Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Диагноза на българския форумец
Автор: goldfrapp   
Дата:   10-05-11 18:00

България срещу Rest of the World.

Забелязвате ли как българските форуми се различават от чуждестранните?

В чуждестранните форуми хората обсъждат, дават съвети, всеки говори според знанията и опита си. В българските форуми повече от половината посетители са склонни да се изтъкват, да обясняват на другите колко са зле, дават акъл, без да им е искан такъв, и общо взето е едно пишкомерене без особени ползи за хората, които задават въпроси.

Това е отличителна черта на комплексирания човек. Той има самочувствие, но е несигурен в себе си и възможностите си. Страда от липса на признание от страна на другите в социалната му група, иска да го смятат за майстор, да се вслушват в мнението му. Той страда от несигурност, заради която реагира остро, когато някой не го слуша, противоречи му, или недай си Боже, му каже, че нищо не разбира. Такъв човек ежедневно се опитва да се самодокаже, като изразява мнения и се чувства много заплашен, когато някой се изкаже по-мъдро от него в същата тема. Той се опитва всячески да изтъкне себе си, като дава съвети, когато не са му поискани. Не е тъп, чете и знае много, но рядко говори от собствен опит, повече говори от гледна точка на това, какво е прочел, или какво някой друг му е казал, защото всъщност той прекарва повече време в четене и писане, отколкото в снимане. Ансел Адамс (само за пример)ще се обиди ли, ако някой му каже, че не разбира от експозиция? Не, защото е убеден, че не е така. Човек не може да обиди друг човек, човек може сам да се почувства обиден или не, и обикновено се обижда, само когато е комплексиран и несигурен. Ансел Адамс ще почне ли да ни обяснява колко сме зле и да поства "ха-ха"? Не, защото снимките му го казват красноречиво.

Много добри фотографи са българите, но е по-добре да оставят снимките им да говорят за тях. Защото страдаме жестоко от общобългарските комплекси, от несигурност, малодушие, което ни кара да се изтъкваме по начини, които демонстрират висш статут - каране на скъп джип, хвъляне на салфетки, и т.н.

Всяка прилика с действителни лица не е случайна. A little less conversation, a little more action.


Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: CanoniO   
Дата:   10-05-11 18:02

Цялата балканска работа е такава. Не само българската....

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: chill   
Дата:   10-05-11 18:04

Балканска, не балканска, в чуждите форуми правилата се НАЛАГАТ.

Тук малко вървят на самотек нещата. vOv

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: malakar   
Дата:   10-05-11 18:13

Напоследък много усилено чета един немски форум. Във всяка тема, в която се появи прекален офтопик се появява и модератор моментално. Съдба...

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: мара   
Дата:   10-05-11 18:16

то държава няма, ти модератор искаш. аз лично съм против всякаква цензура. не за друго, ми щото ще замаже клиничната картина. всеки требе да си тежи зад думите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: andreicho   
Дата:   10-05-11 18:17

Ами те форумите отдавна са класифицирани по следния начин:

Немски форум - задаваш въпрос и другите ти отговарят.
Руски форум - задаваш въпрос и ти отговарят с въпрос.
Български форум - питаш нещо и веднага ти обясняват колко си тъп!

Иначе наистина едно от най-важните неща за полезността на един форум е неговата правилна модерация. Но това изисква доста усилия, де.

А в България има и изключения - знам поне един форум, къде модерацията е много сериозна в същото време винаги можеш да получиш отговор на въпроса си. Да не забравя да уточня, че въпросният форум не е фотографски :)

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: goldfrapp   
Дата:   10-05-11 18:23

Да, трябва яка модерация...както и ни трябват камери на всеки ъгъл, щото паркираме където си искаме, камери на работа, щото докато работим четем форуми, камери по магистралите, щото караме бързо и трепем хора и тн :) Всичко си има обяснение, балканските народи са преживели много войни, били сме подтиснати от робства и различни режими, и вече сме свикнали да не се доверяваме на системата, защото тя ни подтиска. Българинът като види знак за ограничение, не си мисли "Те се опитват да ми спасят живота" а по-скоро "Те се опитват да ме забавят, някой иска аз да не стигна навреме, затова трябва да наруша правилото, ако искам да успея" Генетично е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: GenaDP   
Дата:   10-05-11 18:39

Руски форум - задаваш въпрос и ти отговарят с въпрос.

Айде бе? Аз пък знам доста руски форуми, дето ако почнеш да задаваш идиотски въпроси (каквито са около 90% от задаваните тук) тутакси получаваш мощен модераторски шут.

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: chill   
Дата:   10-05-11 18:41

Автор: GenaDP
Дата: 10-05-11 18:39

Руски форум - задаваш въпрос и ти отговарят с въпрос.

Айде бе? Аз пък знам доста руски форуми, дето ако почнеш да задаваш идиотски въпроси (каквито са около 90% от задаваните тук) тутакси получаваш мощен модераторски шут.

---

[smilie8] [smilie8] [smilie8]

Най-учтиво си позволявам да отбележа, че, общо взето, знаем какво представлява един български форум и нямаме нужда от прaктическа демонстрация.

[beer]



Публикацията е редактирана (10-05-11 18:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: vale_en   
Дата:   10-05-11 18:44

goldfrapp [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: picsvet   
Дата:   10-05-11 18:45

Привет,
Много рядко се пускам да пиша каквото и да е в този форум,а ми е по кеф да чета това което е написано-смешно е и трагично.
Коментари ХА ХА ..думата трябва да е друга.
А ако е написано КРИТИКА,дали тогава ще се сбъдне мечтата на всеки да получи някакво,каквото и да е мнение за снимките си...

goldfrapp..Мисля,че точно това трябва да прави всеки които гласува а именно да критикува и то разбира се да има свои снимки които покриват мнението му.
А какво виждаме тук...писания от рода .."Кефи","Супер е","Върховно".."Много ми харесва".
Вчера бях в един сайт и пуснах коментар за снимка на един Бразилец,като писах типично по Български колко съм възхитен от неговата работа...хи хи и веднага отговор от него цитирам,"Какво имате предвид"
Нямаше време за други безсмислени думи тъй като админите веднага махнаха написаното с обяснението "Тук можете само да критикувате снимката на автора"

Та ...goldfrapp ..[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: jivkojj   
Дата:   10-05-11 18:47

Няма идиотски въпроси. А специално за тоя форум, даже и нещо да е дискутирано, ако някой нов се пробва да търси нещо, ще удари на камък.

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 19:06

Всички Бг странности съм ги виждал и в чужди форуми. Ако някъде ги няма това е защото някой е наложил правила.

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: Lalinda   
Дата:   10-05-11 19:54

Хм, не бива така.

Сега ще ви пусна тук нещо от един френски фотографски форум, което ми бе любезно предоставено от моя фенка преди време...
(в превод на моя милост от юни 2006 г.)



“Днес? Режисьор, график, декоратор, актьор... но преди всичко фотограф... и фотокритик... O:D

Регистрирах се, защото желая да получа оценка за работата си. Снимам цветно и чернобяло, въпреки че предпочитам второто. Често човек се учи именно в приятелската и страстна конфронтация, чрез погледа на останалите върху собствената му работа.

ЦЕНЗУРА: Не цензурирам никаква ФОТОГРАФСКА критика, която е мотивирана с аргументи и която не е ругателна. Отнасяйте се и вие така към моите критики, добри или лоши.

“ОПЛАКВАНИЯ”: Понякога се оплакват от злостта на критиките ми. Не се правете нито на деца, нито на преследвани; критикувам просто снимки, изложени на публична критика, какъвто е случаят за всеки от нас в този тип сайтове, включително и за мен.

Критикувам много снимки, и то ВЪВ ВСИЧКИ ЖАНРОВЕ, защото не считам себе си за “фотограф по” (мода, актова фотография, красссота), а просто за фотограф.

НЕ се извинявам лично за това, че давам лоши критики за снимките, които, по моя преценка, са ЛОШИ и задръстват мрежата (често това са снимките на онези мъже или жени, които имат толкова количествено френетична и дори болезнена продуктивност... че е съжалително лоша в качествен план).

Та значи, не се извинявам, тъй както няма да се извинявам, че кадя с тамян и изстрелвам в небесата други снимки, които ми харесват. Мисля, че тези, които се оплакват, би трябвало да снимат по-малко и да мислят повече по въпросите как и защо, свързани със своите фотографии.

Оставете ме да изразя мнението си, напишете вашето за моите снимки, както и за всички останали снимки.

Аз правя така.

Тук сме за това. Знайте и, господа плачливи завистници, че що се отнася до критическата аргументация, вие сте по-скоро в опашката на основната група: възклицанията: “гениално!”, “о, колко си красива, скъпа!”, “хубава снимка и забеележиителен мооодел, с който АЗ редовно работя”, сервилните ви взаимни поздравления с вашите приятели (ах! Глутницата... ;-)) би трябвало да ви накарат да се срамувате, вас, деца, които още не сте навлезли в пубертета.

Няма нищо оскърбително в това да получиш аргументирана и искрена критика; аз бих се чувствувал оскърбен, ако получавах долните снизходителни ласкателства, към които сте привикнали.

НЕ СМЕ ТУК, ЗА ДА ТЪРСИМ ПРИЯТЕЛКИ И ПРИЯТЕЛИ... а за да критикуваме и получаваме критики... които, само ако са искрени, ще ни помогнат да напредваме... и да избегнем заслепението, свойствено на всеки страстен артист.

Освен това... освен това, бихте могли, в един прекрасен ден, радикално “да промените стила си” и да се превърнете, в моите очи, в “един добър фотограф”: фотографията е изкуство, което всъщност позволява такива внезапни завои...

Обезстрастете, значи, този “дебат”, аз нямам нищо против вас.”



[smitten] [smitten] [smitten]

Май често са го банвали или блокирали за мнение...
[shtrak]




Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: pphilipov   
Дата:   10-05-11 19:59

Форума си е екстра и за сметка на това той е по желание


Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: мара   
Дата:   10-05-11 20:02

лали, викаш ти си го превеждала...?

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: pmartinov   
Дата:   10-05-11 20:03

В критиката на създаденото от другите българите са недостижими.

На въпроса защо не направят нещо по-добро до сега отговор смислен няма .


Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 20:26

Спутника?

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: garry   
Дата:   10-05-11 23:49

Малеееее колко сте загубени в пространството...
да обяснявам ли що....
Лоша работа, лелеееее..........[smilie5]

Честито прозрение[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: the_drug   
Дата:   11-05-11 00:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: n1x0n   
Дата:   11-05-11 01:40

В чуждестранните форуми хората обсъждат, дават съвети, всеки говори според знанията и опита си.

Да бе да... аз в dpreview затова спрях да чета, щото са много готини и услужливи! [smilie18]

Точно една и съща посредственост и ограниченост гарнирана с онази неприятна арогантност, която само анонимността на онлайн общуването дава на някои хора.

Единственият фактор, който дефинира нивото на общуване в един форум е нивото на модериране.

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: sunnyshot   
Дата:   11-05-11 06:14

Не знам защо, но започна да ми се повдига от дълбокомислени обобщения и анализи на ... какво ли не. Разбира се, винаги анализираме другите от пиедестала на собственото си съвърщенство и уникалност. И ги класифицираме по нещастност [smilie5]

Според мен, не е нужно да се обявяваме нито за смешни, нито за гениални, нито за трагични (обикновено другите). По- мъдро е да се забавляваме с нещата такива, каквито са, ако сме решили да влизаме в някой форум по свое желание.


А заради сравненията с други фотографски форуми, ще пусна нещо от един US based форум - коментари под една моя снимки от напълно непознати хора:

Nice shot, i like it! Sincerly, Sodagod @ Modern Warfare 2 Forums
said codnation

I really like this photo, thanks for sharing it.
said poochie24

CONGRATULATIONS on being the featured POTD on the home page in entertainment today,its well deserved thanks for sharing, enjoy your day in the spotlight,Terry
said Brightlingsea

Congratulations on this featured POTD in entertainment. John
said deadeye68

CONGRATULATIONS on having the POTD on the Entertainment page. Enjoy your time in the spot light. Joyce, California, USA
said joyce914

Congratulations my friend on being featured POTD -Jay
said Jayramji

CONGRATULATIONS on being featured POTD today in Entertainment, enjoy your day, have a great weekend and very best wishes for Christmas and New Year, take care Ann (Chester England)
said annedm1


Лека нощ от мен, едва пиша вече, но предлагам да уважаваме времето и старанието на анонимния съфорумец, вместо да го презираме (колкото и да ни изглежда трагичен) [shtrak]






Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: ники1   
Дата:   11-05-11 09:19

Руски форум - задаваш въпрос и ти отговарят с въпрос.

Айде бе? Аз пък знам доста руски форуми, дето ако почнеш да задаваш идиотски въпроси (каквито са около 90% от задаваните тук) тутакси получаваш мощен модераторски шут.

[smilie24] [smilie24]


Често се срещат въпроси на които отговорите вече ги има в подобни теми, но някои люде ги мързи да се поразровят първо,и ако не намерят отговора чак тогава да пускат въпроси..........Мнооо по-лесно е някой да ти го сервира на готово,обобщено,да ти даде линк дето и гуглето ще го извади....

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: kkkolelo   
Дата:   11-05-11 09:58

Каквото повикало, такова отговорило [smilie3] [smilie5]




Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: chill   
Дата:   11-05-11 10:00

Lallinda, sunnyshot,

Не сте разбрали за какво е темата. Не е за коментарите/критиките под снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: boink   
Дата:   11-05-11 11:14

ами в стила на "другите" форуми, да пишем по темата.


оправия няма да има. абсурдно е да си мислим, че някога ще има промяна в мисленето и начина на изразяване по форумите в българия. тук всеки си държи на неговото дори и да не е прав, тъй като ако слуàйно приеме че не е на нивото на което се намира според собствените си съждения, се оказва в творческа депресия която води до агресия.



Отговори на това съобщение
 Re: Диагноза на българския форумец
Автор: boink   
Дата:   11-05-11 11:15

https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/mwog8769.JPG
http://i.imgur.com/botRf.jpg

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.