Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Да гласуваме за Октопода!
Автор: djfroggy   
Дата:   04-05-11 18:27

След наглостта на пожарникаря да се тика и за президент,това ще бъде моят протестен вот![smilie23] То не беше зам.глав на МВР, та кмет,та премиер,сега и президент.Навремето Тато не можеше толкова да огрее.Сигурно като спечели ше си остави Цецо за премиер,подобно на безличната Данче за столичен кмет.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: georgi969   
Дата:   04-05-11 18:30

Че какво общо имат изборите по бай Тошево време със сегашните?
Ако си го изберът хората какъв е проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: slivenski   
Дата:   04-05-11 18:32

Vox populi [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 18:35

Завижда [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: ники1   
Дата:   04-05-11 18:49

slivenski
Vox populi
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: Императорът.   
Дата:   04-05-11 19:06

Според гласуването, което пуснах в един новинарски сайт (споменах и в другата тема за това), Картофоидът няма да вземе повече от 10% от гласовете. Но към това добавяме още 10% от гласовете на тия, дето отиват пред урните под строй срещу една бира и две кебапчета и 10% от избирателите които съществуват само във въображението на ЦИК и гласуват винаги за който трябва (знаем вече, че разликата между регистрираните гласоподаватели и населението на страната според преброяването е само стотина хиляди) - и нещата стават страшни.


Глас народен, казвате, а? Платени избиратели и несъществуващи избиратели...

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boink   
Дата:   04-05-11 19:18

трябва да има секс. яко секс.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 19:20

Ама недей така, импе. Социологическите агенции какво ще правят?

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: MiTaka   
Дата:   04-05-11 19:25

Кой е октопода?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: neuromancer   
Дата:   04-05-11 19:34

Значи така, за да се отървем от триглавата ламя гласувахме за Бойко, после да се отървем от Бойко гласувайте за октопода, после кой още по-голям идиот ще е наред?

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: mavar   
Дата:   04-05-11 19:37

Императоре, то голяма работа си направил, че си пуснал в БСПрски сайт с форум яко превезет от платени БСП драскачи.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: djfroggy   
Дата:   04-05-11 20:30

Автор: MiTaka
Дата: 04-05-11 19:25

Кой е октопода?



Не зная.Някой,който НЕ Е Бойко.Може да е БСП, може да е РЗС, или АБВ......
Не вярвам да е самият Алексей Петров.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: pmartinov   
Дата:   04-05-11 20:31

Октопода е ВЛАСТТА и всички свързани с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: da.fo   
Дата:   04-05-11 20:36

Баси тъпоумното решение - "Да гласуваме за Октопода!"


Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: danvan16   
Дата:   04-05-11 21:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: danvan16   
Дата:   04-05-11 21:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: agop4o   
Дата:   04-05-11 21:12

Императорът.
и тук те питам верно ли вярваш на тоя червен платен сайт -днес.бг[smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: Lalinda   
Дата:   04-05-11 21:25

Ужасно смешно е да се чете тук, че изобщо някой се вълнува кой ще му е президент...

Престаравате се.

Сякаш знаете какви са функциите на българския президент по конституция.

За сегашния, примерно, тук се заговори едва поради възмущение от ловната му страст.
[smilie3]

Смешно е.


Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: zizero   
Дата:   04-05-11 21:33

Аз ще гласувам за Бойко за Президент! [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: chill   
Дата:   04-05-11 23:28

Като стана дума, скоро на Лефкада ядох октопод на фурна с картофи.

Препоръчвам.

Също така и местното червено вино - малко редичко, но иначе чудесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: djfroggy   
Дата:   05-05-11 10:41

Автор: danvan16
Дата: 04-05-11 21:06

Народа изтреще съвсем. А аз все си мислех че няколкото фена тук са по-скоро изключение


Добре,официално се признавам за изтрещел.Последните све години разходите се увеличиха многократно,виждате кво става и с гражданската например.Постоянно валят искания за повишаване на ток,вода,парно.В София възникват всякакъв цвят зони с цел лапотене на кинти.Искат да вдигат цената на билета на 1,20.Глобата за нередовен пътник на 20.............Да продължа ли?
Трудовите възнаграждения паднаха.Работа няма.Нима смятате,че настоящата власт се справя? Аз лично не смятам така.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: asahi   
Дата:   05-05-11 10:44

То ако чакаш властта да ти осигури работа не само си изтрещел, ами и закъсал.

За последните две години повиши ли си квалификацията? Научи ли нещо ново, което да повиши цената н атруда ти? Направи ли нещо, за да продадеш това новото на по-висока цена? Ако не си се развивал да знаеш - нивото на водата се покачва и ти затъваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boni   
Дата:   05-05-11 10:47

Ти лично може и да не смяташ, но аз лично пък в Свиленград се наложи да чакам 30 мин да заредя, щото гърците са превзели бензиностанциите, при тях бензина гони 2 евро.
Също така аз лично смятам, че работа има, стига да искаш да работиш и отново лично аз смятам, че се поставя ред в доста области.
Работа има много, далавера няма. [smilie18]



Публикацията е редактирана (05-05-11 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: serjy   
Дата:   05-05-11 10:49

добре де, от президента нищо не зависило, ама на бойко тоя пост му липсва да управлява успешно ли? тия головодници нито с престъпността ,нито с корупция се справиха нито с нищо, само приказки кой и как им е виновен, един бюджет не могат да вържат и все по-зле става.


Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: Lalinda   
Дата:   05-05-11 10:51

А вие с какво се справихте, господа, та придиряте на... политиците?

Да видим.


Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boni   
Дата:   05-05-11 10:53

Ами не знам, като гледам за сега се справят с всичко доста по-успешно от предишните. Виждам го в реалността около мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: Todd   
Дата:   05-05-11 10:54

Аз верно ще гласувам против оная мизерна коалиция и разни други .

На мене Бойко не ми пречи но си мисля че както министър председател ще е по-полезен .

Президента в Бг както всички знаем е никой !!!

А тия де чакат власта да им оправя живота - да ми се обадят .Отпускаме помощи - по 2 метра здраво капроново въже на всеки ,

От тях - само да си изберат дърво !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: serjy   
Дата:   05-05-11 10:59

София не е България за съжаление, ама конете с капаци гледат само от едната страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boni   
Дата:   05-05-11 11:04

Той ТОД не живее в София, баща ми също не живее в София, пък се оправя и не хленчи, нищо че е на 68г.
Аз пък от своя страна ще кажа, че при предишното правителство ставаха доста повече свободни бездокументни сделки. Финансовата дисциплина сега се затегна и тея номера не вървят. Аз обаче не се оплаквам, това ми харесва и по принцип никое правителство не ми е пречело да си постигам целите.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: serjy   
Дата:   05-05-11 11:07

всички се оправяме някакси. и ко стана, ако протестираме - за кво протестирате бе, ако не протестираме - мани ги тия овци. мене ми е добре значи всчко е ОК - БРАВО!

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: Lalinda   
Дата:   05-05-11 11:14

Сещам се сега, че чух Евгения Калканджиева да отговаря на въпроса защо няма хубава мис България, че журито избира между тези, които са се явили на конкурса...

Замислете се над това и ще видите, че нещата са свързани...

Каквито хубавиците ни, такива и политиците...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Тези, които драпат за слава, май не са читави.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: djfroggy   
Дата:   05-05-11 12:03

Хубаво,доколкото разбирам,всички сте за ред, законност,справедливост.Това е чудесно,но защо някак си това нещо ужасно започна да ни удря по джоба? М?

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boni   
Дата:   05-05-11 12:11

Не е това нещото, което те удря по джоба. Погледни малко по-глобално на нещата и ще ти се изясни кое точно те удря по джоба.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: CanoniO   
Дата:   05-05-11 12:16

Само ви напомням, че в БГ, добре платените позиции се запълват с връзкари и хората са си прави да мрънкат. И естествено, напомням още нещо - БГ не е само София.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: CanoniO   
Дата:   05-05-11 12:20

И точно заради тия връзкарски изпълнения, има случаи в които подчинените са началници на началниците си, пък баш-началника не ходи на работното си място със седмици и не можеш да го намериш, за да му се оплачеш...

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: serjy   
Дата:   05-05-11 12:27

шуробаджанащината и двойния аршин ни ебаватмайката тука и докато това не се изкорени, нищо добро не ни чака. пак следващите ще сочат с пръст предишните и ще се обвиняват взаимно, и така до безкрай.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boni   
Дата:   05-05-11 12:28

Едни японци ми обясняваха, че точно така било при тях, ако не си човек на някой, трудно пробиваш:) И да дадеш "в ръкава" , това било като нашето "под масата" . Аз малко се изненадах, че това ми го разправя японец.
Така или иначе упорития и кадърния ще пробие:)

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: chill   
Дата:   05-05-11 12:50

В Япония трябва да си "човек на някого" дори и на корпоративно ниво - големият концерн ще даде работа на тази или онази малка фирма в зависимост от личните връзки с шефовете на въпросната малка фирма.

Разбира се, якото бачкане се изисква на всички ниво, не произведеш ли - изгаряш независимо от връзките.

Както и да е, нали си приказваме за октоподи, ядох веднъж или дваж в Токио суров октопод - не ми хареса, доста жилав и безвкусен.

Не препоръчвам.

[shtrak]



Публикацията е редактирана (05-05-11 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: CanoniO   
Дата:   05-05-11 12:53

Снощи гледах несменяемия шеф на НДК по новините... Много ме заболя в каква държава ще ми расте детето...

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: serjy   
Дата:   05-05-11 13:03

упорития и кадърния лесно може да го спъне всяко "наше момче". ако си упорит и кадърен, бачкаш, всичко ти е лагално и нямаш как да отчиташ 20% към партиината каса. идва "нашето момче" и без да предлага абсолютно никакво качество или поне опит, печели всички поръчки, на него проверки не му се правят и всичко върви по мед и масло. тебе те скъсват от ревизии и запори по "сигнал" и така докато се откажеш. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boni   
Дата:   05-05-11 13:17

Еми така беше масово до сега и особено при тройната коалиция. Надявам се, че това ще намалее постепенно.
Имам дори чудесен пример.
Скоро си вадех акт16(разрешение за ползване) за къщата. Всичко трябваше да е перфектно като документи, за да мине. Аз с епостарах при мене да е ОК и си взех документа. Шефа на фирмата за строителен надзор обаче получи инсулт, слава богу не беше тежък и го оправиха.
Разказва ми следното - оправя документацията на строежа на някакви складове на турска фирма в БГ. Съответно турците са свикнали да дават рушвет и имат цял куп неизправности, но не им пука, щото до сега номера е минавал.
Да ама сега на новите им постройки не става. Те вдигат луд скандал на надзорника и искат той да уреди рушвета, той обаче им казва, че нещата са зверски затегнати и никой НЕ ИСКА да вземе рушвета, щото после при една проверка ще го вкарат в затвора.
Та надзорника го е СТРАХ да излъже, защото ще му вземат разрешителното, а държавните чиновници ги е СТРАХ да вземат рушвета и да си затворят очите, щото после могат да ги съдят при една проверка. Турската фирма беснее и не плаща на надзорника хонорара му, който е доста голям. Съответно при поредната разправия човека получава удар.
Та той ми каза - започват да не вървят вече тея работи, всичко трябва да си е както трябва.
Мене ме караха дори да представям снимки, че имам парапет на вътрешното стълбище и че е обезопасено. Вадих куп екзекутиви, защото имам зазидани прозорци и т.н. Изобщо за едни дребни промени ми разказаха играта и никакви компромиси не направиха, а преди това е минавало.
Това за мен е много красноречиво и дори и да ми е коствало нерви, аз гледам обективно и казвам - Евала за всичко това.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boink   
Дата:   05-05-11 13:24

бони, историята която разказваш е можела да има и друг край и ти знаеш много добре. просто търкиш, знаят че местните тука са много гладни и дават много по малки рушвети отколкото дават в турция. приготвили са една дебела сума за рушвет, от нея са прибрали количество кеш с идеята че ще минат пак тънко, дебелия шеф е парафирал тази сума, а тя се оказва че нестига. нашите искат повече. става "скандал".

нашите сега вземат много защото си правят ЗАСТРАХОВКА СТРАХ. [smilie18] [cool] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boni   
Дата:   05-05-11 13:29

Ами не знам дали е така или не е, може и така да е, но пак е показателно.
Също е показателно как ми мрънка един познат, който е дори член на ГЕРБ, че на видите ли кво станало, никой не искал да му свърши работа и да уреди сина му, пък той си мсилел, че като са неговите на власт не знам си кво.
Също така има и много други показателни неща, но най вече силния вой на определени медии, собственост на определени хора. Някои се усетиха, че правят обратен ефект и леко смекчиха тона, но си личи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: serjy   
Дата:   05-05-11 13:35

тук пък в малкия град гледам друго. мутричките пак изпоналазват по центъра, чукат лафчета с полицайчетата, карат и паркират където си искат и т.н. неща дето бях почнал да забравям.

накроманите и боклуците се дрогират едва ли по самия център и "никой" не ги вижда.

хората са обеднели до не знам къде и това, че преди не се притеснявах, че мога да остана без работа щото мога да работя какво ли не, то сега, на тази стегнация, дето никой за нищо не харчи, сериозно съм притеснен от пейзажа. ама щом казвате, че това е добре ...[smilie24]



Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: vizov   
Дата:   05-05-11 13:35

Бони, това е така, на много места вече нещата не стават с рушвети. Това е хубаво. Въпроса е, че доста неща изобщо не стават, пак защото чиновника го е страх [smilie5]

Иначе това правителство можеше да постигне много повече, ако изобщо водеше някаква последователна политика. Имаше безпрецедентна подкрепа, която пропиля безславно.

А за това, кой ще е президент ... надявам се да не е от ГЕРБ, но най-вероятно ще е точно така. Разделението на властите не е случайно измислено, но за сметка на това е опасно, особено при бивши и настоящи ченгета във властта.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: tbby   
Дата:   05-05-11 13:39

Тия ако си мислят, че ще им гласувам изобщо... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: vizov   
Дата:   05-05-11 13:41

Абе, всичко ще е добре, стиге Фидосова да не стане президент, ще тогава егати продоволствената криза ще настане [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boni   
Дата:   05-05-11 13:41

Серж, не знам кой ти е града и кой му е кмета и местната власт.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: vizov   
Дата:   05-05-11 13:42

Бони, полицията не е "местна власт"

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: serjy   
Дата:   05-05-11 13:46

няма значение кой е града. сигурен съм, че не е изключение от общото правило, а по-скоро е представителна извадка.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: Тед   
Дата:   05-05-11 13:47

В момента Бойко играе с Тимаджийте...

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: ivodam   
Дата:   05-05-11 13:58

Бони, това, което си написал, е вярно, относно думата страх с големи букви, но много се лъжеш, че това може да е продуктивно и да даде стимул за творчество в дългосрочен план. Страхът парализира. В резултат на тоя повсеместен страх са разработили абсурдна система за контрол по еврофондовете, при която трябва да събереш 42 подписа, за да ти платят една фактура. И борето ако не се лъжа, беше написал в една тема, няма смисъл да взимам европари, защото после за отчитането им отиват толкова време, че е по-добре персоналът да се занимава с развойна дейност, отколкото с тия глупости.

Държавата се побърка с контроли. Министърът на земеделието де-факто не спазва един от свещените принципи на Евросъюза - за свободното движение на стоки и непрекъснато създава спънки и блокира движението на стоки от ЕС към България, като въвежда изисквания за документи, каквито няма в западно-европейския оборот, и каквито западните партньори просто отказват да правят, защото ти казват в прав текст, ние не работим така; ветеринарните власти у нас биват задължени да проверяват всеки камион с хранителни продукти, идващ от ЕС и да съставят протоколи, макар че това не само, че не е нужно, но всъщност е забранено, защото представлява нетарифна пречка за свободната търговия.

Преди десетина дена бях в Германия в една от най-големите им кланици и месопреработване заедно с нашия ветеринарен доктор, който е един от най-добрите специалисти в момента по стандарти за хранителни стоки. (Нашата фирма и Метро КешАндКери са единствените фирми в България, сертифицирани по IFS сред търговците на едро, което е най-вече негова заслуга). Той намери за нула време поне 5-6 неща в немската фабрика, които са в разрез както със стандарта, така и с европейските регламенти. Но хората така си работят и не се занимават с глупости.

Със сигурност за едно нещо не си прав, че сегашните управляващи се справяли във всичко по-добре. Много по-зле са в приходната част на бюджета, толкова слаб приходник като Дянков никога не е имало. В същото време държавният апарат харчи повече. В резултат на което, въпреки рестрикциите и удушаването буквално на бизнеса, работещ по държавни поръчки, последно дефицитът за миналата година все пак е надхвърлил 3% (излиза някъде към 3,2%). Тоест, приказките за финансова дисциплина са наистина само приказки.

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: Brummaker   
Дата:   05-05-11 14:11

Да гласуваме за Светлю от Хиподил [smilie24] [smilie24]

Просто искам да го видя президент и ...всичко ще е ОК в държавата ни .


За държава като България, президент Светлю [smilie24]


Писна ми от ченгета, пожарникари, крадци, комунисти, седерасти и всякаква измет. [smilie23]



Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: ivanov.10   
Дата:   05-05-11 14:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: CanoniO   
Дата:   05-05-11 14:15

Сигурно, ама вече сме 2011...

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: ivodam   
Дата:   05-05-11 14:16

ivanov.10: [smile] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: ivanov.10   
Дата:   05-05-11 14:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: serjy   
Дата:   05-05-11 14:31

ATAKA! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: fove   
Дата:   05-05-11 14:32

Блянове и шеги “гарантирани” от ГЕРБ
by newswriter on 05/05/2011 9:13 AM

Светла Василева
http://30dumi.pozicii.net

“Аз обещавам!” Помните ли тази фраза, собственоръчно написана от Б. Борисов, заливала ни от предизборните студия на електронните медии? Или пък другата, също толкова категорична: “Гарантирано от ГЕРБ”!

Днес, почти две години откакто ГЕРБ управлява България и на прага на местни и президентски избори, няма да е излишно да си припомним какво ни обещаха и какво гарантираха, или как ни излъгаха (кой както го предпочита), за да сложим на кантара поне на собствената си съвест аргументите “за” и “против”, когато овластяваме поредните народни избраници.

Правителството в Програмата си за управление (има такава!!! виж ТУК), обявява, че ще съсредоточи усилията си в седем приоритета:

Приоритет 1. ПОВИШАВАНЕ ДОХОДИТЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ ГРАЖДАНИ, РАСТЕЖ И МОДЕРНИЗИРАНЕ НА БЪЛГАРСКАТА ИКОНОМИКА, в това число:

ограничаване на сивия сектор, подобряване на бизнес средата, повишаване доходите на българските граждани, запазване и постепенно повишаване на жизнения стандарт на българските граждани в съответствие с европейските принципи и стандарти, защита на потребителите, развитие на енергетиката – приемане на енергийна стратегия 2020, създаване на европейска визия на администрацията в сектор „земеделие”, осигуряваща качествени административни услуги, спиране обезлюдяването на селските райони, подобряване състоянието на железопътния транспорт и т.н. и т.н.

Дали нещо е изпълнено?!! Да, разбира се! Доходите са повишени, но за част от българските граждани. Имената им са публична тайна. Има и защитени. Само дето не са потребителите, а монополите, при това от най-високо държавно ниво! Енергетиката “процъфтява”! За нея лобира самият премиер. В различни посоки, но пък затова гръмко, категорично и … предпоследно. Енергийната стратегия все още “пътува” към пленарна зала на НС. Що се отнася до сектор “земеделие”, той е знаков за това управление. На фона на всичкото случване, “подобряване” състоянието на ж.п. транспорта е като упражнение за начинаещи.

Приоритет 2. ГАРАНТИРАНЕ НА ПРАВОВИЯ РЕД В СТРАНАТА, БОРБА С ПРЕСТЪПНОСТТА И ОГРАНИЧАВАНЕ НА КОРУПЦИЯТА, в това число:

противодействие и превенция на корупцията по високите етажи на властта, ограничаване и недопускане на корупционни практики в централната и местната власт, законодателни промени във връзка с актуалната практика на европейския съд по правата на човека.

Корупцията си е жива, само дето преди не ни я бяха демонстрирали така публично и арогантно. Що се отнася до законодателните промени във връзка с практиката на ЕСПЧ, те са на ниво “ще организираме…”, “ ще проучим …” и т.н. Единственото утешение за гражданите е, че присъдените обезщетения се изплащат стриктно по график, по думите на министър Попова. Причините, породили въпросните присъди за България обаче си съществуват несанкционирано.

Приоритет 3. РЕФОРМИРАНЕ И ПОДОБРЯВАНЕ РАБОТАТА НА СЪДЕБНАТА СИСТЕМА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА СПРАВЕДЛИВОСТТА В ОБЩЕСТВОТО, в това число: осигуряване на равен достъп до правосъдие и достигане на европейските стандарти, намаляване броя на осъдителните решения на европейския съд по правата на човека.

За равния достъп до правосъдие … ние българите си знаем. Наложи се обаче да го чуем и от посланиците на САЩ и на Германия. Дано са го чули и от ГЕРБ.

Приоритет 4. ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА ДОВЕРИЕТО НА ЕВРОПЕЙСКИТЕ ПАРТНЬОРИ КЪМ СТРАНАТА И РАЗМРАЗЯВАНЕ НА СПРЯНОТО ЕВРОПЕЙСКО ФИНАНСИРАНЕ.

Ето че има и нещо, което вече се е случило – отворено е еврофинансирането. За доверието на европартньорите ни: като за мъртвец – или добро, или нищо!

Приоритет 5. ПОДОБРЯВАНЕ НА СОЦИАЛНАТА СИГУРНОСТ НА БЪЛГАРСКИТЕ ГРАЖДАНИ. СЪЗДАВАНЕ НА БЛАГОПРИЯТНА И ЗДРАВОСЛОВНА СРЕДА НА ЖИВОТ ЗА ГАРАНТИРАНЕ НА ЛИЧНОТО И ОБЩЕСТВЕНОТО ЗДРАВЕ, в това число:

запазване и намаляване равнището на безработицата и насърчаване създаването на заетост, подобряване на социалната сигурност за трудещите се, пенсионерите и хората с ниски доходи, ускоряване на социалната интеграция и подобряване на икономическото и социалното положение на ромите, утвърждаване авторитета на българските лекари и другите здравни професионалисти, гарантиране и опазване на околната среда и водите на България,

подобряване качеството на атмосферния въздух, устойчиво управление на отпадъците, гарантиране участието на обществеността при вземане на решения за околната среда и формиране на отговорно отношение и грижа за околната среда

Безработицата не намалява, дори напротив. България е на второ място след Гърция по ръст в ЕС. Около 2 млн са българските граждани без здравни осигуровки, 1.2 млн са хората, които живеят под официалният праг на бедност. Правителството има особен “принос” за утвърждаване авторитета на лекарите, а също така и в управлението на отпадъците, особено в столицата. Що се отнася до участието на обществеността при вземане на решения за околната среда, великолепен пример за това, как мнението на гражданите е игнорирано, са решенията за строеж на депа за ТБО в Самоков, Трудовец, Ботевградско и вероятно още много и много.

Приоритет 6. РАЗВИТИЕ НА ЧОВЕШКИЯ КАПИТАЛ НА НАЦИЯТА И СЪЗДАВАНЕ НА УСЛОВИЯ ЗА УСПЕХ НА ВСЕКИ ГРАЖДАНИН, в това число:

осигуряване на равен достъп до качествено образование, подобряване сигурността на училищната среда и отваряне на образователната система, създаване на устойчиви механизми за инвестиране в младежта като значим социален капитал и за мобилизиране потенциала на младите хора в развитието на България и Европейския съюз, развитие на ученето през целия живот, повишаване статута на учения в обществото, преодоляване на негативните демографски тенденции и създаване на условия за равни възможности, провеждане на политика за плавно, поетапно и трайно завръщане в страната на лица с българско гражданство, живеещи на територията на други държави.

Днес учениците ни (15-годишните) са на последно място в ЕС по математика, предпоследно по четене и делят с румънските последните места по природни науки (2009 г). Неграмотността и малограмотността се завърнаха по земите ни, процентът деца напускащи училище нараства стресиращо – 19 600 за учебната 2009/2010 г, от тях 13 500 до 8-ми клас. Бюджетът ни за образование е африкански – под 3.5% от БВП, при средно 6% за ЕС и 12% за Турция, поддържаме едва 3 патента в чужбина. При това положение да говорим за повишаване статута на учения би било най-малкото обидно.

Приоритет 7. ПРЕВРЪЩАНЕ НА СТРАНАТА В ОСНОВЕН ФАКТОР ЗА СТАБИЛНОСТТА В РЕГИОНА И СВЕТА, В УВАЖАВАН ЧЛЕН НА ЕС –

утвърждаване мястото на България в центъра на европейската политика, засилване ролята на България в глобалната икономика, осигуряване и поддържане на професионална и компетентна дипломатическа служба.

Не знам доктрините “картоф” и “дюнер” доколко ще бъдат оценени по достойнство от партньорите ни в ЕС, така щото да ни превърнат страната ни в уважаван, стабилен и предвидим партньор. Времето ще покаже. И управлението.

Глобалният резултат от усилията на правителството в изброените приоритетни области ще бъде: реформиране на икономиката и публичната сфера, прогресивно развитие за доближаване нивата на доходи и стандарта на живот на гражданите до средноевропейските в края на този управленски мандат, доверие в страната и национално самочувствие на българските граждани.

Приоритети или блянове – не смея да подценявам интелигентността на читателите. Всеки решава сам за себе си. Каквото и да е обаче, сметката “ГЕРБ” я плащат гражданите!
[0] Comments Permalink Add Comment

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boni   
Дата:   05-05-11 15:53

Серж, има значение, любопитно ми е за кой град говориш и кой му е кмет.

Иводам - нямам нищо против чиновниците да ги СТРАХ да вземат рушвети.

Fove, Светла Василева ли цитираш пак.[smilie18] Няма нужда от платена червена демагогия, наслушали сме се. Нямам нужда да слушам мненията на платени демагози, достатъчно е това, което виждам около мен, кой реве и кой мрънка:)


Всъщност всеки си има мнение и едва ли ще си го промени от писаниците тука.
Пак ще кажа - РАБОТА има, далаверата е понамаляла.



Публикацията е редактирана (05-05-11 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: Todd   
Дата:   05-05-11 16:07

За мен няма значение какво е обещал Бойко -
аз съм наясно че в държавата е такава кал че не Бойко , не Бойковица а още 1000 като него няма да я оправят .

Ако някой си въобразява друго просто нема представа за нещата .

Какво като Бойко и 100 министри са дошли на власт - нали в държавата са същите чиновници от 20-30 години или нови гладни мишки .


Тях можеш да ги ликвидираш само чрез изтребване .

Важното е всички ония де се мяркаха на политическата сцена последните 20 години да изчезнат - те са 100 пъти по голямо зло !!!





Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: ivodam   
Дата:   05-05-11 16:28

Бони, то не е вече страх, а параноя. Чиновникът не може да свърши никаква работа, не смее да подпише нищо, защото не знае дали утре няма да го обвинят за нещо, пък той да ходи да доказва, че не е камила. Един мой познат вече 6 (шест) месеца чака да му изчислят пенсията в НОИ, ходи там нещо се разправя, уточнява, и точно това казваше - гледам вика, как са позеленели от страх, и просто не смеят нищо да подпишат. Ама то според мен не е идеята да се бориш с корупцията, като направиш пълно мъртвило.

Работа ти изглежда, че има, докато не речеш да търсиш нещо конкретно. Е, за без пари вероятно винаги има някаква работа. Но не е това идеята.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boink   
Дата:   05-05-11 18:15

Автор: ivanov.10
Дата: 05-05-11 14:14

Ей-това е човекът, който ще изрине всичката сган, където й е мястото:



уоу, помислих си че това е шега. [smilie8] [smilie10] [smilie9] [smilie22]


хюстън, уи хев ъ проблем меен. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boni   
Дата:   05-05-11 18:32

Iwodam, това не е вярно. Напоследък си имах доста работа с чиновници по 3-4 различни въпроса и никъде не съм имал проблем ако и аз съм изряден.
Говориш наизуст.
Колкото до работата - човек до 35-40г може да работи за разни хора и да трупа опит, но ако има цели и амбици трябва да успее да се развие така, че постепенно да се стреми към самостоятелност. Това обаче става с много упоритост и наистина с желание, не с пилеене на време за глупости и отлагане. Освен това човек трябва да си намери пътя в живота и да си постави цел да прави това, което обича, иначе няма да е щастлив.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: Ivodam   
Дата:   05-05-11 21:16

Какво значи наизуст?? Да ти дам телефона на човека, който вече 6 месеца не може да си вземе пенсията? Как и от какво живее тези месеци, запитваш ли се?

И стига вече с тия самостоятелности, ставате смешни. Една икономика в съвременните условия не може да се състои от преобладаващо еднолични търговци, няма и как да стане. Напротив, в съвременните условия тежестта на световната икономика се носи от големи колективи, в рамките на големи, транснационални корпорации, които пък са разбити на екипи (тимове) и екипната работа е решаваща. С прословутия български индивидуализъм и самостоятелност е докъде сме.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boni   
Дата:   05-05-11 21:34

Какъв е точният случай с твоя познат не знам, но ако всичко му е ОК, не трябва да има проблем.
Нищо не си разбрал от това, което казах относно индивидуалността и самостоятелността. Не е въпроса дали работиш в транснационална компания в голям колектив или работиш съвсем сам. И в двата случая, след определеи години работа може да се стремиш към нещо повече от просто зъбно колело в машината.[smilie3]

(иначе за световната икономика видяхме докъде е[smilie18] )



Публикацията е редактирана (05-05-11 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: serjy   
Дата:   05-05-11 22:01

естествено, че може да имаме управа която да оправи нещата, но това не може да стане, ако власта се вземе с пари от определени кръгове, а след това да твърдим, че сме чисти като росата и ще наложим нов морал. е, нема как да стане!

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: boni   
Дата:   05-05-11 22:10

Абе все пак не каза от кой град си:) Какво те притеснява?

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: Plamss   
Дата:   05-05-11 22:24

Данъчно гласуване!

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: marlboro   
Дата:   05-05-11 22:37

Абе тия мрънкащите - вие слепи ли сте че вече почнаха да мият улиците вечер, косят се градинките, зелените площи по булевардите, запълват се дупките, строят се пътища, правят се канализации за кварталите под Витоша...

Селото на баща ми е на самата граница със Сърбия. В село Калотина има мост на повече от 100години дето беше пред падане и обиколният път щеше да ме откаже да се вясвам въобще тъдява. Сега моста се строи и разширява. И всичко това се прави за 5-6 селца с общо не повече от 100 жители, но хора БЪЛГАРИ, населяващи едина запустяваща българска земя....

В Бургас - управата на града изцяло ремонтира центъра, морската градина е неузнаваема- поддържана и облагородена.Строи се пътният възел- кръстопът към Созопол и Меден Рудник/Средец.

Безочливите Комунисти трябва да се избесят, но за съжаление и голяма част от народа е за бой, навикнал на мързел и далавери - иначе няма да се оправим никога.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: marlboro   
Дата:   05-05-11 22:43

И аз искам родителите ми да получават нормални пенсии, но няма как да стане при неработеща икономика и скапана инфраструктура.
Не е възможно да се оправят първо пенсиите и здравеопазването. За тях трябва работеща икономика и хора с нормални доходи. А за да тръгне икономиката трябва много да се бачка и да не се мрънка.


Само факта че ония комунисти безродови мрънкат и хулят е достатъчен да съм спокоен че правителството е на верен път.
Трески за дялане имат всички, но тези са първите които реално правят нещо.

По-добре относително честен пожарникар, отколкото изучен ( и роден) в Русия родоотстъпник и мошеник (да не кажа евреин) за министър-председател.

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: agop4o   
Дата:   05-05-11 22:43

marlboro
не си коси нервите с мрънкащите.няма смисъл.те така са си свикнали .като се върне серъожката на власт ще им го подаде[smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: serjy   
Дата:   05-05-11 22:55

http://kurier.bg/bulgaria/16989.html



Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: marlboro   
Дата:   05-05-11 23:02

сергейчо - те теа дупки от две години са се появили преди това беше прясно асфалтиран пътя нали?

що не писа за тях по-рано?
това дето е засрано за последните 20 години и най-вече изпростяването и обезбългаряването мислиш ли че лесно ще се оправи?

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: serjy   
Дата:   05-05-11 23:05

тия дупки вече втори избори, щото само преди избори се прави нещо тук, ги чакам да ги закърпят, а тоя път е бил прясно асфалтиран преди 20 години, поне.

... ще ти снимам пресно асфалтирания участък над с.Горни Цибър, от миналата година, с какви дупки е вече.



Публикацията е редактирана (05-05-11 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: marlboro   
Дата:   05-05-11 23:09

ми тогава няма връзка с темата щом от 20 години са така тия дупки
същото е и с пенсиите и здравеопазването

за съжаление ще се оправят нещата когато почнем реално да произвеждаме

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: marlboro   
Дата:   05-05-11 23:12

Така е с Горни цибър щото фирмите дето се докопват до обществените поръчки са на комунистчета разни, ще се променят нещата като не им платят или ги накарат да ги оправят за тяхна си сметка няколко пъти.

Ела да видиш моста към летището- до сега не е мръднал и изглежда че скоро няма да мръдне ( има още време де), а по-миналия ремонт издържа една зима...

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: dimi2007   
Дата:   06-05-11 13:58

Автор: Ivodam
Дата: 05-05-11 21:16

И стига вече с тия самостоятелности, ставате смешни. Една икономика в съвременните условия не може да се състои от преобладаващо еднолични търговци, няма и как да стане.
-------------

Иводам, аз кат ти разправях, ти не ловеше вяра......[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: ivodam   
Дата:   09-05-11 11:02

boni: Не знам какъв е точно случаят, но за мен не е нормално 6 месеца хем няма придвижване, хем ако има проблем, да не получава поне едно писмо, така и така, това не е наред, моля трябва да представите още еди какво си и т.н. Чиновниците просто не правят нищо.
В други случаи пък създават работа на чиновниците, да правят напълно безсмислени неща. Например, карат хората, завършили образование в някоя от страните на ЕС да минават тука легализация на дипломите, която ТРАЕ ОКОЛО ЕДНА ГОДИНА!?!? И която е забранена съгласно условията на присъединяване съм ЕС.
Изобщо съм отвратен от това, че на практика правителството не е заинтересовано и всячески спъва по много направления реалното интегриране и прилагането на европейски практики у нас. Защото това означава много бюрократи да останат без работа. Което пък значи, че ще гласуват твърдо против ГЕРБ. Отврат...

Удивлява ме наистина как не забелязвате елементарни неща, които хората виждат отвън - нещо да кажеш например за тоя мощен шамар с доклада на Европол? Каналът за внос на кокаин в Европа се преместил от Констанца във Варна - а честито!

А циркът с изборното законодателство? Як шут от Конституционния съд и това, което ББ обещаваше, че първо ще реши - ясен изборен кодекс, е на нулева позиция броени месеци преди изборите.

[smilie2] [smilie23]



Публикацията е редактирана (09-05-11 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Да гласуваме за Октопода!
Автор: ivodam   
Дата:   09-05-11 11:08

dimi2007: Как бе Дими, винаги ти вярвам безрезервно!


[smilie7] [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.