Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: djogata   
Дата:   08-05-11 22:23

Кажете какво искате и дайте адрес, направо ви го пращам оттука в БГ, вие купувате същото от Метро или Била, и пращате на лаборатория. Така можем да се убедим "собственоръчно" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: carl_cox   
Дата:   08-05-11 22:23

ами аз си купих БГ Либхер и съм много доволен - никакви грижи, вече повече от година [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: boni   
Дата:   08-05-11 22:24

Имам 11 годишна пералня със сушилня на американската марка Уърлпул, която е произведена в заводите на Силтал в Италия, но моторът е румънски. Не е мръднала за тея 11 години, а е подложена на зверско натоварване.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Todd   
Дата:   08-05-11 22:26

Ако ти кажа кво викат германците за 11 годишни уреди [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]




Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: pif   
Дата:   08-05-11 22:29

Асахи,
това оправдание с местните вкусове е най безмисеното и изъркано. Значи ние тука обичаме храната да се подслажда с евтиния фруктозен сироп от генно модифицирана царевица докато германеца обича скъпата захар произведена от захаро цвекло или тръстика. Нещо май не се вързва. Кой казва какви са местните вкусове? На каква база е направено изследването? Кой е платил за това изследване. Защо когато киндер шоколада беше от захар се продаваше много повече отколкото сега когато е с фруктозо-глюкозен сироп. Но по важното е печалбата. Колкото и да учиш народа да яде лайна - пак няма да започне да ги харесва. Аз редовно купувам кока кола в кутийки произведена в гърция защото нашата е гадна. Опитай да изпиеш една кола направена в БГ и да изядеш 1 шоколад милка и след това направи същото ама произведени в сърбия примерно. В сърбия пият много по добра кола от нас. Така, че местните вкусове никога не са били в полза на фруктозния сироп вместо захар.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: vikitovikito   
Дата:   08-05-11 22:29

[smilie18] Руските 22 не ги броят (Хладилници)


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: garry   
Дата:   08-05-11 22:39

пример - в Чехия и в Германия се продава Персил- Гел в много подобна опаковка и почти идентичен етикет - Няма нищо общо в ароматите.
Немския е по-различен и за мене е по добър. Иначе резултата е еднакъв, ааа и в Германия е по-евтин.


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: planed   
Дата:   08-05-11 22:45

Аз за крушките за автомобили имам наблюдения. След 4 години/200 000 км юнащко каране и то постоянно на включени светлини почнах да се чудя как и защо още не са изгорели. За всеки случай закупих комплект OSRAM H4 Silverblue от магазин на Аутоплюс, точно същия модел като оригиналните ми. Понеже знам колко държат тукашните Osram-ки реших да ги сравня на външен вид. Значи между тези на колата и тези които купих освен формата няма нищо друго общо. Тукашните са с конзолка от различен метал и печатът с фирмата и номера са бледи и замазани. Огромна разлика просто и никой не може да ме накара да вярвам, че са еднакви!

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Todd   
Дата:   08-05-11 22:49

Да ама БТВ не ви вярват ....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Прясното мляко в картонени кутии в гърция има трайност 4 дена при 15 градуса [smilie5]

И мляко не могат да си направят ....

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: danvan16   
Дата:   08-05-11 22:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-05-11 22:54

Не знам какво и как се внася, но съм забелязвал разлики между продукти от Франция и аналози в България. Самото предаване не съм го видял, но определено крайния резултат е съмнителен. Гел за бръснене Gillette и шампоан Head&Showders, наистина се различават в двете страни.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Ondine1   
Дата:   08-05-11 22:59

С моя скромен опит всички модели шампоани/балсами/ за коса от Италия,които ползвах+ перилни препарати нямаха нищо общо с аналога им купени от БГ.
Също така козметика купувана от Холандия,Гърция,Израел,Щатите....все имаше някаква разлика с аналога си тук [smilie8] [smilie8]
Истината е някъде там...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Lalinda   
Дата:   08-05-11 23:22

Темата, както и останалите в клуба, разсмива.

Разбира се, човек, пък бил той и жена, не купува просто някакъв си продукт, а мечтата си, била тя в кутия или затворена във флакон или шише...

За един гръцкото е най-хубаво, за друг - италианското или испанското (според това къде е майка му, доколкото схващам), за трети - тукашното, пак защото е от майка му...

Има и по-зле - българи, които ходят до Истанбул, а на връщане спират някъде по пътя и купуват прах за пране и дори омекотители, щото турските били по-харни от нашенските... Купуват дори мая за хляб, пък после реват срещу турските пекарни...

Струва ми се, че разликата е в главите ви...

Навсякъде всичко е едно и също, както е казал един наш философ, установил се в САЩ, само РАЗЛИКИТЕ СА РАЗЛИЧНИ...

Освен това, човек дори няма памет за вкус...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Продажбите на Кока Кола се дължат именно на това.

Предполагам, че и вината на бащите ви ви се струват най-хубавите, нали, ама я питайте нейвия?
[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Lalinda   
Дата:   08-05-11 23:25

P.-S.:
Да ви светна само и за факта, че и най-хубавият, и най-лошият крем (за лице, примерно) имат един и същи ефект...
Пък нищо не пречи да си купувате мечти от най-скъпите, разбира се...

Същото важи и за шампоаните. Просто разгледайте какво пише на етикетите върху опаковките им...

Или пък за душ-геловете...
[smilie3]

Рекламата на Дав за жените, дето седем дни ги оставили без огледало, умилява, нали?
[smitten] [smitten] [smitten]



Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: canonio   
Дата:   08-05-11 23:28

Лалинда е права....
Най гнусното нещо, което съм виждал, е мъж да хвали гозбите на майка си, пред жена си...

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-05-11 23:36

особено ако е негър..

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: canonio   
Дата:   08-05-11 23:38

и е дебел...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: pif   
Дата:   08-05-11 23:47

лалинда: явно не ти пука какво ядеш. И това, че човек няма памет за вкус не е вярно. Аз съм изолиран случай защото нямам обоняние и за сметка на това вкусовите ми рецептори са много по развити ибезпогрешно мога да определя кога ям продукт със захар и кога ям такъв с фруктозен сироп. Също така със затворени очи мога да определя кога ям месо от месо и кога от разни други смески.
Навремето и тука шоколада го правеха от захар. И хубавите ми споени са точно от това хубаво време. И като отида в чужбина се връщам поне с 10 килограма шоколад за да има за известно време. Там ми липсва нашето кисело мляко но това е друга тема. Има разлика в качеството на един и същи продукти.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: garry   
Дата:   08-05-11 23:48

Излишно е да обяснявам че наливния Старопрамен тука няма нищо с българския, нали...


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: djogata   
Дата:   08-05-11 23:49

Аре, да внеса малко позитивност в темата:

Туборга в България е много по-добър от оригиналният датски [smilie18] [smilie18]



[beer] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: asahi   
Дата:   08-05-11 23:59

Пифе, не знам защо го приемаш за оправдание. Участвал съм в 2 проучвания на Кока-кола за България - за Кока кола Лайт и някакъв натурален сок. Проучваше се от вкуса до вида на опаковката (за сокчето). Лично шефът им А.Г. ми е обяснявал за разликите във вкуса.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: pif   
Дата:   09-05-11 00:02

асахи, я разкажи тогава как го правихте тва проучване ?
и какви бяха вариянтите ?
дай подробности.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: asahi   
Дата:   09-05-11 00:06

За лайта имаше 4 приготвени напитки, които се даваха на случайни хора и ги питаха кое предпочитат. Резултатите се записваха и обработваха. Правено е в няколко града. Там съм участвал като случаен минувач. Нашият лайт е по-сладък и по-силен от унгарския, например.
За сокчетата бяха 4 вида опаковки - харесваха ги на външен вид. Там пък изработвах опаковките.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: docenta   
Дата:   09-05-11 00:46

Само аз ли забелязвам, какво са изпитвали?

https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/ygtr9212.JPG
http://www.picvalley.net/u/1736/2023937649213502411613048907376iBt1wrmRtm8awDvoU0G.JPG


БДС 3741:1980 - Козметични кремове и тоалетни млека. Методи за изпитване

БДС ISO 4316:1994 - Повърхностноактивни вещества. Определяне на pH на водни разтвори. Потенциометричен метод

Аз видях, че са определили визуално цвета на шампоана, мириса и единствената цифра, която показаха е pH.

Нямам идея, къде е по-доба стоката, но това изследване на мен ми изглежда смешно.

Отговори на това съобщение
 Re: БТВ рече и отсече: няма разлика в продуктите, продавани в Бг, Гърция и Германия
Автор: Onakava   
Дата:   09-05-11 00:47

За хранителни стоки и козметика нямам представа, но там е малко по–различно, защото са с местни производства.
Работя в сферата на текстила и мога да потвърдя, че това, което се продава в западна Европа, се продава и в България. Ако се срещне някой модел, който да не отговаря на европейския норматив по една или друга причина, моментално се вади от продажба от всички европейски магазини и се препраща в най–близката неевропейска държава, където моделът върви добре, ако може.
Директната логистика на една голяма фирма (освен марката) не позволява да се отделя едното за едните, другото за другото за другите (като качество говоря, не като колекции – за северните страни има една колекция, за арабските държави друга) всичко излиза от един склад – нашият за сгънати дрехи е най-модерният в Европа, представлява едни огромни тесни коридори, високи десетина метра, в които влиза един робот и тегли това, което му е маркирала системата. Различните модели се слагат разбъркано в отделните коридори, ако случайно един коридор се блокира, да може дадената стока да се изтегли от друг коридор. Кашоните се пързалят чак до камиона. Вътре хора стока практически не пипат.
Колкото е по–голяма една фирма, толкова по-голям контрол упражнява. Мит е, че нашите оторизирани търговци вдигат цените – цените се определят от централата. Мит е също така, че онлайн стоката е с по–лошо качество (абсолютно една и съща е), мит е и че в аутлетите се продава залежала от няколко години стока - в момента, в който един сезон се върне и се чекира, се препраща към аутлетите. “Залежаването“, както и унищожаването, струват страшно много пари. Като не се продаде и там, се разпродава на работниците на ниски цени - останалото – за благотворителни организации.
Щом това важи за нас, значи важи в общи линии и за останалите фирми от същата категория, по простата причина, че се копираме едни други постоянно – ако някой измисли нещо яко, след има няма една година са го изкопирали останалите, че и са наели същия изпълнител.
Това е общата схема, после всяка фирма си има ноу-хау, стратегии, планове за експанзия и т.н, та нещата варират значително. За крайния консуматор обаче това не е от особено значение.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.