизбежно е, не отговарят на сегашните стандарти за сигурност и емисии, не са икономични, нямат доста от днешните екстри, които са станали стандартни, например ESP, вградено аудио с mp3 (ще трябва да монтирате third party audio и да ви е страх дали няма наркомани да ви разбият колата, заради свалящия се панел), климатроник и всякакви други малки екстри, които на пръв поглед са маловажни, но сумата от които дава един финален завършек на цялостен кеф от колата. Освен това дори и добре поддържани, старите коли губят от ресурса си, това е неизбежно - никога няма да се държат така, както когато са излязли от завода. Предните ми коли сбяха японски от началото на 90-те, когато японските коли бяха най-здрави, така че знам за какво говоря. Дори и да я поддържаш както трябва и да не пестиш от консумативи и качествено обслужване, нещата пак са такива, че като се качиш в новата кола, виждаш и усещаш незабавно разликата.

И така изключваме колите от преди 2000-та година. А тези след също не са оферта, защото както вече беше споменато, са направени да издържат по 5 години и да си взимаш следващата. Не съм сигурен колко е готино да си вземеш кола на 5 години, която точно в твоите ръце ще се превърне в кошница.

Вроятно си струва единствено да си купиш кола на 2-3 години от официалния вносител, такава, която е била върната, има известна гаранция и възможност за лизинг. Иначе за едно нещо мога да ви уверя - НЯМА употребявана кола в автокъща в България, която не е удряна! Няма далавера за автоджамбазите да ти доставят перфектно поддържана кола на 3 години от Европа, която да ти продадат изгодно и те да останат на печалба. Взимат се леко до средно (а в някои случаи и тежко) катастрофирали коли, които там биха стрували скъпо за ремонт, но тук се закърпват и се продават на цени, които "изглеждат" изгодно.

И изобщо купуването на 2-3 годишна кола е 50/50. Ако случиш на запазена кола, е супер изгодно, но пък недай си боже нещо да даде дефект, например да ти блокира двигател, да се счупи скоростна кутия или нещо такова, се вкарваш в един филм, в който за да я ремонтираш, ще налееш парите, които би дал, ако просто си я купил чисто нова. То не че на чисто новата не може да ти блокира двигател точно след като ти изтече тригодишната гаранция примерно, но... Те тия, дето карат колата душмански, точно те я продават след 2-3 години.



Публикацията е редактирана (17-07-11 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   17-07-11 20:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: CyberGene   
Дата:   17-07-11 20:02

Хвърлих един поглед по темата и видях, че водите някакви пунически войни за думата "лизинг", които обаче не ме интересуват, защото аз живея в България и тук се разбира само едно нещо под лизинг. Дали е правилно или грешно - който си няма работа, да се занимава [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-07-11 20:03

Лиле, не знам коя е най-евтина на лизинг ама съм чувал, че на смукинг излизали най-евтинджос.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: ivenchev   
Дата:   17-07-11 20:05

някой ще гризне винтоверта, май ... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: imitev   
Дата:   17-07-11 20:14


CyberGene - всеки гледа от собствената си камбанария.

Моята астра Г е вече 5 години при мен. Взех я за 7200. дадох 600 лв. за части за осн. ремонт. Още 500 за цялостна смяна на окачването и още 500 за газова уредба. Минах досега 120 000 км на газ.

Дреме ми че не е била с найлоните.

Аналогична нова колица би ми излязла тогава 25000 лв. поне. Моята с летите джанти да е стъпала на 9000. Новата след 5 г. щеше да струва 10-12000 лв., моята е 2500 лв.

Обезценката оставям да я смятат богатите. Изобщо новите коли не са за бедни хора...

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-07-11 20:22


Бе не знам... Аз за ламарини не виждам смисъл да давам толкова пари. Като знам как ги експлоатирам и след 3-4 месеца ще е изподрана, омърляна и т.н.

Ей ся се връщам от гръцките плажове и астрата е пълна с пясък вътре. Какво съм правил не знам [smilie8]

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   17-07-11 20:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: CyberGene   
Дата:   17-07-11 20:25

imitev, така е, съгласен съм с теб, доводите ти са добри [smilie24] Всичко си е според зависи и не може да се каже универсално кое е по-добре.

Аз това и казах - ако човек може да си позволи лизинг и то не да е на ръба с вноските (имаше една максима, че общите вноски за кредити, лизинги и т.н. не трябва да надвишават 30% от месечната заплата), както и ако се кефи на коли, вариантът чисто нова лизингова кола не е за изключване.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   17-07-11 20:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-07-11 20:28

Да бе! И за кво ми е тоя мерцедес? как да ходя с него да снимам по черни пътища и да го вра из трънака?

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: CyberGene   
Дата:   17-07-11 20:29

Еми ако можеш да си го позволиш, естествено [smilie24] Доста българи си купуват мерцедеси и БМВ-та, докато живеят в панелките с родителите си и ядат консерви с боб, давайки последните си пари за кредита, но се правят на гъзари с немски премиум марки... Познавам няколко такива човека, имам и познати, които бяха завлечени като поръчители на такива "гъзари". Това не го разбирам, но всеки си знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   17-07-11 20:32

Джиме тва екстра, ще съм видна столична бръмчалка с него[smilie5] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: peterst   
Дата:   17-07-11 21:16

написа:

> Да бе! И за кво ми е тоя мерцедес? как да ходя с него да снимам
> по черни пътища и да го вра из трънака?
>
> Мерси


някои мерцове стават за черни пътища [smilie5]
http://www.youtube.com/watch?v=t8ANsDSsb-Y

голяма мания са, ама и кинтите им големи

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: otkata   
Дата:   17-07-11 21:30

Лиле, новото си е ново [smilie24], не слушай бедните. Дават тва дет го немат [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: otkata   
Дата:   17-07-11 21:32

Огледай и потребителските, аз така направих. Ще си отвържеш ръцете по отношение на застрахователите, а тва не е маловажно.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: mr_kras   
Дата:   17-07-11 21:48

imitev, човек все пак трябва да си отстоява правата. Не че е лесно и винаги се получава.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: asahi   
Дата:   17-07-11 23:57

Лиле, колко километра месечно ще правиш с таралясникът?

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: imitev   
Дата:   18-07-11 00:05


mr_kras - аз просто се опитвам да дам вярна информация относно гаранциите на гаранциите. Това какво някой ще си отстоява си е негова работа и негово право. Не третирай автомобила като битова електроника.

Добре е човек да е информиран[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   18-07-11 09:58

Асахи, средно по 60 на ден

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   18-07-11 10:00

Между другото имам предложение за лизинг на 2-годишно клио. 1200 първоначална вноска и две години по 100 лв. Не знам дали ще излезне добра сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: asahi   
Дата:   18-07-11 10:03

С тези темпове за 5 години ще навъртиш 100 000км. 3-5 годишна малолитражка на газ ще ти е най-изгодна, особено ако си возиш само д-то. С новата сумарно ще похарчиш повече, а едва ли ще получиш нещо повече от найлон по седалките.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: CyberGene   
Дата:   18-07-11 10:07

Имам познат с клио дизел - здраво е, икономично, нищо не му се е чупило вече четвърта година и той е много доволен. Иначе по принцип и аз не съм много по френските [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: asahi   
Дата:   18-07-11 10:09

Предложението за Клиото е добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: kerabo   
Дата:   18-07-11 10:13


lillia, погледни в Toyota. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: nodoubt   
Дата:   18-07-11 10:19

3600 лева двугодишно клио [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: CyberGene   
Дата:   18-07-11 10:20

Има нещо съмнително в това Клио наистина [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   18-07-11 10:22

евтино ли ви се вижда? Предполагам че в цената не влизат застраховки и гражданска и тнт. Не знам и на колко километра е . Ако стигна до там да разбирам подробности, ще видя дали е съмнително.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: CyberGene   
Дата:   18-07-11 10:28

Кола на две години не може да падне до там да е 3600лв, дори и най-ниският модел на Клио. Единственият вариант е да е била служебна кола, която сега е примерно на 200 000км.



Публикацията е редактирана (18-07-11 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Gruyu   
Дата:   18-07-11 10:36

или остатъчната и стойност е 7-8 бона...квато и марка да е гледай да е дизел, икономията на първо място....на Лупото 1,2 тди-то и аз съм му хвърлил мерник... малко дамска, но не ме бърка

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   18-07-11 11:00

Абе Лупото коя година има последно производство?
Гледах в нета нещо последно към 2000г. в обявите. Много старо това. Кола на 10 г. за какво ми е. Четох и че сега щяли да правят ново лупо . не знам вече дали е пуснато.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Gruyu   
Дата:   18-07-11 11:10

в мобилето гледам има и 2002 и 3-та..но и цените 6500-8500лв за дизела



Публикацията е редактирана (18-07-11 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: headcharge   
Дата:   18-07-11 12:59

УЖАС [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   20-07-11 12:58



.. Айдеее , Лилееееееее ...... [cool] [cool] [cool]


... https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/thzx2483.JPG
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/268887_237036556318748_154293391259732_830095_5222125



Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Princess_lia   
Дата:   20-07-11 13:09

ТОЛКОВА ли са паднали цените? Наистина е много евтино това, виж да не е блъскана колата, или още по-зле - крадена.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Princess_lia   
Дата:   20-07-11 13:12

Между другото, не е по-темата, но на някой да му трябва голяма евтина семейна кола? Имам едно Пежо 406 комби 2.0 hdi за продан [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: El_Fuego   
Дата:   20-07-11 13:22

Да беше казала преди 10 дни...

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: vinse   
Дата:   20-07-11 13:23

Алфа е толкова кола колкото и хлопел [smilie21] Ама иначе е шарена и жените си падат [cool]
Човек като купува кола трябва да я избира само по един критерии "да е пичеловка", всичко останало е компромис [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: The_Enjoy   
Дата:   20-07-11 13:48

И сега какво стана ? Честито за нова кола ще казваме ли ?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   20-07-11 13:52

Тц, чакам утре да ми отреже главата майстора за старата. В цени на части. Ако всичко върви по план след основния ремонт който се оказа наложителен трябва да върви като пушка. И да си покарам поне година. Ако не стане нищо, тогава със сигурност ще трябва да купя друга. Абе още нищо не знам.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: The_Enjoy   
Дата:   20-07-11 16:34

И аз не слушам кво говорят мъжете за коли .... Април си купих 5г джипка и съм много доволна. Та прецени си сама какви са ти критерии и какво търсиш от един автомобил и действай.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Princess_lia   
Дата:   20-07-11 18:17

Колко ти беше годишна старата?

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   20-07-11 18:23

Някъде към 94-95година

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Princess_lia   
Дата:   20-07-11 18:41

Моето мнение е да не се занимаваш, защото оттука сам разходи ще имаш. Виж колко ще ти струва ремонта, после извади тия пари от цената и я продавай. Защото накрая ще дадеш ужасно много пари и няма да искаш да се разделиш с нея, заради това, което си вложила. Пък колата е като мъжа- остави ли те веднъж, пак ще те остави.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   21-07-11 04:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: jrr   
Дата:   21-07-11 08:44

Малейй, Принцесо,...[smile]



Между другото, Лиле, какво точно е реното ти?



Публикацията е редактирана (21-07-11 08:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: batonga   
Дата:   21-07-11 17:07

Жени говорят за коли [smilie18] Безнадеждно е. [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   21-07-11 17:10

Лилио що не си на плажа?

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: danvan16   
Дата:   24-07-11 14:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Princess_lia   
Дата:   24-07-11 14:45

Ремонтира реното[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   27-07-11 20:33

Купих кола!
За лизинг не ме одобриха. За това купих рено клио 2001-ва, 1,6 инжекцион. Черно, много е сладурско.

Дано не се троши толкова.[smilie18]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: danvan16   
Дата:   27-07-11 20:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: The_Enjoy   
Дата:   27-07-11 20:35

Честитоооо[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: danvan16   
Дата:   27-07-11 20:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   27-07-11 20:37

Ще ме радва как. Сега докато я докарам от автокъщата 5 пъти гаснах по светофарите, допреди малко и разучавах копчелъците вътре. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   27-07-11 20:38

4000 хиляди общо всичко с прегледи , гражданска, прехвърляне.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: ivenchev   
Дата:   27-07-11 20:39

рено на лизинг ... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: danvan16   
Дата:   27-07-11 20:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: danvan16   
Дата:   27-07-11 20:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: canonio   
Дата:   27-07-11 22:08

лилке, как можа да я купиш таз' кочина.....

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   27-07-11 22:34

... Ай честито , амаа ...... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

... от Рено - на Рено ..... [smilie8] [smilie8]


... се едно , от мек уй - на мек уй ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   27-07-11 22:38



.. Ааа , да ..... и един съвет - НЕ ПАРКИРАЙ до кофите за боклук !! ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


... че оня ден на един приятел му пойде талигата в небитието .... [smilie7] [smilie7] [smilie7] .... паркирал нашия до кофите , някой фърлил фас ...... и аре - преразход .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]



... https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/tvry7508.JPG
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/270308_224203234278007_100000649962116_714827_4562297



Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: ivenchev   
Дата:   27-07-11 22:39

200 [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: lillia   
Дата:   27-07-11 22:53

Как кочина бре, бягам на перничани[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: danvan16   
Дата:   28-07-11 09:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: asahi   
Дата:   28-07-11 09:49

Клио 1.6 - бегачка [cool]
Карай го на фарове, че малко и черно не се различава на пътя.

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: TPECHAT   
Дата:   28-07-11 21:47





Публикацията е редактирана (28-07-11 21:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: TPECHAT   
Дата:   28-07-11 21:49

не знам кой ти е дал този акъл...

рендетата не случайно им викат рендета [beer]



Публикацията е редактирана (28-07-11 21:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: batonga   
Дата:   28-07-11 22:12

Еми поне се опитах... [smilie2] Има очевидно някакво дяволче у жените, което ги кара да се лепят за френските дараци на инат. Късат им се нервите от тия коли по цял ден, обаче не, тропат с краче - френско искам и това е.
Не искам да ти развалям кефа де - а кефа цена няма - честито да ти е! [beer]



Публикацията е редактирана (28-07-11 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Коли на лизинг, добри условия?
Автор: Todd   
Дата:   28-07-11 22:25

https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/bxyx1337.JPG

Такова двуврато ???

Екстра е - не слушай никой !!!


Със здраве да си го караш !!!!

[cool]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.