Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-05-11 20:27

Асахи,другия път като отидеш в Англия, пробвай грийк стайл лайв йогърт от теско (примерно)

иначе съм съгласен, че е пълно с шитави подсладени кисели млека и нишестяни данони, но хубавото е по-хубаво то българското [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Diandimov   
Дата:   08-05-11 20:28

Помня, че тревата българско производство беше добра...


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: serjy   
Дата:   08-05-11 20:29

отделно, че имам някакво подозрение, че западните вериги магазини ни ползват за пласиране на продукти с изтичащ срок на годност - което вече не става, препакетираме и право в бг на маймуняците.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boni   
Дата:   08-05-11 20:33

Има препакетиране и има стоки менте, но тези стоки са си заслуга на чисто наши тарикати, а не на фирмите производители.
Също така не ставаше въпрос за филиали и местни производства на марки.
Ако една стока обаче е произведена в Германия - няма разлика, независимо от кой магазин в Европа ще я купиш.


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: jivkojj   
Дата:   08-05-11 20:42

Не съм сравнявал стоки от еднакви призводители, само ми е правило впечатление че Кока-кола-та в България и Германия са много различни. Немската е толкова сладка, че аз на практика не мога да я пия. в България бях голям фен на колата и пиех големи количества, но сега се наложи да я спра [smile] - не мога да я пия. Върна ли се обаче - здраво наваксам [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: asahi   
Дата:   08-05-11 20:46

За Кока-кола е правило да съобразяват рецептата с местния вкус. Същото е с продуктите на Нестле.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: chill   
Дата:   08-05-11 20:51

Така и така стана дума ...


Абе, фотоапаратите, продавани в България по-скапани ли са? По-малко шИдьоври ли правят?

Чудя се дали да не си купя апарат от UK, например, че нещо не ми върви фотографията? [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ecobo   
Дата:   08-05-11 20:56

Дезодорант Адидас, купен от Франция и абсолютно същия на външен вид от Метро - нищо общо между тях.
Значи, ако теорията на Бони е вярна, Метро работи с фалшификатори.

Имам подобен опит с прах за пране, парфюми, ароматизатори и други...

Предаването на БТВ си беше платено, абсолютно съм убеден.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Todd   
Дата:   08-05-11 21:08

И с уискито е така ...

С битовата техника също .

А телевизията ... хе хе телевизия.

И то най-измикярската - за колко пари са направили това предаване ???
За по един пакет истински прах на човек от екипа ????

Смешковци .

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: serjy   
Дата:   08-05-11 21:12

добре де, при фототехниката дали ни пробутват по-скапани бройки?

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: vikitovikito   
Дата:   08-05-11 21:15

[smilie2] По добре да не вадим изводи по отношение БГ търговци че ще стане страшно ??? !


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: asahi   
Дата:   08-05-11 21:19

Ако някой може да предложи добра методика за сравнение ще го излушам с интерес.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   08-05-11 21:20

Ората си имат и класации за качество в различните страни.



Spain leads the world rankings for quality of Coca-Cola

The index of product quality, prepared by independent consultants, measures the most important aspects for consumers of soft drinks produced by Coca-Cola. In addition to the organoleptic characteristics of the beverage, such as flavour, sweetness and carbonation, the index takes into account aspects such as quality at the point of sale, storage conditions, turnover in establishments handling and transport. The company developed this index in order to standardize the measurements at the global level taking into account additional factors to the simple manufacturing of the company's products.







Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: dimi2007   
Дата:   08-05-11 21:26

Автор: Todd
Дата: 08-05-11 21:08

И с уискито е така ...

С битовата техника също .
-------------



Ако едно време Марлборо, Ротманс, Дунхил и т.н. беха същите като днес, немаше да пропушим. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-05-11 21:29

serjy

Май съм го споменавал, но преди имаше една градска легенда, че ОТК-то разделя продуктите, конкретно РС компоненти и монитори на няколко категории. 1-ва за САЩ и Япония, 2-ра и 3-та някаква част от Европа, 4-та за индианци като нас, 5-та за третия свят. Слухът тогава се понесе, с някаква дефектна партида монитори в Европа. Юзъри от САЩ и Япония нямаха никакви оплаквания, докато всичко останало пропищя. Не гарантирам, че е истина това, а и вече не помня конкретния случай.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: carl_cox   
Дата:   08-05-11 21:31

аз нямам кой знае каква база за сравнение, но мнението ми е близо до това на Boni.

не мога да си представя какъв ще е интереса на производителите да поддържат различни поточни линии за производство на едни и същи стоки!?[smilie11]

чувал съм легендите за "германския" ариел и родният "боклук" със същото име и други такива, като например за моторните масла Кастрол и тн, но честно казано, по-скоро вяравм, че става въпрос за някакви ментета...

в България, цените на продуктите продавани едновременно в Европа и света не са много по-ниски, да не кажа, че са и по-високи понякога, за да се обоснове някакво зададено по-ниско качество от официалните производители.


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: djogata   
Дата:   08-05-11 21:55

Пичове, като мислите, че предаването е платено, защо не проведете собствено разследване? Все ще се намери някоя телевизия да ви публикува резултатите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ecobo   
Дата:   08-05-11 21:59

Разследване на една чешка потребителска НПО скоро доказа, че в продуктите за различни пазари ИМА разлика. Само че чехите пратиха пробите в 3 независими лаборатории, а не при кварталния лаборант, както БТВ [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: carl_cox   
Дата:   08-05-11 22:03

сега се сетих, как една приятелка поръчваше на друга приятелка да й купи шампоан Палмолив от Германия, че немският бил супер, а "нашият" не струвал [smilie5]

ако приемем, че е е така и наистина големите фирми имат фабрики предназначени за производство на стоки, които да реализират в бедни икономики, то какво би могло да е спасението за обикновения потребител?

може би да избягва всякакви такива като Нивеа, Палмолив, Ариел и тн, а да се насочи към доказани родни производители...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Todd   
Дата:   08-05-11 22:05

Много лесно се обяснява как един и същ производител произвежда различно качество !!!

Един и същ продукт но произведеният в Румъния не се продава в Германия - а само в България и Албания .

Една и съща пералня бош - от техно маркет и от Германия - ако не ти кажат никога няма да разбереш външно коя от къде е .

Но германската е германска а тукашната словенска .Като им свалиш капаците ти се завива свят - словенската е като правена по трудово.

Опаковките са еднакви но нещата се произвеждат в различни държави за единият и за другият пазар .

Така ония в европа не разбират каква е измамата .

Все едно сте малки деца та трябва да ви учат .

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boni   
Дата:   08-05-11 22:06

Автор: ecobo
Дата: 08-05-11 20:56

Дезодорант Адидас, купен от Франция и абсолютно същия на външен вид от Метро - нищо общо между тях.
Значи, ако теорията на Бони е вярна, Метро работи с фалшификатори.


Метро не работи с фалшификатори, но фалшификаторите работят с Метро.
Да не мислиш, че е трудно по пътя доставчика да смени 2-3 палета от общо 10?
Не е трудно, а е и сравнително евтино.

Колкото до техниката - няма разлика.
Всяка голяма марка има централна складова база в Европа и всички товарят от там. Да не говорим, че може би не знаете, но големите вносители за различните страни си правят бартери и реекспорти един за друг. Оборотът на един голям вносител за БГ често е много повече от реекспорт за други страни, отколкото за вътрешния пазар.
Често за да се постигне добра цена за даден модел се купуват огромни количества и после се реекспортират и се бартеросват кръстосано между различните търговци в Европа.
Лично съм бил свидетел как в БГ влизат 100 000 бройки от даден продукт при местен пазар 10 000 бройки, остатъкът заминава за други страни по Европа, а от там тука идват други модели и така.

Това разбира се тотално обърква маркетинг стратегиите на производителя и го побърква на тема в коя страна какво се харчи. Понякога записват серийните номера на партидите, за да се разправят с вносителите, защото нямат друг начин да хванат коя стока къде е отишла.

Разлика няма.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boni   
Дата:   08-05-11 22:09

Тод, има различни фабрики, това е така, в случая говорим за производство в една и съща фабрика.
Всъщност словенските фабрики също произвеждат за Германия, както и българската фабрика на Либхер изнася 80% от продукцията си.
Да не говорим пък турците какво производство имат.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: ecobo   
Дата:   08-05-11 22:15

Не че го правят нарочно, в смисъл, целта на живота им не е да правят кофти продукти за България специално. Както каза Тод, един и същ продукт се произвежда в различни фабрики, от различни суровини, при може би различен качествен контрол...
При конкретното изследване на БТВ, напълно възможно е случайно да са попаднали на абсолютно идентични продукти. Но на мене това предаване ми се струва като да е отговор на новината от чешката НПО, която накара доста от големите компании да подскочат.
За мен факта с Адидас си е факт. като отида лятото във Франция, ще взема няколко от същите дезодоранти, после ще купя пак "същите" от Метро и ще събера народ да коментира. И да не ми се извиняват с фалшификатори. Специално в големите вериги биха могли сравнително лесно да се контролират нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Todd   
Дата:   08-05-11 22:18

Българските Либхер пък са такъв ташак .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Нема да си помисля даже ако ми потрябва хладилник .

[cool]




Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boni   
Дата:   08-05-11 22:21

Получаваш толкова, за колкото плащаш. Българският Либхер никак не е лош за цената си.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.