Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: navy   
Дата:   12-07-11 22:54

Скоро ще са отживелица... идват ССД-тата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: n1x0n   
Дата:   12-07-11 22:56

Аз ли съм толкова прост та с WD външен USB един път в месеца синхронизирам два фолдъра и после го изкл. от мрежата и всичко е тихо и мирно...5-10 мин.

Ми прост си я... можеше да си вземеш НАС за 1000 лева, да влачиш файлове по гигабитовия лан, дето е минал покрай гигабита и да се хвалиш по форумите! Всичко щеше да ти е толкова по-скъпо, сложно и красиво... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: burnmaster   
Дата:   12-07-11 22:57

И щеше само кабела да го издава[cool] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: Георги   
Дата:   12-07-11 23:02

personal cloud

ми се вижда най-читавата идея. няколко носители на различни физически места [smilie24]

зарежи ти тоя бекъп в райд масив дето ти стои на бюрото....

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: Георги   
Дата:   12-07-11 23:03

http://yovko.net/blog/6183

тия решения, които предлагат от Openintegra са най-читавия бекъп вариант за моя вкус

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: navy   
Дата:   12-07-11 23:08

Че аз Дропбокс ползвам преди теб [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: burnmaster   
Дата:   12-07-11 23:20

Сега сериозно по темата .
Раид масивите не са система за домашно ползване ,освен ако обстоятелствата не го изискват и ако няма друга алтернатива.
Огледалния райд се ползва основно за изключително важна информация при която не са налични условия за бекъп ,информация която влиза и излиза почти неконтролируемо.За пример интернет доставчиците ...бизнес корпурации и таквиз които нас не ни касаят,и не са тема.
За Райд за бързина мога да поприказвам защото го ползвам на настолна машина.Някои ще кажат че новите хардове са доста бързи че да задоволят всяко искане но не е така.Особено когато насреща си харда има 6 записвачки които в един и същ момен отварят буферите и са ''зинали като али''[smile] Тоя въпрос съм го рещил с 2 SATA X 7200rpm.Сумарно и физически за , правят 14 000 оборота,като образно казано 1 фаил е записан на равни парчета върху 2 та харда.Стъпката с която всеки хард чете своето парче се задава от биоса на райда.
В тая тема,разговорите за Райд са просто безмислени.



Публикацията е редактирана (13-07-11 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: Тед   
Дата:   12-07-11 23:24

За IDA:
https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/ujym6037.JPG
http://img694.imageshack.us/img694/5886/80972112.jpg


Иначе допълнително охлаждайте вашите хардове и ако имате UPS ....енергото не ви е проблем.
Ако има и трето място ..не е лош вариант...
Лоши и евтини РС захранвания също избягвайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: navy   
Дата:   12-07-11 23:41

burnmaster, то затова има и домашни медийни центрове, като посоченият по-горе...
За 200 лева, не за 1000 и пак ти дава добра сигурност и най-вече - удобство.
И не ме разбирайте погрешно - не карам ИДА да купува точно това.
Просто му използвам темата да си коментираме.

Сега, ако човека иска да се говори САМО за външни дискове, но не за НАС сървъри, които всъщност ПАК са външни дискове, но обезпечени с операционна система, която се грижи за тях... ще си млъкна. Аз решението за дома и за офиса съм си го направил и съм доволен, вие как ще си мятате дисковете си е ваш проблем [smilie7]

Това е апсолютно същото да речем като на никсън 'отворената' докинг станция, само че 4 пъти по скъпа и 10 пъти по функционална [smilie18]

Издърпваш чекмеджето и диска го няма, ръгаш го и е там [smilie18]

В офиса имам 100 мегабита интернет и понякога си 'човъркам' от архива у дома това онова, голям кеф [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: Kanonir   
Дата:   13-07-11 01:27

Чекай и аз да се наредя при простите със:

в компа съм забучил това:

https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/ttmq0073.JPG


http://www.asus.com/Motherboards/Accessories/U3S6/

на него съм вързал ей тая "куче" марка УСБ3 станция (прави ги един производител, но ги брандират под различни имена)

https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/taby0639.JPG

http://www.eagletechusa.com/ET-CSKSU3-BK.htm

Всичко към 60$ по спомени. Влизат всякакви дискове, скоростта на трансфер е ограничена единствено от максималната скорост на диска. Пиша си диска и го прибирам на "хладно". Също е вариант да си стои и на докинг станцията - има бутон за изключване. Единствената модификация - не ползвам оригиналния адаптер а съм пуснал 12в от захранването на компа, за да съм сигурен че няма да имам проблеми, както и да спестя още един кабел към контакта. Инак всичко работно ми е на РАЙД10. Та за какво ми е НАС че не се сещам, но както казах се присъединявам към простите, може и за туй. Външен хард за бекъп ползвам само кога съм "на къра".

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: hemilio   
Дата:   13-07-11 03:57

бъдещето е в ссд-тата ама са скъпи още пущините! [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: Георги   
Дата:   13-07-11 07:14

нави, казах личен облак, а не дропбокс

леко да го ползваш преди мене ;)))

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: Navy   
Дата:   13-07-11 08:38

Леко, тежко - такъв е живота [smilie18]

А 'личен сървър' достъпен през нета през vnc имахме ехееее... адиии няма да казвам [smilie7]

А това, дето йовку го споменава не е НАС, а?
[smilie18]

Я си преведи какво означава НАС [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: didesignbg   
Дата:   13-07-11 08:46

нерде НАС, нерде облак. Пък до него и един облак с браунов газ.[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: netizen   
Дата:   13-07-11 09:28

backup и ownCloud са съвсем различни неща :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: Георги   
Дата:   13-07-11 09:41

за NAS както някой каза по-горе, само ти си мислиш, че е сигурно. И група съветски учени.

а то е минало покрай cloud, ама не закачило особено





съвсем между другото имам такъв сторидж от времето, когато ходехме в Орка-та. Ако изобщо я помниш. Дето се вика откриваш топлата вода, ама малко по-късно (и с iphone/ipad е така, открихме я още когато htc беше ебати устройството)

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: n1x0n   
Дата:   13-07-11 09:43

Я не се обаждайте... Нейви дори айфон 4 имаше ехееее... когато вие още телефони с шайби въртяхте! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: navy   
Дата:   13-07-11 10:49

повярвах, как иначе [cool]

П.П.
Те тогава айфоните бяха баси и куците телефони ха ха ха [smilie18] [smilie18] [smilie18]
По това време партньора ми беше направи достъпен през нет-а защитен файлов сървър и човека разбираше 5 пъти повече от мен и теб взети заедно [smilie25] [smilie25] [smilie25]



Публикацията е редактирана (13-07-11 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: IDA   
Дата:   13-07-11 12:41

За мен NAS не е решение поради една много проста причина и тя се нарича ПРЕНОСИМОСТ. От голямо значение е да мога да разнасям диска от къщи до службата или в провинцията и по всяко време и от всеки компютър, на който работя в даден момент, да мога да си архивирам данните. Тежи 1 кг. - нищо работа. Пак казвам, за в бъдеще, като си архивирам най-важните неща на този диск и като събера пари, ще си купя още един, на който ще ги архивирам втори път. После и двата диска ще ги държа на хладно в шкафа и ще ги ползвам поединично само, когато се наложи архивиране. По такъв начин ще елиминирам възможността и двата диска да сдадат едновременно.

Никсъне,

Решението за нестабилни електромрежи и най-вече токови удари е UPS !!! В него има оловен акумулатор, който поема всякакви високоволтови импулси и флуктуации в напрежението, особено краткотрайните (примигвания), които са най-опасни, тъй като могат да предизвикат мигновено обръщане на полярността на захранването, а това е смърт за всякаква електроника. От три години ползвам такъв UPS. За около 60 лв. го купих тогава, и направо се родих! Преди това, на два пъти ми гърмя ТХО-то на монитора от токови удари, а колеги пропищяха от изгорели дънни платки, диск контролери, монитори и твърди дискове. UPS-ът е адски удобен и когато спрат тока, защото захранването се поема от акумулатора. Имаш 15-20 минути време да си довършиш работата, да си запишеш всичко и да си изключиш нормално и компютъра и периферията. Автоматично си следи и разряда на акумулатора и на всяка минута те информира, колко още минути можеш да работиш, преди да изключи. Ако междувременно пуснат тока, не само че поема евентуален токов удар, но и безпрепятствено преминава в нормалния режим на работа.

Но нека се върнем отново в темата.

Didesignbg,

На много места в мрежата твърдят, че USB 3 вдига реалната скорост спрямо USB 2 средно 10 пъти. Въпросът ми е:

Ако си купя USB 3 диск и в последствие си бучна на стария компютър една USB 3 платка като тази, която Kanonir е показал по-горе, мога ли да очаквам, че при един и същ твърд диск в кутията, повишението на скоростта пак ще е приблизително 10х спрямо сегашното USB 2? Ако това е така, ги давам тези 30 лв. без да се замисля.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: didesignbg   
Дата:   13-07-11 12:57

Гарантирано ще имаш повишение около два пъти, ако работят коректно двата усб3 контролера. В най-добрия случай ще е около 3 пъти. Това ти го казвам от личен опит с усб3 дискове.
Няма единичен твърд диск, който да може да насити усб3. Самия усб3 е 10 пъти по-бърз от усб2.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: kufeiko   
Дата:   13-07-11 12:58

IDA, за разнасяне на данни, копиране и такива неща - разбира се, че външен диск. USB 3.0 само от полза ще е - където има USB 3.0 нещата ще стават по-бързо (макар и не 10 пъти по-бързо).
В никакъв случай не разчитай, че веднъж записани на този диск, данните са на сигурно място, щото на света има 2 групи хора - тази на която им е гърмял диск и другата - на която ще им гръмне диск. Ако искаш някакви данни да са истински архивирани, думата е една - лента.
Иначе при дисковете в момента бих гледал карантията да е WD или Hitachi. Малко повече сигурност можеш да си набавиш, ако си вземеш отделно кутия и някой диск от сървърните серии. Уж трябва да са по-издръжливи, ма ако не друго - поне са по-скъпи [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: didesignbg   
Дата:   13-07-11 13:07

Диск от сървърните серии се купува, ако ще правиш рейд. Те за това са направени, не някой да ги купува и слага в кутийки.
Пак да ти кажа не слушай приказки от типа тази марка, онази марка. Всеки производител има кофти модели. Дори в рамките на един модел има серии, които стават и такива, които са по неудачен избор. Въпросните WD никога не се ангажират да ти кажат колко плочи има в един техен диск, и понякога един модел има различен брой плочи съответно различни характеристики.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: navy   
Дата:   13-07-11 13:18

За пренасяне един айпад 2-ка с 64 гига памет се е утрепал [beer]
Сори, спирам със спама, но мога да кажа, че разнасянето на 3.5 инчови дискове си е отживелица май... така мисля де.
Има си малки дискове, има си флаш памети, има си ТЕЛЕФОНИ с карти...
ИДА, след като тръгнеш да мъкнеш този 3.5 инчов диск, ще трябва да тръгнеш д му носиш и кабелите, и адаптера захранващия... изобщо пак си е неудобно [smilie7]
Ама ти си знаеш де.

То докато не поспорим и всеки не си изложи позицията... няма да се стигне до Нейно Величество Истината, която е Различна за Всеки.

Големите дискове - в масив и с възможност за отдалечен достъп и контрол, зад УПС и нет защита, това е моето мнение...
За пренос - флашки, малки дискове/като за нотбук, те се захранват от усб/ или телефони с карти... това е моята позиция.

Но си мисля, че ти за себе си си решил.... тъй де, със здраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: aeobs   
Дата:   13-07-11 13:42

Не знам какъв е, но UPS за 60лв. все едно го няма. За тези пари със сигурност е стенд бай с поне 10мс забавяне. Не е ли онлайн или поне онлайн интерактив смисъл от UPS много няма.
Един surge разклонител за 30-40лв, ще върши повече работа, но пък ако тока спре има голям шанс за фейл на системата евентуално и на диска. Има ли дискове замесени каквото и да ползваш като защита на захранването винаги е руска рулетка, затова х2, х3 различни места на съхранение и чакаш все някой да замине за да го подмениш.



Публикацията е редактирана (13-07-11 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за външен твърд диск
Автор: Kanonir   
Дата:   13-07-11 13:50

Ти па сега, да не се опитваш да обясниш на Навито, че НАС-а не му заменя бекъп-а върху изключен и прибран на сигурно място диск/дискове

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.